Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Pont azt írtam kicsivel feljebb,hogy törekedni kell rá de a jelenlegi járványhelyzetben amikor gyorsan kell lépni a lezárások helyett nem kezdhetsz általános egészség javító programban mert akkor gyakorlatilag szabadjára engeded a járványt.
A koronavírus fertőzés nem nagyon törődik a járvány szezonnal lásd tavaly tavasszal mi történt.
Izrael azért hoztam fel példának mert pontosan Izrael igazolja az oltások "megváltó" szerepét.

https://index.hu/kulfold/2021/03/19/koronavirus-izrael-korlatozasok-atoltottsag/
Már hogy ne törődne. A vak is látja, hogy sem tavaly tavasszal, sem nyáron nem nagyon okoz galibát. Tavaly tavasszal csak a pánik volt a kelleténél is nagyobb,mert alig volt néhány eset. Nyáron meg még annyi sem volt, a strandoló emberek ellenére sem. Tessék megnézni a tavalyi tavasz adatait: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/
Ajánlom a Daily New Cases adatokat.
Ahogy jön a jó idő, úgy megy majd el a járvány. Ezért is jelenthet a D-vitamin egy rendkívül fontos védőfaktort a betegséggel szemben.
Április közepe- végére, május elejére már érezhető lesz a javulás. Ha jön a jó idő persze.

"nem kezdhetsz általános egészség javító programban "

Inkább az a problémám, hogy még csak kísérletet sem tesznek rá. Egyébként a D-vitamin ajánlást azt elég gyorsan meglehet tenni, nem kell rá se hónapokat, se éveket várni.
 
W

Wilson

Guest
Már hogy ne törődne. A vak is látja, hogy sem tavaly tavasszal, sem nyáron nem nagyon okoz galibát. Tavaly tavasszal csak a pánik volt a kelleténél is nagyobb,mert alig volt néhány eset. Nyáron meg még annyi sem volt, a strandoló emberek ellenére sem. Tessék megnézni a tavalyi tavasz adatait: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/
Ajánlom a Daily New Cases adatokat.
Ahogy jön a jó idő, úgy megy majd el a járvány. Ezért is jelenthet a D-vitamin egy rendkívül fontos védőfaktort a betegséggel szemben.
Április közepe- végére, május elejére már érezhető lesz a javulás. Ha jön a jó idő persze.
Te miről beszélsz?:)Áprilisban és májusban mi volt az Olaszoknál és Nyugat Európában?És az a mostani rekord magas fertőzési számokat produkáló brit variánsnál kisebb fertőzőképességű vírus volt.Nálunk azért nem okozott nagyobb problémát mert mi időben (az általad kifogásolt) lezárásokkal megfogtuk a terjedését.Ahol ezt nem tették meg időben lásd pl:Olaszország ott sajnos "aratott" a covid.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and gafzhu

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"A hatékonyabb egészségügyi védekezés, a betegellátás és az egészségügyi dolgozók kiegyensúlyozottabb terhelése, és a védőoltási program végrehajtásának biztosítása érdekében a területileg illetékes kórházak szakmai irányítása alá kerülnek az önkormányzati szakrendelők a veszélyhelyzet idejére."
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Már hogy ne törődne. A vak is látja, hogy sem tavaly tavasszal, sem nyáron nem nagyon okoz galibát. Tavaly tavasszal csak a pánik volt a kelleténél is nagyobb,mert alig volt néhány eset. Nyáron meg még annyi sem volt, a strandoló emberek ellenére sem. Tessék megnézni a tavalyi tavasz adatait: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/
Ajánlom a Daily New Cases adatokat.
Ahogy jön a jó idő, úgy megy majd el a járvány. Ezért is jelenthet a D-vitamin egy rendkívül fontos védőfaktort a betegséggel szemben.
Április közepe- végére, május elejére már érezhető lesz a javulás. Ha jön a jó idő persze.

"nem kezdhetsz általános egészség javító programban "

Inkább az a problémám, hogy még csak kísérletet sem tesznek rá. Egyébként a D-vitamin ajánlást azt elég gyorsan meglehet tenni, nem kell rá se hónapokat, se éveket várni.
Azért a tavaly tavaszban a jelenleginél jóval nagyobb zárásnak ill. jóval kevéssé fertőző vírusnak is volt egy kis szerepe...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Te miről beszélsz?:)Áprilisban és májusban mi volt az Olaszoknál és Nyugat Európában?És az a mostani rekord magas fertőzési számokat produkáló brit variánsnál kisebb fertőzőképességű vírus volt.Nálunk azért nem okozott nagyobb problémát mert mi időben (az általad kifogásolt) lezárásokkal megfogtuk a terjedését.Ahol ezt nem tették meg időben lásd pl:Olaszország ott sajnos "aratott" a covid.
Ahogy mondtam, a jó idővel a covid is eltűnik majd. A Balatonon azért elég sokan voltak nyáron, mégse robbant be semmi. Gondolom ez is a korlátozásoknak köszönhető.
".Ahol ezt nem tették meg időben "
Szlovákia?
 
W

Wilson

Guest

A koronavírus ellen beoltott amerikaiak ingyen ehetnek fánkot minden nap​

Egy amerikai vállalat ingyen fánkokat kínál azoknak az embereknek, akik beoltották magukat a koronavírus ellen - derült ki a cég sajtóközleményéből. Azonban ez nem minden, mivel nem egyszeri ajánlatról van szó: az oltási papírokat felmutatva 2021 hátralévő részében mindennap a lakosok ingyen jutnak fánkhoz.

A Krispy Kreme, a fánkipar egyik legismertebb márkája csábító bejelentést tett, miszerint, akik beoltják magukat a koronavírus ellen, azok 2021 hátralévő részében ingyen juthatnak fánkhoz a vállalatnál. Ehhez csak oltási igazolásukat kell felmutatni. Mindemellett a Fox Business cikkéből az is kiderült, hogy az ott dolgozók akár 4 óra fizetett szabadságra jogosultak annak érdekében, hogy beoltassák magukat - írja az origo.hu.

donuts-4093701_1280.jpg

fotó: pixabay.com

Dave Skena, a Krispy Kreme marketingigazgatója elmondta:

"Mindannyian a lehető leggyorsabban magunk mögött akarjuk tudni a koronavírust és a vele járó nehézségeket, emiatt a vállalat támogatni akar mindenkit, aki beoltja magát a vírus ellen, hiszen az ország biztonságának érdekében teszik."

Ezenkívül a vállalat március 29-től május 24-ig minden hétfőn ingyenes kávét és fánkot kínál az amerikai lakosoknak. A Krispy Kreme szóvivője kifejtette, hogy a promóció célja, hogy segítse az amerikaiakat ezekben a nehéz időkben.

Agrotrend
 
W

Wilson

Guest
Ahogy mondtam, a jó idővel a covid is eltűnik majd. A Balatonon azért elég sokan voltak nyáron, mégse robbant be semmi. Gondolom ez is a korlátozásoknak köszönhető.
".Ahol ezt nem tették meg időben "
Szlovákia?
Most a tavaly tavaszi zárásról beszélünk és egy kisebb fertőzóképességű vírusról tavaly tavasszal szinte egész Európa a mostaniaknál sokkal szigorúbb zárlatot vezetett be és ezzel elérték, hogy a járvány első hullámát megfékezték ennek volt köszönhető,hogy nyáron sokan lehettek a Balatonnál azonban amint egész Európa megszűntette a zárlatot és megindultak az emberek augusztus közepére újra meredeken elkezdett emelkedni a fertőzöttek száma itthon is és utána újra jöttek a korlátozások.A járvány felfutásának idő kell nem úgy kell elképzelni,hogy amint megszűntetjük a zárlatot másnap már berobban a járvány.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Most a tavaly tavaszi zárásról beszélünk és egy kisebb fertőzóképességű vírusról tavaly tavasszal szinte egész Európa a mostaniaknál sokkal szigorúbb zárlatot vezetett be és ezzel elérték, hogy a járvány első hullámát megfékezték ennek volt köszönhető,hogy nyáron sokan lehettek a Balatonnál azonban amint egész Európa megszűntette a zárlatot és megindultak az emberek augusztus közepére újra meredeken elkezdett emelkedni a fertőzöttek száma itthon is és utána újra jöttek a korlátozások.A járvány felfutásának idő kell nem úgy kell elképzelni,hogy amint megszűntetjük a zárlatot másnap már berobban a járvány.
Szerintem túlságosan is felnagyítod a lezárások szerepét, és teljesen figyelmen kívül hagysz más, véleményem szerint sokkal fontosabb tényezőket. Amint vége lett a nyárnak, úgy futottak fel a fertőzöttek is. Ahogyan az influenza járvány szokott kezdődni, úgy kezdődött ez is. Most, február-márciusra, amikor az emberek D-vitamin szintje a legalacsonyabb, most vagyunk a legrosszabb helyzetben. De amint jön a jó idő, úgy fog enyhülni a helyzet, és úgy fogják megint feloldani a korlátozásokat, hogy jövő ilyenkorra azt mondhasd megint, hogy a korlátozások megszüntetése miatt futott fel a járvány.
Ez egyébként Svédországnál is nagyon szépen látszik:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Legyen már az, hogy ha júliusra eltűnik a járvány, akkor én nyertem, jó?
 
W

Wilson

Guest
Szerintem túlságosan is felnagyítod a lezárások szerepét, és teljesen figyelmen kívül hagysz más, véleményem szerint sokkal fontosabb tényezőket. Amint vége lett a nyárnak, úgy futottak fel a fertőzöttek is. Ahogyan az influenza járvány szokott kezdődni, úgy kezdődött ez is. Most, február-márciusra, amikor az emberek D-vitamin szintje a legalacsonyabb, most vagyunk a legrosszabb helyzetben. De amint jön a jó idő, úgy fog enyhülni a helyzet, és úgy fogják megint feloldani a korlátozásokat, hogy jövő ilyenkorra azt mondhasd megint, hogy a korlátozások megszüntetése miatt futott fel a járvány.
Ez egyébként Svédországnál is nagyon szépen látszik:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Legyen már az, hogy ha júliusra eltűnik a járvány, akkor én nyertem, jó?
Természetesen más tényezők is szerepet játszanak a járvány terjedésében de főként a zárások fékezték meg a járványt és nem a jó idő.De mondok neked másik példát ott van Brazília nem voltak korlátozások tavalyi évben végig és idén is vígan terjed a vírus.
Júliusra már olyan átoltottság lesz,hogy a járványt már az oltóanyag fogja megfékezni.Eddig nem volt oltóanyag azért kellett zárni.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Természetesen más tényezők is szerepet játszanak a járvány terjedésében de főként a zárások fékezték meg a járványt és nem a jó idő.De mondok neked másik példát ott van Brazília nem voltak korlátozások tavalyi évben végig és idén is vígan terjed a vírus.
Júliusra már olyan átoltottság lesz,hogy a járványt már az oltóanyag fogja megfékezni.Eddig nem volt oltóanyag azért kellett zárni.
Mivel fogod magyarázni júliusban, hogy véget ért a járvány? Például Svédországban és Európa azon részein, ahol enyhébb lezárások vannak? Szerintem tévút mindent a lezárásokra felfűzni, de hát nem kell mindenben egyetértenünk:D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amúgy figyelemre méltó amit a saját szűkös erőforrásaikkal embargókkal sújtva elértek az egészségügyben.

Nem kevés pénzük van belőle, komplett hoteleik vannak amik arra szakosodtak, hogy első osztályú orvosi ellátást kapsz karibi nyaralás közben.
Ezt is az elbaxott amerikai egészségügynek köszönhetik 90%-ban, olcsóbb egy szívműtét Havannában miközben az asszony a tengerparton sütteti magát, mint New York-ban...
Meg Castro-nak szívügye volt, hogy a lakosság minden létező nyavaja ellen be legyen oltva, mivel olcsóbbnak gondolta, mintha később kellene kikezelni őket a betegségből.
Meg Venezuelának is biztosítanak orvosokat cserébe az olajért.
 
W

Wilson

Guest
Mivel fogod magyarázni júliusban, hogy véget ért a járvány? Például Svédországban és Európa azon részein, ahol enyhébb lezárások vannak? Szerintem tévút mindent a lezárásokra felfűzni, de hát nem kell mindenben egyetértenünk:D
Idén az átoltottsággal nem is lehet kérdés.Nincs felfűzve minden a lezárásokra de főként ezzel tudunk harcolni a vírus terjedése ellen.Amúgy júliusra Svédországban is a társadalom kritikus százaléka be lesz oltva.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Meg Castro-nak szívügye volt, hogy a lakosság minden létező nyavaja ellen be legyen oltva, mivel olcsóbbnak gondolta, mintha később kellene kikezelni őket a betegségből.
Na igen, a hidegháború alatt a cukron és rumon túl az egyik legnagyobb exportcikket a kubai orvosok meg az Angolába meg a harmadik világ más részeibe kiküldött harcoló alakulatok jelentették
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 022
32 455
113
Annyira hatásos a kínai vakcina,hogy az arabok egy 3. dózist is szükségesnek találtak beadni, mert nem hozta a 2 dózis a meghirdetett számokat.

Ha már a vad elméleteknek teret engedünk: Szerintem (mondom szerintem) elképzelhető hogy a magyar Pfizer készletek egy részét elcseréltük kínai meg orosz vakcinákra, persze nem 1-1 arányban. A keleti pártvezetés mindig biztosítani akarja a fennmaradását, Kádár óta tudjuk hogy az ő körüknek mindig van hozzáférés magasabb színvonalú tárgyi vagy egyéb ellátáshoz. Hogy számunkra megérte-e abban nem hiszek.

Kína tavaly decemberben rendelt 100 millió adag Pfizert.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Mivel fogod magyarázni júliusban, hogy véget ért a járvány? Például Svédországban és Európa azon részein, ahol enyhébb lezárások vannak? Szerintem tévút mindent a lezárásokra felfűzni, de hát nem kell mindenben egyetértenünk:D
Mi lenne ha megnéznéd pl Texas COVID adatait? Júniusban kezdődött az első hullám. Július 17-én tetőzött, Augusztus 19 után kezdett csak el igazán esni, de igazából náluk nem volt szünet, hanem mielőtt elült volna az első, máris jött a második hullám, ami egy február 20 körüli ideiglenes mélypontról megint beindult, majd megint visszaesett ugyanarra a pontra, de olyan, mint a mi nyarunk ott sem volt. Az influenza szezonalitása nem húzható rá a COVIDra, én is ebben reménykedtem, de ez nálunk véletlenszerűen jött ki így, máshol egyáltalán nem így viselkedik.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Mi lenne ha megnéznéd pl Texas COVID adatait? Júniusban kezdődött az első hullám. Július 17-én tetőzött, Augusztus 19 után kezdett csak el igazán esni, de igazából náluk nem volt szünet, hanem mielőtt elült volna az első, máris jött a második hullám, ami egy február 20 körüli ideiglenes mélypontról megint beindult, majd megint visszaesett ugyanarra a pontra, de olyan, mint a mi nyarunk ott sem volt. Az influenza szezonalitása nem húzható rá a COVIDra, én is ebben reménykedtem, de ez nálunk véletlenszerűen jött ki így, máshol egyáltalán nem így viselkedik.
Ismétlés a tudás anyja :)
Anno Shektorral, Ogréval és még ki tudja kikkel lefutottuk már ugyanezeket a köröket.
Minden felvetett kérdésre megvan és megadtuk a logikus magyarázatot, de aki nem akarja, nem fogja megérteni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 852
4 858
113
Odaírtam. Oltásügyben okosabb, majd felsoroltál egy csomó példát aminek semmi köze az oltáshoz.


Emlékeim szerint volt ilyen képzés nyáron. De akkor még a szakértők a masodik, harmadik hullámot gyengébbre várták mint az elsőt. Nálunk kb. az őszi volt az első hullám. A tavaly tavaszi a korai lezárások miatt nagyon korlátozott járvány volt. A mostani tarolást meg a brit mutáns okozza, nah azt akkor nem is ismerték.

Nem vagyok szakértő, de erős mellékhatásai lehetnek. Ezért nem ajánlották háziorvosi használatra. Sztem most is csak azért, mert ekkora járványnál már egyszerűbb favirapirt felírni, mint a túlterhelt kórházakba betegeket szállítani.

Mert februárban mki verte az asztalt, hogy nyissunk! Tudom a memória rövid távú, de 1 hónapra azért illik emlékezni. Már a változatlan intézkedések is parasztlátadást eredményeztek. Mint már többször irtam, a politikusok szavazatokból élnek, és nem mertek csak félig szembemenni a közvéleménnyel. A nyitás elmaradt, de így is beindult a járvány. Most gondolj bele, mi lett volna ha nyitnak, ahogy mki akarta?

A kaszinót meg hagyjuk már. Tudom csak kormánypropi van, de mégis sikerül állandóan ezt a járványügyben jelentéktelen, de prolibosszantásban hatásos sztorit visszabüfizni.
( Szoktál járni kaszinóba? Itt nem a turisták adják a többségét, azaz a felvidéki cigó galeriket lehet annak is nevetni... :D)

Ennek megint semmi jelentősége, csak propaganda.

Ebben igazad van!

Ez a szavainak a kiforgatása. Semmi negatív kontextusa nincs az inasnak. Nem szolgaként, hanem tanulóként értette. Ez a műfelháborodás nevetseges.
Az a gond, hogy mindent politikai szemüvegen keresztül nézel. Hogy miért voltak nyitva egészen márciusig a kaszinók vagy miért rendezik nálunk még a németek, angolok BL meccseit is, miért tartunk márcisban vagy 5 nemzetközi sporteseményt a 3. hullám csúcsán azt lesöpröd azzal, hogy propaganda. Szerintem meg ezek TÉNYEK, amivel csak így lehet vitatkozni am it te is írsz, hogy az ellenzék csúnya propagandája. Az ellenzék hagyta nyitva a kaszinókat? Mint ahogy az is tény, hogy miniszterelnökünk (szándékosan nem írtam semmi csúnyát róla, mióta elkezdődött a Z26 egyébként rengeteget javult róla a véleményem, képzelheted korábban milyen volt) már a 2. hullámot is jelentős fáziskéséssel kezelte, ez a 3. pedig összeomlás. Napi 252 halott, 1400 lélegeztetett, az elmúlt 5 napban lakosságarányosan nálunk haltak meg a legtöbben az egész világon....Már külföldről is látják. Angliában élő ismerősöm kérdezi döbbenten, hogy mi folyik otthon, ismert emberek sorban haláloznak el, pedig korábban ő mesélte az angliai covid horrorsztorikat. Mit lehet erre mondani? Ilyen az amikor fontosabb, hogy 1 év múlva választások lesznek, minthogy meghal 15-20 ezer ember.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az a gond, hogy mindent politikai szemüvegen keresztül nézel. Hogy miért voltak nyitva egészen márciusig a kaszinók vagy miért rendezik nálunk még a németek, angolok BL meccseit is, miért tartunk márcisban vagy 5 nemzetközi sporteseményt a 3. hullám csúcsán azt lesöpröd azzal, hogy propaganda. Szerintem meg ezek TÉNYEK, amivel csak így lehet vitatkozni am it te is írsz, hogy az ellenzék csúnya propagandája. Az ellenzék hagyta nyitva a kaszinókat? Mint ahogy az is tény, hogy miniszterelnökünk (szándékosan nem írtam semmi csúnyát róla, mióta elkezdődött a Z26 egyébként rengeteget javult róla a véleményem, képzelheted korábban milyen volt) már a 2. hullámot is jelentős fáziskéséssel kezelte, ez a 3. pedig összeomlás. Napi 252 halott, 1400 lélegeztetett, az elmúlt 5 napban lakosságarányosan nálunk haltak meg a legtöbben az egész világon....Már külföldről is látják. Angliában élő ismerősöm kérdezi döbbenten, hogy mi folyik otthon, ismert emberek sorban haláloznak el, pedig korábban ő mesélte az angliai covid horrorsztorikat. Mit lehet erre mondani? Ilyen az amikor fontosabb, hogy 1 év múlva választások lesznek, minthogy meghal 15-20 ezer ember.
Amit te írsz az az RTL Híradó, TÉNYEK-ben mások hangzanak el.