Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Most nagyon beindult az oltás, szerintem hamarosan sorra kerülsz.
1 hét alatt 5 ismerősöm kapott oltást, mindenki 45 - 60 közötti. 4-en Spunik -ot kaptak, 1 pedig AZ -t.

Egyébként meg nem árt ha követed az orvosod Facebook -ját, mert közülük ketten úgy kaptak oltást, hogy az orvos felrakott egy posztot, hogy kapott 100 oltást, jelentkezzen aki kér belőle, és már regisztrált. :D De az sem rossz, ha felhívod az orvost, hogy mikor kerülsz sorra. Anyukám így kapott oltást. Hétfőn telefonált, lerázták azzal hogy majd szólnak, szerdán meg hívták hogy menjen oltásra.
Mi is így kaptunk, hogy felhívtuk a házisámánt és néhány nap után visszahívott. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66 and Blitz97
W

Wilson

Guest
Ezt akartam én is írni, hogy a fertőzöttek többségén azért még a hivatalos narratíva szerint is tünetmentesen megy át a járvány, tehát sehogy sem lehet 3% a halálozás.

Néhány dolgot nem veszel figyelembe egyrészt ha a járványt szabadjára engeded akkor ugrásszerűen megnő a fertőzöttek száma ezáltal nyugodtan kijelenthetjük, hogy ebben az esetben az egészségügyi ellátórendszer összeomlik és akkor az amúgyis meglóduló halálozások ugrásszerűen megnövekednek.Másrészt a pl a hivatalos magyarországi covid halálozási statisztikákban nincsenek benne a covid következtében de le nem tesztelt halálozások.Ha már szóbahoztad a nem tesztelt de a fertőzésen átesettek számát.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Nincs az orvosomnak FB-je... Kb. 70 és a halál között lehet.
Összevissza egyszer jártam nála, mióta be vagyok jelentkezve. Kétlem, hogy hívogatás segítene, főleg, hogy nem is abban a kerületben van, ahol a tartózkodási helyem van...
Hívjad telefonon, nekem segített.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Akkor nem borulnál el, ha pl a gyerek hazahozza a vírust a suliból, a gyereknek semmi baja ugye, de átadja az anyjának (feleségednek) aki mondjuk belehal? Másik: bármitől rákos lehet 10 év múlva, nem kell ahhoz oltás, több huszonéves ismerőst is vesztettem mâr el rákban....
Már tavaly októberben átestünk rajta minimális tünetekkel ! A gyereknek 2 nap takonykór után 10 napra elment a szaglása és az ízlelése , asszony dettó +köhögés 1 hétig kb. Nekem 4-5 nap fejfájás meg 1 nap láz ! Nem tudsz megijeszteni !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Már tavaly októberben átestünk rajta minimális tünetekkel ! A gyereknek 2 nap takonykór után 10 napra elment a szaglása és az ízlelése , asszony dettó +köhögés 1 hétig kb. Nekem 4-5 nap fejfájás meg 1 nap láz ! Nem tudsz megijeszteni !
Nem ijesztgetés. A brit variáns már merőben eltérő (komolyabb) tüneteket okoz. Egy húszas éveiben járó embert is meg tud ölni. :(
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Már tavaly októberben átestünk rajta minimális tünetekkel ! A gyereknek 2 nap takonykór után 10 napra elment a szaglása és az ízlelése , asszony dettó +köhögés 1 hétig kb. Nekem 4-5 nap fejfájás meg 1 nap láz ! Nem tudsz megijeszteni !
Szerencséd volt, én 2-3 hónapig aggódtam azon, mi van, ha rövidzárlat lesz valahol, nem fogom érezni az amperszagot...
Amúgy az ITO most küldött ECMO-ra egy 38 évest. Neki nem volt szerencséje.
 
W

Wilson

Guest
Már tavaly októberben átestünk rajta minimális tünetekkel ! A gyereknek 2 nap takonykór után 10 napra elment a szaglása és az ízlelése , asszony dettó +köhögés 1 hétig kb. Nekem 4-5 nap fejfájás meg 1 nap láz ! Nem tudsz megijeszteni !

Nem ijesztgetés. A brit variáns már merőben eltérő (komolyabb) tüneteket okoz. Egy húszas éveiben járó embert is meg tud ölni. :(

Arról nem is beszélve, hogy egy korábbi covid fertőzés következtében megszerzett védelem sem tart örökké:).
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 537
113
Már tavaly októberben átestünk rajta minimális tünetekkel ! A gyereknek 2 nap takonykór után 10 napra elment a szaglása és az ízlelése , asszony dettó +köhögés 1 hétig kb. Nekem 4-5 nap fejfájás meg 1 nap láz ! Nem tudsz megijeszteni !

Melóhelyen múlt héten temettük el a második ilyen felelőtlen, nagyarcú, "ez csak nátha" kollegát.... (mindketten 50 alattiak voltak)
 

matildman

Member
2012. április 23.
7
25
13
Ma kaptam meg az első Szputnyikot, kicsit érzem a karomban, semmi komoly. Második 3 hét múlva. Debrecen klinika III bel. (tizenvalahány oltópont) az épület előtt 60 ember állt előttem a sorban,szinte kivétel nélkül az én korosztályom, 40-45 körüli. Halad ez.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 537
113
Ma kaptam meg az első Szputnyikot, kicsit érzem a karomban, semmi komoly. Második 3 hét múlva. Debrecen klinika III bel. (tizenvalahány oltópont) az épület előtt 60 ember állt előttem a sorban,szinte kivétel nélkül az én korosztályom, 40-45 körüli. Halad ez.
Szüleim 60 körüliek, semmi hír nekik az oltásról. Nagyapám 78, ő is csak másfél hete kapta meg. Mindegyikünk még decemberben regisztrált. Face-en rengeteg hasonló komment van, hogy azok, akik rég regisztráltak, azoknak semmi, fiatalabb korosztály, aki pár hete regelt, azokat már hívják be...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
És Magyarországon 25%-nál nyitunk...
Ezt egyik ismerősöm írta. Nem követtem a számokat. Ti követtétek? "Amúgy tökre nem jön ám ki a matek. Vasárnap reggel 2 235 731 volt az összes beadott vakcina, ebből a második dózissal is beoltottak száma 891 002 volt. Április 3-án, két nappal ezelőtt tehát 1 344 729 fő volt beoltva Magyarországon. Hiszen aki kettőt kapott, ugyanannak az egy embernek számít. Gondolnánk... De nem, mert a kormány és Orbán kettőnek tudta be. Nincs tehát a valóságban 2,5 millió beoltott, csak durván másfélmillió. Viszont a 2,5 millió vakcinát beadták valakiknek az országban. Közel egymillió lehet az, amit második oltásként adtak be."
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
múlt hét pénteken jött egy email tőle, hogy van 40 AZ, kell vagy nem kell. Ha kell hétfőn oltanak vele, úgyhogy éltem vele.

Sokan visszautasítják az AZ-t, úgyhogy most vannak ilyen hirtelen lehetőségek.

Megerősítem, vannak ilyen lehetőségek, az AZ-t tényleg utasítják vissza páran.
Mondjuk valahol megértem, és nem is a vérrögképződés miatt (attól én nem félnék), hanem a második adag 12 hetes várása miatt. Más vakcinával addigra már 2 hónapja védett lennél... És még ott van a picivel alacsonyabb hatékonyság is.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Szüleim 60 körüliek, semmi hír nekik az oltásról. Nagyapám 78, ő is csak másfél hete kapta meg. Mindegyikünk még decemberben regisztrált. Face-en rengeteg hasonló komment van, hogy azok, akik rég regisztráltak, azoknak semmi, fiatalabb korosztály, aki pár hete regelt, azokat már hívják be...

Egyes körzetek el vannak csúszva.
Szüleim (70 alatt picivel) is csak 8 napja kapták meg az elsőt, míg sok ismerősük már a másodikon is túl van.
Ha mindegy nekik mit kapnak, a háziorvoshoz telefonálás valóban megérheti, vszeg hamarosan jut nekik ha más nem, napvégi "maradék".
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezt egyik ismerősöm írta. Nem követtem a számokat. Ti követtétek? "Amúgy tökre nem jön ám ki a matek. Vasárnap reggel 2 235 731 volt az összes beadott vakcina, ebből a második dózissal is beoltottak száma 891 002 volt. Április 3-án, két nappal ezelőtt tehát 1 344 729 fő volt beoltva Magyarországon. Hiszen aki kettőt kapott, ugyanannak az egy embernek számít. Gondolnánk... De nem, mert a kormány és Orbán kettőnek tudta be. Nincs tehát a valóságban 2,5 millió beoltott, csak durván másfélmillió. Viszont a 2,5 millió vakcinát beadták valakiknek az országban. Közel egymillió lehet az, amit második oltásként adtak be."

Az az ismerősöd el van tévedve.
Én követtem a számokat, egyértelmű, hogy 2,5 millió ember kapta meg az első oltást, és ebben benne van az a 900ezer, aki már másodikat is kapott.
Nominálisan tehát kb. 3,4 millió vakcina lett eddig beszúrva.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valósak e vagy sem a halálozási adatok azt nem, de hogy konkrét tényként közlöm itt nálunk a pateszen hegyén hátán vannak a halottak az biztos, a temetkezési vállalkozóknak akiknek van saját hűtőkapacitásuk is tele vannak, és ezeket konkrétan tudom! Hogy ez mennyire tükrözi a statisztikai adatokat nem tudom, de nem is érdekel, mert a kökemény valóságnak és jobban hiszek, és higgyétek el ez a valóság!

Nálunk most vett vadonatúj Merci suv-ot a temetkezési vállalkozó kp-val...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Na tegnap meg volt az oltás! AstraZeneca-t kaptam, még élek! :rolleyes:
Éjszaka keveset aludtam, izületi fájdalmaim vannak. Nem kibírhatatlan, de kellemetlen. Reggel 37,1 volt a hőm, kicsit ráz a hideg, de be tudtam jönni az irodába. Szerintem ma alkalmatlan leszek bármiféle fizikai munkára, délben el is tiplizek haza! Kibírja a vasút nélkülem is! Holnap szabin vagyok, péntek online oktatás, szóval ki tudom magam pihenni!

Örülök a nyitásnak, remélem júniusban a 2. oltás után már kocsmázni is lehet! :D

Maradok tisztelettel, Pocok! :oops:;)