Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A közönséges megfázást okozó vírus hatékonyan kiszoríthatja a sejtekből a koronavírus-világjárványt okozó SARS-CoV-2-t – állítják a Glasgow-i Egyetem kutatói, akik laboratóriumi kísérletekre alapozzák az előbbi megállapodást. A Journal of Infectious Diseases című folyóiratban kedden publikált eredmény tehát terepen, élesben még nem nyert bizonyítást.

Az orr, a torok és a tüdő sejtjeit meghódító vírusok közül némelyik a többi vírus előtt is nyitva hagyja az ajtót, mások viszont kellőképp önzők ahhoz, hogy maguknak tartsák meg a megszállt sejteket. A jelenség nem példátlan a gyakorlatban sem: 2009-ben Franciaországban egy-egy nagyobb rhinovírus-góc kialakulása sikeresen késleltette az influenza A vírus H1N1 altípusának járványszerű terjedését. Arról azonban eddig nem volt számottevő adat, hogy az új koronavírus esetén is működne „a vírus vírusnak farkasa” hatás.

Bár a felnőttek körében előforduló nátha leggyakoribb okozója, a rhinovírus koronavírus-ellenes hatása rövid életű lehet, a glasgow-i kutatók szerint mégis segíthet a COVID-19 visszaszorításában.

3-0 a rhinovírusnak

Az influenzavírusok a legönzőbb vírusok közé tartoznak, és általában mindig egyedül fertőzik meg a testet, míg az adenovírusok szívesen osztoznak más kórokozókkal. A tudományt ugyan foglalkoztatta a kérdés, hogy áll a SARS-CoV-2 ezekkel a vírus-interakciókkal, de a lassan egy éve tartó korlátozások miatt az összes vírus terjedése annyira lelassult, hogy ennek a tanulmányozása szinte ellehetetlenült.

A glasgow-i Víruskutató Központ kutatócsoportja ezért modellezte az emberi légzőszervek belső felületét, ugyanolyan sejttípusokból felépítve a replikát, mint amilyenek az eredeti légzőszerveket borítják. Ez után a sejteket koronavírussal és rhinovírussal fertőzték meg, és a következő eredményeket kapták:
•ha a rihnovírus és a SARS-CoV-2 egyszerre érkezett, csak a rhinovírus támadta meg a sejteket sikeresen.
•Ha a megfázást okozó vírus 24 órás előnyt kapott, akkor a koronavírus be sem kukkanthatott a sejtekbe.
•És még ha a koronavírus kapott is 24 órás előnyt, a később érkező rhinovírus – a laboratóriumi körülmények között legalábbis – kitakarította a sejtből.

Ahogy Pablo Murcia, az egyetem Víruskutató Központjának munkatársa, a tanulmány egyik szerzője fogalmazott, „a koronavírus nem tud elterjedni, annyira erősen gátolja a rhinovírus. Ez azért rendkívül izgalmas, mert ha megnő a rhinovírus gyakorisága, megállíthatja az új SARS-CoV-2 fertőzéseket.”

A további kísérletekből az is kiderült, hogy a rhinovírus által kiváltott sejten belüli immunreakció akadályozta meg a SARS-CoV-2 reprodukcióját. Ha a tudósok blokkolták az immunválaszt, a koronavírus szintje olyan nagyra nőtt, mintha a rhinovírus ott sem lenne.

Murcia ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy a koronavírus újra fertőzőképessé válhat, ha a megfázás elmúlik, és a rhinovírussal együtt az általa kiváltott immunválasz is eltűnik. A kutató szerint a koronavírus elleni vakcina, a higiéniai szabályok betartása és a vírusok közötti interakció is csökkentheti a SARS-CoV-2 előfordulását, „de a legerősebb hatása a vakcinációnak van”.

Megerősödve térhetnek vissza a légzőszervi betegségek

A Warwick Orvosi Egyetem tanára, Lawrence Young szerint a közönséges megfázást leggyakrabban okozó rhinovírusok fertőzőképessége igen nagy, az új tanulmány pedig arra utal, hogy ez a gyakori fertőzés hatással lehet a COVID-19 előfordulására és az azt okozó koronavírus terjedésére. Különösen az őszi és téli hónapokban, amikor a szezonális nátha jóval gyakoribb – tette hozzá a glasgow-i kutatásban nem közreműködő orvos.

Hogy mindez hogyan befolyásolja majd a vírushelyzetet az előttünk álló teleken, egyelőre nem tudni. A koronavírus valószínűleg nem tűnik el, míg a további fertőzések, amelyek a világjárvány időszakában nem tudnak terjedni, valószínűleg megerősödve térnek vissza, mert az ellenük kialakult immunitás elhalványul.

Susan Hopkins, az angliai közegészségügyi hatóság munkatársa már korábban arra figyelmeztetett, hogy a következő tél akkor sem lesz könnyű, ha addig sikerül nagyrészt visszaszorítani a SARS-CoV-2 különböző változatait – ugyanis az influenza és más légzőszervi vírusok előfordulási gyakorisága megnőhet.

Quibit
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Nah, reggel 38, delelott 38,3.Eddig fent voltam de most kicsit ledoltem mert remegnek a labaim, szerint fogy az ero. Levegot kapok rendesen. Delutan felhivom a haziorvost favipiravirert vagy valami masert. Hatodik napja vagyok lazas.
Nálam is ez volt. Egy hét láz (le-fel), aztán elkezdtem szárazon köhögni, majd átlátszó nyálka jött fel. Szaturációm pedig 87-88, pulzus 120-127. Nagyon elfáradtam, mert sem éjjel sem nappal nem tudtam aludni, max. fél vagy egy órát. Enni semmit, csak ittam. Ekkor döntöttem úgy, hogy bemegyek a kórházba. Teljes átvizsgálás után megállapították, hogy tüdőgyulladásom van, 50%-át érinti a tüdőmnek, a vérben 180-as gyulladási értékkel. Azonnal felvittek a COVid osztályra. Ott 12 napig voltam. Kaptam vénásan 10 adag Remdesivirt, mellette 5 adag antibiotikumot és 10 adag szteroidot, na meg reggel este egy rakás gyógyszert. Közben 8 napig non-stop oxigén, maszkból. Megmaradtam hála Istennek és az orvosok és ápolók lelkiismeretes munkájának. Pedig amikor bekerültem minden kérdésemre csak azt mondogatták, hogy ez nagyon hosszú lesz, sok sok türelem kell a gyógyuláshoz. És közben egyfolytában félszemmel belestek, hogy mi van velem. Később megtudtam, hogy alapból intenzív esélyes voltam, csak hát mivel nem volt vészes a szaturációs mutatóm kíváncsiak voltak hogy reagálok a gyógyszerekre. Két adag után javulni kezdtem, hogy aztán meggyógyuljak. Mikor kijöttem 9 kiloval voltam könnyebb, de éltem. Csak a mi kortermünkben ahol öt ágy volt 12 nap alatt a 9 betegből 3-an haltak meg (két hetven felett és egy 58 éves) kettő meggyógyultan ment ki, négyen tovább kínlódtunk (úgy volt a 9 ágy, 9 beteg, hogy a megüresedett helyekre mindig jött új beteg). Nem mellkékesen az egész családom megkapta. A gyerekeken úgy ment át mint forró kés a vajon (3-4 nap enyhe láz, orrfolyás). A feleségem két hetet nyomta az ágyat, csak a harmadik héten állt fel. Még most is sokszor rosszul van. Igaz ő nem került kórházba. Nekem egy hónap volt ez az enyhe nátha :( .

Kedves antigonosz. Nem akarlak megijeszteni, de légy óvatos. Figyeld a szaturációdat, és ha 90 alatt van, hívd a mentőt. Nem játék. Ahogy beszéltem az orvosokkal sok beteget azért nem tudnak megmenteni, mert későn mennek be, nagyfokú tüdő érintettséggel. Főleg a fiatalok hajlamosak arra, hogy bebeszélik maguknak, hogy majd kifekszik. A többség ki is fekszi, de ha elindul rossz irányba, akkor már nem működik kezelés nélkül. Az osztályon fekvő 58 betegből kb. 45% 40-55 közötti korosztály volt (onnan tudom, hogy utolsó két nap sokat sétáltam a folyóson és beláttam a nyitott ajtójú kortemekbe).
Favipiravirt a pozitív teszt napján el kellett volna kezdeni. >1 hét láz után tüdőgyulladás is valószínű.
Első négy nap hatásos, aztán a tüdő érintettség van akkor csak a Remdesivir használ. Ahogy hallottam több ismerősömtől, sok orvos a Favipiravirt még akkor sem írja fel, amikor pozitív teszt van. Nem is értem. Ennek kellene lennie az elsőnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 913
91 537
113
Az a gond, hogy mindent politikai szemüvegen keresztül nézel. Hogy miért voltak nyitva egészen márciusig a kaszinók vagy miért rendezik nálunk még a németek, angolok BL meccseit is, miért tartunk márcisban vagy 5 nemzetközi sporteseményt a 3. hullám csúcsán azt lesöpröd azzal, hogy propaganda. Szerintem meg ezek TÉNYEK, amivel csak így lehet vitatkozni am it te is írsz, hogy az ellenzék csúnya propagandája. Az ellenzék hagyta nyitva a kaszinókat? Mint ahogy az is tény, hogy miniszterelnökünk (szándékosan nem írtam semmi csúnyát róla, mióta elkezdődött a Z26 egyébként rengeteget javult róla a véleményem, képzelheted korábban milyen volt) már a 2. hullámot is jelentős fáziskéséssel kezelte, ez a 3. pedig összeomlás. Napi 252 halott, 1400 lélegeztetett, az elmúlt 5 napban lakosságarányosan nálunk haltak meg a legtöbben az egész világon....Már külföldről is látják. Angliában élő ismerősöm kérdezi döbbenten, hogy mi folyik otthon, ismert emberek sorban haláloznak el, pedig korábban ő mesélte az angliai covid horrorsztorikat. Mit lehet erre mondani? Ilyen az amikor fontosabb, hogy 1 év múlva választások lesznek, minthogy meghal 15-20 ezer ember.
Van határozott politikai véleményem, de igyekszem nem pártpolitikai alapon nézni a világot.
A kaszinó és nézők nélküli BL meccs politikai bullshit, járványügyi szempontból szinte semmi jelentősége. Tény, hogy megrendezték nyitva voltak, csak semmi hatásuk nem volt a vírus terjedése kapcsán.

A harmadik hullám a brit mutánsról szól. Ezt a Szlovákiából ide-oda ingázók, az angliai magyarok és a tranzit hozta be. Ehhez a novemberi- decemberi intezkedések, amik akkor jók, most kevesek voltak, mert hatékonyabban terjed és súlyosabb tünteket okoz.

Gazdasági okokból és a közvélemény nyomására nincs szigorúbb intézkedés. Ezek is érvényes szempontok. Ha rajtam múlna sokkal nagyobb szigor lenne és az oltás kötelező lenne. De egy demokráciában a politikusok szavazatokból élnek a munkájukat választáson értékeljük, az a politikus alkalmatlan, aki ezeket a szempontokat nem veszi figyelembe. És jelenleg olyan IQ szinten van az ország, hogy plusz 250 halottnál fontosabb a jövő heti fodrász. Ez is tény, sajnos naponta sok emberrel beszélgetek. Bár igyekszem a nagyon hülyéket kerülni.

A statisztikában az utóbbi napokban ott vagyunk a Top 3 halálozásban, de azért nincs egységes halálozási statisztika még Európában sem, nem hogy Ázsiában, Afrikában, Dél - Amerikában. Sztem a többlethalálozási adatok lesznek a mérvadóak. Abban tavaly Európában a 10-ik legkisebb növekedés volt nálunk.
Most a csúcson vagyunk, remélhetőleg az oltással hamar visszaszorítjuk, mert szigor politikai-gazdasági okokból nem lesz nagyobb.

Abban igazad van, hogy a kormány sokszor kapkod és nem az mutatja mennyire felkészült. Az eü. minisztert már nyáron kivágtam volna és bár Cili Néni aranyos egy Szlávik vagy egy Merkely sokkal hitelesebb!!!

Ahol jól teljesít a kormány és az EU-val, ellenzékkel szemben nem politizál az az oltások. A kínai és orosz oltások kvázi EU-s bojkottja az igazi bűncselekmény!!!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 688
14 714
113
Van határozott politikai véleményem, de igyekszem nem pártpolitikai alapon nézni a világot.
A kaszinó és nézők nélküli BL meccs politikai bullshit, járványügyi szempontból szinte semmi jelentősége. Tény, hogy megrendezték nyitva voltak, csak semmi hatásuk nem volt a vírus terjedése kapcsán.

A harmadik hullám a brit mutánsról szól. Ezt a Szlovákiából ide-oda ingázók, az angliai magyarok és a tranzit hozta be. Ehhez a novemberi- decemberi intezkedések, amik akkor jók, most kevesek voltak, mert hatékonyabban terjed és súlyosabb tünteket okoz.

Gazdasági okokból és a közvélemény nyomására nincs szigorúbb intézkedés. Ezek is érvényes szempontok
. Ha rajtam múlna sokkal nagyobb szigor lenne és az oltás kötelező lenne. De egy demokráciában a politikusok szavazatokból élnek a munkájukat választáson értékeljük, az a politikus alkalmatlan, aki ezeket a szempontokat nem veszi figyelembe. És jelenleg olyan IQ szinten van az ország, hogy plusz 250 halottnál fontosabb a jövő heti fodrász. Ez is tény, sajnos naponta sok emberrel beszélgetek. Bár igyekszem a nagyon hülyéket kerülni.

A statisztikában az utóbbi napokban ott vagyunk a Top 3 halálozásban, de azért nincs egységes halálozási statisztika még Európában sem, nem hogy Ázsiában, Afrikában, Dél - Amerikában. Sztem a többlethalálozási adatok lesznek a mérvadóak. Abban tavaly Európában a 10-ik legkisebb növekedés volt nálunk.
Most a csúcson vagyunk, remélhetőleg az oltással hamar visszaszorítjuk, mert szigor politikai-gazdasági okokból nem lesz nagyobb.

Abban igazad van, hogy a kormány sokszor kapkod és nem az mutatja mennyire felkészült. Az eü. minisztert már nyáron kivágtam volna és bár Cili Néni aranyos egy Szlávik vagy egy Merkely sokkal hitelesebb!!!

Ahol jól teljesít a kormány és az EU-val, ellenzékkel szemben nem politizál az az oltások. A kínai és orosz oltások kvázi EU-s bojkottja az igazi bűncselekmény!!!

Magyarul politikai gyávaságból nincsenek szigorúbb korlátozások.

Ez aztán a felelős kormányzás.

Megjegyzem a november-decemberi intézkedések is jelentősen megkésettek voltak.

Az átoltottság talán május végére érheti el a kívánt szintet, de ahogy hallani, a háziorvosi rendelőkben történő oltás egy kiemelt gócpont.
anyni eszük nincs, hogy a háziorvosi rendelők előtt felállítsanak valami félig nyitott sátrat, hogyne ott kapják el a vírust a még nem beteg emberek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 913
91 537
113
Magyarul politikai gyávaságból nincsenek szigorúbb korlátozások.

Ez aztán a felelős kormányzás.

Megjegyzem a november-decemberi intézkedések is jelentősen megkésettek voltak.

Az átoltottság talán május végére érheti el a kívánt szintet, de ahogy hallani, a háziorvosi rendelőkben történő oltás egy kiemelt gócpont.
anyni eszük nincs, hogy a háziorvosi rendelők előtt felállítsanak valami félig nyitott sátrat, hogyne ott kapják el a vírust a még nem beteg emberek.
A kisvállalkozások tönkremenetelének akár durvább hatása is lehet mint a vírusnak. Balanszírozni kell, de az intézkedések megkésettek és nem a sokszor nem legjobbak voltak. Már régóta irom, hogy bolti létszámkorlátozással szabályozott korlátozott újranyitás kell. Talán rálépnek erre az útra. Ebből is lesz hiszti meg tömegnyomor a bolt előtt. De talán az emberek is odafigyelhetnének, mert most is a nem a kormány miatt, hanem a nem hordom vagy xarul hordom a maszkot okozza a legnagyobb problémát. A poénból leköhögjük egymást, közös céges sütizést meg hagyjuk....

A háziorvosi oltást vmelyik orvos meg tudja jól szervezni vmelyik nem. Aki nem tudja, ha jelzi kap segítséget. De akinek nyűg az oltás, amiatt nem megy a maszek, az nem fog kérni, egyszerűbb mutatni, hogy nem megy.

Fateromnál nagyon flottul ment minden, pedig a doki DK fun és mégis beböki a Sinopharmot, az Öregeket meg 2 aszival szépen leszervezi. Megkapja az oltást délelőtt és már délután olt. Az egészet előző nap leszervezi. Szal lehet mindenért a kormányra mutogatni sokszor okkal, de néha cselekedni is lehet.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
541
1 536
93

"A vérben keringő ellenanyag, illetve az emlékező sejtek nem tudják megakadályozni a vírus szaporodását az orr- és szájnyálkahártya sejtjeiben. A Pfizer vakcinára van adat, ami azt mutatja, hogy 30%-kal csökkenti a megfertőződés esélyét, illetve, hogy a megfertőződött, vakcinált személy kevesebb vírust terjeszt. "

Ha az oltás alig csökkenti a megfertőződés és a fertőzés terjesztésének esélyét, akkor hogyan megoldás a nyájimmunitás? Korábban azt mondták, ha a 70% átesik a betegségen vagy beoltják, akkor a fertőzési lánc megszakad, a terjedés leáll, és a maradék 30% is megmenekül.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 688
14 714
113
A kisvállalkozások tönkremenetelének akár durvább hatása is lehet mint a vírusnak. Balanszírozni kell, de az intézkedések megkésettek és nem a sokszor nem legjobbak voltak. Már régóta irom, hogy bolti létszámkorlátozással szabályozott korlátozott újranyitás kell. Talán rálépnek erre az útra. Ebből is lesz hiszti meg tömegnyomor a bolt előtt. De talán az emberek is odafigyelhetnének, mert most is a nem a kormány miatt, hanem a nem hordom vagy xarul hordom a maszkot okozza a legnagyobb problémát. A poénból leköhögjük egymást, közös céges sütizést meg hagyjuk....

A háziorvosi oltást vmelyik orvos meg tudja jól szervezni vmelyik nem. Aki nem tudja, ha jelzi kap segítséget. De akinek nyűg az oltás, amiatt nem megy a maszek, az nem fog kérni, egyszerűbb mutatni, hogy nem megy.

Fateromnál nagyon flottul ment minden, pedig a doki DK fun és mégis beböki a Sinopharmot, az Öregeket meg 2 aszival szépen leszervezi. Megkapja az oltást délelőtt és már délután olt. Az egészet előző nap leszervezi. Szal lehet mindenért a kormányra mutogatni sokszor okkal, de néha cselekedni is lehet.

Jól mondta a thaiokhoz szakadt doki.

Az elején - vagy akár a nyáron - szigorú határzárral és kb. két hetes belső szigorítással/teszteléssel/kontakt kutatásal megfogható lett volna a vírus, ahogy az a távol keleten történt, és érdekes módon ott volt a legkisebb gazdasági visszaesés.

Talán rálépnek erre az útra.

Köszi.

Mikortól?

300 halott/nap?

400 halott/nap?

500 halott/nap?

Pont azért kell drákói szigorú állami fellépés, mert az emberek hülyék.
De ettől még az általuk választott kormányzatnak nem kéne annak lennie.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and formosa1

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 688
14 714
113

"A vérben keringő ellenanyag, illetve az emlékező sejtek nem tudják megakadályozni a vírus szaporodását az orr- és szájnyálkahártya sejtjeiben. A Pfizer vakcinára van adat, ami azt mutatja, hogy 30%-kal csökkenti a megfertőződés esélyét, illetve, hogy a megfertőződött, vakcinált személy kevesebb vírust terjeszt. "

Ha az oltás alig csökkenti a megfertőződés és a fertőzés terjesztésének esélyét, akkor hogyan megoldás a nyájimmunitás? Korábban azt mondták, ha a 70% átesik a betegségen vagy beoltják, akkor a fertőzési lánc megszakad, a terjedés leáll, és a maradék 30% is megmenekül.

Sokan arra bazíroznak, hogy ha 70% beoltja magát ők is megússzák.

Hát ők most rábaxtak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
541
1 536
93
Sokan arra bazíroznak, hogy ha 70% beoltja magát ők is megússzák.

Hát ők most rábaxtak.
Az oltás és a betegségen átesés is csak bizonyos ideig ad védettséget. Ha ez nem állítja le a vírus terjedését, akkor ezután folyamatosan oltani kell majd a teljes lakosságot? Ha így van, akkor mindannyian nagyon rábasztunk.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
W

Wilson

Guest
Az oltás és a betegségen átesés is csak bizonyos ideig ad védettséget. Ha ez nem állítja le a vírus terjedését, akkor ezután folyamatosan oltani kell majd a teljes lakosságot? Ha így van, akkor mindannyian nagyon rábasztunk.

Megfogja állítani de szükség lehet időnként emlékeztető oltásra jó hír a tűtől rettegőknek, hogy jönnek a spray formátumú és a szájon keresztül bevezető oltások.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Nem kevés pénzük van belőle, komplett hoteleik vannak amik arra szakosodtak, hogy első osztályú orvosi ellátást kapsz karibi nyaralás közben.
Ezt is az elbaxott amerikai egészségügynek köszönhetik 90%-ban, olcsóbb egy szívműtét Havannában miközben az asszony a tengerparton sütteti magát, mint New York-ban...
Meg Castro-nak szívügye volt, hogy a lakosság minden létező nyavaja ellen be legyen oltva, mivel olcsóbbnak gondolta, mintha később kellene kikezelni őket a betegségből.
Meg Venezuelának is biztosítanak orvosokat cserébe az olajért.
Kuba a jó eredményeit főleg két dolognak köszönheti: rengeteg orvost képeznek a lakossághoz képest és kellemes az éghajlat
 
  • Tetszik
Reactions: vata and antigonosz

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
...meg a kísérleti gyógyszer is... Az a baj, hogy egy erősen máj és vese károsító gyógyszerről van szó, amit orvosnak kéne felírni, de itt egyesek már mint cukorkát árusítanák, me az jó. Nem, nem az. És akárcsak az egyéb antiszerek a helytelen szedése mind az új mutánsok, mind a rezisztens törzsek kialakulásának esélyét növeli. De nyilván te erről tudtál, és úgy gondolod ezeket nem is kell mérlegelni.
Májkárosító hatást eddig csak csekély számban és enyhe vagy közepes fokú mértékben észleltek. És ezt is csak akkor, ha az ajánlottól eltérő adagolást alkalmaztak (lásd alább):
  • naponta kétszer 1200 mg favipiravir (naponta kétszer 6 tabletta) szájon át, 1 napig;
  • ezt követően naponta kétszer 800 mg favipiravir (naponta kétszer 4 tabletta) szájon át, 4 napig.

Egyébként én nem gondolnám, hogy mutánsok kialakulását segítené elő a használata, mivel a favipiravir már konkrétan a vírus örökítőanyagának a sokszorozódását gátolja. Az RNS szintézis során egy hibás kódot "csempész be" a szálba, ezzel állítva le a másolást. De természetesen előfordulhat, hogy ez a kis cseles jószág kitalál valami megoldást.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
586123 fertőzött (+5481)
11873 kórházban (+597)
1389 lélegeztetőgépen (+49)
189244 aktív eset (+719)
378176 gyógyult (+4510)
18703 elhunyt (+252)
1636436 (481820) kapott oltást (+46835, +2431)
4334584 mintavétel (+19279)
50096 hatósági házi karanténban (+6135)
41c63cf50f3cdbc713b9e810466aaee4.png
593710 fertőzött (+7587)
11805 kórházban (-68)
1423 lélegeztetőgépen (+34)
192951 aktív eset (+3707)
381807 gyógyult (+3631)
18952 elhunyt (+249)
1696110 (494520) kapott oltást (+59674, +12700)
4367900 mintavétel (+33316)
51230 hatósági házi karanténban (+1134)
7168bb568d71155a2bcb6825959e8660.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A magyar kormány soha nem fogja elismerni hogy valamit is elrontott. A kormány által fizetett médiából mindig az fog jönni, hogy milyen sikeresen szembeszálltunk az aktuális ellenséggel. Függetlenül attól, hogy mi a valóság.

Ironizáltam, hogy a hozzászólása szinte 1:1-ben a tegnapi rtl híradóban elhangzottak leírása, de nagy betűkkel írta, hogy azok TÉNYEK ami a konkurencia hírműsora.