Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Csókolom hónapok óta a hosszabbított nyitvatartás kéne. Tegnap is csak laza 15 perc alatt jöttem ki a boltból és a vásárlók megint egymás seggében. Oszt csodálkoznak egyesek, hogy nem lassul a terjedés.

"Nahát".

Ezek full kretének. 4 hónap után kezd leesni a tantusz?
Az azért van, hanem mert a legtöbb ember túl hülye ahhoz, hogy tömbösítse a vásárlásait.

Pl. már rég meg kellett volna tiltani a cégeknek heti meg hétvégi külön akciókat, mert a sok hülye képes hétvégén külön elmenni aboltba, mert valami szar 20 forinttal olcsóbb lesz.

Vagy azért nem vesznek valamiből 2-3 hétre elég mennyiséget, mert mi van ha a jövő héten akciós lesz.

+ szerdán is papa-mama+két gyerek egyszerre vásárolt.

A plázák, szupermarketek az egyik gócpont, azzal, hogy kitolják a nyitvatartást sem lesz érdemben jobb a helyzet, mert a legtöbb dolgozó munkakezdés/előtt/után vásárol, a nyugger meg napközben.
 
M

molnibalage

Guest
Az azért van, hanem mert a legtöbb ember túl hülye ahhoz, hogy tömbösítse a vásárlásait.

Pl. már rég meg kellett volna tiltani a cégeknek heti meg hétvégi külön akciókat, mert a sok hülye képes hétvégén külön elmenni aboltba, mert valami szar 20 forinttal olcsóbb lesz.

Vagy azért nem vesznek valamiből 2-3 hétre elég mennyiséget, mert mi van ha a jövő héten akciós lesz.

+ szerdán is papa-mama+két gyerek egyszerre vásárolt.

A plázák, szupermarketek az egyik gócpont, azzal, hogy kitolják a nyitvatartást sem lesz érdemben jobb a helyzet, mert a legtöbb dolgozó munkakezdés/előtt/után vásárol, a nyugger meg napközben.
Ha 9-ig lesz nyitva, akkor én speciel akkor sokkal később megyek majd, ha akkor nem lesz tömeg.
Mert vicc, hogy ma kb. mindent a bolt köré kell szervezni. Azt, ha nem sikerült, akkor állsz a tömegben.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Ha 9-ig lesz nyitva, akkor én speciel akkor sokkal később megyek majd, ha akkor nem lesz tömeg.
Mert vicc, hogy ma kb. mindent a bolt köré kell szervezni. Azt, ha nem sikerült, akkor állsz a tömegben.

jó, akkor mondjuk te vagyaz 1%.

Én egyébként a nyitás örüli időszakot preferálom, olyankor kevesen vanank, és még nem viszonlag friss a levegő (este azért még ott van amit picit korábban lélegeztek ki).
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Ezt most nem kötekedésből kérdezem, de nálatok nincs online kiszállítás? Én vidéki megyeszékhelyen vagyok, tesco-ban mindent meg lehet venni a honlapjukon és az általam kiválasztott időpontban kihozzák ajtóig. Ráadásul a termékek része olcsóbb is mint a mellettem lévő két kisboltban. De ha jól tudom már az auchan-ban is van ilyen, bár azt nem tudom, hogy a kiszállítás időpontja választható-e.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ezt most nem kötekedésből kérdezem, de nálatok nincs online kiszállítás? Én vidéki megyeszékhelyen vagyok, tesco-ban mindent meg lehet venni a honlapjukon és az általam kiválasztott időpontban kihozzák ajtóig. Ráadásul a termékek része olcsóbb is mint a mellettem lévő két kisboltban. De ha jól tudom már az auchan-ban is van ilyen, bár azt nem tudom, hogy a kiszállítás időpontja választható-e.

irónia ON
Ne korlátozd "cemélyes-cabadság-jogaiban", -benne! ...is!
irónia OFF


U.i:
Ja, de minden nap mész ami a másik agyhalál.
..."meg" te is! :)
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
jó, akkor mondjuk te vagyaz 1%.

Én egyébként a nyitás örüli időszakot preferálom, olyankor kevesen vanank, és még nem viszonlag friss a levegő (este azért még ott van amit picit korábban lélegeztek ki).
Tegnapelőtt mentünk vásárolni a feleségemmel (együtt, de külön-külön boltokba...), és a 6-os nyitás helyett csak 6:40-re értünk oda, és már komoly létszám volt. Nem tömeg, de épp a zavarási határon. Nejem szerint a Lidl-ben 8-ból 4 pénztár üzemelt.... 6:55-kor... Elképesztő...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Tegnapelőtt mentünk vásárolni a feleségemmel (együtt, de külön-külön boltokba...), és a 6-os nyitás helyett csak 6:40-re értünk oda, és már komoly létszám volt. Nem tömeg, de épp a zavarási határon. Nejem szerint a Lidl-ben 8-ból 4 pénztár üzemelt.... 6:55-kor... Elképesztő...

Igen, kisebb városokban simán lehet, hogy fél 7-kor már sokan vannak mondjuk a helyi Penny-ben, de nagyobb helyeken 7 előtt még nem veszélyes a dolog.

Ugye a TESCO-ban 7-kor nyit a hús és a csemege pult, ami azértegymásgnek, előtte önkiszolgálás van, ebben a sávban lehet kényelmesen megoldani, főleg ha azember tudatosan vásárol és nem boklászig, acsemege árut meg az egyik kis coop-ba gyorsan berohanva el lehet intézni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Ezt most nem kötekedésből kérdezem, de nálatok nincs online kiszállítás? Én vidéki megyeszékhelyen vagyok, tesco-ban mindent meg lehet venni a honlapjukon és az általam kiválasztott időpontban kihozzák ajtóig. Ráadásul a termékek része olcsóbb is mint a mellettem lévő két kisboltban. De ha jól tudom már az auchan-ban is van ilyen, bár azt nem tudom, hogy a kiszállítás időpontja választható-e.

Nálunk nincs.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Az azért van, hanem mert a legtöbb ember túl hülye ahhoz, hogy tömbösítse a vásárlásait.

Pl. már rég meg kellett volna tiltani a cégeknek heti meg hétvégi külön akciókat, mert a sok hülye képes hétvégén külön elmenni aboltba, mert valami szar 20 forinttal olcsóbb lesz.

Vagy azért nem vesznek valamiből 2-3 hétre elég mennyiséget, mert mi van ha a jövő héten akciós lesz.

+ szerdán is papa-mama+két gyerek egyszerre vásárolt.

A plázák, szupermarketek az egyik gócpont, azzal, hogy kitolják a nyitvatartást sem lesz érdemben jobb a helyzet, mert a legtöbb dolgozó munkakezdés/előtt/után vásárol, a nyugger meg napközben.
Egyrészt igen, de tegyük fel, hogy az emberek racionálisak és mindenki vesz kenyérsütőgépet, vagy sütőben kisüthető konzerv pékárut vagy mélyhűtöttet, ne adj Isten megveszi a normálisat és ha kiszárad akkor 3 napig pirítóst eszik. Szóval egy újabb iparágat vágunk haza, a pékeket. Most a sok hülye tartja életben őket. Az emberi hülyeségbe vetett bizalmam töretlen, én nem tartok tőle, hogy mindenki racionálisan fog dönteni. Ilyenkor kellene belépjen az állam... sajnos mivel az emberek jelentős része a tartalékait éli fel, így egyre nagyobb lesz a nyomás abban, hogy éljenek az "akciókkal". Szerintem be kellene állítani a társadalmat arra, hogy valamilyen stabil, tartható szabályozás legyen, ami további legalább 1-2 évig fenntartható. Aztán ha előbb lehet nyitni, akkor hurrá, de szerintem ez a reális táv a mutációkra is pillantgatva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
Csókolom hónapok óta a hosszabbított nyitvatartás kéne. Tegnap is csak laza 15 perc alatt jöttem ki a boltból és a vásárlók megint egymás seggében. Oszt csodálkoznak egyesek, hogy nem lassul a terjedés.

"Nahát".

Ezek full kretének. 4 hónap után kezd leesni a tantusz?
Már beszéltük, de nem egyértelmű a dolog. A hosszabb nyitvatartás ürügyén mki az utcán fog csellengeni, másnál kaszinózni, nőni fognak a kontaktszámok.
Én hagytam volna a nyitvatartást, szabályoztam volna hasonlóképpen a boltban egyszerre tartózkodó emberek számát, sőt heti 2 alkalomra butítottam volna le a közvetlen bevásárlási lehetőséget. Ez utóbbit nehéz szabályozni, de legalább egy fenyegetést kiadtam volna.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
Ezt most nem kötekedésből kérdezem, de nálatok nincs online kiszállítás? Én vidéki megyeszékhelyen vagyok, tesco-ban mindent meg lehet venni a honlapjukon és az általam kiválasztott időpontban kihozzák ajtóig. Ráadásul a termékek része olcsóbb is mint a mellettem lévő két kisboltban. De ha jól tudom már az auchan-ban is van ilyen, bár azt nem tudom, hogy a kiszállítás időpontja választható-e.
Nem csak megyeszékhelyre falura is kiszállít ugyanannyiért 20-30kmre a várostól. Én majdnem mindent igy intézek.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
614612 fertőzött (+11265)
11823 kórházban (+63)
1480 lélegeztetőgépen (+13)
202799 aktív eset (+6246)
392314 gyógyult (+4744)
19499 elhunyt (+275)
1803533 (594662) kapott oltást (+56014, +70058)
4443610 mintavétel (+40293)
58667 hatósági házi karanténban (+4245)
1831c39167614e39a7856be89ce13b4f.png
Pörögnek a második körös kínai oltások.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Én csak azt szeretném megtudni, hogy az üzletekben hogy oldják majd meg a 10 négyzetméter per fő elkülönítést, mert pl. a péksüteményeknél sose lesz annyi, tehát hiába korlátozzák a kosarak számát. - Pláne, hogy a kosárért álló sorban SEM lesz meg a 10 négyzetméter per fő távolság, tehát mindenki fertőz mindenkit...!!!

Tényleg, ki talál ki ilyen hülyeséget...?!?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
Én csak azt szeretném megtudni, hogy az üzletekben hogy oldják majd meg a 10 négyzetméter per fő elkülönítést, mert pl. a péksüteményeknél sose lesz annyi, tehát hiába korlátozzák a kosarak számát. - Pláne, hogy a kosárért álló sorban SEM lesz meg a 10 négyzetméter per fő távolság, tehát mindenki fertőz mindenkit...!!!

Tényleg, ki talál ki ilyen hülyeséget...?!?
Ez tök működőképes külföldön. X m2, y fő. Y kosarat teszünk. Minden ember, 1 kosár. Ha kölökkel jön és tudja tolni visznek kettőt. Az utcán kijelölsz 10 helyet 1-1,5m-re ott lehet várakozni.
Ahol nincs kosár pl. pékség, bent egyszerre max. 2 vásárló, többi kapu előtt.

1 hét és mki megszokja. Kisebb probléma az utcán sorban állni, mint a kórházban a sürgősségin.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93
Én csak azt szeretném megtudni, hogy az üzletekben hogy oldják majd meg a 10 négyzetméter per fő elkülönítést, mert pl. a péksüteményeknél sose lesz annyi, tehát hiába korlátozzák a kosarak számát. - Pláne, hogy a kosárért álló sorban SEM lesz meg a 10 négyzetméter per fő távolság, tehát mindenki fertőz mindenkit...!!!

Tényleg, ki talál ki ilyen hülyeséget...?!?
Szerintem csak annyi lesz, hogy az eladótér méretét elosztják tízzel és egyszerre annyi embert engednek be. Az, hogy bent bébikompszerű távtartókban kerülgetik egymást kínosan ügyelve a távolságra, vagy lakodalmas-vonatozósat játszanak a sorok közt, a kutyát nem fogja érdekelni.