Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Jó lenne amúgy abba hagyni ezt az orbitális hisztériát ami itt folyik. Elvileg ez egy katonai fórum lenne. Aki szeretné magát beoltatni, az oltassa be magát, oltassa be a kutyáját is (elvileg lesz rá lehetőség: https://telex.hu/tudomany/2021/01/26/kutatok-a-haziallatok-koronavirus-elleni-beoltasat-javasoljak), a többiekről pedig szakadjanak le.
Ha nem lesz 80+ százalék beoltva, akkor nem lesz nyájimmunitás.
Aki meg nem oltható be valami ok miatt, akkor az IJ? Meg is dögölhet?
Csak azért, mert akinek semmi baja nem lenne az oltástól az nem oltatja be magát?

Ok, de ez esetben, akkor oltási igazolás nélkül be nem teszed a lábad sehova. Nincs oltás, akkor nem mész közösségbe.
Mehet a deal?

Tudod egyes országokba egyes oltások nélkül nem engednek be...

Ha meg már katonai fórum, akkor te mit keresel itt? Mert ahhoz aztán nem szóltál hozzá.
Ahogy véntank sem és még nagyon sokan mások...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Ez szimpla terelés ! A tényre válaszolj légyszi ! Te megtudnád magadnak bocsájtani ha most beoltatnád a gyerekeidet és 5-10-15 év múlva kiderülne , hogy ezek a vakcinák mondjuk meddőséget okoznak ne agyj isten halált (lásd szabin csepp a gyermekfaluban a 70es években 10 igazolt halott ) ? Csukd be a szemed és őszintén válaszolj ha már 3 gyerekes szülő vagy !
Ha tudom, hogy ártok vele nyilván szülőként nem! Én is azt mondanám nem! De valahol akkor is ott a józan paraszti ész könyörgöm! Akkor ne oltassuk a gyereket semmivel sem, gyermekbénulás, tbc, torokgyík sorolhatnám mert mi van ha problémát okoz! És persze erre az lesz a válasz, de azok sok éve kipróbált védőoltások! Nyilván, nyilván! De még is honnan a fenéből tudod, hogy még sem?! Na...akkor hol is tartunk? Hol is a szülői felelőség?! Ez nagyon nem egyszerű kérdés!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
újabb fényes bizonyítéka annak, hogy mekkora balfasz vagy.
A balfaszságot én abban mérem ki mit ért el az életben önerőből ! Hidd el ha összevetnénk rájönnél , hogy több emelettel nagyobb balfasz vagy ! De nem is várok tőled mást ! Magadat nem tudod beárazni ! Akkor miről beszélsz ?
 
W

Wilson

Guest
Még én se tudnám elviselni (így közel 50 évesen ) ha 10 év múlva ennek a nagy kapkodásnak eredményeként beoltottként kiderülne , hogy mondjuk máj rákot okozott az oltás (igaz csak minden 1milliomodiknak de az pont én vagyok) . De akkor biztosan elborúlna az elmém ha mindez a lányommal esne meg ! Neked van gyereked ?

Van egy 12 éves lányom és megkérdeztem a véleményét az oltásról, egészen addig nem nagyon foglalkozott vele míg több osztálytársa el nem kapta az ő beszámolóik illetve a családban a covid intenzíven dolgozó rokon hatására már azt szeretné ha beoltanák, szülőként,apaként természetesen felhívtam a figyelmét az esetleges kockázatokra ahogyan arra is, hogy milyen veszélyes a vírus, hidd el én aztán amennyire csak lehet laikusként körül jártam a témát és a jelenlegi ismereteim alapján én azt mondtam neki,hogy én támogatom abban,hogy beoltassa magát,mivel sokkal nagyobb veszélyt látok abban,hogy elkapva a vírust a súlyos szövődmények miatt károsodjon valamilyen mértékben az egészsége, mint,hogy a védőoltásnak valamilyen komoly mellékhatása legyen.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha tudom, hogy ártok vele nyilván szülőként nem! Én is azt mondanám nem! De valahol akkor is ott a józan paraszti ész könyörgöm! Akkor ne oltassuk a gyereket semmivel sem, gyermekbénulás, tbc, torokgyík sorolhatnám mert mi van ha problémát okoz! És persze erre az lesz a válasz, de azok sok éve kipróbált védőoltások! Nyilván, nyilván! De még is honnan a fenéből tudod, hogy még sem?! Na...akkor hol is tartunk? Hol is a szülői felelőség?! Ez nagyon nem egyszerű kérdés!
Minden olyannal amit az évek megbízhatónak nyilvánítottak az egész családom be van oltva a gyerekem olyanokkal is ami nem kötelező ! Ezt még nem ítélem megbízhatónak hiszen nincs elég tapasztalat(1 év alatt nem is lehet ) illetve túl sok az ellent mondás a szakemberek körében is ! Majd ha tisztul a kép akkor lehet másképpen fogok látni ! Amikor az ember döntést hoz azt mindig a rendelkezésre álló információk alapján teszi !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Blitz97
W

Wilson

Guest
Jó lenne amúgy abba hagyni ezt az orbitális hisztériát ami itt folyik. Elvileg ez egy katonai fórum lenne. Aki szeretné magát beoltatni, az oltassa be magát, oltassa be a kutyáját is (elvileg lesz rá lehetőség: https://telex.hu/tudomany/2021/01/26/kutatok-a-haziallatok-koronavirus-elleni-beoltasat-javasoljak), a többiekről pedig szakadjanak le.
Te milyen hisztériáról beszélsz itt nem hisztizik senki sem, te vagy az aki időről időre előhozakodik a témával mivel ezek szerint az itt kapott válaszok,tények téged nem győznek meg.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and Venom85

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Van gyereked ?

Mi van akkor ha 5-10év múlva derül ki , hogy súlyos mellékhatása van mondjuk meddőséget vagy rákot okoz ? Hogy számolsz el vele a szemed fényének ?És ne mond , hogy nem lehet (akár gyártási , tárolási okból is , hogy a szándékosságot most kihagyjam) Ki a faxt érdekel , hogy ők mennyire fertőznek ? Ha egyszer elkapta védett lesz LEGALÁBB ADDIG MINT A TETVES OLTÁSSAL ! Azt meg mondtam már aki fosik az meg oltassa magát akár hetente vagy naponta bánja a faxom ! Nem,a gyerekeket nem fogják oltani az ellen ami szinte kivétel nélkül tünet mentesen megy át rajtuk ! Tök mindegy milyen birka indokokat hoztok is fel !
Elképzelhető, hogy esetleg előfordul ilyen eset. Nagyon szélsőséges és nehezen bizonyítható példa lenne. Tekintve, hogy egy 5-10-30 éves periódus alatt ér annyi környezeti ártalom (vegyszerek esetleg mutagén hatással, gyógyszerek, szmog, növényvédőszer maradványok, sugárzás, stb.) Így ilyen hosszú időtávon nem lehet egyértelműen egy bizonyos kiinduló okra visszavezetni egy ilyen súlyos következményt.
Ha elkapta, nagy valószínűséggel hamarabb veszti el az immunitását, mint egy oltással. Ráadásul oltással a következmények is rendszerint jóval enyhébbek.
Hogy mi tünetmentes és mi nem, az a korábbi tapasztalataid alapján már nem eldönthető, mivel a jelenleg terjedő mutáns a gyerekeknél is az eddigieknél komolyabb betegséget okoz.
Engem egy járvány során nem egy 0,000001%-os valószínűséggl előforduló esetleges mellékhatás/következmény érdekelne, hanem hogy a gyerekem egészségesen túlélje a betegséget, lehetőleg maradandó szervi károsodás nélkül.
"...birka indokok..." Gondolhatod így is. Tudom, hogy nem fogom tudni megváltoztatni egyikőtök álláspontját sem, ez nem is célom. Amiket leírok, a tanulmányaim alapján gondolom úgy ahogy. Aztán vagy hisztek nekem vagy nem. :)
Az influenza is elérhet ilyen szintre mégse kötelező az oltás! Hány ezreléket vagy 100 ezreléket érintett is ez ?
Nem tudom mekkora hányad érintett. De azt viszont tudom, hogy a post-covid szindrómás gyerekek számára létrehozott klinika időpontjai június végéig beteltek a Semmelweis Egyetemen. Na én pontosan ezt a helyet szeretném megelőzni a helyedben.
VAN GYEREKED ? Erre felelj !
Nincs gyerekem. Ha figyelmesen elolvastad volna az eddigieket, akkor láthattad volna, hogy előre válaszoltam a kérdésedre. :)
VAN GYEREKED ?????????????????????
Nincs, de ez semmin nem változtat. A szakmai véleményem mit sem változna, ha lenne gyerekem.
Hát ezt mondod te én meg bárkivel beszéltem -olyanokkal is akiknél a felnőtteket lecsapta - a gyerek meg csak vigyorgott és ollá van antitestje igazoltan tehát tünet mentesen átesett a betegségen és a legnagyobb antitest termelést mutatta a családban !
Nem kell nekem hinned.
Akkor mire alapozod a tuti kijelentéseidet a gyerekekkel meg úgy általában a kötelezőséggel kapcsolatban? Saját magadnak mondasz ellent !
Nincs itt semmilyen ellentmondás. Az AZ esetleges vérrögképző hatására írtam azt, hogy "ami tegnap megalapozatlan elmélet volt, az holnap lehet bizonyított tény".
Az, hogy egy oltásnak van-e hosszútávú következménye tudod, hogy mikor szokott kiderülni? A széles körű oltókampányok megkezdte után X idővel. Mert egy oltást sem fognak neked 20 évig vizsgálni, hogy elenyésző százalékban okoz-e meddőséget vagy rákot, vagy ki tudja mit.
Aki vállalja az az ő baja akik fosik az oltasson ! Ez ennyire egyszerű !
És az meg sem fordul a fejedben, hogy mondjuk ne adj' isten a 13 éves kislányod szenved majd maradandó károsodást a brit vagy akár egy új variáns miatt? Ugyanis ennek az esélye nagyságrendekkel nagyobb, mint az, hogy egy akármilyen oltás okozna maradandó súlyos szervi károsodást.

És most én szeretnék végre egy kérdésemre választ kapni tőled, amit már elég régóta kikerültél. Mit szólnál, ha a kislányod holnap odaállna eléd és azt kérné tőled, hogy amint lehet, oltasd be őt? Mi lenne a reakciód?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
  • Tetszik
Reactions: Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Van egy 12 éves lányom és megkérdeztem a véleményét az oltásról, egészen addig nem nagyon foglalkozott vele míg több osztálytársa el nem kapta az ő beszámolóik illetve a családban a covid intenzíven dolgozó rokon hatására már azt szeretné ha beoltanák, szülőként,apaként természetesen felhívtam a figyelmét az esetleges kockázatokra ahogyan arra is, hogy milyen veszélyes a vírus, hidd el én aztán amennyire csak lehet laikusként körül jártam a témát és a jelenlegi ismereteim alapján én azt mondtam neki,hogy én támogatom abban,hogy beoltassa magát,mivel sokkal nagyobb veszélyt látok abban,hogy elkapva a vírust a súlyos szövődmények miatt károsodjon valamilyen mértékben az egészsége, mint,hogy a védőoltásnak valamilyen komoly mellékhatása legyen.
Addig amíg a döntést mi szülők hozhatjuk meg addig nincs is baj . Hiszen mindenkinek egyszer el kell majd számolni a döntései helyességével ! Ha felelős szülő vagy akkor a te nézeteid és információid szerint hozod meg a döntésedet ! Amit majd az élet igazol ! Ezt teszem én is ! De ne kényszerítsenek semmire főleg a gyerekemmel kapcsolatba !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg
M

molnibalage

Guest
Van egy 12 éves lányom és megkérdeztem a véleményét az oltásról, egészen addig nem nagyon foglalkozott vele míg több osztálytársa el nem kapta az ő beszámolóik illetve a családban a covid intenzíven dolgozó rokon hatására már azt szeretné ha beoltanák, szülőként,apaként természetesen felhívtam a figyelmét az esetleges kockázatokra ahogyan arra is, hogy milyen veszélyes a vírus, hidd el én aztán amennyire csak lehet laikusként körül jártam a témát és a jelenlegi ismereteim alapján én azt mondtam neki,hogy én támogatom abban,hogy beoltassa magát,mivel sokkal nagyobb veszélyt látok abban,hogy elkapva a vírust a súlyos szövődmények miatt károsodjon valamilyen mértékben az egészsége, mint,hogy a védőoltásnak valamilyen komoly mellékhatása legyen.
Ennyi.
És mégis öregtank azon rugózik, hogy valami mágikus módon májrákja vagy bármi legyen, amikor ilyen mellékhatásokat mikor is tudtak tömegesen oltásoktól kimutatni?

Melyiknek nagyobb a kockázata? Az, ami 1/1000000 sem sanszosan a múltbeli tapasztalatok alapján vagy lehetetlen, az alapvető hatásmech. miatt, vagy a kedves félett gyereke egy életre maradandó szervkárosodással fog élni?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Ha nem lesz 80+ százalék beoltva, akkor nem lesz nyájimmunitás.
Aki meg nem oltható be valami ok miatt, akkor az IJ? Meg is dögölhet?
Csak azért, mert akinek semmi baja nem lenne az oltástól az nem oltatja be magát?

Ok, de ez esetben, akkor oltási igazolás nélkül be nem teszed a lábad sehova. Nincs oltás, akkor nem mész közösségbe.
Mehet a deal?

Tudod egyes országokba egyes oltások nélkül nem engednek be...

Ha meg már katonai fórum, akkor te mit keresel itt? Mert ahhoz aztán nem szóltál hozzá.
Ahogy véntank sem és még nagyon sokan mások...
A nyájimmunitást nem csak oltással lehet elérni. Aki jobban alszik tőle, az oltassa be magát. Senkit sem beszélek le róla, de fordítva is ugyanezt várom el.
"Ok, de ez esetben, akkor oltási igazolás nélkül be nem teszed a lábad sehova. Nincs oltás, akkor nem mész közösségbe."
Ez egy elméleti felvetés, aminek jelenleg nem látom a realitását.
"Tudod egyes országokba egyes oltások nélkül nem engednek be..."
Ezt eddig is tudtam.
 
W

Wilson

Guest
Addig amíg a döntést mi szülők hozhatjuk meg addig nincs is baj . Hiszen mindenkinek egyszer el kell majd számolni a döntései helyességével ! Ha felelős szülő vagy akkor a te nézeteid és információid szerint hozod meg a döntésedet ! Amit majd az élet igazol ! Ezt teszem én is ! De ne kényszerítsenek semmire főleg a gyerekemmel kapcsolatba !
Nem fog kényszeríteni senki sem téged vagy a lányodat ,hogy beoltsa magát, mindenkinek ez a saját döntése ,de ettől függetlenül,ha szeretnénk ,hogy visszatérjen az életünk a normális kerékvágásba akkor arra nincs más lehetőség mint,hogy az oltások révén elérjük a megfelelő nyájimmunitást és ehhez szükség van a gyerekek beoltására is, ez a kőkemény tény.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Elképzelhető, hogy esetleg előfordul ilyen eset. Nagyon szélsőséges és nehezen bizonyítható példa lenne. Tekintve, hogy egy 5-10-30 éves periódus alatt ér annyi környezeti ártalom (vegyszerek esetleg mutagén hatással, gyógyszerek, szmog, növényvédőszer maradványok, sugárzás, stb.) Így ilyen hosszú időtávon nem lehet egyértelműen egy bizonyos kiinduló okra visszavezetni egy ilyen súlyos következményt.
Ha elkapta, nagy valószínűséggel hamarabb veszti el az immunitását, mint egy oltással. Ráadásul oltással a következmények is rendszerint jóval enyhébbek.
Hogy mi tünetmentes és mi nem, az a korábbi tapasztalataid alapján már nem eldönthető, mivel a jelenleg terjedő mutáns a gyerekeknél is az eddigieknél komolyabb betegséget okoz.
Engem egy járvány során nem egy 0,000001%-os valószínűséggl előforduló esetleges mellékhatás/következmény érdekelne, hanem hogy a gyerekem egészségesen túlélje a betegséget, lehetőleg maradandó szervi károsodás nélkül.
"...birka indokok..." Gondolhatod így is. Tudom, hogy nem fogom tudni megváltoztatni egyikőtök álláspontját sem, ez nem is célom. Amiket leírok, a tanulmányaim alapján gondolom úgy ahogy. Aztán vagy hisztek nekem vagy nem. :)

Nem tudom mekkora hányad érintett. De azt viszont tudom, hogy a post-covid szindrómás gyerekek számára létrehozott klinika időpontjai június végéig beteltek a Semmelweis Egyetemen. Na én pontosan ezt a helyet szeretném megelőzni a helyedben.

Nincs gyerekem. Ha figyelmesen elolvastad volna az eddigieket, akkor láthattad volna, hogy előre válaszoltam a kérdésedre. :)

Nincs, de ez semmin nem változtat. A szakmai véleményem mit sem változna, ha lenne gyerekem.

Nem kell nekem hinned.

Nincs itt semmilyen ellentmondás. Az AZ esetleges vérrögképző hatására írtam azt, hogy "ami tegnap megalapozatlan elmélet volt, az holnap lehet bizonyított tény".
Az, hogy egy oltásnak van-e hosszútávú következménye tudod, hogy mikor szokott kiderülni? A széles körű oltókampányok megkezdte után X idővel. Mert egy oltást sem fognak neked 20 évig vizsgálni, hogy elenyésző százalékban okoz-e meddőséget vagy rákot, vagy ki tudja mit.

És az meg sem fordul a fejedben, hogy mondjuk ne adj' isten a 13 éves kislányod szenved majd maradandó károsodást a brit vagy akár egy új variáns miatt? Ugyanis ennek az esélye nagyságrendekkel nagyobb, mint az, hogy egy akármilyen oltás okozna maradandó súlyos szervi károsodást.

És most én szeretnék végre egy kérdésemre választ kapni tőled, amit már elég régóta kikerültél. Mit szólnál, ha a kislányod holnap odaállna eléd és azt kérné tőled, hogy amint lehet, oltasd be őt? Mi lenne a reakciód?
Ha a lányom ezzel a kérdéssel állna elém (és látnám a sok beteg Covidos 18 év alattit) akkor elmondanám neki pontosan azokat a félelmeimet amiket itt is leírtam . De mivel a lányom a korosztályához képest jóval tájékozottabb és határozottabb illetve ha a mondandóm ellenére is azt szeretné , hogy be legyen oltva akkor meg hajolnék az akarata előtt ! Mert van annyi esze , hogy mérlegelje a dolgokat és már most tud döntéseket hozni ! Tehát nem örülnék neki de elfogadnám a döntését ! Utána már azon kellene az adott gyártónak izgulnia , hogy tényleg gond mentes legyen a vakcinája !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Blitz97

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem fog kényszeríteni senki sem téged vagy a lányodat ,hogy beoltsa magát, mindenkinek ez a saját döntése ,de ettől függetlenül,ha szeretnénk ,hogy visszatérjen az életünk a normális kerékvágásba akkor arra nincs más lehetőség mint,hogy az oltások révén elérjük a megfelelő nyájimmunitást és ehhez szükség van a gyerekek beoltására is, ez a kőkemény tény.
Igazából az lesz a probléma, amikor az oltatlan gyerekek fertőzik az oltottakat és rajtuk keresztül a szüleiket. El kell majd valahogy különíteni az oltatlanokat. Például az oltatlan gyerekek továbbra is online oktatásban kell maradjanak, míg az oltottaknak megnyílnak majd rendesen az iskolák. Erről is dönteni kell őszig, mert az nem lesz normális, hogy egy oltatlan réteg veszélyeztesse az együttműködő polgárokat. Én is be leszek oltva hamarosan -legalábbis remélem- és utána nem nagyon akarok érintkezni oltatlanokkal, hanem szabadon, normálisan akarok élni egy fertőzéstől, tehát lényegében oltatlanoktól mentes közegben! Le akarom végre venni a maszkot, ha nem is a tömegközlekedésen, ahová továbbra is felengednek majd oltatlanokat, de a biztonságos éttermekben, szórakozóhelyeken, teraszokon, szállodákban, fesztiválokon!

Ez teljesen jogos kívánalom lesz részemről! Remélem nemcsak jogosítványokkal jár az immunitási-igazolvány, hanem kőkemény büntetések is társulnak azoknak a helyeknek, ahova beengednek oltatlanokat a tiltás ellenére majd. Milliós büntetések és nem úgy, hogy ezer forinttól egymillióig, hanem egytől-több millióig és nem úgy, hogy akár egytől-harminc napra is bezáratható, hanem úgy, hogy féltől egy évre, hogy ne a mostani bohóckodás legyen belőle! Csak az elrettentő erejű szankciók fognak megvédeni és azoknak a betartatása! A jelenlegi nevetséges szankciókat kiröhögi az egész ország, nem is viselik a maszkot lépten-nyomon, ha másból nem, akkor ebből tanulni kell a jövőre nézve, amikor megnyitják az országot az oltottaknak!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Ha a lányom ezzel a kérdéssel állna elém (és látnám a sok beteg Covidos 18 év alattit) akkor elmondanám neki pontosan azokat a félelmeimet amiket itt is leírtam . De mivel a lányom a korosztályához képest jóval tájékozottabb és határozottabb illetve ha a mondandóm ellenére is azt szeretné , hogy be legyen oltva akkor meg hajolnék az akarata előtt ! Mert van annyi esze , hogy mérlegelje a dolgokat és már most tud döntéseket hozni ! Tehát nem örülnék neki de elfogadnám a döntését ! Utána már azon kellene az adott gyártónak izgulnia , hogy tényleg gond mentes legyen a vakcinája !
Ennek szívből örülök!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson