Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
"Az újságírót telefonon értesítették arról, hogy felveheti az oltását – mégpedig az orosz vakcinát. Ezután rögtön hezitálni kezdett, „bontotta a vonalat”, nem mert rögtön igent mondani a Szputnyik V vakcinára. Ezen meg se tudunk lepődni, hiszen megannyi lejárató és mocskolódó megjegyzéseket gyártottak már le saját lapjukban nap mint nap a keleti vakcinák hatékonyságáról, az ilyen reakció ballibeknél már-már természetesnek tűnik.

Szóval, Balogh Krisztina felhívta a válaszadás előtt édesanyját, aki kórházban dolgozik, és oltáspárti. Az anya megnyugtatta befeszült lányát, és közölte vele, hogy


Az újságíró 5 perc gondolkodási idő után végül visszahívta a doktornőt, és közölte vele, hogy vállalja a „hírhedt” vakcinával való oltakozást.

Aztán elérkezett a nagy nap, és Balogh Krisztina tegnap bemehetett a Honvédkórházba, ahol végül meg is kapta a koronavírus elleni védettséget garantáló vakcinát."
Közölte olvasóival, hogy a vakcináció szervezetten működött. Azt írta:
Termelési riport, anno 1970...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mi történne ha a lakosság harminc-negyven százalékát sikerülne beoltanunk és további egymillió ember ugye már átesett a fertőzésen és még van védettsége: lényegében megfeleződne Magyarország népsűrűsége a vírus szempontjából. Minden második ember kiesne a megfertőzhetők közül.

Nézzünk ilyen országokat (olyanokat, ahol nem a nagy lakatlan területek miatt alacsony a népsűrűség):
  • Bulgária
  • Fehéroroszország
  • Grúzia
  • Litvánia
  • Montenegró

w11-12-COVID_subnational_Last_2week.png

Magyarán semmi jelentősége nincs annak, ha oltással vagy fertőzéssel immunizálva van a lakosság fele, a járvány terjedését jottányit nem fogja visszafogni, mint azt láthatjuk Bulgáriában vagy Litvániában, ahol akkora a vírus szempontjából elérhető populáció népsűrűsége, mint nálunk lesz, ha a regisztráltak be lesznek oltva.

Szinte biztos, hogy nyolcvan-kilencven százalékos átoltottságnál kezdődik az érdemleges nyájimmunitás Magyarországon.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
5:40 környékén értekezik a higanyról és az alumíniumról, mint "idegromboló" anyagról.. na itt fogtam a fejem... o_O
Leszögezném az elején, hogy fém alumíniumot és higanyt soha a büdös életben nem használtak oltóanyagokban.

A vakcinák bizonyos részében alkalmaznak egy szerves higanyvegyületet, a tiomerzált. Használatában elég hosszú ideje, 1930 óta rendelkezünk tapasztalattal. Az etil-higanyt minimális mennyiségben tartósító szerként alkalmazzák, felhasználva kiváló baktérium- és gombaölő tulajdonságát. Egy adag oltóanyagban rendszerint mindössze néhány miligramm található. Magyarországon 1999 óta kivonták a forgalomból a tiomerzáltartalmú oltóanyagokat, ugyanakkor hozzá tenném, hogy ezt csupán elővigyázatosság miatt tették. Nincs összefüggés egyes neurológiai betegségek előfordulása és a tiomerzál alkalmazása között.
Tudtommal napjainkban az itthon felnőttkorban gyakrabban beadott oltások közül, mindössze a Fluart nevű influenza elleni vakcina tartalmazza. Tavaly októberben én is beadattam és még mindig jól vagyok. :)

A másik "nagyon veszélyes idegromboló" anyag, az alumínium. Ezt sem tiszta fém formájában használják fel, sokkal inkább alumínium-hidroxidként vagy alumínium-foszfátként. Ezek ún. adjuvánsok, melyek alkalmazása többszörösére növeli a vakcina hatékonyságát a nem élő kórokozót tartalmazó oltóanyagokban. (A neve, az adjuváns is a latin adjuvare, segíteni szóból ered.) Ezeket az anyagokat már több, mint 90 éve alkalmazzák. Hatásmechanizmusuknak még nem minden részét ismerjük. Az biztos, hogy az antigének helybenmaradását segítik, így a hosszabb expozíciónak teszik ki a szervezetet és ezáltal növelik az immunválasz hatékonyságát. Elősegítik az antigén-prezentáló sejtek működését, valamint serkentik a makrofágokat.
Az oltásokkal bevitt szintén miligrammos alaumínium mennyisége elhanyagolható a természetes úton bevitt alumíniuméhoz képest. Az alumínium a földkéreg 3. leggyakoribb eleme, ott van az ivóvízben, az ételeinkben, de még az anyatejben is.

A fentiek alapján szerintem látható, hogy felesleges ezeken lovagolni.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Ettől kevésbé lesz terhelt az EÜ rendszer? Utólag, és jelenleg is max. a politikusokat érdekli ez. Ebből lehet király propagandát csinálni. o_O
A EÜ statisztikusok, és ezzel együtt az operatív törzs tökéletesen tisztában van a járvány súlyosságához
A védekezés sikereségét a járvány alatt kifejezetten segíti egy magasabb kommunikált áldozati szám, mert Mari néni könnyebben vehető rá, hogy maradjon otthon a seggén, ha 300 a napi halottak száma, mint ha 50. Különben meg menne pletyizni a szomszédba a barinőkhöz...
Értem, szóval szerinted hazugságokkal kellene rávenni az embereket, hogy rettegjenek és maradjanak otthon. Ez is egy álláspont, még akkor is ha számomra teljesen elfogadhatatlan és felháborító egyben. A normális emberek nem szeretnének sem rettegésben élni, sem pedig másokat félelemben tartani. Ha valaki még is ezt szeretné tenni, biztos lehetsz benne, hogy nem jó szándékkal teszi ezt.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
5:40 környékén értekezik a higanyról és az alumíniumról, mint "idegromboló" anyagról.. na itt fogtam a fejem... o_O
Leszögezném az elején, hogy fém alumíniumot és higanyt soha a büdös életben nem használtak oltóanyagokban.

A vakcinák bizonyos részében alkalmaznak egy szerves higanyvegyületet, a tiomerzált. Használatában elég hosszú ideje, 1930 óta rendelkezünk tapasztalattal. Az etil-higanyt minimális mennyiségben tartósító szerként alkalmazzák, felhasználva kiváló baktérium- és gombaölő tulajdonságát. Egy adag oltóanyagban rendszerint mindössze néhány miligramm található. Magyarországon 1999 óta kivonták a forgalomból a tiomerzáltartalmú oltóanyagokat, ugyanakkor hozzá tenném, hogy ezt csupán elővigyázatosság miatt tették. Nincs összefüggés egyes neurológiai betegségek előfordulása és a tiomerzál alkalmazása között.
Tudtommal napjainkban az itthon felnőttkorban gyakrabban beadott oltások közül, mindössze a Fluart nevű influenza elleni vakcina tartalmazza. Tavaly októberben én is beadattam és még mindig jól vagyok. :)

A másik "nagyon veszélyes idegromboló" anyag, az alumínium. Ezt sem tiszta fém formájában használják fel, sokkal inkább alumínium-hidroxidként vagy alumínium-foszfátként. Ezek ún. adjuvánsok, melyek alkalmazása többszörösére növeli a vakcina hatékonyságát a nem élő kórokozót tartalmazó oltóanyagokban. (A neve, az adjuváns is a latin adjuvare, segíteni szóból ered.) Ezeket az anyagokat már több, mint 90 éve alkalmazzák. Hatásmechanizmusuknak még nem minden részét ismerjük. Az biztos, hogy az antigének helybenmaradását segítik, így a hosszabb expozíciónak teszik ki a szervezetet és ezáltal növelik az immunválasz hatékonyságát. Elősegítik az antigén-prezentáló sejtek működését, valamint serkentik a makrofágokat.
Az oltásokkal bevitt szintén miligrammos alaumínium mennyisége elhanyagolható a természetes úton bevitt alumíniuméhoz képest. Az alumínium a földkéreg 3. leggyakoribb eleme, ott van az ivóvízben, az ételeinkben, de még az anyatejben is.

A fentiek alapján szerintem látható, hogy felesleges ezeken lovagolni.
Nem zörög a haraszt ............Neked meg védeni kell a mundért ! Nincs ezzel baj ! Érdekességnek tettem be 2018-as , a szakmaiatlan pontatlanság az elméleten nem változtat ! De no problemo amigo ! I'll be back ! LOL
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem zörög a haraszt ............Neked meg védeni kell a mundért ! Nincs ezzel baj ! Érdekességnek tettem be 2018-as , a szakmaiatlan pontatlanság az elméleten nem változtat ! De no problemo amigo ! I'll be back ! LOL
90 év tapasztalata vs oltásszkeptikusok... nem alaptalanul állítok dolgokat.

Alumíniumból naponta jóval többet viszel be, mint amit összesen megkaptál az oltóanyagokkal életedben. Ez igaz egy mai gyerekre is.
Higany juthatott a szervezetedbe amalgám töméssel, de akár étellel is. Kérdeznék valamit, szoktál halat, főképp tengeri halat fogyasztani? Csak mert kiváló higanyforrás. Ha eszel nyáron pár hekket, akkor máris több higany fogyasztottál el, mint amit az 1999 előtti oltások tartalmaztak.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63

Kéretik a dátumot is nézni !
Nem zörög a haraszt ............Neked meg védeni kell a mundért ! Nincs ezzel baj ! Érdekességnek tettem be 2018-as , a szakmaiatlan pontatlanság az elméleten nem változtat ! De no problemo amigo ! I'll be back ! LOL
Bocs, nekem mást jelent a szakmaitlanság. Juhász János Zoltán és baráti köre a televíziós megélhetési bűnözés kategóriája. Ogre első videójának a riportalany hátterében pl. olyan könyvek vannak, mint a "Hatodik pecsét" (http://muzeumantikvarium.hu/item/hatodik-pecset) - nyiván nem véletlenül. Érdemes rákeresni a munkásságukra ((CMM TV, Proa Kultúrális Alapítvány, stb) Nyilván amíg lószar van addig veréb is akad gazdagon, de ez nem az a forrás aminek alapján döntést tudnék hozni bármiben is. Az első riportban a vakcinákról nyilatkozó jóember egyébként bevallottan informatikus - persze ettől még megvan a magához való esze - akit alighanem csőbe húztak:))
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Nem zörög a haraszt ............Neked meg védeni kell a mundért ! Nincs ezzel baj ! Érdekességnek tettem be 2018-as , a szakmaiatlan pontatlanság az elméleten nem változtat ! De no problemo amigo ! I'll be back ! LOL
Te ugyanazokat a hülyeséget nyomod poenokban,mint én....hány éves vagy Batman 40 vagy 70?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Értem, szóval szerinted hazugságokkal kellene rávenni az embereket, hogy rettegjenek és maradjanak otthon. Ez is egy álláspont, még akkor is ha számomra teljesen elfogadhatatlan és felháborító egyben. A normális emberek nem szeretnének sem rettegésben élni, sem pedig másokat félelemben tartani. Ha valaki még is ezt szeretné tenni, biztos lehetsz benne, hogy nem jó szándékkal teszi ezt.
Mi az, ami hazugság lenne abban, hogy az elhunyt Covid pozitív volt?
De lehet itt marhaságokat terjeszteni, hogy a 20.000+ Covid áldozat fele biztosan csak tünetmentes autóbalesetes volt, csakhát.... o_O
Másrészről a Covid olyan szerteágazó haláleset-repertoárt képes produkálni, hogy a mai napig jelennek meg újabb és újabb halálokok, amelyeket a Covid számlájára lehet írni utólag. Gyakorlatilag az összes fő szervrendszerre lehet hatása.
Értem én, hogy neked fáj az ha nem vagyunk előkelő helyen az túlreprezentált statisztikákban, de ez kizárólag a propaganda céljait szolgálja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 796
113
Napi 50.000-ről 90.000-re pörgött a napi oltások száma.

oltasi-kapacitas-443064.png


Május - junius környékén, kb. 6 milliónál, mki meglesz aki regelt és a közv. kutatások szerint hajlandó lenne oltatni.

ksh-oltas-hajlandosag-443072.png

koronavirus-regisztralt-es-beoltott-443070.jpg



 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Mi az, ami hazugság lenne abban, hogy az elhunyt Covid pozitív volt?
De lehet itt marhaságokat terjeszteni, hogy a 20.000+ Covid áldozat fele biztosan csak tünetmentes autóbalesetes volt, csakhát.... o_O
Másrészről a Covid olyan szerteágazó haláleset-repertoárt képes produkálni, hogy a mai napig jelennek meg újabb és újabb halálokok, amelyeket a Covid számlájára lehet írni utólag. Gyakorlatilag az összes fő szervrendszerre lehet hatása.
Értem én, hogy neked fáj az ha nem vagyunk előkelő helyen az túlreprezentált statisztikákban, de ez kizárólag a propaganda céljait szolgálja.
Köll az a rohadt statisztika, mert mindenki azt nézi és abból okosodik.. Itt a sokadik szempont arra, hogy mekkora tévútra lehet rászaladni vele: a nászomnak virágboltja van és nagyságrendileg ugyanannyi koszorút ad el mint az elmúlt években ilyenkor.
Csak most egy temetésre nem mehet el az egész rokonság... Kéretik helyén kezelni a dolgokat:)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Csökkenti-e a D-vitamin a felsőlégúti fertőzések kockázatát?
Tegnap (2021. 03. 30.) jelent meg a Lancet Diabetes Endocrinology szaklapban a legújabb meta-analízis (több, meghatározott minőségű klinikai vizsgálat adatait egyesítve elemző tanulmány), amely szerint végül is igen, de nem túlságosan nagyon. Ebben a 43 vizsgálatra kiterjedő elemzésben a D-vitamin esélyhányadosa a placebóhoz képest 0,88 volt [95% CI 0·81–0·96]). Leginkább a napi 400-1000 Nemzetközi Egység volt hatásos legfeljebb 1 éven át tartó tanulmányokban és főleg az alacsony kiindulási D-vitaminszintűek esetében. Azonban az adatok arra utalnak, hogy fennállhatnak olyan torzító hatások, amelyek bizonytalanná teszik a pontos értelmezést. Ezek az eredmények a COVID-19 vonatkozásában nem mondanak semmit, de körvonalazódik, hogy a D-vitamin nem csodaszer, bár korlátozott haszna lehet ezen a téren is. Szedni, ésszerű adagokban mindenképpen ajánlott más okból.
Hivatkozás: Jolliffe DA, Camargo Jr CA, Sluyter JD et al.:Jolliffe DA, Camargo Jr CA, Sluyter JD et al.: Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory infections: a systematic review and meta-analysis of aggregate data from randomised controlled trials. Lancet Diabetes Endocrinol March 30, 2021 https://doi.org/10.1016/ S2213-8587(21)00051-6.
https://www.thelancet.com/action/showPdf...

A jó D-vitamin-szint jót tesz a vírus ellen harcban, de nem csodaszer. Áttörést, lényeges védelmet nem lehet tőle várni.


Propagandafotók. Ezeken nem tíz betegre jut egy ápoló és nem állnak hegyekben az ágyak még az orvosi konyhában is. Minden nap vetíteni kellett volna valós képeket. Csak hát a propaganda...

Én magam részéről kötelező tenném a vakcinát, hiába érvelnek minden oldalon az demokráciát emlegetve.

Amíg maguktól is vannak elegen, addig ez felesleges lenne. Bizonyos szakmákban - pl eü dolgozók - viszont valóban elgondolkodtató.

Nem tudom, hogy volt-e:

"MAGYARORSZÁGON, HA EGY KORONAVÍRUS-POZITÍV, DE NEM SÚLYOS ÁLLAPOTÚ BETEG AUTÓBALESETBEN HAL MEG, AKKOR IS MEGJELENIK A STATISZTIKÁBAN."

Már mióta mondják (írják) egyesek, hogy ezzel valamit kezdeni kellene, mert nem jó ez így...

Magyarázzák a bizonyítványt. A magyar áldozatok fele kb a harmadik hullámban keletkezett, amit kifejezetten rosszul kezelt a vezér, azért a sok áldozat. És nem, a nem a brit variáns miatt. Ha jól kezelték volna, akkor kevesebb halott lenne.


Így biztosan nem mondta. A harmadik hullám kb mintha túllépte volna a csúcsot épphogy, de nagyon nem vagyunk túl rajta. A szigorítások hiánya, a kormány lazítás kommunikációja és az emberi felelőtlenség együtt még dobhat egyet a számokon, bár nagyon vissza már aligha esik. Viszont a korai nyitás propagandája gáz.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Mi az, ami hazugság lenne abban, hogy az elhunyt Covid pozitív volt?
De lehet itt marhaságokat terjeszteni, hogy a 20.000+ Covid áldozat fele biztosan csak tünetmentes autóbalesetes volt, csakhát.... o_O
Másrészről a Covid olyan szerteágazó haláleset-repertoárt képes produkálni, hogy a mai napig jelennek meg újabb és újabb halálokok, amelyeket a Covid számlájára lehet írni utólag. Gyakorlatilag az összes fő szervrendszerre lehet hatása.
Értem én, hogy neked fáj az ha nem vagyunk előkelő helyen az túlreprezentált statisztikákban, de ez kizárólag a propaganda céljait szolgálja.
Ha valaki pozitív covid esetként hal meg autó balesetben és aztán beírják a covid áldozatok közé, az bőven kimeríti a hazugság fogalmát és mint ilyen, félrevezető/tisztességtelen/tudománytalan/ésszerűtlen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha valaki pozitív covid esetként hal meg autó balesetben és aztán beírják a covid áldozatok közé, az bőven kimeríti a hazugság fogalmát és mint ilyen, félrevezető/tisztességtelen/tudománytalan/ésszerűtlen.
Te szoktad böngészni az elhunytak listáját?
Nyilván, minden tizedik 65 feletti túlsúlyos, magasvérnyomásos, vese-, vagy daganatos beteg autóbalesetezett! o_O