Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 678
113
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Megmondom őszintén, én sem használom a kitett szedőkanalat. Lehet érte ide lőni, vállalom.
Az oka pedig az, hogy meggyőződésem, hogy a szedőkanál megfogandó része lényegesen koszosabb, mint az én kezem. És azt, hogy én mit fogdostam, azt tudom, hogy előtte ki más fogdosta a szedőkanalat, azt nem.
Egyébként meg kínosan ügyelek arra, hogy csak ahhoz a pékáruhoz érjek hozzá, amit kiveszek magamnak. A többi ami ottmarad, ahhoz én nem értem hozzá, kicsit sem. (Ha véletlenül mégis, azt mindig megveszem, így vettem tegnap "kényszerűségből" 2 pogácsát 1 helyett...)

Nálunk a pék (eladó) a legjobban fogyó termékeket nem teszi ki a pultba/polcra, hanem a csukva tartott ajtajú kemencében hagyja, a tálcákon. Ha kérik, onnan veszi elő. Így legfeljebb ő maga fertőzhetné azokat, a vásárlók nem. Őt pedig még nem láttam maszk és kesztyű nélkül.
Ezzel együtt, fogyasztás előtt, felmelegített sütőben néhány percig sterilizálom a pékárut. 200 fok felett a felületen a vírusnak elég rosszak a kilátásai, de a pékáru belseje pár perc alatt még nem forrósodik át.
Már ha nem előre csomagoltat veszek.
Csak a zöldség - gyümölcs nem kap felületi hősokkot, vagy hőkezeléssel jó konyhatechnikai megoldást (bár már azok sütőben sterilizálásán is eltöprengtem). De azokat mosom és pucolom.

Amúgy az elmúlt 3 hétben 2-szer voltam élelmiszer üzletben. FFP2-es maszkban, korán reggel, nyitás után, minimális fogalom mellett és persze egyszerre komolyabb mennyiséget vásárolva. Ami eláll, abból 2-3 havi mennyiséget is. A felvágottat is meg lehet venni rúdban, csomagolva. (Ég és föld a sterilitása a csemege pultos szeletelthez képes és nem kell a pultnál tülekedni sem.) Tejből is lehet tartósat venni. Stb... Meg még kétszer voltam a péknél. A péknél 1-2 nagyságrenddel kisebb a forgalom és én is legfeljebb 1-2 percet szoktam bent tölteni.
Ha más is így csinálná, akkor összegszerűen ugyanakkora termékforgalom 2-3-szor kevesebb vásárlóval kijönne. Aki erre magától nem jön rá, azt rá kell venni/kényszeríteni.
Már látom, hogy egyre több a mennyiségi kedvezményes akció. 2-3-4 db olcsóbb. Ez jó irány. Lehetne nagyobb kedvezményt adni a vásárolt összértékre is. A bent tartózkodók számának korlátozása is remélhetőleg ráveszi az embereket a nagyobb menyiségek ritkább vásárlására (senki sem szeret majd az üzlet előtt sorba állni) és arra, hogy kevésbé forgalmas időpontokban menjenek. Meg ott van a házhozszállítás is.

Kb. 3 hónapot kell még reálisan kibírni a nagy arányú védettségig. Ennyi időre egy ilyen helyzetben igazán változtathatna mindenki a vásárlási szokásain.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
oltasi-palya-becsles-jobb210326-441404.png

plato-210326-441396.png

oltasi-tablazat-friss-210326-441394.png

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Kit, milyen halottnak számolunk trükközés helyett a tények tavalyról.
1 ábrában
8831-el haltak meg többen 2019-hez képest.

covid%C3%B6sszhal%C3%A1loz%C3%A1s.jpg


Illetve hosszan
 
W

Wilson

Guest
Most mondják a tájékoztatón, hogy terheléses támadás érte a honlapot. (Már megint.) Mondjuk nagyjából ki lehet találni, hogy ki a megrendelő. :oops:
Akkor tegnap tudtomon kívűl egy jól szervezett túlrterheléses támadásban vettem részt (több százezer gyanútlan honfitársammal együtt) amikor csak a tizedik probálkozásomra tudtam csak lekérdezni a regisztrációmat hiába na, nagyon rafkós az öreg :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Most mondják a tájékoztatón, hogy terheléses támadás érte a honlapot. (Már megint.) Mondjuk nagyjából ki lehet találni, hogy ki a megrendelő. :oops:
az általam leírt setup akkor 1000$ vagy 10000$-ba került volna. Na bumm...
Egyébiránt hogy volt-e ilyen támadás, vagy sem, azt nem tudom. Elég kézenfekvő kifogás.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Kit, milyen halottnak számolunk trükközés helyett a tények tavalyról.
1 ábrában
8831-el haltak meg többen 2019-hez képest.

covid%C3%B6sszhal%C3%A1loz%C3%A1s.jpg


Illetve hosszan
Ez így a valóság torzítása, mert 2020 októberétől kezdődött az igazi halálozási felfutás. Tehát így iszonyatosan kisebbíti. Ha 2019 azonos hónapját méred 2020-hoz amikor zúzott már a járvány, akkor "picit" nagyobb számok jönnek ki.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Ez így a valóság torzítása, mert 2020 októberétől kezdődött az igazi halálozási felfutás. Tehát így iszonyatosan kisebbíti. Ha 2019 azonos hónapját méred 2020-hoz amikor zúzott már a járvány, akkor "picit" nagyobb számok jönnek ki.

Októberben, novemberben, decemberben bőven 8% fölötti volt.
De tavaly februárban kezdődött a cirkusz. Sztem jó arány az egész évet nézni és ugyanígy majd az idei adatokat is jövőre.

Voltak jobb, rosszabb időszakok. Remélhetőleg március - április lesz a mélypont és ősszel egy mutáció nem teszi zárójelbe az oltást.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Októberben, novemberben, decemberben bőven 8% fölötti volt.
De tavaly februárban kezdődött a cirkusz. Sztem jó arány az egész évet nézni és ugyanígy majd az idei adatokat is jövőre.

Voltak jobb, rosszabb időszakok. Remélhetőleg március - április lesz a mélypont és ősszel egy mutáció nem teszi zárójelbe az oltást.
Így van. Teljes, lezárt év adhat hiteles képet, mivel eltérő fázisban van országonként felfutás/alábbhagyás.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
oltasi-palya-becsles-jobb210326-441404.png

plato-210326-441396.png

oltasi-tablazat-friss-210326-441394.png

Nakérem, 4,5 millió a várható első leoltottak száma május 1-re !!! :) Ugye mondtam én, hogy remélhetőleg lesz mit ünnepelni május elsején ! Azért neked írom, mert te biztosan emlékszel rá, hogy korábban ezt mondtam, hogy lehetséges ha szerencsénk van és hozza a kormány a vakcinákat.

Nem-nagyon néztem be a HTKA-ra mostanában, de követtem a sajtóból az eseményeket, az egész EU-ra kiterjedően. A 200-300-as napi magyar halálozási adatok ? Várható volt sajnos. Ahogy az EÜ rendszer teljes leterhelődése is. Ugye ezt írtam neked februárban, hogy május előtt nem várható lazítás nálunk, különösen a sok mutáns megjelenése után. Sajnos igazam is lett... :( Szóval nagyon bízok a május elejében, remélem az is bejön. Én nem látom 2,5 millió elsőnek leoltott esetében a lényeges könnyítések lehetőségét mint Orbán. Majd 4,5 után, akkor már lehetséges lesz. Ahogy nézem sikerül kibekkelnünk hogy nem fog elúszni az idei nyarunk. Egyébként én is megkaptam már az első oltásom, bár szerintem még anélkül is lenne védettségem. De én nem is akartam kilógni a sorból. Húsvétra szerintem megjön az oltási kártyám is. Azt hozza a nyuszi nekem. :rolleyes::) Kell is, mert én nem érek rá itthon ülni, sok dolgom lesz idén. Nem olvasom vissza a topicot. Azt meg bőven tudom hogyan alakul folyamatosan a helyzet. Remélem gyorsan elmúlik ez a mostani teljesen telített EÜ-s állapot, mert ez már nagyon a határon van amit még jól tudunk kezelni. Na minden jót SilvioD meg a többiek, talán mostanában többször benézek majd. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyébiránt hogy volt-e ilyen támadás, vagy sem, azt nem tudom. Elég kézenfekvő kifogás.
"Vajon volt-e ilyen támadás?" Ilyenkor valahol elmosolyodik egy Czeglédy-féle meg nem értett zseni... :rolleyes:

Ha az iparban dolgozol, magad is tudod a választ. Oké, hogy ez a munkád és madárnak nézel (Khmm...!), de úgy látom az ár is megy felfele. Először még pár centes összegről írtál, ma meg már 10 ezer $-ról. Még benne sem vagy az üzletben, de már korrupciógyanús az egész. :p

És tényleg, miért kellett ezen pörögni? Tök lényegtelen, hogy pár óráig(!) nem lehetett lekérdezni a regisztrációt. Ha már mindenképp hisztizni van kedve valakinek, akkor miért az áldozatot hibáztatják, és miért nem az oltást akadályozó eszetlenekre haragszanak?
Nem számít, hogy az AZ oltásait négy nap múlva megkapták az emberek, arról a mai napig nem írnak. Nem számít, hogy kamu statisztikával hergelik az embereket, hiába cáfolják ezeket. Az ilyesmi nem építő kritika és köze nincs a járvány sikeres kezeléséhez. Az a lényeg, hogy a szavazótábor felét kitevő gyűlölködőknek mindig meglegyen a napi hisztijük, különben úgy éreznék, hogy cserben hagyták őket. Tudom, lesz ma is ilyen, meg holnap is, csak szomorú azt látni, ahogy egyesek az eü összeomlásának szurkolnak...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Számolgattam egy kicsit !

2019.január 20- 2019.március 3-ig meghalt 20362 ember itthon.

2021.január 18- 2021.február 28-ig meghalt 18033 ember itthon .

Ez azt mutatja , hogy ebben a 6 hetes összehasonlításban 2329-el kevesebben haltak meg a járvány dulva ideje alatt mint akkor amikor nem volt járvány !

Várnám a tudományos magyarázatokat , hogy csiszolódjon az elmém !