Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Magyarországon kiderül valamiről, ami momentán kormányközeli, hogy nem igaz???? Húúú...
Kínában előbb fog kiderülni.
Ha politikai okok miatt fogalmazol meg ellenvéleményt, azt is a helyén kell kezelni, de el tudom fogadni.
Az Eu. szerintem igazságosan osztja el a rendelkezésre álló vakcinákat
Ez igaz. Nem is mondtam, hogy igazságtalanul osztja el a rendelkezésre álló nyugati vakcinákat...
és védi az állampolgárait azzal, hogy az eu-s elveknek megfelelő vakcinákat hagy jóvá. Ha elvárt egy bizonyos vizsgálat, és az adott vakcinának nincs róla papírja, akkor nem engedélyezik. Akkor sem ha jó. Mondhatni elvárják, hogy megfelelően igazolják, hogy jó. És most nem a szputnyik vagy a sinopharm ellen beszélek, de az engedélyezésük vadkeleti és még képesek vagyunk azt mondani, hogy az eu hülye.
...de nem tesz meg mindent a polgárai oltásáért, és akkor finoman fogalmaztam. Nem kell a süket duma, hogy az eu csak a polgárait védi blabla. Ne nézz hülyének!
Kevés vakcinát tud szerezni, és politikai okok miatt fosztja meg az uniós lakosságot a keleti vakcináktól.
Nem, csak mondhatnio igényesebb vagy akár szabáykövetőbb.
Lehetne, de ehelyett hülye és korrupt.
Másrészt sima elölt vakcinák léguti vírusok ellen nem igazán jók. Vegyük pl. az influenzaoltás alacsony hatékonyságát.
És? Ebből még nem következik, hogy a RNS alapúak jobbak, és az és csakis az lesz az egyedüli üdvözlendő megoldás.
Nehogy már valaki elmagyarázza, hogy az elölt vírus vakcina hirtlen a világcsoda lett Magyarországon.
Láthatod, hogy mennyi emberen segít a kínai vakcina. Ahelyett, hogy inkább örülnél ennek...
Á, mindegy. Elengedem a témát.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ha politikai okok miatt fogalmazol meg ellenvéleményt, azt is a helyén kell kezelni, de el tudom fogadni.

Ez igaz. Nem is mondtam, hogy igazságtalanul osztja el a rendelkezésre álló nyugati vakcinákat...

...de nem tesz meg mindent a polgárai oltásáért, és akkor finoman fogalmaztam. Nem kell a süket duma, hogy az eu csak a polgárait védi blabla. Ne nézz hülyének!
Kevés vakcinát tud szerezni, és politikai okok miatt fosztja meg az uniós lakosságot a keleti vakcináktól.

Lehetne, de ehelyett hülye és korrupt.

És? Ebből még nem következik, hogy a RNS alapúak jobbak, és az és csakis az lesz az egyedüli üdvözlendő megoldás.

Láthatod, hogy mennyi emberen segít a kínai vakcina. Ahelyett, hogy inkább örülnél ennek...
Á, mindegy. Elengedem a témát.
Politikai okból nem fogalmazok semmit. Az egész politika egy nagy maffia ahol hozzá nem értő emberek akarnak valamit irányítani, amihez nem értenek és azért maradnak hatalmon, mert gazdaságilag az erősebb csoport számára előnyösek. Szvsz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
Politikai okból nem fogalmazok semmit. Az egész politika egy nagy maffia ahol hozzá nem értő emberek akarnak valamit irányítani, amihez nem értenek és azért maradnak hatalmon, mert gazdaságilag az erősebb csoport számára előnyösek. Szvsz.
Is-is.
A gazdasági elit egy maffia. A politikusok Nyugaton csak eszközei ennek a maffiának.

Nálunk és tőlünk keletre a politikusok iranyitják a gazdasági elitet, legalábbis egyenrangú partnerek.

Ha már átláthatóság, akkor melyik a tisztább???
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Is-is.
A gazdasági elit egy maffia. A politikusok Nyugaton csak eszközei ennek a maffiának.

Nálunk és tőlünk keletre a politikusok iranyitják a gazdasági elitet, legalábbis egyenrangú partnerek.

Ha már átláthatóság, akkor melyik a tisztább???
Szerintem meg kelt-nyugat egykutya. Gazdasági támogatottság nélkül ugrálhat Putyin is kukutyinba.
Mindegyik homályos, de tőlük nyugatra talán kevéssé gátlástalan.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
Szerintem meg kelt-nyugat egykutya. Gazdasági támogatottság nélkül ugrálhat Putyin is kukutyinba.
Mindegyik homályos, de tőlük nyugatra talán kevéssé gátlástalan.
Nüansznyi különbségek vannak.

Ez a keleti módszer. Putyin vs. Oligarcgák.

A nyugati hasonló. Csak ott S. György ül Putyin helyén és ő osztja ki a politikusait.

Nálunk ilyen mix van, de tovább nem offolok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Politikai okból nem fogalmazok semmit. Az egész politika egy nagy maffia ahol hozzá nem értő emberek akarnak valamit irányítani, amihez nem értenek és azért maradnak hatalmon, mert gazdaságilag az erősebb csoport számára előnyösek. Szvsz.
Ja, ha védhetetlen az egyik oldal, akkor inkább mondjuk azt, hogy mindenki hülye. Ne már!
Szerintem meg kelt-nyugat egykutya. Gazdasági támogatottság nélkül ugrálhat Putyin is kukutyinba.
Senki nem mondta, hogy az oroszok vagy a kínaiak szentek lennének, de a gyakorlatban láthatod, hogy mennyi előnye van annak, ha nem nálunk vívják meg a proxy háborúikat, hanem mindenki abban érdekelt, hogy jó kapcsolataink legyenek. Pl. Ukrajna vs. Mo.
0d3ab2101045443854801c8cace39c63.png
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Az ellenanyag szintet milyen skálán mérik?


"Az eredmény megnyugtató, a minimális 50-es értékkel szemben közel 600 az ellenanyag szint. Ez az érték a modernebb vakcináknál magasabb, de a betegségen átesetteknél 400 körüli értéket mérnek" - áll az expolitikus bejegyzésében.

Én tavaly augusztusban voltam covidos, de egy múlt heti teszt szerint így állok antitesttel: Quant igG: 108.9 AU/ml

"Kimutatható az immunválasza, a tüskefehérje elleni antitesteket is beleszámítva."

Közben kaptam is oltást már a napokban.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ilyenkor mi van, Lütyő???
A Pfizer vezérigazgatója szerint harmadik dózisra is szükség lehet

Mondjuk 12 hónapon belül soknmindent jelenthet valszeg 6 hónap után. :cool:
Mondjuk ez kb borítékolható volt, bárki aki ezen meglepődök, én azon lepődöm meg. Én kb arra számítok, hogy évente aktualizált oltás lesz az új variánsokra, mint az influenzánál, és szerintem ezt a Pfizer vezér is így gondolja, csak "egyszerűsít", hogy a népnek emészthető legyen. Amúgy nyilván lehet, hogy az emlékeztetés miatt is szükséges lehet, de az új variánsok miatt szintúgy. Mindenki azt teszi a legjobban ha berendezkedik arra, hogy a teljes népességet évente végig kell oltani, és ez lesz az új sztenderd.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ja, ha védhetetlen az egyik oldal, akkor inkább mondjuk azt, hogy mindenki hülye. Ne már!
1. fogalmam sincs, milyen az ellenzék, mert nincs objektív tájékoztatás Magyarországon.
2. amit a kormány mutat magából, az gazdaságilag lehet jó, de egyebekben visszataszító. De ez kell a magyarnak. Lehet, kambodzsai vagyok.
Nem védek senkit. Maradt a kétfarkú kutyapárt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113
Propaganda.
Őszinte leszek, de unom.
olvasgassátok, és ha már túlvagytok rajta visszatérhetünk arra, hogy mégis mi a bajom a kínai vakcinával. Utána vissza lehet keresni, hogy az elejétől leírtam, hogy biztonságos, de a hatékonysága kérdéses. Meglehetősen konzekvensen tartom magam ehhez. És a valóság kezdi ezt alátámasztani.
Innentől kezdve nem túlságosan tartom jó ötletnek, hogy ezt a technológiát hozzuk Magyarországra, nem túlságosan szeretem, amikor a kínai pártmegrendelésre készült propianyaggal érvelünk. Hahó: Kína még mindig egy diktatúra, ahol a tudományos cikkekben is jellemző, hogy ha a párt azt mondja működik, akkor működik. Ha ehhez az kell, hogy a varjú hangsebességgel repüljön, és a légy fél tonnás legyen, akkor így lesz.
És tudod, elegem van abból, hogy ha nem a kormánypropit írom le rohadt ballibsi vagyok, ha meg nem az ellenzéki propit akkor nerpatkány.
Azzal kezdődött a nap, hogy ekézni kezdtétek a sinopharm kínait, miközben egy tök másik kínai kapcsán jelentették ki, hogy kell meg dózis. Ugyaez volt az AZvel. Annyit értetek el azokkal akik ezt tették, hogy sokan nem akartak AZt. A kínai kapcsán hasonló a helyzet, de kezdetek óta. Olyan kapcsán beszéltek hatékonyságról, ahol az oltás óta fél év se telt el. Ezzel viszont -tök mindegy milyen oldalon állsz - csak annyit érsz el, hogy bizalmatlanságot keltesz, ami jelen esetben nettó hazaárulás. Ua, mint az AZ esete. Mert emlékszem még arra, hogy egy éve arról ment a diskurzus, hogy kell-e maszk. Majd az jött ki kell, ennek ellenére pár hete meg mindig ez a téma. Mivel a kínai és az AZ is egy oltás, oltanak vele, nem babra megy a játék, ha fikázod! Ilyenkor én Penz Andrásra utalnék aki nem fogadta el, és meghalt. A neje igen, kórház nélkül megúszta. Penz a déká kínai vakcinaellenese volt. Tehát, a kínai hatékony, ahogy írod, de ugyanúgy kavarsz, akár fals infók teritésével, bizonytalanítod el a népeket mint alkeszék. És zéró bizonyíték van arra, hogy nem hatékony annyira az oltás, mint amiről írtok, hogy hatékony, de mégse. Miközben ki tudja majd mikor, de akár a Pfizerből is kellhet 3.

És akkor ott van ez, hogy tőled korábban nem olvastam ilyet, vakcinaellenességet meg pláne nem. Ilyenkor viszont felvetődik, hogy mi vàltotta ki? És csak az marad, hogy vmi olyan történt a család v. ismerősök között, ami megingatott, és mostantól a kínai szar lesz, meg mindenki hazudik a kínaival kapcsolatban. És nem mérlegelsz, hogy hoppá, Igaly 2. Pfizer után kaphatta el a covidot és halt bele. Hogy ez igaz, v. sem, tök mindegy, viszont ha kiderülne, hány embert bizonytalanítana el? A kínairól van a legkevesebb info. De ahogy nekem a Pfizer kapcsán elég, hogy Izrael nem irtaná ki a saját népét, úgy a kínai kapcsán is Szláviknak és Orbánnak hiszek, akik bevállalták. És mivel Szlávik orvos, nem akar védelem nélkül praktizálni, kockáztatni a László élén, így vsz működik a vakcina. Hogy kinél hogyan, az meg mindig egyén függő: vkinek beadáskor nincs mellékhatás, másnál minden. Valakin átmegy a covid, valaki kórházba kerül. És uez a hatásfok esete is: valakinek több kell, valakinél pedig van annyi ellenanyag és egyéb, ami elég. És igen, mivel vírust adnak be, vsz van esély rá, hogy túl gyenge volt, mert teszem azt Wuhanban gyártották, akinél meg minden oké volt, azt Pekingben. De ilyenkor a gyártás lehet a ludas, nem a vakcina. Es hasonló vsz más gyártónál is előfordulhat. Pl. apám mindig Corollat vett. Aztán amit a törököknél gyártottak, azzal éveken át beszopta, majd megunta, eladta. De nem a Toyota Corolla volt a szar konstrukció, hanem a török gyár. Stb.
Én egyet látok: minden szar amit a kormány csinál, de valahogy a végén csak kiderül, hogy ugyanúgy politikai meggyőződésből megy a fika, mint minden témában az o1g-tiborczmészáros feltalálása óta.

Viszont, míg ez utóbbi kapcsán max. kiröhöglek, addig a vakvinaellenesség "Kórózslásával" szépen taccsra tehetitek az egész oltási kampányt, amivel kicsinálhatjátok tóbbszáz, amúgy is bizonytalan ember döntését, ami azt idézi elő, hogy meg inkább tönkre megy a nyarunk, mert nem lesz elég beoltottunk. Vagyis ua teszitek, mint a déká, csak hülyeségből, fake newsokkal, nem pedig a hatalomért.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az ellenanyag szintet milyen skálán mérik?


"Az eredmény megnyugtató, a minimális 50-es értékkel szemben közel 600 az ellenanyag szint. Ez az érték a modernebb vakcináknál magasabb, de a betegségen átesetteknél 400 körüli értéket mérnek" - áll az expolitikus bejegyzésében.

Én tavaly augusztusban voltam covidos, de egy múlt heti teszt szerint így állok antitesttel: Quant igG: 108.9 AU/ml

"Kimutatható az immunválasza, a tüskefehérje elleni antitesteket is beleszámítva."

Közben kaptam is oltást már a napokban.
Hogy értve milyen skálán?
Attól függ.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113
Azzal kezdődött a nap, hogy ekézni kezdtétek a sinopharm kínait, miközben egy tök másik kínai kapcsán jelentették ki, hogy kell meg dózis. Ugyaez volt az AZvel. Annyit értetek el azokkal akik ezt tették, hogy sokan nem akartak AZt. A kínai kapcsán hasonló a helyzet, de kezdetek óta. Olyan kapcsán beszéltek hatékonyságról, ahol az oltás óta fél év se telt el. Ezzel viszont -tök mindegy milyen oldalon állsz - csak annyit érsz el, hogy bizalmatlanságot keltesz, ami jelen esetben nettó hazaárulás. Ua, mint az AZ esete. Mert emlékszem még arra, hogy egy éve arról ment a diskurzus, hogy kell-e maszk. Majd az jött ki kell, ennek ellenére pár hete meg mindig ez a téma. Mivel a kínai és az AZ is egy oltás, oltanak vele, nem babra megy a játék, ha fikázod! Ilyenkor én Penz Andrásra utalnék aki nem fogadta el, és meghalt. A neje igen, kórház nélkül megúszta. Penz a déká kínai vakcinaellenese volt. Tehát, a kínai hatékony, ahogy írod, de ugyanúgy kavarsz, akár fals infók teritésével, bizonytalanítod el a népeket mint alkeszék. És zéró bizonyíték van arra, hogy nem hatékony annyira az oltás, mint amiről írtok, hogy hatékony, de mégse. Miközben ki tudja majd mikor, de akár a Pfizerből is kellhet 3.

És akkor ott van ez, hogy tőled korábban nem olvastam ilyet, vakcinaellenességet meg pláne nem. Ilyenkor viszont felvetődik, hogy mi vàltotta ki? És csak az marad, hogy vmi olyan történt a család v. ismerősök között, ami megingatott, és mostantól a kínai szar lesz, meg mindenki hazudik a kínaival kapcsolatban. És nem mérlegelsz, hogy hoppá, Igaly 2. Pfizer után kaphatta el a covidot és halt bele. Hogy ez igaz, v. sem, tök mindegy, viszont ha kiderülne, hány embert bizonytalanítana el? A kínairól van a legkevesebb info. De ahogy nekem a Pfizer kapcsán elég, hogy Izrael nem irtaná ki a saját népét, úgy a kínai kapcsán is Szláviknak és Orbánnak hiszek, akik bevállalták. És mivel Szlávik orvos, nem akar védelem nélkül praktizálni, kockáztatni a László élén, így vsz működik a vakcina. Hogy kinél hogyan, az meg mindig egyén függő: vkinek beadáskor nincs mellékhatás, másnál minden. Valakin átmegy a covid, valaki kórházba kerül. És uez a hatásfok esete is: valakinek több kell, valakinél pedig van annyi ellenanyag és egyéb, ami elég. És igen, mivel vírust adnak be, vsz van esély rá, hogy túl gyenge volt, mert teszem azt Wuhanban gyártották, akinél meg minden oké volt, azt Pekingben. De ilyenkor a gyártás lehet a ludas, nem a vakcina. Es hasonló vsz más gyártónál is előfordulhat. Pl. apám mindig Corollat vett. Aztán amit a törököknél gyártottak, azzal éveken át beszopta, majd megunta, eladta. De nem a Toyota Corolla volt a szar konstrukció, hanem a török gyár. Stb.
Én egyet látok: minden szar amit a kormány csinál, de valahogy a végén csak kiderül, hogy ugyanúgy politikai meggyőződésből megy a fika, mint minden témában az o1g-tiborczmészáros feltalálása óta.

Viszont, míg ez utóbbi kapcsán max. kiröhöglek, addig a vakvinaellenesség "Kórózslásával" szépen taccsra tehetitek az egész oltási kampányt, amivel kicsinálhatjátok tóbbszáz, amúgy is bizonytalan ember döntését, ami azt idézi elő, hogy meg inkább tönkre megy a nyarunk, mert nem lesz elég beoltottunk. Vagyis ua teszitek, mint a déká, csak hülyeségből, fake newsokkal, nem pedig a hatalomért.
És ahogy írtam, ez nem egyedi! Lásd: The Crown, s01e04! Szocik! Mert semmi sem változik!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Azzal kezdődött a nap, hogy ekézni kezdtétek a sinopharm kínait, miközben egy tök másik kínai kapcsán jelentették ki, hogy kell meg dózis.
szerintem te nagyon oszekevertel valamit, vagy akarattal terelsz.

epp a sinopharmot mondjak az arabok hogy kell a 3. dozis mivel nincs mindig eredmenyes imunvalasz az oltas utan.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 816
113
  • Tetszik
Reactions: laiki and LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
Az ellenanyag szintet milyen skálán mérik?


"Az eredmény megnyugtató, a minimális 50-es értékkel szemben közel 600 az ellenanyag szint. Ez az érték a modernebb vakcináknál magasabb, de a betegségen átesetteknél 400 körüli értéket mérnek" - áll az expolitikus bejegyzésében.

Én tavaly augusztusban voltam covidos, de egy múlt heti teszt szerint így állok antitesttel: Quant igG: 108.9 AU/ml

"Kimutatható az immunválasza, a tüskefehérje elleni antitesteket is beleszámítva."

Közben kaptam is oltást már a napokban.
Amúgy most kerestem értékeket covidra, de nem annyira találtam, viszont ha kb úgy megy mint a veszettségnél, és nincs okom feltételezni, hogy nem, akkor leginkább arról van szó, hogy az igg szint alapján negatív, gyenge, közepes, és erős választ jelölhet.
Ugye covidnál 50<x a küszöbérték, a tiéd nagyjából a duplája, az jelenleg még gyengének számít egy titervizsgálatnál. Kb 200-400 közé tenném a közepest, és afölött az erőset. De ez csak tipp.
Fontos az, hogy onnantól, hogy pozitív, azaz 50 felett van védelmet kapsz, csak az ereje más. De ez így nagyon egyszerűsítve van, és nem is vagyok benne biztos. Megpróbálok utánakeresni/érdeklődni, de így gyorsan ezt tudom írni
 
S

speziale

Guest
Ilyenkor mi van, Lütyő???
A Pfizer vezérigazgatója szerint harmadik dózisra is szükség lehet

Mondjuk 12 hónapon belül soknmindent jelenthet valszeg 6 hónap után. :cool:

Azért látszik az index-en is a tulajdonosváltás, ugyanis az eredeti cikk tartalmát nem igazán sikerült megfogni.

A kínai vakcina esetében az a baj, hogy a 2. dózis után sok esetben nincs(megfelelő mennyiségű) antitest termelés. És ezért kellhet egy 3. oltás.
A Pfizer esetében viszont teljesen másról van szó.
"Pfizer CEO Albert Bourla said people will “likely” need a booster dose of a Covid-19 vaccine within 12 months of getting fully vaccinated."

bár nem ismerem a virológus szaknyelvet, figyelembe véve az egész interjú témáját (az interjú további részében arról beszél, hogy 6 hónappal az oltás után 91%-os volt a vakcina hatékonysága, illetve arról, hogy a mutációktól függően lehet, hogy évente kellhet oltás) a "fully vaccinated" valami olyasmit jelent itt, hogy "tartós védettség"
 
W

Wilson

Guest
Azzal kezdődött a nap, hogy ekézni kezdtétek a sinopharm kínait, miközben egy tök másik kínai kapcsán jelentették ki, hogy kell meg dózis. Ugyaez volt az AZvel. Annyit értetek el azokkal akik ezt tették, hogy sokan nem akartak AZt. A kínai kapcsán hasonló a helyzet, de kezdetek óta. Olyan kapcsán beszéltek hatékonyságról, ahol az oltás óta fél év se telt el. Ezzel viszont -tök mindegy milyen oldalon állsz - csak annyit érsz el, hogy bizalmatlanságot keltesz, ami jelen esetben nettó hazaárulás. Ua, mint az AZ esete. Mert emlékszem még arra, hogy egy éve arról ment a diskurzus, hogy kell-e maszk. Majd az jött ki kell, ennek ellenére pár hete meg mindig ez a téma. Mivel a kínai és az AZ is egy oltás, oltanak vele, nem babra megy a játék, ha fikázod! Ilyenkor én Penz Andrásra utalnék aki nem fogadta el, és meghalt. A neje igen, kórház nélkül megúszta. Penz a déká kínai vakcinaellenese volt. Tehát, a kínai hatékony, ahogy írod, de ugyanúgy kavarsz, akár fals infók teritésével, bizonytalanítod el a népeket mint alkeszék. És zéró bizonyíték van arra, hogy nem hatékony annyira az oltás, mint amiről írtok, hogy hatékony, de mégse. Miközben ki tudja majd mikor, de akár a Pfizerből is kellhet 3.

És akkor ott van ez, hogy tőled korábban nem olvastam ilyet, vakcinaellenességet meg pláne nem. Ilyenkor viszont felvetődik, hogy mi vàltotta ki? És csak az marad, hogy vmi olyan történt a család v. ismerősök között, ami megingatott, és mostantól a kínai szar lesz, meg mindenki hazudik a kínaival kapcsolatban. És nem mérlegelsz, hogy hoppá, Igaly 2. Pfizer után kaphatta el a covidot és halt bele. Hogy ez igaz, v. sem, tök mindegy, viszont ha kiderülne, hány embert bizonytalanítana el? A kínairól van a legkevesebb info. De ahogy nekem a Pfizer kapcsán elég, hogy Izrael nem irtaná ki a saját népét, úgy a kínai kapcsán is Szláviknak és Orbánnak hiszek, akik bevállalták. És mivel Szlávik orvos, nem akar védelem nélkül praktizálni, kockáztatni a László élén, így vsz működik a vakcina. Hogy kinél hogyan, az meg mindig egyén függő: vkinek beadáskor nincs mellékhatás, másnál minden. Valakin átmegy a covid, valaki kórházba kerül. És uez a hatásfok esete is: valakinek több kell, valakinél pedig van annyi ellenanyag és egyéb, ami elég. És igen, mivel vírust adnak be, vsz van esély rá, hogy túl gyenge volt, mert teszem azt Wuhanban gyártották, akinél meg minden oké volt, azt Pekingben. De ilyenkor a gyártás lehet a ludas, nem a vakcina. Es hasonló vsz más gyártónál is előfordulhat. Pl. apám mindig Corollat vett. Aztán amit a törököknél gyártottak, azzal éveken át beszopta, majd megunta, eladta. De nem a Toyota Corolla volt a szar konstrukció, hanem a török gyár. Stb.
Én egyet látok: minden szar amit a kormány csinál, de valahogy a végén csak kiderül, hogy ugyanúgy politikai meggyőződésből megy a fika, mint minden témában az o1g-tiborczmészáros feltalálása óta.

Viszont, míg ez utóbbi kapcsán max. kiröhöglek, addig a vakvinaellenesség "Kórózslásával" szépen taccsra tehetitek az egész oltási kampányt, amivel kicsinálhatjátok tóbbszáz, amúgy is bizonytalan ember döntését, ami azt idézi elő, hogy meg inkább tönkre megy a nyarunk, mert nem lesz elég beoltottunk. Vagyis ua teszitek, mint a déká, csak hülyeségből, fake newsokkal, nem pedig a hatalomért.
Egy kérdésem van. Miért kell hazudni?

Tévedés a nap ezzel a hozzászólással kezdődött és egyáltalán nem ekézte benne Redgreg a kínai vakcinát, de ha a hazugság szó és a kormány valamilyen formában említésre kerül egy hozzászólásban akkor a Fidesz helyi tagozata egy emberként hördül fel és elindul a " lavina".
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Amúgy most kerestem értékeket covidra, de nem annyira találtam, viszont ha kb úgy megy mint a veszettségnél, és nincs okom feltételezni, hogy nem, akkor leginkább arról van szó, hogy az igg szint alapján negatív, gyenge, közepes, és erős választ jelölhet.
Ugye covidnál 50<x a küszöbérték, a tiéd nagyjából a duplája, az jelenleg még gyengének számít egy titervizsgálatnál. Kb 200-400 közé tenném a közepest, és afölött az erőset. De ez csak tipp.
Fontos az, hogy onnantól, hogy pozitív, azaz 50 felett van védelmet kapsz, csak az ereje más. De ez így nagyon egyszerűsítve van, és nem is vagyok benne biztos. Megpróbálok utánakeresni/érdeklődni, de így gyorsan ezt tudom írni

Tavaly augusztusi fertőzés után ennyi, tehát látványosan csökken (ha egy fertőzöttnek 400-600-as a szintje) de még "látható". Orvos ismerős nem részletezte, de azt mondta, hogy ez erős közepes szint, "talán már lehet" ráoltani, az oltószobában meg azt kérdezték, hogy ilyen értékkel minek jöttem el oltani?

Nem álltam le vitázni, hogy ez az eredeti covid elleni védettség, a mutánsok ellen lehet nem úgy véd, szóval szúrd csak be a jó kis Pfizert...érdekes ez.
 
  • Tetszik
Reactions: bel