Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Mondjuk elég gáz, hogy a csöves keleti vakcinák használatra készen csomagolva érkeznek, a hipermodern pfizer-t meg kézzel kell adagolni...
Szputnyikot mi úgy kaptuk, hogy tizesével számoltak minket. Ott egy üvegcsében 10 adag volt, amit nem lehetett visszahűteni. Sztem nem azon mérik a vakcina értékét, hogy milyen kiszerelésben van. Ha megvéd akkor jó, ha nem akkor meg szar.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81 and bel

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 193
10 724
113
Aha, a vakcinációs faszságok terjesztése, aminek köszönhetően emberek nem oltják magukat és emberek halnak bele?
Ha ez nem élet halál kérdése, akkor nem tudom, hogy mi.

Valahol egészen elképesztő, hogy 50 évvel a himlő (és n+1 más) kiirtása után van BÁRKINEK pofája benyögni, hogy mérgező vakkcina, meg nem működnek és egyéb faszságot.

Akkor ezektől a faszoktól a Netet is megvonnám. Mert az is pont a tudományos haladás vívmánya és azt szemenköpve terjeszti életveszélyes faszságait.
Ez igen erős versenyben az legnagyobb szemétségek és vastagbőrös verseny listáján.
EGY a szólásszabadság és a tolerancia az ő prófétájaaaaaaa! ÁÁÁÁÁMENN
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Közben egyikünk sem tud annyit, hogy megmondhassa a tutit. Maximum a másik hajmeresztő állításainak hajmeresztőségére igyekszik rávilágítani.
Ezért írtam kifejezetten, hogy hipotézis csupán, és külön azt is, hogy hajmeresztő lesz.
De rendben, várok akkor még vele... Majd nyár vége felé megírom az UFO topikba! Szigorúan oda.
Addig meg úgyis történik még sokminden.
..
Nagyon nagy kár egyébként, hogy a 'feltevés' és a 'tény', az sokaknál szinonima, s nem külön "dobozka", ahogy a jelentésük megadja.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Ezt csak úgy itt hagyom. (Nem kommentálom a saját véleményemmel!)
---
"Zehnjährige Kinder sollen selbst entscheiden können, ob sie sich impfen lassen wollen, so das Schweizer Bundesamt für Gesundheit (BAG)."
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Ezt csak úgy itt hagyom. (Nem kommentálom a saját véleményemmel!)
---
"Zehnjährige Kinder sollen selbst entscheiden können, ob sie sich impfen lassen wollen, so das Schweizer Bundesamt für Gesundheit (BAG)."
Ezzel csak az a probléma, hogy szerintem egy átlagos tizenéves még annyira sem képes felmérni a helyzetet az esetleges előnyökkel és hátrányokkal, mint egy átlagos felnőtt.
Amúgy meg egy olyan családban, ahol a szülők, nagyobb testvérek beoltatják magukat, szerintem egy gyereknek/kamasznak is magától értetődő lesz, hogy őt is be kell(ene) oltani. (Legalábbis az unokatesóm pontosan így van vele. :) )
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Megtenné valaki, hogy orvosi ismeretei birtokában kifejti majd ennek a lényegét?
Milyen nemkívánatos eseményt eredményezhet, ha egy személy nem tervezett közvetlen kapcsolatba kerül egy oltásteszt kísérleti alanyával?
(69. oldal, az 'adverse event' definíciója a III. mellékletben van.)
---
"8.3.5.3.Occupational Exposure
An occupational exposure occurs when a person receives unplanned direct contact with the study intervention, which may or may not lead to the occurrence of an AE. Such persons may include healthcare providers, family members, and other roles that are involved in the trial participant’s care.The investigator must report occupational exposure to Pfizer Safety within 24 hours of the investigator’s awareness, regardless of whether there is an associated SAE. The information must be reported using the Vaccine SAE Report Form. Since the information does not pertain to a participant enrolled in the study, the information is not recorded on a CRF; however, a copy of the completed Vaccine SAE Report Form is maintained in the investigator site file."
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 318
55 705
113
Valaki oltatta magát pfizerrel?
Nem követem ezt a topikot, a sputnik a legjobb, nem?
Ma hívott a korzeti doc, hogy ha kívánom, akkor szerdán befádhatok egy kellemes Pfizer bulira.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Valaki oltatta magát pfizerrel?
Nem követem ezt a topikot, a sputnik a legjobb, nem?
Ma hívott a korzeti doc, hogy ha kívánom, akkor szerdán befádhatok egy kellemes Pfizer bulira.
Jó a Pfizer, ha hívnak, menj :)
A nyugatiak közül a legjobb. Azt hozzátesszük, amit fentebb kollégák már kiveséztek: Jelenlegi tudásunk szerint.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mondjuk elég gáz, hogy a csöves keleti vakcinák használatra készen csomagolva érkeznek, a hipermodern pfizer-t meg kézzel kell adagolni...

Egyrészt gáz, hogy nem adagolva van, másrészt meg az is gáz, hogy úgy adják be, hogy előtte nem néznek utána hogyan kell.
Utóbbi több szempontból is gáz. Mióta felmerült ez a vakcinációs téma, azóta ment a szövegelés arról, hogy mindenki olvassa el, hogy melyik vakcinával mi van és ez alapján döntsön arról, hogy mit adat be magának vagy mit nem. A dokik részéről ment a szöveg, hogy így nem ismerjük a vakcinákat, úgy nem ismerjük a vakcinákat. Akkor kérdezem én: Nem lehetséges-e az, hogyha valamit nem ismerek, akkor előbb megnézem, hogy hogyan kell alkalmazni? :)

Azért eléggé csúnya vége lenne annak, ha mondjuk a vadászpuskát fordítva alkalmazom...

Nekem úgy rémlik, hogy anno általánosban amikor sorba álltunk az oltásokhoz, akkor a doki adagolta mibelénk, az aszistens meg a kis fiolákból a fecskendőkbe. Szóval nem valami új keletű dolog az, hogy ki kell mérni a szurit, eddig is ki kellett. Ráadásul tuti, hogyha a fiolára nincs is esetleg ráírva, azért a dobozára biztosan rá van valahova írva, hogy "x adag van benne". Ha meg nem beszélni inglis (mert mondjuk külföldiül van rajta) akkor 1. van gugli, 2. biztos van valami telefonon elérhető központ, ahol kapcsolni tudják a "mennyi az annyi-osztály" valamelyik dolgozóját :)

Ez olyan, mint amikor tankolok a dízel-autómba, kétszer megnézem, hogy nem-e a benzines slagot dugdosom a lukba és még legalább egyszer meglesem még, mielőtt elkezdem beeregetni az autóba a naftát. Nem is értem.

Bár én bízom a házisámánban, de eskü kétszer nézetem majd meg vele, hogy mit és mennyit adagol.Biztos, ami tuti.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Egyrészt gáz, hogy nem adagolva van, másrészt meg az is gáz, hogy úgy adják be, hogy előtte nem néznek utána hogyan kell.
Utóbbi több szempontból is gáz. Mióta felmerült ez a vakcinációs téma, azóta ment a szövegelés arról, hogy mindenki olvassa el, hogy melyik vakcinával mi van és ez alapján döntsön arról, hogy mit adat be magának vagy mit nem. A dokik részéről ment a szöveg, hogy így nem ismerjük a vakcinákat, úgy nem ismerjük a vakcinákat. Akkor kérdezem én: Nem lehetséges-e az, hogyha valamit nem ismerek, akkor előbb megnézem, hogy hogyan kell alkalmazni? :)

Azért eléggé csúnya vége lenne annak, ha mondjuk a vadászpuskát fordítva alkalmazom...

Nekem úgy rémlik, hogy anno általánosban amikor sorba álltunk az oltásokhoz, akkor a doki adagolta mibelénk, az aszistens meg a kis fiolákból a fecskendőkbe. Szóval nem valami új keletű dolog az, hogy ki kell mérni a szurit, eddig is ki kellett. Ráadásul tuti, hogyha a fiolára nincs is esetleg ráírva, azért a dobozára biztosan rá van valahova írva, hogy "x adag van benne". Ha meg nem beszélni inglis (mert mondjuk külföldiül van rajta) akkor 1. van gugli, 2. biztos van valami telefonon elérhető központ, ahol kapcsolni tudják a "mennyi az annyi-osztály" valamelyik dolgozóját :)

Ez olyan, mint amikor tankolok a dízel-autómba, kétszer megnézem, hogy nem-e a benzines slagot dugdosom a lukba és még legalább egyszer meglesem még, mielőtt elkezdem beeregetni az autóba a naftát. Nem is értem.

Bár én bízom a házisámánban, de eskü kétszer nézetem majd meg vele, hogy mit és mennyit adagol.Biztos, ami tuti.
Egyébként nem valószínű, hogy a túltolt adagtól bármi bajod lenne.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez olyan, mint amikor tankolok a dízel-autómba, kétszer megnézem, hogy nem-e a benzines slagot dugdosom a lukba és még legalább egyszer meglesem még, mielőtt elkezdem beeregetni az autóba a naftát. Nem is értem.
Amikor kimerült vagy simán mellényúlsz, és hiába ellenőrzöd - már csak megszokásból is -, de csak nézel ki a fejedből és nem veszed észre mi nem stimmel. Aztán az sem segít, ha esetleg új emberekkel dolgozol, és egy új helyen kell egy új gyógyszert alkalmaznod. Ha hó vége van, vagy csak éhes vagy, mert nincs ebédszünet, vagy ha korábban elraboltak az ufók, stb. Ez ilyen. Mindig sok a hiba.
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Valaki oltatta magát pfizerrel?
Nem követem ezt a topikot, a sputnik a legjobb, nem?
Ma hívott a korzeti doc, hogy ha kívánom, akkor szerdán befádhatok egy kellemes Pfizer bulira.
Én azt kaptam, semmi panaszom nem volt utána, talán aznap este elhanyagolható mértékben fáradtabb voltam.
Szputnyik helyett kaptam, nagyjából véletlenül, nem tiltakotzam sokat. ;)