Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Ez most komoly? :confused:
Egyszerű fajlagosított érték (fizika és egyéb term.tudományok), adott méretű üzlethelyiségbe beengedhető népek számszerűsítése.
Tök egyszerűen, átlagos "népsűrűség" területre átlagolva.
Mivel "átlagos népsűrűség", a péksüteményeknél, a felvágottaknál és a pénztáraknál jóval sűrűbben lesznek, miközben a bolt többi része kongani fog az ürességtől...

A bevásárlóközpont zárt folyosóján kosárért sorban állók meg Covid pókert fognak játszani - könnyen kitalálható nyereményekért...! :( :( :(
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Mivel "átlagos népsűrűség", a péksüteményeknél, a felvágottaknál és a pénztáraknál jóval sűrűbben lesznek, miközben a bolt többi része kongani fog az ürességtől...

A bevásárlóközpont zárt folyosóján kosárért sorban állók meg Covid pókert fognak játszani - könnyen kitalálható nyereményekért...! :( :( :(
Mondjuk a bevásárlóközpontok belterületeit ki kellene hagyni a buliból. Szabad téren lehet sorba állni, és ha megfelelő mennyiségű ember van bent, akkor elvileg a többi gócpont bent a boltokban kezelhető, ha máshogy nem, oda kell állítani egy ott dolgozót mondjuk a pékárukhoz, aki rendezi a népet, ha kell.
Tesóm Edinburghben él, arrafelé ugye jópár hónapja tartanak a lezárások (és kicsit komolyabbak, mint itt), azt mondta, hogy ott a boltokban nyilakkal meg van jelölve az útvonal, azon kell haladni, nem lehet össze-vissza csalinkázni. És persze nem engedték odabent összetorlódni a népet.
Meg lehet oldani, csak akarni kell.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Mondjuk a bevásárlóközpontok belterületeit ki kellene hagyni a buliból. Szabad téren lehet sorba állni, és ha megfelelő mennyiségű ember van bent, akkor elvileg a többi gócpont bent a boltokban kezelhető, ha máshogy nem, oda kell állítani egy ott dolgozót mondjuk a pékárukhoz, aki rendezi a népet, ha kell.
Tesóm Edinburghben él, arrafelé ugye jópár hónapja tartanak a lezárások (és kicsit komolyabbak, mint itt), azt mondta, hogy ott a boltokban nyilakkal meg van jelölve az útvonal, azon kell haladni, nem lehet össze-vissza csalinkázni. És persze nem engedték odabent összetorlódni a népet.
Meg lehet oldani, csak akarni kell.
Persze hogy meg lehet oldani, de ide a rozsdás bökőt, hogy ezt nálunk "el fogják felejteni"...!

Miként az oltás regisztráció ellenőrzéséhez is bő 3 hónap kellett... :( :( :(
 
W

Wilson

Guest
Megmondom őszintén, én sem használom a kitett szedőkanalat. Lehet érte ide lőni, vállalom.
Az oka pedig az, hogy meggyőződésem, hogy a szedőkanál megfogandó része lényegesen koszosabb, mint az én kezem. És azt, hogy én mit fogdostam, azt tudom, hogy előtte ki más fogdosta a szedőkanalat, azt nem.
Egyébként meg kínosan ügyelek arra, hogy csak ahhoz a pékáruhoz érjek hozzá, amit kiveszek magamnak. A többi ami ottmarad, ahhoz én nem értem hozzá, kicsit sem. (Ha véletlenül mégis, azt mindig megveszem, így vettem tegnap "kényszerűségből" 2 pogácsát 1 helyett...)

Én például a penny,aldiban úgy veszem a sima kiflit,zsemlét, hogy elhúzom felül a betöltő nyílás műanyag fedelét és felülről kiveszem a kiflit ,zsemlét tuti sokkal kevesebbszer fogdosták össze mint a többit.
 
W

Wilson

Guest

A csecsemőknél is kialakul az immunitás, ha az anyát beoltják​


A vakcinák hatására nagy hatékonysággal termelődik antitest a várandós és szoptató nők szervezetében - állapította meg egy kiterjedt amerikai kutatás. Az eredmények szerint az oltóanyag immunitást ad az újszülötteknek is a placentán és az anyatejen keresztül.

A jelenlegi legnagyobb ilyen irányú vizsgálatot a Massachusetts-i Általános Kórház (MGH), a bostoni Brigham and Women's Hospital, valamint az MGH-hez, az MIT-hez és a Harvard Egyetemhez tartozó Ragon Intézet végezte - olvasható a Medicalxpress című orvostudományi hírportálon.

Az American Journal of Obstetrics and Gynecology (AJOG) című tudományos lapban bemutatott kutatásban 131 termékeny korú (84 várandós, 31 szoptató és 16 nem terhes) nő vett részt. Mindannyian a két új mRNS-alapú vakcina, a Pfizer/BioNTech vagy a Moderna egyikét kapták. Mindhárom csoportban azonos volt az antitestek szintje.

Megnyugtató módon az oltás utáni mellékhatások ritkák voltak és összehasonlíthatók a résztvevők között.

„A vakcina kiváló hatékonyságáról szóló hírek nagyon biztatók a várandós és szoptató nők számára, akik az elsődleges tesztekből kimaradtak”
- mondta Andrea Edlow, az MHG szakorvosa, a tanulmány társszerzője.

Az Amerikai Egyesült Államok Járványügyi és Betegségmegelőzési Központja (CDC) szerint a várandós személyek nagyobb valószínűséggel betegszenek meg súlyosan, nagy eséllyel lesz szükségük kórházi kezelésre, intenzív ellátásra vagy lélegeztetésre, és nagyobb a rizikója a különböző terhességi szövődményeknek.

Összehasonlították az oltás hatására megemelkedett antitestszintet a megfertőződés miatt, természetes módon megnövekedett szinttel, és azt találták, hogy a vakcina hatására lényegesen magasabb volt az antitestek szintje.
A vakcina által generált antitestek minden esetben jelen voltak a vizsgált köldökzsinórvérből és anyatejből vett mintákban.
„Egyértelmű bizonyítékunk van arra, hogy a Covid-19-vakcinák a csecsemőket is védő immunitást váltanak ki. Reméljük, ez a tanulmány arra ösztökéli az oltóanyagok fejlesztőit, hogy felismerjék a várandós és szoptató nők vizsgálatának fontosságát és bevonják őket a tesztekbe”
- mondta Galit Alter, a Ragon Intézet munkatársa, a tanulmány társszerzője.
A szakértő szerint a fejlesztőknek fel kell ismerniük, hogy a terhesség egy különleges immunológiai állapot, melyben két életet párhuzamosan lehet megmenteni egy hatékony vakcinával.

444
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
 
M

molnibalage

Guest
Ez örömteli. Csak ha ehhez kb. 90% körüli arány kellett és még hete utána, akkor ez az áprilisi nyitás ötlet nem egy egetverő fejjel a falnak? Emelkedő esetszámok mellett még mindig? Még, be is adják a 2,5 millát, akkor is még az első oltás utáni alacsonyabb védeettség sem alakul ki ennyi embernél és még 100% védettség mellett a gyógyult + első oltottakkal is fényévekre van a nyájimmunitás.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Ki lehetne dolgozni az "alapvető élelmiszer" automatát... :)
Nem hiszem hogy ezzez van a gond, nem is volna tul nepszeru. Mindenki megszokta hogy valogat, amit szeret, vagy ami olcsobb, valakinek nem eleg az az 1 liter etolaj vagy tej, meg amugyis vasarlasfuggo a zome. Rengeteg ember rosszul van ha nem mehetne be minden nap a boltba, nuansznyi tetelekkel allnak sorba, egy kis salata, egy kis felvagottmaszadek, par zsemle vagy pipiropogos vacsorara. En megertem hogy a lakotelepen nincs hol tarolni a karton tejeket, meg liszteket, krumplikat, meg hozza vannak szokva hogy minek otthon tarolni mikor ott a sarkon az einkaufcentrum, de ez akkor is borzalmas hogy kepesek minden nap vagy kozel egy orat elbaxni az eletukbol hogy kajaert kajtassanak. Raadasul ezek olyan lusta emberek mind egytol egyig, de boltba nem lusta elkoslatni. Legalabb ilyen helyzetben nem igaz hogy nem lehet heti 1x bevasarolni es kesz. Attol hogy 9-ig lesz bolt vagy 11-ig az tokmindegy, attol csak tovabb lesznek ott egyreszt, nem sietnek, masreszt majd megy 2x,mert reggel csak tizorait vesz, melo utan meg vacsorat. Egyszeruen meg kellene szabalyozni hogy heti 1 napot hasznalhat fel vasarlasra es vege. Mi pl havi 1x vasarolunk, ezen kivul csak kenyeret veszunk. Gyakorlatilag a mostani karanten alatt sincs szuksegunk semmire.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://pestisracok.hu/kovessek-velunk-eloben-gulyas-gergely-rendkivuli-sajtotajekoztatojat/
"... úgy látják, hogy változtatásra akkor lesz lehetőség, ha a beoltottak száma átlépi a két és fél millió főt. Ez a jelenlegi számítások szerint húsvét után néhány nappal következhet be. Ezt követően Gulyás Gergely tájékoztatása szerint így enyhülnek a járványügyi korlátozások:
  • A kijárási tilalom este nyolc óra helyett tíz órától kezdődik, és hajnali ötig tart majd.
  • Az üzletek hajnali öt órától fél tízig lehetnek nyitva.
  • Valamennyi bolt kinyithat, ugyanakkor az üzletekben biztosítani kell, hogy tíz négyzetméterenként csak egy vásárló tartózkodhat bent.
  • Az iskolák április 19-én nyitnak meg a jelenlegi tervek szerint.
  • A tanárok oltása április 1-jén kezdődik, és a számítások szerint bő egy hét alatt megkaphatják a vakcinát a regisztrált pedagógusok."
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ez örömteli. Csak ha ehhez kb. 90% körüli arány kellett és még hete utána, akkor ez az áprilisi nyitás ötlet nem egy egetverő fejjel a falnak? Emelkedő esetszámok mellett még mindig? Még, be is adják a 2,5 millát, akkor is még az első oltás utáni alacsonyabb védeettség sem alakul ki ennyi embernél és még 100% védettség mellett a gyógyult + első oltottakkal is fényévekre van a nyájimmunitás.
De az. Sztem arra megy ki a játék, arra a lezárások miatt visszaesik a fertőzésszám, kell pár hét mire megint felfut, az oltások miatt már nem ilyen meredek emelkedéssel, és akkor lehet nyomatni a sikerpropagandát, meg lehet néző a futball EB meccsein..
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Megmondom őszintén, én sem használom a kitett szedőkanalat. Lehet érte ide lőni, vállalom.
Az oka pedig az, hogy meggyőződésem, hogy a szedőkanál megfogandó része lényegesen koszosabb, mint az én kezem. És azt, hogy én mit fogdostam, azt tudom, hogy előtte ki más fogdosta a szedőkanalat, azt nem.
Egyébként meg kínosan ügyelek arra, hogy csak ahhoz a pékáruhoz érjek hozzá, amit kiveszek magamnak. A többi ami ottmarad, ahhoz én nem értem hozzá, kicsit sem. (Ha véletlenül mégis, azt mindig megveszem, így vettem tegnap "kényszerűségből" 2 pogácsát 1 helyett...)
Eccerű_ előrecsomagolt kenyeret veszek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Eccerű_ előrecsomagolt kenyeret veszek.
nalunk szerbiaba meg a legegyszerubb feher kenyeret is kezdik becsamogalni a nagyobb uzlet lancokban.
sot, meg a kiflit is lattam ugy.

tenyleg nem hulyeseg. jobb ugy mint hogy a helyi nyugdijas brigad vegigmennyen az egesz keszleten es mind megtapogassa hogy szerinte melyik a legpuhabb, mert neki az kell.

hu de hogy fel tudnak baszni, amikor boltban vagy piacon, odaal elebem, betolakodik, es elkezd mindent fogdosni.

es aztan meg az elado a merges mert elmegyek, nem akarok vasarolni. epp azt kell amit valaki osszefogdosott a 3 hete nem mosot kezivel, vagy hogy elotte a fel boltot osszefogdosta..
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
"Özönlenek a sokkoló adatok az emberre, sokszor egymásnak is ellentmondanak az információk a koronavírus áldozatainak számáról. A KSH szakértői elmagyarázták: nincs értelme napi halálozási adatok alapján egymáshoz méricskélni az országokat, mert mindenhol máshogy döntik el, covidos elhunytnak számolnak-e valakit, vagy sem. Az egyelőre egyetlen objektív adat az, ami azt mutatja meg, mennyivel többen hunytak el az előző évekhez képest – ebben viszont a 2020-as évet nézve az uniós átlag alatt van Magyarország."

https://mandiner.hu/cikk/20210326_belfold_koronavirus_adatok_halalozas_elemzes

Szükség van az ilyen elemzésekre a tisztánlátáshoz ....