"Lássunk egy példát: A napi.hu április 1-én azzal jelentkezett, hogy
sokaknál nem lesz elég két dózis a Sinopharm-vakcinából.
– írták. Ezek után az Egyesült Arab Emírségekből származó hírekre hivatkoztak:
Mi történt valójában? A hivatkozott TV-műsorban a szerb szakember, Marija Gnjatovic egyáltalán nem beszélt szerbiai tapasztalatokról.
Általánosságban beszélt az oltások hatásáról, közöttük olyanokéról, amelyekkel Szerbiában nem is oltanak. Azt is mondta, hogy nem csak a Sinopharm, hanem a Pfizer vakcinájánál is tapasztalták az antitestek számának csökkenését egy idő után, de „az adatok nem árulnak el semmit a védelemről. Semmit sem tudunk erről az összefüggésről, amely nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevésbé lesz védve bárki, ha húszas és nem negyvenes értéke van.
Ezzel szemben egy másik, kifejezetten szerb kutatásról
szóló interjúban a szakértő kijelentette, hogy
a követett ötven embernél nem esett jelentős mértékben az antitestek száma, és a védettség legalább egy évig kitart. Az antitestek száma különben is csak az egyik tényező több közül – tette hozzá. Egy
harmadik interjúban Gnjatovic kijelentette, hogy
a Sinopharm vakcinával oltott emberekben az antitestek száma nagyon hasonló a Pfizer által kiváltott hatáshoz, amit a legjobbnak tartanak,száz beoltottból csak kettőnél nem keletkezett elég antitest.
Nem igaz, hogy a kínai gyártó a hivatkozott nyilatkozatában azt állította volna, hogy egyeseknél nem indul be az antitest-képződés. Annyit mondott, hogy a tengeren túli, harmadik fázisú kutatások eredménye fogja eldönteni, hogy a különböző új mutációk miatt szükség lesz-e harmadik oltásra, Szerbiában pedig az illetékes szervek nem találkoztak hasonló problémával, ez a szakember nyilatkozatának az elferdítése, viszont azt tervezik, hogy gyártani fogják a Sinopharm vakcináját.
Az igazi hír az, hogy a napi.hu felmelegítette az Emírségekben végzett kutatások ügyét, amit a Wall Street Journal
úgy állított be, mintha a kínai vakcina alacsony hatékonysága miatt tömegesen kellene az embereknek harmadik adagot adni.
Ez a WSJ-cikk nagy karriert futott be a magyar balliberális sajtóban,a napi.hu rendszeresen újra tálalja, például
itt és
itt is. Ezt a régi írást kiegészítették a szerb televízió egy adásának meghamisításával és a kínai gyártócég szintén meghamisított nyilatkozatával, így máris elkészültek az „új bizonyítékok” arról, hogy a kínai oltás nem elég hatékony.
Az emberben felvetődik a kérdés, hogy a napi.hu-nál rendszeresen hallgatják a belgrádi televízió szerb nyelvű adását? Mert az teljesen ki van zárva, hogy a tartótisztjük segített be ezzel az információval. A napi.hu írását felkapta a 444.hu is, a hamisításokat tovább terjesztve.
Mi az igazság? A legjobb oltások is „csak” kilencven százalék körüli hatékonyságúak, ezért az emberek tizedénél nem alakul ki kellő immunválasz, bármivel is oltják őket.
Ez nem a kínai vakcina sajátossága, hanem az összes oltásé. A terjedő mutációkkal szembeni csökkent hatékonyság is felvetődik, az is szükségessé tehet harmadik, esetleg az előzőkétől eltérő összetételű adagot. Erről tudomást vesz a ballib sajtó is: a hvg.hu is
megírta, hogy emiatt a Pfizerből is szükség lehet harmadik oltásra, de az AstraZeneca
sem kivétel.
A Sinopharm vakcinájával nincsen semmilyen baj, semmivel sem rosszabb vagy kevésbé hatékony, mint a nyugati vakcinák."
Á, dehogy! Csak mindent megtesznek, hogy a Magyarországon rendelkezésre álló oltások többsége iránt bizalmatlanok legyenek az emberek, és emiatt lassabban folyjon a lakosság immunizálása, mintha mindenki elfogadná az éppen beérkező vakcinát. Mivel az ellenzék mindenbe beleköt, amit a kormány...
pestisracok.hu