Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 132
92 348
113
A barátnőm tesójának barátja 30 éves és ő is kapott oltást.
Jan elején regisztráltam és engem még nem keresett senki...
Én és az asszony december 7-én regeltem és még a háziorvosi listán sem vagyunk. Csak 65+ és kronikus 65 alattiak. Mondjuk a dokim 3 hete nem olt, csak az oltópontra küldi az embereket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 132
92 348
113
Én és az asszony december 7-én regeltem és még a háziorvosi listán sem vagyunk. Csak 65+ és kronikus 65 alattiak. Mondjuk a dokim 3 hete nem olt, csak az oltópontra küldi az embereket.
Ellenpélda.
Tanárnő ismerős, aki szerint faszság az oltás és attól csak betegebb leszel. Elbukott az IQ teszten..... Nah, ezt hallgattam januártól áprilisig . Most, hogy múlt héten jött a tanárprotekciós akció beregelt, 2 nap múlva beoltották. Az igazság odaát van...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Például innen,beraktam neked egy másik cikket is (az első cikkben még az eredeti "vuhani vírus halálozási arányárol van szó) ami a nálunk a harmadik hullámot okozó brit mutáció halálozási arányáról szól ,ha ezt a két cikket összeveted akkor látni fogod,hogy Cifu még igen csak visszafogott volt.
Ne keverjük a szezont a fazonnal ! Az említett 3-5% a felderített fertőzöttekből számított halálozás erős csúsztatás !Ha a hazait nézzük és elhisszük Merkely 10x-es állítását az valós fertőzöttekről akkor máris "csak" 0.3%-ról beszélünk és még ez a szám is vitatott a beszámítási mód miatt ! Tehát óvatosabban a számokkal !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

"Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) még nem jutott meghatározó következtetésre az AstraZeneca koronavírus elleni oltóanyagának mellékhatásaival kapcsolatban. A vérrögképződéssel összefüggő rendellenességek vizsgálatának részeredményeiről az ügynökség szerdán, vagy csütörtökön ad tájékoztatást - közölte az uniós ügynökség, miután egyik tisztségviselőjük egy olasz lapban azt közölte: összefüggés van a trombózisos esetek és az oltóanyag között."
Na ez a gáz de nagyon ! Higgy ha hinni akarsz !
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 443
113
Még én se tudnám elviselni (így közel 50 évesen ) ha 10 év múlva ennek a nagy kapkodásnak eredményeként beoltottként kiderülne , hogy mondjuk máj rákot okozott az oltás (igaz csak minden 1milliomodiknak de az pont én vagyok) . De akkor biztosan elborúlna az elmém ha mindez a lányommal esne meg ! Neked van gyereked ?
Akkor nem borulnál el, ha pl a gyerek hazahozza a vírust a suliból, a gyereknek semmi baja ugye, de átadja az anyjának (feleségednek) aki mondjuk belehal? Másik: bármitől rákos lehet 10 év múlva, nem kell ahhoz oltás, több huszonéves ismerőst is vesztettem mâr el rákban....
 
W

Wilson

Guest
Ne keverjük a szezont a fazonnal ! Az említett 3-5% a felderített fertőzöttekből számított halálozás erős csúsztatás !Ha a hazait nézzük és elhisszük Merkely 10x-es állítását az valós fertőzöttekről akkor máris "csak" 0.3%-ról beszélünk és még ez a szám is vitatott a beszámítási mód miatt ! Tehát óvatosabban a számokkal !

Már miért lenne csúsztatás ha szabadjára engeded a járványt nagyságrendekkel nő a fertőzöttek száma és ezzel együtt a halálos áldozatoké is.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Ne keverjük a szezont a fazonnal ! Az említett 3-5% a felderített fertőzöttekből számított halálozás erős csúsztatás !Ha a hazait nézzük és elhisszük Merkely 10x-es állítását az valós fertőzöttekről akkor máris "csak" 0.3%-ról beszélünk és még ez a szám is vitatott a beszámítási mód miatt ! Tehát óvatosabban a számokkal !
Ezt akartam én is írni, hogy a fertőzöttek többségén azért még a hivatalos narratíva szerint is tünetmentesen megy át a járvány, tehát sehogy sem lehet 3% a halálozás.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 548
18 610
113
Valósak e vagy sem a halálozási adatok azt nem, de hogy konkrét tényként közlöm itt nálunk a pateszen hegyén hátán vannak a halottak az biztos, a temetkezési vállalkozóknak akiknek van saját hűtőkapacitásuk is tele vannak, és ezeket konkrétan tudom! Hogy ez mennyire tükrözi a statisztikai adatokat nem tudom, de nem is érdekel, mert a kökemény valóságnak és jobban hiszek, és higgyétek el ez a valóság!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Még én se tudnám elviselni (így közel 50 évesen ) ha 10 év múlva ennek a nagy kapkodásnak eredményeként beoltottként kiderülne , hogy mondjuk máj rákot okozott az oltás (igaz csak minden 1milliomodiknak de az pont én vagyok) . De akkor biztosan elborúlna az elmém ha mindez a lányommal esne meg ! Neked van gyereked ?
Azt, májrákot 1.000.0000-ból egy szer. Évente vagy élethosszara gondolod? Mindkettőre több nagyságrenddel nagyobb az esély, szóval ennyi többlethalálozás kimutathatatlan. Több májrákot okoz 1 liter whisky élethosszra elosztva... :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 132
92 348
113
Ezt akartam én is írni, hogy a fertőzöttek többségén azért még a hivatalos narratíva szerint is tünetmentesen megy át a járvány, tehát sehogy sem lehet 3% a halálozás.
Olyan fárasztó ez...... Miért kelk a korlátozás? Mert fullra van az eü. kapacitás, pedig a normál menetrend 70-80%-át visszamondták. Túl sok súlyos beteget generál a vírus, mégha a többség rövid távon olcsón is megússza.

Tudom vkiket csak az győzne meg ha tartanának egy látogatótúrát egy kórházi halottasházban. De vkit még ez sem, zombi apokalioszisig nincs semmi gond.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 548
18 610
113
Olyan fárasztó ez...... Miért kelk a korlátozás? Mert fullra van az eü. kapacitás, pedig a normál menetrend 70-80%-át visszamondták. Túl sok súlyos beteget generál a vírus, mégha a többség rövid távon olcsón is megússza.

Tudom vkiket csak az győzne meg ha tartanának egy látogatótúrát egy kórházi halottasházban. De vkit még ez sem, zombi apokalioszisig nincs semmi gond.
De mintha a falnak beszélnék én is! Nagyon szívesen megosztom mindenkivel saját tapasztalataimat mert napi szinten benne vagyok! Minden kamu meg nagyzolás nélkül, és pláne politikai hovatartozás nélkül! Látom mi van! Csak egy valamit mondok ha a tavalyi évemet nézem és most meg csak április van 2x annyi embert láttam elmenni mint 2020-ban összesen! Lehet osztani meg szorozni meg diagaramokat késziteni statisztikai adatokból attól még a tények tények maradnak!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 132
92 348
113
De mintha a falnak beszélnék én is! Nagyon szívesen megosztom mindenkivel saját tapasztalataimat mert napi szinten benne vagyok! Minden kamu meg nagyzolás nélkül, és pláne politikai hovatartozás nélkül! Látom mi van! Csak egy valamit mondok ha a tavalyi évemet nézem és most meg csak április van 2x annyi embert láttam elmenni mint 2020-ban összesen! Lehet osztani meg szorozni meg diagaramokat késziteni statisztikai adatokból attól még a tények tények maradnak!
Le kell mondani a megszokott kényelemről és ez sokaknak nem megy. Egyszerűbb keresni vmi torz magyarázatot, mint szembenézni a valósággal. Sajnos a közösségi média ontja az oltári nagy blődségeket, tényleg nagyon nehéz szelektálni és mki talál a maga igazságába fogodzkodót.

Nekem ez a járvány egyértelműen megmutatta, hogy a demokrácia nem a legjobb államszervezési eszköz.
Ez a mostani nyitás is elkapkodott, a közvélemény nyomására.

Nem kívánok diktatúrában élni (max. Olyanban ahol én diktálok :)), de ez a 4 évenkénti szavazás félreviszi a kormányzást. Nem csak nálunk sajnos mhol Nyugaton.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 370
84 792
113
Azt, májrákot 1.000.0000-ból egy szer. Évente vagy élethosszara gondolod? Mindkettőre több nagyságrenddel nagyobb az esély, szóval ennyi többlethalálozás kimutathatatlan. Több májrákot okoz 1 liter whisky élethosszra elosztva... :)
És miért pont máj? Miért nem agy? Vagy köldök?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 548
18 610
113
Le kell mondani a megszokott kényelemről és ez sokaknak nem megy. Egyszerűbb keresni vmi torz magyarázatot, mint szembenézni a valósággal. Sajnos a közösségi média ontja az oltári nagy blődségeket, tényleg nagyon nehéz szelektálni és mki talál a maga igazságába fogodzkodót.

Nekem ez a járvány egyértelműen megmutatta, hogy a demokrácia nem a legjobb államszervezési eszköz.
Ez a mostani nyitás is elkapkodott, a közvélemény nyomására.

Nem kívánok diktatúrában élni (max. Olyanban ahol én diktálok :)), de ez a 4 évenkénti szavazás félreviszi a kormányzást. Nem csak nálunk sajnos mhol Nyugaton.
Teljesen egyet értek! Meg mindenkinek szíve joga eldönteni miben hisz! Én nem győzködök senkit! De hogy mindig van valami amiről vitatkozni, civakodni, marakodni lehet az már kiakasztó! Ha nem Covid akkor választások vagy migránsok meg kvóta! Tök mindegy!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97