Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest

" Kellett olyasmit csinálnia, amit nem tanult, vagy ha tanult is, nem hitte, hogy használnia kell?

- Nem nagyon vártak el olyat, amit nem csináltam még sosem. Volt egy durva eset, újraélesztés a Covid-részlegen. Elvileg egy évvel ezelőtt tartottak egy online képzést, hogy hogyan kell covidos beteget újraéleszteni, de nekem már fogalmam sem volt. Pedig én voltam az első észlelő orvos, az ápoló tőlem várta, hogy mi legyen a következő lépés. A beteg végül meghalt, de mint kiderült, nem rajtam múlt. Utólag megbeszéltük a felettesemmel, mi történt, és nem lehetett volna segíteni rajta. Volt egy másik nehéz helyzet. A Covid-osztályon éjjel meghalt egy beteg. A halál orvosi megállapításakor sok vizsgálatot el kell végezni. Ennek egy része, hogy meghallgatom a tüdejét és a szívét, mert a pulzust nem mindig lehet ilyenkor már kitapintani. A Covid-osztályon azonban tilos bevinni a fonendoszkópot, mert akkor adott esetben a covidos fonendoszkópot bedugom a fülembe. Még meleg volt a néni teste.

Úgy éreztem, addig nem tudom leírni jó érzéssel, hogy halott, amíg nem hallgatom meg.
Ez még ősszel volt, még be sem voltam oltva, de végül úgy döntöttem, beviszem a fonendoszkópot, és meghallgatom, mert addig nem tudom elfogadni, hogy halott.

- Februárban a hivatalos kommunikáció arról szólt, hogy földre vittük a vírust, mindjárt nyithatunk. Aztán mire kettőt pislogtunk, már nyakig voltunk a harmadik hullámban. Tényleg volt egy időszak, amikor úgy tűnt, hogy kifelé jövünk?

- Szerintem egyáltalán nem volt ilyen időszak.
Én nem dolgoztam végig a Covid-ellátásban, de akikkel beszéltem, azt mondták, hogy volt egy pont a tél vége felé, amikor érződött, hogy sokkal-sokkal több beteg jön a sürgősségire, egyre több a covidos.

- Egyre többet hallani azt, hogy ami most van a Covid-osztályokon, az olyan, vagy még rosszabb, mint egy éve Bergamóban, ami akkor a horror horrorja volt számunkra. Tényleg ennyire szörnyű a helyzet?

- Most a harmadik hullámban, a sürgősségin abszolút ilyen körülményeket tapasztaltam. Nagyon periodikus volt. Amikor bejött egyszerre öt súlyos állapotú beteg, miközben már eleve volt tíz,

bizony előfordult, hogy az épp akkor koordináló szakorvos hangosan közölte: jó, akkor most csak a hatvan év alattiakkal foglalkozunk.
Ez még engem is megdöbbentett. Nem is értettem, vagy nem akartam érteni, hogy ez mit jelent.

- Mi történt a többiekkel?

- A dolog végül rendeződött, és a hatvan éven felüli betegeket is ellátták. Ez csak arra a hirtelen kialakult helyzetre vonatkozott, hogy egyszerre bejött sok súlyos állapotú beteg, akiknek múlhat azon az élete, hogy milyen gyorsan kapnak megfelelő kezelést. Mintha lenne egy tömegbaleset, és kiérne a helyszínre az első mentő: végül mindenkit el fognak látni, de van egy prioritási sorrend. A sürgősségi orvosok sokszor lehetetlen helyzetbe kerültek, de szerintem ezeket is nagy felelősségtudattal és jól kezelték, nem is értem, hogyan csinálják."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Na, most akkor tényleg mennyi az annyi?
Mi alapján közölnek akkor 70-80% feletti számokat egyesek?
Mert, ha ez 50% tája, akkor ezzel lehet oltani, de finoman szólva nem lesz túl effektív.
Az Egyesült Arab Emirátusokban szerencsére végeztek kb. 30-40.000 emberen saját fázis III-as kísérletet, ők emlékeim szerint 86%-os hatásosságot mértek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 938
113
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and Blitz97

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Na jo reggelt. Akkor elmeselem a covid utani kalvariamat kave helyett.
Visszamentem dolgozni husvet utan. Tappenzes papirt kikertem, 8-as kod volt rairva, kerdezem az asszisztenst jo lesz ez igy, honnet tudjak a cegben hogy covidos voltam? (mivel otthon csinaltam magamnak ugye a tesztet, amit a hazidoki elfogadott, es igy nem jott a hivatalos mintavevo) Azt mondja szemelyisegi okok miatt nem irhatjak ra hogy mi volt a bajom. Ok, papirt leadtam. A cegben minden heten tesztel az uzemorvos, (na nem azert mert jo fejek, hanem mert gondolom adobol leirhato es ne legyen nagy fertozes miatti termeleskieses) mondom neki covidos voltam nem kene a teszt. Aha, hol a papir rola? Hat az nincs, nincs hatarozat de az EESZT-ben fenn vagyok mint covidos. Az nem eleg, a masik sokbetusben is regisztralt a hazidoki? Passz, honnet tudjam?
Menjek el hozza ujra kerjek igazolast vagy valamit. Ok, elmegyek, igazolast nem tudnak adni, igy jartam. Kovetkezo heten megint teszt, mondom mi volt, mutatom telefonon az EESZT regisztralast, o elhiszi de papirom nincs, nem tudja elfogadni megint orrturkalas. Mondom akkor elmegyek a vervetelre van-e antimittudomenmi. Azt mondja ok, hozzam a papirt onnet az jo lesz. Jah mondom jo lesz 10 rugoert.
Akkor vegyek a patikaban az olcsobb csak 7. Mondom az nem jo mert nincs hozza hivatalos papir! Meg egyszer nem jatszuk ezt. Azt mondja az asszisztense varjak 1 honapot, es oltassam be magam es akkor jo lesz ugy is. Mondom neki 1 honapot? Igen, 1 honapot. Kb 6-8 hettel covid utan, nooormalis ez? Mi van fejpenzt kapnak ezek a leoltottak utan?
Kozben kiderult hogy munkatarsnak 7-es koddal van a tappenz nem 8-assal mint nekem es meg sokaknak. A 7-es kodra 100% tappenz jar a 8-as az csak sima tappenz 60%.Viszont a cegunk kiegesziti a 60%-ot a kieso alapfizetes osszegere ha van papirom rola hogy tenyleg covidos voltam. Van akinek van, nekem ugye nincs, ugyhogy ez megint egy kemeny menet lesz ha lesz bizonyitekom. Holnap reggel melo utan megyek tesztelesre.
Kozben kolleganak kiderult hogy gond van a tudejevel, covid utan vegigdolgozta az aprilist, voltak legzesi gondok, rontgen, pullmonologus privatban. A tudeje 65 %-ban elegett, a veroxigen szintje meg 84 alapbol, posztcovid elfekvo vagy otthon gyogyul elso korben 1 honapig. Nana hogy inkabb otthon mint benn. Ugyhogy egy darabig nem jon. Vihetem az o melojat is...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Na jo reggelt. Akkor elmeselem a covid utani kalvariamat kave helyett.
Visszamentem dolgozni husvet utan. Tappenzes papirt kikertem, 8-as kod volt rairva, kerdezem az asszisztenst jo lesz ez igy, honnet tudjak a cegben hogy covidos voltam? (mivel otthon csinaltam magamnak ugye a tesztet, amit a hazidoki elfogadott, es igy nem jott a hivatalos mintavevo) Azt mondja szemelyisegi okok miatt nem irhatjak ra hogy mi volt a bajom. Ok, papirt leadtam. A cegben minden heten tesztel az uzemorvos, (na nem azert mert jo fejek, hanem mert gondolom adobol leirhato es ne legyen nagy fertozes miatti termeleskieses) mondom neki covidos voltam nem kene a teszt. Aha, hol a papir rola? Hat az nincs, nincs hatarozat de az EESZT-ben fenn vagyok mint covidos. Az nem eleg, a masik sokbetusben is regisztralt a hazidoki? Passz, honnet tudjam?
Menjek el hozza ujra kerjek igazolast vagy valamit. Ok, elmegyek, igazolast nem tudnak adni, igy jartam. Kovetkezo heten megint teszt, mondom mi volt, mutatom telefonon az EESZT regisztralast, o elhiszi de papirom nincs, nem tudja elfogadni megint orrturkalas. Mondom akkor elmegyek a vervetelre van-e antimittudomenmi. Azt mondja ok, hozzam a papirt onnet az jo lesz. Jah mondom jo lesz 10 rugoert.
Akkor vegyek a patikaban az olcsobb csak 7. Mondom az nem jo mert nincs hozza hivatalos papir! Meg egyszer nem jatszuk ezt. Azt mondja az asszisztense varjak 1 honapot, es oltassam be magam es akkor jo lesz ugy is. Mondom neki 1 honapot? Igen, 1 honapot. Kb 6-8 hettel covid utan, nooormalis ez? Mi van fejpenzt kapnak ezek a leoltottak utan?
Kozben kiderult hogy munkatarsnak 7-es koddal van a tappenz nem 8-assal mint nekem es meg sokaknak. A 7-es kodra 100% tappenz jar a 8-as az csak sima tappenz 60%.Viszont a cegunk kiegesziti a 60%-ot a kieso alapfizetes osszegere ha van papirom rola hogy tenyleg covidos voltam. Van akinek van, nekem ugye nincs, ugyhogy ez megint egy kemeny menet lesz ha lesz bizonyitekom. Holnap reggel melo utan megyek tesztelesre.
Kozben kolleganak kiderult hogy gond van a tudejevel, covid utan vegigdolgozta az aprilist, voltak legzesi gondok, rontgen, pullmonologus privatban. A tudeje 65 %-ban elegett, a veroxigen szintje meg 84 alapbol, posztcovid elfekvo vagy otthon gyogyul elso korben 1 honapig. Nana hogy inkabb otthon mint benn. Ugyhogy egy darabig nem jon. Vihetem az o melojat is...
84-es oxigen szintnél erősen javallott kórházba menni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
Na jo reggelt. Akkor elmeselem a covid utani kalvariamat kave helyett.
Visszamentem dolgozni husvet utan. Tappenzes papirt kikertem, 8-as kod volt rairva, kerdezem az asszisztenst jo lesz ez igy, honnet tudjak a cegben hogy covidos voltam? (mivel otthon csinaltam magamnak ugye a tesztet, amit a hazidoki elfogadott, es igy nem jott a hivatalos mintavevo) Azt mondja szemelyisegi okok miatt nem irhatjak ra hogy mi volt a bajom. Ok, papirt leadtam. A cegben minden heten tesztel az uzemorvos, (na nem azert mert jo fejek, hanem mert gondolom adobol leirhato es ne legyen nagy fertozes miatti termeleskieses) mondom neki covidos voltam nem kene a teszt. Aha, hol a papir rola? Hat az nincs, nincs hatarozat de az EESZT-ben fenn vagyok mint covidos. Az nem eleg, a masik sokbetusben is regisztralt a hazidoki? Passz, honnet tudjam?
Menjek el hozza ujra kerjek igazolast vagy valamit. Ok, elmegyek, igazolast nem tudnak adni, igy jartam. Kovetkezo heten megint teszt, mondom mi volt, mutatom telefonon az EESZT regisztralast, o elhiszi de papirom nincs, nem tudja elfogadni megint orrturkalas. Mondom akkor elmegyek a vervetelre van-e antimittudomenmi. Azt mondja ok, hozzam a papirt onnet az jo lesz. Jah mondom jo lesz 10 rugoert.
Akkor vegyek a patikaban az olcsobb csak 7. Mondom az nem jo mert nincs hozza hivatalos papir! Meg egyszer nem jatszuk ezt. Azt mondja az asszisztense varjak 1 honapot, es oltassam be magam es akkor jo lesz ugy is. Mondom neki 1 honapot? Igen, 1 honapot. Kb 6-8 hettel covid utan, nooormalis ez? Mi van fejpenzt kapnak ezek a leoltottak utan?
Kozben kiderult hogy munkatarsnak 7-es koddal van a tappenz nem 8-assal mint nekem es meg sokaknak. A 7-es kodra 100% tappenz jar a 8-as az csak sima tappenz 60%.Viszont a cegunk kiegesziti a 60%-ot a kieso alapfizetes osszegere ha van papirom rola hogy tenyleg covidos voltam. Van akinek van, nekem ugye nincs, ugyhogy ez megint egy kemeny menet lesz ha lesz bizonyitekom. Holnap reggel melo utan megyek tesztelesre.
Kozben kolleganak kiderult hogy gond van a tudejevel, covid utan vegigdolgozta az aprilist, voltak legzesi gondok, rontgen, pullmonologus privatban. A tudeje 65 %-ban elegett, a veroxigen szintje meg 84 alapbol, posztcovid elfekvo vagy otthon gyogyul elso korben 1 honapig. Nana hogy inkabb otthon mint benn. Ugyhogy egy darabig nem jon. Vihetem az o melojat is...
Kaptál-e határozatot arról, karanténba raktak?
Mert ha igen, akkor azon rajta van, higy milyen alapon kerülsz karanténba. Kontaktként, vagy megbetegedettként. Ha kaptál ilyet, akkor azt lobogtatva szépen fáradj be az üzemorvoshoz.
Ha nem kaptál, akkor kérdezd meg a háziorvostól, hogy miért nem jelentett le? Ha ezt tényleg nem tette meg, akkor - szerintem - vétett a járványügyi szabályoknak. Ebben az esetben megkérdezheted tőle, hogy szeretné-e, hogy te direktben menj el a járványügyhöz? (Ez neki nem lenne annyira jó) Vagy ad mégis igazolást a Covidról. ;)
Különben mindentől függetlenül direktben is elmehetsz a járványügyesekhez, ahol előadva a problémádat, ki fognak tudni állítani neked igazolást.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 938
113
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A 16. héten országosan jelentős mértékű csökkenés figyelhető meg a szennyvíz koronavírus örökítőanyag koncentrációjában. Területi eltérések továbbra is tapasztalhatóak, emelkedés azonban már csak Debrecenben figyelhető meg.
COVID_SZENNYV%C3%8DZ_16._h%C3%A9t.jpg
Kb két hét és kiderül a nagy nyitási láz főleg a teraszozás milyen hatással lesz a folyamatokra, az orvosok nem túl bizakodóak... :(
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Kozben kiderult hogy munkatarsnak 7-es koddal van a tappenz nem 8-assal mint nekem es meg sokaknak. A 7-es kodra 100% tappenz jar a 8-as az csak sima tappenz 60%.Viszont a cegunk kiegesziti a 60%-ot a kieso alapfizetes osszegere ha van papirom rola hogy tenyleg covidos voltam. Van akinek van, nekem ugye nincs, ugyhogy ez megint egy kemeny menet lesz ha lesz bizonyitekom. Holnap reggel melo utan megyek tesztelesre.
Kozben kolleganak kiderult hogy gond van a tudejevel, covid utan vegigdolgozta az aprilist, voltak legzesi gondok, rontgen, pullmonologus privatban. A tudeje 65 %-ban elegett, a veroxigen szintje meg 84 alapbol, posztcovid elfekvo vagy otthon gyogyul elso korben 1 honapig. Nana hogy inkabb otthon mint benn. Ugyhogy egy darabig nem jon. Vihetem az o melojat is...

Nekünk azt a tájékoztatást adta a vasúti humán, hogy 7-es kód akkor jár ha nem saját jogon kerül az ember karanténba, hanem kontakt.
Pozitív teszt esetén 8-as kód és a tb majd tudja, hogy jár a 100%.

Kb két hét és kiderül a nagy nyitási láz főleg a teraszozás milyen hatással lesz a folyamatokra, az orvosok nem túl bizakodóak... :(

Sajnos a debilekkel nem lehet mit kezdeni, ez politikai játszma is és durci dórciékat már garantált befutóvá tette a nyitás miatti hőbörgésük...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
771.454 fertőzött (+1.936)
6.443 kórházban (+159)
782 lélegeztetőgépen (-8)
258.218 aktív eset (-2.468)
486.435 gyógyult (+4.228)
26.801 elhunyt (+176)
3.603.901 (1.665.067) kapott oltást (+7.772, +43.647)
5.297.235 mintavétel (+16.635.)
35.472 hatósági házi karanténban (-2.025)
5d6f09cb9d417f1c0ac895a009ff2375.png
772.707 fertőzött (+1.253)
6.360 kórházban (-83)
753 lélegeztetőgépen (-29)
254.103 aktív eset (-4.115)
491.620 gyógyult (+5.185)
26.984 elhunyt (+183)
3.679.730 (1.711.723) kapott oltást (+75.829, +46.656)
5.308.624 mintavétel (+11.389)
34.785 hatósági házi karanténban (-687)
4e291b1b29348cd1e52d50ae113bb4a5.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
A Brazil Egészségugyi Hatóságnak nem tetszik, hogy a Szputnyikban egy szaporodásképes adenovírus van:

Brazília nem hagyta jóvá a Szputnyik vakcina alkalmazását​

https://ma7.sk/nagyvilag/brazilia-nem-hagyta-jova-a-szputnyik-vakcina-alkalmazasat
Politikai döntés volt. Köztudott, hogy amerika még 2020-ban 4 hónapon keresztül kampányolt a Sputnik jóváhagyása ellen a brazil piacon. Brazília amerikai piac, a szélsőjobboldali elnök amerikai befolyás alatt áll.