Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Próbáld már felfogni, hogy ezek önbevallás alapján jelentett adatokból képzett grafikonok! Pillanatkép ráadásul!
S mint az látható volt, köszönő viszonyban sincs a valósággal!
..
(Pár országban kijöttek már az idei első hónap - 2021. január - halálozási adatai. Lehet, hogy csinálok egy listát abból, összevetve azzal, amit lejelentettek koronavírus halottaknak. Döbbenetes különbségek vannak!)
..
Egyébként, Magyarországon idén februárban kevesebben haltak meg, mint tavaly, amikor nem volt koronavírus!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Én csak azt szeretném megtudni, hogy az üzletekben hogy oldják majd meg a 10 négyzetméter per fő elkülönítést, mert pl. a péksüteményeknél sose lesz annyi, tehát hiába korlátozzák a kosarak számát. - Pláne, hogy a kosárért álló sorban SEM lesz meg a 10 négyzetméter per fő távolság, tehát mindenki fertőz mindenkit...!!!

Tényleg, ki talál ki ilyen hülyeséget...?!?

Szerda, szolnoki Auchan. Kifli/zsömle és hasonlók.

5 vevőből egy sem használta a kib* szedőkanalat, pedig volt belőlük rendesen, mindegyik tárolóra jutott egy.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Próbáld már felfogni, hogy ezek önbevallás alapján jelentett adatokból képzett grafikonok! Pillanatkép ráadásul!
S mint az látható volt, köszönő viszonyban sincs a valósággal!
..
(Pár országban kijöttek már az idei első hónap - 2021. január - halálozási adatai. Lehet, hogy csinálok egy listát abból, összevetve azzal, amit lejelentettek koronavírus halottaknak. Döbbenetes különbségek vannak!)
..
Egyébként, Magyarországon idén februárban kevesebben haltak meg, mint tavaly, amikor nem volt koronavírus!

Akkor gondolom csak véletlenül jönnek már több mint egy hete olyan beszámolók a magyar kórházakból, miszerint már apokaliptikus állapotok vannak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Akkor gondolom csak véletlenül jönnek már több mint egy hete olyan beszámolók a magyar kórházakból, miszerint már apokaliptikus állapotok vannak.
Ezt mire írod?
Óriási leterheltség van, igen!
(Amit írtam, azt arra írtam, hogy fölösleges hamis grafikonokkal "kampányolni", és kéjesen azon élvezkedni, hogy lám-lám az "Orbán vezette Magyarország" a legrosszabb az EU-ban. Mert körülbelül ez volt a kicsengése annak, amit bedobtál!)
..
Ami biztos, hogy jövő ilyenkorra látni fogjuk, hogy ki hogyan élte túl 2021-et!
Remélem, Te leszel majd az, aki elsőként bedobja az összesítést 2021-ről!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Csak évtizedes távlatban optimista:
 
  • Tetszik
Reactions: bel

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ehh... Annyira biztos voltam benne, azért is írtam tegnap, hogy remélem számítottak rá...
Mindig ez van, kiraknak bármilyen új contentet, és jön a Sorosista kibertámadás! :D Közröhely :D (hogy nem gondolnak rá, hogy kapacitást vagy CDN-t allokáljanak erre, amikor országos bejelentést tesznek, hogy valami mostantól elérhető a neten - amúgy láthatóan visszavettek minden sallangot, hogy kicsi legyen az erőforrásigénye, de ma ez már kevés)
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Én csak azt szeretném megtudni, hogy az üzletekben hogy oldják majd meg a 10 négyzetméter per fő elkülönítést, mert pl. a péksüteményeknél sose lesz annyi, tehát hiába korlátozzák a kosarak számát. - Pláne, hogy a kosárért álló sorban SEM lesz meg a 10 négyzetméter per fő távolság, tehát mindenki fertőz mindenkit...!!!

Tényleg, ki talál ki ilyen hülyeséget...?!?
Ez most komoly? :confused:
Egyszerű fajlagosított érték (fizika és egyéb term.tudományok), adott méretű üzlethelyiségbe beengedhető népek számszerűsítése.
Tök egyszerűen, átlagos "népsűrűség" területre átlagolva.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Most mondják a tájékoztatón, hogy terheléses támadás érte a honlapot. (Már megint.) Mondjuk nagyjából ki lehet találni, hogy ki a megrendelő. :oops:
Titkossas szolgálatok és cyber-csapat hol a .gr3*..-ban van ilyenkor, meg amikor a sokadik ilyen után sem készülnek fel a sok+1-re!!!

Kezd nagyon puha-pöcs lenni (túl)sok dolog, ott is, ahol valójában az illetékeseknek a sarkukra kellene állni!

...most még 1,5 évig nem mernek semmi teljesítést számonkérni a kib@szott választás miatt?

...így meg ezért fogják elbukni!!!



Nem jó a tendencia!!!
"Nem tetszik!"
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Szakács Árpád cikke a nagyváradi doktornőről, aki szerint a hivatalos protokoll emberek haláláért felelős:
https://www.erdely.ma/a-nagyvaradi-...SUyU4DjfjEmRGEOh3agYd_YWyPBNvFIE5IQx15FK-xCIQ
"A koronavírussal kapcsolatos orvosi protokollok az elmúlt napokban igencsak a figyelem középpontjába kerültek, főként annak köszönhetően, hogy Flavia Groşan nagyváradi tüdőgyógyász a hivatalos eljárástól eltérő szakmai véleményt fogalmazott meg. Akit érdekel, itt részletesen elolvashatja. Az erdélyi magyar sajtóban ugyanis erre nem nagyon volt lehetőség, első körben a szerkesztőségek nagy része elhallgatta az esetet, majd miután egész Romániában mindenki erről beszélt, a szakmai szabályokat felrúgva, a legpitiánerebb revolversajtó módszereivel belekezdtek a nagyváradi doktornő lejáratásába."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Szerda, szolnoki Auchan. Kifli/zsömle és hasonlók.

5 vevőből egy sem használta a kib* szedőkanalat, pedig volt belőlük rendesen, mindegyik tárolóra jutott egy.

Megmondom őszintén, én sem használom a kitett szedőkanalat. Lehet érte ide lőni, vállalom.
Az oka pedig az, hogy meggyőződésem, hogy a szedőkanál megfogandó része lényegesen koszosabb, mint az én kezem. És azt, hogy én mit fogdostam, azt tudom, hogy előtte ki más fogdosta a szedőkanalat, azt nem.
Egyébként meg kínosan ügyelek arra, hogy csak ahhoz a pékáruhoz érjek hozzá, amit kiveszek magamnak. A többi ami ottmarad, ahhoz én nem értem hozzá, kicsit sem. (Ha véletlenül mégis, azt mindig megveszem, így vettem tegnap "kényszerűségből" 2 pogácsát 1 helyett...)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Szerintem csak annyi lesz, hogy az eladótér méretét elosztják tízzel és egyszerre annyi embert engednek be. Az, hogy bent bébikompszerű távtartókban kerülgetik egymást kínosan ügyelve a távolságra, vagy lakodalmas-vonatozósat játszanak a sorok közt, a kutyát nem fogja érdekelni.
Nem tufom, mi olyan nehéz ebben. Aki ezt nem kepes felfogni, annak a IQ-ja kb fagypont körül van. Nincs betiltva a gondolkozâs.