Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
"A 16–18 évesek közül 84 ezren regisztráltak péntekig a koronavírus elleni védőoltásra. A hétvégén további 6 ezer fő adta le késve a regisztrációt, ők szerdáig ugyancsak időpontot tudnak foglalni – jelentette be Müller Cecília az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján."

Végül így majdnem meglesz az 50%-os átoltottság ebben a korosztályban.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Senki nem hallgatja el. Az alábbi videó korábban ide is linkelve volt, de persze nem olyan izgalmas mint a fenti kiselőadás. Arra is benne van a válasz, hogy miért éppen a déli féltekén népszerű ez a szer:
1:06:55-től 1:42:07-ig

Nem inkább az orvosi/élettani díjat? Mondjuk mindegy is, mert ezzel a teljesítménnyel még egyiket sem érdemli meg.
Olyannyira nem üldözik, hogy be se lehet szerezni... ha meg külföldről rendeled jól meg is rángatnak érte:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Ez a legjobb megoldás szerintem. :)
Igen, szerintem is, már amennyire meg tudom ítélni.
Csak én ugye egy hülye programozó vagyok, nem értek ehhez, így hogy én mit gondolok, kevésbé mérvadó :)
Reméltem csak, hogy van lehetőség már harmadik oltást is kérni, ha kell, mivel mostanában azért szerencsére már ott tartunk, hogy több vakcina van, mint oltásra váró :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Itt Győrben a Kardirexben csináltatta ezt: COVID-19 szerológiai gyorsteszt.

Most megnéztem, 24,6 lett neki az eredmény, 50 alatt minősül ugye negatívnak.
Mondta egyébként, hogy a háziorvossal beszélt, csütörtökre beütemeztek neki egy johnson&johnson-t.
Picit összezavarodtam. Ez akkor a 11 ezer forintos IgG vizsgálat volt?
Máshol 10 ezerért van kétféle antitest vizsgálat is. Valami ilyesmi kellett volna neki. Érdekelt volna egy olyannak az eredménye, de így már mindegy. Mondjuk egyszerűbb simán csak felvennie a Janssent.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Picit összezavarodtam. Ez akkor a 11 ezer forintos IgG vizsgálat volt?
Máshol 10 ezerért van kétféle antitest vizsgálat is. Valami ilyesmi kellett volna neki. Érdekelt volna egy olyannak az eredménye, de így már mindegy. Mondjuk egyszerűbb simán csak felvennie a Janssent.
Nem, itt az oldalon a 3. rajtszámú: http://kardirex.hu/koronavirus-teszt/

Ezt 7.500 Ft-ért mérik, ez mért nekem 1,6-ot oltás előtt, feleségemnek meg 2 pfizer után 7600 körüli értéket.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 394
113
.
Tegnap voltam gumisnál, mondta a srác, hogy megkérdezte őket a háziorvos mikor sorra kerültek, hogy akarnak-e gyereket.
Azt mondták igen.
Akkor nem ajánlja az oltást.
Úgyhogy nincsenek beoltva.

Hát b+
Van kb. 5-6 gyógyszer Magyarországon forgalomban, ami árt a magzatnak. Ehhez képest minden gyógyszerre ráírják hogy ha terhes vagy, akkor használat előtt konzultálj a kezelő orvosoddal. Semmi más oka nincs, mint hogy a gyártók így próbálják kizárni azt, hogy bepereld őket. Mivel az újszülöttek kb. 1 % -nál van valamilyen számottevő genetikai rendellenesség, ezért túl gyakran fordulna elő az, hogy a gyógyszer szedése után van rendellenessége a babának.

Ezzel az orvosnak is tisztában kellene lennie.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
@milagro

ez neked valo cikk ;)

A document written by Chinese scientists and Chinese public health officials in 2015 discussed the weaponisation of SARS coronavirus, reveals the Weekend Australian.

Titled The Unnatural Origin of SARS and New Species of Man-Made Viruses as Genetic Bioweapons, the paper predicted that World War Three would be fought with biological weapons.
Released five years before the start of the COVID-19 pandemic, it describes SARS coronaviruses as a “new era of genetic weapons” that can be “artificially manipulated into an emerging human disease virus, then weaponised and unleashed in a way never seen before”

Lassan már csak az lesz a kérdés, hogy ki keni kire a szart... S nem pedig az, hogy eszkábált-e, avagy sem!
Orvos is megmondta családtagnak, hogy mesterséges! Pont!
---
"A Weekend Australian jelentése szerint „A SARS természetellenes eredete és az ember által előidézett vírusok új fajtái mint genetikai biofegyverek” címet viselő írás megállapítja, hogy egy esetleges harmadik világháborút várhatóan biológiai fegyverekkel vívhatnak majd meg. A dokumentumból továbbá az is kiderült, hogy kínai haditudósok megvitatták a SARS koronavírusok fegyverré alakítását, csaknem öt évvel a koronavírus-pandémia kirobbanása előtt.
..
Peter Jennings, az Ausztrál Stratégiai Politikai Intézet ügyvezető igazgatója a news.com.au-nak azt mondta, a dokumentum egyértelműen megmutatja, hogy kínai tudósok a koronavírusok egyes törzseinek katonai alkalmazhatóságáról gondolkodtak. Hozzátette, ez egyben azt is megmagyarázhatja, miért vonakodtak annyira a külső vizsgálatoktól a Covid–19 eredetét illetően."
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Most @Pogány nagyon fog mulatni... azért nem értettek/értettem veled ebben egyet, mert bár nevezhetjük egyfajta emberkísérletnek, de ettől még nem lesz az. Épp elég hülyeség ez a kifejezés, amit Szlávik használt, mert aki akar, az kiváló fogódzkodót talált benne...
MINDEN teszten, vizsgálati és engedélyezési fázison átestek az engedélyezett vakcinák. A fázis IV során a MÁR BEVIZSGÁLT ÉS ENGEDÉLYEZETT szereket kezdik el alkalmazni, majd összegzik a tapasztalatokat. Ez minden egyes új készítmény esetén így van. Ezért van minden egyes betegtájékoztatóban egy elérhetőség, amiben egy esetleges új mellékhatást jelenthetsz. Időről időre előfordul, hogy ki kell egészíteni a mellékhatások listáját, megesik az ilyesmi. Ha nem így lenne, akkor azon menne a cirkusz...
A qrvát hívhatják utcalánynak attól még qrva marad ! Nevezhetjük akármilyen vészhelyzeti engedélyezési eljárásnak mondhatjuk , hogy annyi pénzt raktak de annyit bele attól még a tény az még tény marad ! Egy gyorsított fejlesztési folyamat részeként már emberek millióin alkalmazták úgy , hogy nem nagyon tudták , hogy lesz-e és ha lesz mi lesz a mellékhatása (jelzem most se nagyon tudják mit fog okozni 1-5-10 év múlva ) rgo ez nem más mint kísérlet az embereken ! Tök mindegy , hogy ezt mibe akarod csomagolni változott egy csomó dolog és bíza még fel is függesztettek komoly országok vakcinákat ! Ez pont a megmagyarázhatatlan kategória ! Tudom és elfogadom , hogy szerinted ez nem így van de én meg így gondolom (és még qrva sokan mások) .
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Tegnap voltam gumisnál, mondta a srác, hogy megkérdezte őket a háziorvos mikor sorra kerültek, hogy akarnak-e gyereket.
Azt mondták igen.
Akkor nem ajánlja az oltást.
Úgyhogy nincsenek beoltva.

Hát b+
Az az orvos is a hülyék közül való mint mind aki mást mer állítani mint a fősodor ! Eszem , faszom meg áll !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Újabb szövetségi államban betiltva a vakcinaútlevél!
---
"On Friday, the Republican Governor of Wyoming Mark Gordon issued a directive barring state officials from requiring people to be vaccinated against Covid before being allowed to access state property or services."
..
Wyoming joins other states including Alabama, Minnesota, South Carolina, Arkansas, Arizona, Florida, Idaho, Montana, Texas and South Dakota that have all either passed legislation or issued orders to prevent mandatory vaccinations or COVID passport schemes."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and merleg