Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Kedves @Wilson dehát háború van nem?! Napi szinten! És hát ez egy katonai forúm! ;)
Ha már a háború és gyerekek szóba kerültek ma ezt küldte át az egyik ismerősöm azt,hiszem valaki megfejtette a "tutit" és még szerencse,hogy ezt megosztotta velünk:)

lelkiteher-300x137.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113

 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A nyájimmunitást nem csak oltással lehet elérni.

Persze, csak akkor a lakosság 3-5% meghal. Egy olyan betegségben, amit amúgy el lehetne kerülni...

Aki jobban alszik tőle, az oltassa be magát. Senkit sem beszélek le róla, de fordítva is ugyanezt várom el.

A kötelező oltások sem véletlenül kötelezőek...
Gondolkozz ezen el, mielőtt ilyesmit írsz le...
 
W

Wilson

Guest
A bajom csak az , hogy ez a kőkemény tény napról napra párt szemlélettől függően változik !
Abban igazad van,hogy a szakemberek is ellentmondanak egymásnak bizonyos dolgokban ,de az oltással elért nyájimmunitás kérdésében egységes a szakemberek és politikusok álláspontja a mértékében van differencia de abban alapvető tényben egységes az álláspont,hogy a koronavírus járványt az oltással kialakított nyájimmunitással tudjuk megfékezni és ekkor lesz módunk arra,hogy visszakapjuk a "régi" életünket.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 717
113
"Lássunk egy példát: A napi.hu április 1-én azzal jelentkezett, hogy sokaknál nem lesz elég két dózis a Sinopharm-vakcinából.


– írták. Ezek után az Egyesült Arab Emírségekből származó hírekre hivatkoztak:


Mi történt valójában? A hivatkozott TV-műsorban a szerb szakember, Marija Gnjatovic egyáltalán nem beszélt szerbiai tapasztalatokról. Általánosságban beszélt az oltások hatásáról, közöttük olyanokéról, amelyekkel Szerbiában nem is oltanak. Azt is mondta, hogy nem csak a Sinopharm, hanem a Pfizer vakcinájánál is tapasztalták az antitestek számának csökkenését egy idő után, de „az adatok nem árulnak el semmit a védelemről. Semmit sem tudunk erről az összefüggésről, amely nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevésbé lesz védve bárki, ha húszas és nem negyvenes értéke van.

Ezzel szemben egy másik, kifejezetten szerb kutatásról szóló interjúban a szakértő kijelentette, hogy a követett ötven embernél nem esett jelentős mértékben az antitestek száma, és a védettség legalább egy évig kitart. Az antitestek száma különben is csak az egyik tényező több közül – tette hozzá. Egy harmadik interjúban Gnjatovic kijelentette, hogy a Sinopharm vakcinával oltott emberekben az antitestek száma nagyon hasonló a Pfizer által kiváltott hatáshoz, amit a legjobbnak tartanak,száz beoltottból csak kettőnél nem keletkezett elég antitest.

Nem igaz, hogy a kínai gyártó a hivatkozott nyilatkozatában azt állította volna, hogy egyeseknél nem indul be az antitest-képződés. Annyit mondott, hogy a tengeren túli, harmadik fázisú kutatások eredménye fogja eldönteni, hogy a különböző új mutációk miatt szükség lesz-e harmadik oltásra, Szerbiában pedig az illetékes szervek nem találkoztak hasonló problémával, ez a szakember nyilatkozatának az elferdítése, viszont azt tervezik, hogy gyártani fogják a Sinopharm vakcináját.​

Az igazi hír az, hogy a napi.hu felmelegítette az Emírségekben végzett kutatások ügyét, amit a Wall Street Journal úgy állított be, mintha a kínai vakcina alacsony hatékonysága miatt tömegesen kellene az embereknek harmadik adagot adni. Ez a WSJ-cikk nagy karriert futott be a magyar balliberális sajtóban,a napi.hu rendszeresen újra tálalja, például itt és itt is. Ezt a régi írást kiegészítették a szerb televízió egy adásának meghamisításával és a kínai gyártócég szintén meghamisított nyilatkozatával, így máris elkészültek az „új bizonyítékok” arról, hogy a kínai oltás nem elég hatékony.

Az emberben felvetődik a kérdés, hogy a napi.hu-nál rendszeresen hallgatják a belgrádi televízió szerb nyelvű adását? Mert az teljesen ki van zárva, hogy a tartótisztjük segített be ezzel az információval. A napi.hu írását felkapta a 444.hu is, a hamisításokat tovább terjesztve.​

Mi az igazság? A legjobb oltások is „csak” kilencven százalék körüli hatékonyságúak, ezért az emberek tizedénél nem alakul ki kellő immunválasz, bármivel is oltják őket. Ez nem a kínai vakcina sajátossága, hanem az összes oltásé. A terjedő mutációkkal szembeni csökkent hatékonyság is felvetődik, az is szükségessé tehet harmadik, esetleg az előzőkétől eltérő összetételű adagot. Erről tudomást vesz a ballib sajtó is: a hvg.hu is megírta, hogy emiatt a Pfizerből is szükség lehet harmadik oltásra, de az AstraZeneca sem kivétel. A Sinopharm vakcinájával nincsen semmilyen baj, semmivel sem rosszabb vagy kevésbé hatékony, mint a nyugati vakcinák."
:D

 
W

Wilson

Guest
Ezt azért végig olvastam 3x!
A múlt héten csütörtökön volt nálunk a "riasztós" és sikerült neki valamilyen rejtélyes módon belenyúlnia a riasztórendszer szünetmentes tápegységébe egy mezei csavarhúzóval ennek következtében egy "gyönyörű fényes ívet húzott",:).Miután láttam ezt a kommentet rájöttem ,hogy az emberke egy Fényküldött volt (csak megjegyzem ékes magyarsággal válogatott módon tudnak káromkodni a Fényküldöttek):). El is határoztam,hogyha legközelebb jön a gyereket a közelébe sem engedem,nehogy már depressziós legyen vagy kikészüljön lelkileg:):)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A barátnőnek jan elején fájt a hasa napokig, akkor sem vették fel...
Az orvosi ügyelet sem ott volt, ahol mondták korábban, odamentem és máshova küldtek...
Hogy lázas beteget amúgy sem fogadhattak volna. Jópofa.

Erre fizetem a TAJ-t...
A nagy büdös semmire jóformán...

Gyógyszerjavaslatomat 1 hónapja nem tudom leadni, szakrendelőben felírt gyógyszerek meg kifogyóban.
Online hiába foglalok időpontot, ki van írva vörös háttérrel, hogy azokat törlik, bejelentkezni csak telefonon, amit nem vesznek fel.
Befotóztam, elküldtem e-mail-ben,hogy sürgős lenne, semmi reakció...
 
  • Szomorú
Reactions: Wilson and Blitz97
W

Wilson

Guest
Például, hogy honnan veszi ezt a 3-5%-ot.
Például innen,beraktam neked egy másik cikket is (az első cikkben még az eredeti "vuhani vírus halálozási arányárol van szó) ami a nálunk a harmadik hullámot okozó brit mutáció halálozási arányáról szól ,ha ezt a két cikket összeveted akkor látni fogod,hogy Cifu még igen csak visszafogott volt.

https://www.synlab.hu/lakossagi/magazin/koronavirus-vagy-influenza

"2. Halálozási aránya

Az adatok azt mutatják, hogy a szezonális influenza halálozási aránya 0,1-0,5% körül mozog világszerte. Ugyanakkor a koronavírus esetében ez az arány ̶ még megfelelő intenzív ellátás esetében is – általában kb 3%-ra tehető, bár a halálozási arány jelentős földrajzi eltéréseket mutat, amelynek a pontos okait jelenleg is kutatják Az okok között mindenképpen jelentősége van pl. az intenzív ellátás kapacitásának, a járvány terjedési sebességének, demográfiai tényezőknek stb. Egyes számítások szerint, ha nem lennének korlátozó intézkedések, a koronavírus egy-másfél év alatt a világ lakosságának akár a 70%-át is megfertőzhetné, és így a szezonális influenza által okozott haláleseteknél nagyságrendileg több halálesetet okozna. Azért hoztak/hoznak szigorú korlátozó intézkedésekre világszerte, hogy ezt elkerüljük. Szintén beszédes adat, hogy míg az influenzás betegek kevesebb, mint 1%-a igényel kórházi kezelést, addig az új koronavírussal megfertőzötteknél ez az arány elérheti a 15-20%-ot."



https://www.egeszsegkalauz.hu/beteg...szazalekkal-emeli-a-halalozasi-aranyt/9mrpyn9

"A kutatók szerint a birt variáns 55%-kal magasabb halálozással jár a vírus más törzseihez viszonyítva."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113

"Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) még nem jutott meghatározó következtetésre az AstraZeneca koronavírus elleni oltóanyagának mellékhatásaival kapcsolatban. A vérrögképződéssel összefüggő rendellenességek vizsgálatának részeredményeiről az ügynökség szerdán, vagy csütörtökön ad tájékoztatást - közölte az uniós ügynökség, miután egyik tisztségviselőjük egy olasz lapban azt közölte: összefüggés van a trombózisos esetek és az oltóanyag között."
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Addig nem tudok nyugodni amíg nem mondja meg valaki hogy ki tette bele a férget a a maszkomba.
Nos, ez egy duhani laborban kifejlesztett műanyagevő féreg, amit azért telepítenek a maszkokba, hogy segítsék a lebontásukat.
SaLYnos kiderült azonban, hogy az emberi szervezet jobban ízlik neki, ezért átmászik a maszkhordozóba.
És már sok milliárdnyi maszkban ott van. Uram segíts!
:)
 
  • Vicces
Reactions: enzo and Wilson
W

Wilson

Guest
Addig amíg a döntést mi szülők hozhatjuk meg addig nincs is baj . Hiszen mindenkinek egyszer el kell majd számolni a döntései helyességével ! Ha felelős szülő vagy akkor a te nézeteid és információid szerint hozod meg a döntésedet ! Amit majd az élet igazol ! Ezt teszem én is ! De ne kényszerítsenek semmire főleg a gyerekemmel kapcsolatba !
Eszembe jutott még valami amit nem árt mérlegelni az embernek (én is számtalanszor átrágtam magamban) szülőként a gyermeke oltásával kapcsolatban, látva a jelenlegi járványhelyzetet amikor a közvetlen környezetemben betegedtek meg az emberek jó pár esetben súlyos szövődményekkel (és sajnos volt aki belehalt) és ráadásul az ismerőseim gyerekei közül ketten is (14 és 16 éves) a covid miatt korházi kezelésre szorultak, hogy vajon ha úgy döntök,hogy nem oltatom be a gyermekem és ne adj isten elkapja a covidot és kialakul nála a fertőzés következtében egy súlyos szövödmény,hogy ebben az esetben,hogyan tudok elszámolni a lelkiismeretemmel,tudván azt,hogy kezemben volt az az eszköz amivel ezt nagy valószínűséggel megtudtam volna akadályozni, hiszen a kézzel fogható a sajnos megtapasztalható valósággal szemben én azért nem adattam be neki az oltást mert egy esetleges (a jelenlegi ismereteink alapján) mellékhatástól féltem? Ez is szülői felelősség és nem is kicsi.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Például innen,beraktam neked egy másik cikket is (az első cikkben még az eredeti "vuhani vírus halálozási arányárol van szó) ami a nálunk a harmadik hullámot okozó brit mutáció halálozási arányáról szól ,ha ezt a két cikket összeveted akkor látni fogod,hogy Cifu még igen csak visszafogott volt.

https://www.synlab.hu/lakossagi/magazin/koronavirus-vagy-influenza

"2. Halálozási aránya

Az adatok azt mutatják, hogy a szezonális influenza halálozási aránya 0,1-0,5% körül mozog világszerte. Ugyanakkor a koronavírus esetében ez az arány ̶ még megfelelő intenzív ellátás esetében is – általában kb 3%-ra tehető, bár a halálozási arány jelentős földrajzi eltéréseket mutat, amelynek a pontos okait jelenleg is kutatják Az okok között mindenképpen jelentősége van pl. az intenzív ellátás kapacitásának, a járvány terjedési sebességének, demográfiai tényezőknek stb. Egyes számítások szerint, ha nem lennének korlátozó intézkedések, a koronavírus egy-másfél év alatt a világ lakosságának akár a 70%-át is megfertőzhetné, és így a szezonális influenza által okozott haláleseteknél nagyságrendileg több halálesetet okozna. Azért hoztak/hoznak szigorú korlátozó intézkedésekre világszerte, hogy ezt elkerüljük. Szintén beszédes adat, hogy míg az influenzás betegek kevesebb, mint 1%-a igényel kórházi kezelést, addig az új koronavírussal megfertőzötteknél ez az arány elérheti a 15-20%-ot."



https://www.egeszsegkalauz.hu/beteg...szazalekkal-emeli-a-halalozasi-aranyt/9mrpyn9

"A kutatók szerint a birt variáns 55%-kal magasabb halálozással jár a vírus más törzseihez viszonyítva."
Én ezt a gyakorlatban nem látom érvényesülni. Sem Svédországban, sem Fehéroroszországban, de még a sokat szidott Brazíliában sem. Lényegében sehol sem. Ha megnézem ezeket az országokat, ahol nincsenek, vagy csak enyhe szigorítások vannak, akkor az 1%-ot is bőven túlzásnak érzem. Utólag talán könnyebb lesz pontosabban meghatározni ezt a kérdést is.
 
W

Wilson

Guest
Én ezt a gyakorlatban nem látom érvényesülni. Sem Svédországban, sem Fehéroroszországban, de még a sokat szidott Brazíliában sem. Lényegében sehol sem. Ha megnézem ezeket az országokat, ahol nincsenek, vagy csak enyhe szigorítások vannak, akkor az 1%-ot is bőven túlzásnak érzem. Utólag talán könnyebb lesz pontosabban meghatározni ezt a kérdést is.
Nem látod Brazíliában érvényesülni?Na ne vicceljünk már:)Még a brazil hivatalos adatok (ami a brazil egészségügyben dolgozók szerint is vicc kategória mivel sokkal nagyobb mind az áldozatok mind a fertőzöttek száma) szerint is majdnem 3%-s a halálozási arány:).

https://magyarnarancs.hu/katasztrofa/rekordon-a-napi-covid-halalozasok-szama-braziliaban-236797

"A koronavírusnak már több mint 282 ezer áldozata van a több mint 210 millió lakosú országban, ami a második legnagyobb halálozási szám a világon az Egyesült Államok adata után. A regisztrált fertőzöttek számát tekintve Brazília 11,6 millióval a harmadik az Egyesült Államok és India után."
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
A barátnőm tesójának barátja 30 éves és ő is kapott oltást.
Jan elején regisztráltam és engem még nem keresett senki...

Nekem ugyanez volt, majd egy hónapja kaptam egy levelet hogy majd keres a háziorvos.

persze nem keresett, se híre, semmi info, aztán hirtelen a múlt hét pénteken jött egy email tőle, hogy van 40 AZ, kell vagy nem kell. Ha kell hétfőn oltanak vele, úgyhogy éltem vele.

Sokan visszautasítják az AZ-t, úgyhogy most vannak ilyen hirtelen lehetőségek.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo