Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
"Bár a múlt héten még úgy nézett ki, hogy Ausztria sem a kínai állami cég, a Sinopharm vakcinája, sem az orosz Szputnyik V oltóanyag alapján kiállított védettségi igazolványt nem ismeri el, Wolfgang Mückstein osztrák egészségügyi miniszter hétfő este bejelentette, hogy országa legitimnek ismeri el a Sinopharm vakcinájával történő oltást.

A változás oka, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) május 7-én engedélyezte a Sinopharm vészhelyzeti használatát a 18 éven felülieknek. A Szputnyik V-t Ausztria továbbra sem ismeri el – írja a Kurier."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
A 19. héten a szennyvízmintákban mért SARS-CoV-2 koncentráció országos átlaga enyhe csökkenést mutat. A legtöbb település mintájában a vírus-koncentráció stagnál, csökkenő tendencia Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Veszprémben és kisebb mértékben Budapesten tapasztalható. Ezzel szemben Szekszárdon és enyhébb mértékben Pécsett emelkedő a tendencia. A koronavírus koncentráció a szennyvízben 9 helyen alacsony, 12 helyen mérsékelt és egy mintavételi helyen emelkedett kategóriába sorolható.

COVID_SZENNYV%C3%8DZ_19._h%C3%A9t.jpg
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

Eszerint a tanulmány szerint jó a pfizer az astra után, 30-40-szeres antitest számot hozott az 1 astrásokhoz képest.
Ez jól hangzik, reméljük megerősítik :)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
"Bár a múlt héten még úgy nézett ki, hogy Ausztria sem a kínai állami cég, a Sinopharm vakcinája, sem az orosz Szputnyik V oltóanyag alapján kiállított védettségi igazolványt nem ismeri el, Wolfgang Mückstein osztrák egészségügyi miniszter hétfő este bejelentette, hogy országa legitimnek ismeri el a Sinopharm vakcinájával történő oltást.

A változás oka, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) május 7-én engedélyezte a Sinopharm vészhelyzeti használatát a 18 éven felülieknek. A Szputnyik V-t Ausztria továbbra sem ismeri el – írja a Kurier."
"A magyarok beutazására vonatkozó szabályok jottányit sem változtak,
mindenki számára előzetes regisztráció és 72 óránál nem régebbi PCR-teszt az elvárás. Ez alól nem mentesülnek a pfizeresek (modernások, astrások, janssenesek), ahogy a szputnyikosok és a sinopharmosok sem. „Ausztria nem fogadja el a keleti vakcinákat” – meg a nyugati vakcinákat sem."
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
"A magyarok beutazására vonatkozó szabályok jottányit sem változtak,
mindenki számára előzetes regisztráció és 72 óránál nem régebbi PCR-teszt az elvárás. Ez alól nem mentesülnek a pfizeresek (modernások, astrások, janssenesek), ahogy a szputnyikosok és a sinopharmosok sem. „Ausztria nem fogadja el a keleti vakcinákat” – meg a nyugati vakcinákat sem."
"Az egyetlen dolog, amiben a Grüner Pass befolyásolja a magyar-osztrák határforgalmat, az az, hogy végre lesz mit kölcsönösen elismerni – az osztrákokkal ugyanis egész eddig azért nem lehetett utazási megállapodást kötni, mert nem volt olyan oltási igazolványuk, amit Magyarország elismerhetett volna. Most lesz. És fog majd nagyokat ámuldozni a 444, a Népszava, a Blikk, illetve Magyarország bolsevik pártja, amikor pillanatokon belül el is ismeri majd szépen a két ország egymás védettségi igazolványait, nemre, korra és oltóanyagra való tekintet nélkül. Nagyot koppan majd az orruk a földön a vakcinavasfüggönyözőknek." Megoldás: Május 19-én! (kb)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"Az egyetlen dolog, amiben a Grüner Pass befolyásolja a magyar-osztrák határforgalmat, az az, hogy végre lesz mit kölcsönösen elismerni – az osztrákokkal ugyanis egész eddig azért nem lehetett utazási megállapodást kötni, mert nem volt olyan oltási igazolványuk, amit Magyarország elismerhetett volna. Most lesz. És fog majd nagyokat ámuldozni a 444, a Népszava, a Blikk, illetve Magyarország bolsevik pártja, amikor pillanatokon belül el is ismeri majd szépen a két ország egymás védettségi igazolványait, nemre, korra és oltóanyagra való tekintet nélkül. Nagyot koppan majd az orruk a földön a vakcinavasfüggönyözőknek." Megoldás: Május 19-én! (kb)
Muszáj mindenhol bolsevikozni?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 691
113
Ugyanitt D-vitamin eladó.
(Természetesen mint táplálékkiegészítő, véletlenül sem olyan bejegyzés ami ogyéi engedélyszámot követel)



Nem kötekedésbol tettem be ezeket, én kuka vagyok hozzá, gondoltam valaki pár mondatban elmagyarázza miért igen, vagy miért nem.
Nem követem ezt a topikot, nem konteózni, meg gyíkemberezni akartam,semmi többet nem látok bele az oltásba, mint az elozo 50 év oltásaiba, megkaptuk, mukodnek, kész.
Most azért vannak kétségeim, mert túl nagy zsérol van szó, és orvosok sem értenek egyet sokszor ebben a Covid-19 kérdésben.
Esetleg nagyon siettek az oltás kifejlesztésével, mert minden cég kaszálni akár.
Persze lehet csak sok a felesleges zaj manapság a térben, mindenki szerepelni akar, meg okosabb a másiknál.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem kötekedésbol tettem be ezeket, én kuka vagyok hozzá, gondoltam valaki pár mondatban elmagyarázza miért igen, vagy miért nem.
Nem követem ezt a topikot, nem konteózni, meg gyíkemberezni akartam,semmi többet nem látok bele az oltásba, mint az elozo 50 év oltásaiba, megkaptuk, mukodnek, kész.
Most azért vannak kétségeim, mert túl nagy zsérol van szó, és orvosok sem értenek egyet sokszor ebben a Covid-19 kérdésben.
Esetleg nagyon siettek az oltás kifejlesztésével, mert minden cég kaszálni akár.
Persze lehet csak sok a felesleges zaj manapság a térben, mindenki szerepelni akar, meg okosabb a másiknál.
Igazából aprópénz.
Pont ezt nem értik sokan.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mert ugye ez egy szar üzlet , gyakorlatilag kegyet gyakorolnak velünk a gyógyszergyárak ! AFASZT !