Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://www.life.hu/eletmod/20210521-kariko-katalin-elarulta-mirol-beszelgettek-orban-viktorral.html
„A disznósajt az igenis szakmai munka volt. Nem azért, mert az apukám hentes, hanem én említettem a disznósajtot. Ugyanis arról volt szó, hogy a BioNTechnél állati vakcinák kifejlesztésén is dolgozunk, és a kollégák azt hitték, a combba is be lehet nyomni a vakcinát. És én mondtam, hogy nem, hanem az állat fültövébe adják be, és én ezt nagyon jól tudtam, mert az apukám hentes volt, és amikor disznósajtot csináltunk, ő mindig azt a részt kivágta, ugyanis abban a toxinok felhalmozódhatnak a vakcinából. Ezért van az, hogy az emberek meg is haltak disznósajttól. (...) Tehát nem arról volt szó, hogy mennyi paprikát lehet beletenni" – mesélte Karikó Katalin.

Sokaknak az is megütötte a fülét, hogy Orbán Viktor „kisújszállási asszonyságnak" hívta az mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatóját. Ám elárulta, ez őt cseppet sem zavarta.
Kiderült az is, mit szólna, ha eddig munkájáért Nobel-díjat kapna, amire jó esély van.

„Soha nem hátrafelé nézek, hanem előre, hogy mit lehet tenni. (...) Tudom azt, hogy honnan jöttem, csak nem arra koncentrálok, hanem, hogy mi a következő feladat" - válaszolta szerényen Karikó Katalin.


:cool:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
A szocializmus rendszerében nagyon értettek ahhoz, hogy besározzanak mindenkit, így aztán senki sem kritizálhatta őket a tetteikért, mert egyből ment a szöveg, hogy "de te is aláírtad". Még ma is érvelnek így, és van aki kritika nélkül elhiszi. Csak azt felejtik ki a történetből, hogy előtte ki zsarolta meg a másikat... :oops:
Majd meglátjuk mi lesz ebből a sztoriból. Érdekesnek ígérkezik.
https://mandiner.hu/cikk/20210522_k...78_ban_beszerveztek_artatlansagat_hangoztatja
„Írásos jelentést nem adtam, senkinek nem ártottam” – hangsúlyozta a lapnak Karikó Katalin. Ahogy fogalmazott, a személyét megbélyegezni szándékozó hírrel kapcsolatban a következőket közli. „Tény, hogy 1978-ban, amikor tudományos segédmunkatársként kezdtem dolgozni, felkerestek, megtaláltak, kényszerválasztás elé állítottak. Édesapámnak az 1956-os forradalomban történt részvételére, »bűnös« múltjára hivatkozva, engem a szakmai munkám ellehetetlenítésével fenyegettek meg. Azt tudtam, hogy édesapámat 1957-ben felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, munkahelyéről elbocsátották, 4 évig munkát nem kapott. Tudtam, hogyan működik az a rendszer, féltem, ezért aláírtam a beszervezésre vonatkozó dokumentumot”.

Karikó hangsúlyozta: „Az ezt követő években semmilyen írásos jelentést nem adtam, senkinek nem ártottam. Tudományos tevékenységem, kutatásaim folytatása érdekében távozni kényszerültem.” Az elmúlt 36 év alatti kutatómunkáját, tevékenységét az emberek gyógyítása érdekében folytatta. „Többé soha, senki nem tudott megtörni, céljaimtól eltávolítani” – fogalmazott, hozzátéve azt is, hogy ezzel a nyilatkozattal lezártnak tekinti az ügyet.



Semmi extra, csak a szokásos szoci módszer. :oops:
On
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Off

https://mandiner.hu/cikk/20210522_k...78_ban_beszerveztek_artatlansagat_hangoztatja
„Írásos jelentést nem adtam, senkinek nem ártottam” – hangsúlyozta a lapnak Karikó Katalin. Ahogy fogalmazott, a személyét megbélyegezni szándékozó hírrel kapcsolatban a következőket közli. „Tény, hogy 1978-ban, amikor tudományos segédmunkatársként kezdtem dolgozni, felkerestek, megtaláltak, kényszerválasztás elé állítottak. Édesapámnak az 1956-os forradalomban történt részvételére, »bűnös« múltjára hivatkozva, engem a szakmai munkám ellehetetlenítésével fenyegettek meg. Azt tudtam, hogy édesapámat 1957-ben felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, munkahelyéről elbocsátották, 4 évig munkát nem kapott. Tudtam, hogyan működik az a rendszer, féltem, ezért aláírtam a beszervezésre vonatkozó dokumentumot”.

Karikó hangsúlyozta: „Az ezt követő években semmilyen írásos jelentést nem adtam, senkinek nem ártottam. Tudományos tevékenységem, kutatásaim folytatása érdekében távozni kényszerültem.” Az elmúlt 36 év alatti kutatómunkáját, tevékenységét az emberek gyógyítása érdekében folytatta. „Többé soha, senki nem tudott megtörni, céljaimtól eltávolítani” – fogalmazott, hozzátéve azt is, hogy ezzel a nyilatkozattal lezártnak tekinti az ügyet.



Semmi extra, csak a szokásos szoci módszer. :oops:
On
OFF

Ebben nincs semmi extra. Régebben az egyetemeken, kutatóintézetekben elég sok embert beszerveztek/bele kényszerítettek. Nálunk a BME-n is lehetett tudni néhány idős oktatóról, aki annak idején az állambiztonságnak írt jelentéseket. Nagymamám a SOTE dékáni hivatalában dolgozott, ott is tudták, hogy kik írják a jelentéseket. Ez egy ilyen rendszer volt.

ON
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Pedig nem parázom túl :)
Csak arra akartam rámutatni, hogy a tavalyi nyár is hurráoptimizmussal indult meg "győzelemmel", aztán ősszel meg jött a második hullám meg utána a mindenkit váratlanul ért harmadik immár a brit mutáns "segítségével". Persze most jobb a helyzet, az ország fele be van oltva, elvileg csak védettségi igazolvánnyal jöhetnek külföldiek is majd, de az ördög nem alszik, ezt az indiai mutánst jobb figyelemmel kísérni, főleg, ha tényleg ennyivel fertőzőbb, okozhat kellemetlen meglepetést, bár akkor méretű berobbanástól, mint a harmadik hullám volt valószínűleg már nem kell tartani, hacsak tényleg nem képes "kicselezni" a vakcinákat, vagy azok egy részét. Jómagam és a párom Szputnyikot kaptunk, úgyhogy akár mi is lehetünk a "tesztalanyok", de reméljük nem lesz semmi és tényleg túl vagyunk a nehezén és maximum kissebb gócok lehetnek az ősszel, az ország azon településein, ahol esetleg alacsonyabb az átoltottság.
A helyzet szerencsére viszonylag egyszerű. Oltottságban is hasonlóan állnak a britek hozzánk. Azt kell nézni mi történik Nagy-Britanniában most, az fog történni az indiai beérkeztével nálunk. Szerintem a "keleti" oltóanyagok minősége nem fog érezhető különbséget jelenteni.
  • én nem tartok tőle, hogy kötelezővé tennék az oltást, mert aki eddig nem oltotta be magát az valami miatt nem oltotta be magát, nem lesz népszerű egy ilyen döntés a választások előtt (nálunk mindenki oltva van)
  • attól sem tartok, hogy gyorsan újabb komoly korlátozásokat vezetnek be, mert azt is tudják, hogy az embereknek már tele van a t*ke a korlátozásokkal, lesz ami lesz augusztus 20-ig szerintem nem fognak komoly korlátozásokat bejelenteni, hacsak nem fognak hegyekben állni a halottak a kórházakban, úgy, hogy valaki meg is lássa
  • Nyár végén ősz elején szerintem jönnek az új szoft korlátozások, köztéri maszk meg 22-05 takarodó, meg ehhez igazodó boltzár, de szerintem a gazdaságot ennél jobban már nem akarják majd leültetni, én többre nem számítok, szerintem úgy lesznek vele, hogy aki életben akart maradni az már beoltotta magát.
-és megint el fog telni egy halom idő a nélkül, hogy elfogadnánk, hogy ez egy új betegség, ami velünk marad, lesznek új variánsok, mivel nem tudjuk egyszerre beoltani a teljes bolygó lakosságát, jönnek új variánsok, állandó kapacitások kellenek ennek a betegségnek a kezelésére, enm ideiglenes átirányításokkal kell tudni megoldani. Mikor jutunk el ennek a realizálására, max ha lesz erre figyelem, azaz a választások után, mert addig az önfenntartás minden rendszernek elsődleges. (a WHO is a járvány miatti halálokat a hivatalos számok többszörösére teszi, mivel azt is bekalkulálják, hogy más betegek ellátatlanul maradnak a csúcsok miatt, amivel úgy tűnik itthon még nem akarunk szembesülni.... a választások utánig)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez egy ilyen rendszer volt.
Brutális, de sajnos ez nem csak a múlt.

A kirakós részei idővel a helyükre kerülnek:
https://mandiner.hu/cikk/20210522_a_pokol_bugyrai
942d3a27bab8aab1972978f23b15c86d.jpg

"A jobboldalon Salgó László látható, az az ember, aki 43 évvel ezelőtt zsarolással rákényszerítette Karikó Katalint, a kutatói kitartás hősét a kádári titkosszolgálatokkal való együttműködés aláírására. Balról a második pedig Gyurcsány Ferenc, az az ember, aki Salgót országos rendőrparancsnoknak kinevezte. És aki most a Momentum szövetségese. ..."

:eek:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 797
113
Brutális, de sajnos ez nem csak a múlt.

A kirakós részei idővel a helyükre kerülnek:
https://mandiner.hu/cikk/20210522_a_pokol_bugyrai
942d3a27bab8aab1972978f23b15c86d.jpg

"A jobboldalon Salgó László látható, az az ember, aki 43 évvel ezelőtt zsarolással rákényszerítette Karikó Katalint, a kutatói kitartás hősét a kádári titkosszolgálatokkal való együttműködés aláírására. Balról a második pedig Gyurcsány Ferenc, az az ember, aki Salgót országos rendőrparancsnoknak kinevezte. És aki most a Momentum szövetségese. ..."

:eek:
Sztem Megyo nevezte ki Salgót. Ami szintén érdekes, mindketten a III/2-es csoportfőnökségen dolgoztak. A titkosszolgálat emberei tolták egymást...

Az hogy Salgóek zsarolással szervezték be Karikó Katalint nekem kérdéses, a kartonján hazafias alapon van. Viszont több részt töröltek, olvashatatlanná tettek. Karikó 1978-1990 közt dolgozott a III/2-nek. 1985-től pihentették. Nos mi volt 85-ben? Távozott az USA-ba...... Hát abban az időben ez nem hétköznapi eset volt. Sajnálom, de sztem Karikó nem mondja el a teljes igazságot. Ez persze a mostani érdemeiből semmit nem von le.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Brutális, de sajnos ez nem csak a múlt.

A kirakós részei idővel a helyükre kerülnek:
https://mandiner.hu/cikk/20210522_a_pokol_bugyrai
942d3a27bab8aab1972978f23b15c86d.jpg

"A jobboldalon Salgó László látható, az az ember, aki 43 évvel ezelőtt zsarolással rákényszerítette Karikó Katalint, a kutatói kitartás hősét a kádári titkosszolgálatokkal való együttműködés aláírására. Balról a második pedig Gyurcsány Ferenc, az az ember, aki Salgót országos rendőrparancsnoknak kinevezte. És aki most a Momentum szövetségese. ..."

:eek:

Ingoványos talaj ez, mert ezzel egyidőben a regnáló kormányzatban is megvannak a beszervezettek, beszervezők ilyen-olyan módon. Pl:Tasnádit se épp a baloldal kezdte el felemelni.

Fura, hogy így utólag mindenki azt állítja, hogy nem mondott soha semmit, nem írt jelentést és a többi. Jó eséllyel utólag úgysem lehet bizonyítani se azt, hogy köpött se azt, hogy nem. A dokumentumok jó része eltűnt, megsemmisült. A rendszerváltás legnagyobb hibája, hogy soha nem is nyúltak hozzájuk és akiket felelősségre lehetne vonni, azok egyenként halnak meg, felelősségre vonás nélkül. Mindenki szóról szóra ugyanazt a magyarázatot adja. Kb, mint a "fiatal voltam, kellett a pénz" Aha, ok.

Karikó ettől még elérte azt, amit elért, szóval ha úgy vesszük, akkor jóvátette azt, hogy anno aláírt. Ha meg tényleg nem ártott senkinek, akkor végképp "nyereséges" volt a teljesítménye. Általában nem a Karikó-féle emberekkel van a gond az ügynökmúlt kapcsán...
Amúgy Medgyessy volt, nem Gyurcsány, csak ezt is a nyakába akarta varrni a buzgómócsing bértollnok. A vádiratát kéne ilyen lendülettel megírni....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Sztem Megyo nevezte ki Salgót. Ami szintén érdekes, mindketten a III/2-es csoportfőnökségen dolgoztak. A titkosszolgálat emberei tolták egymást...

Az hogy Salgóek zsarolással szervezték be Karikó Katalint nekem kérdéses, a kartonján hazafias alapon van. Viszont több részt töröltek, olvashatatlanná tettek. Karikó 1978-1990 közt dolgozott a III/2-nek. 1985-től pihentették. Nos mi volt 85-ben? Távozott az USA-ba...... Hát abban az időben ez nem hétköznapi eset volt. Sajnálom, de sztem Karikó nem mondja el a teljes igazságot. Ez persze a mostani érdemeiből semmit nem von le.
Igen, ez teljesen más fényben láttatja, hogy mit történt vele Szegeden. Eddig az volt a fedősztori, hogy a bunkó tajparaszt szegedi egyetemi komcsik nem fogták fel ésszel, hogy mit kutat és abban milyen perspektíva van. Namos Szeged a magyar genetika fellegvára és nem semmiből lett az, szóval ez már eleve sántított.

Most ennek fényében az az új perspektíva, hogy Karikó egy kém.

Egy igazi, fullos kém, aki jó volt a szakmájában mind biológusként, mind kémként, de nem volt meg minden eszköz és adottság nálunk a fejlődéshez és ezért kiküldte a szolgálat az USA-ba és jelentkezett erre önként, hogy kihasználva a tehetségét megtudja hol tart a szakterülete ott. Hülyét nem lehet küldeni ilyen misszióra és ez így tökéletes, a hazafias alapú beszervezéséhez is tökéletesen passzol, hiszen ő a magyar tudományt akarta fejleszteni az amerikai kémkedés útján -ami nem mellesleg egzisztenciálisan egy teljesen új perspektívát nyitott előtte, mind akkor és ott anyagilag az USA-ban, mind egy esetleges jövőbeni Magyarországon. Gyakorlatilag egy az egyben ugyanaz ez a sztori, mint amit Kína művel e téren, vagy bárki más, akinek csöpp esze van.

Ebben a sztoriban sokkal több van, mint elsőre tűnik és nem is olyan bonyolult. Salgó későbbi karrierje nemcsak a hatalmát átmentő posztkommunista elit tagjának lehetséges útja, hanem egy -jelentős részben Karikó "eredményeinek köszönhetően" példátlanul sikeres - Szeged a magyar genetika fellegvára és ehhez Lengyel Zsolt is hozzájárulhatott - kommunista hírszerző karrierje is.

De ezt miért nem lehetett a Nobel-díj után kirobbantani. Ki volt az a mocskos, irigy, senkiházi, akinek ezt most kellett kitennie, a belőle fakadó minden következtetéssel együtt! Függetlenül attól, hogy eddig is nyilvános volt a forrás, csak a magyar sajtónak nincs semmilyen tartása, hogy pofáját időnként befogja.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Sose fogjuk megtudni, hogy mi az igazság, de eddig a te változatod a legizgalmasabb. :)
Speciel ez nem igaz, mert az adatelemzés lényegében ki tudná mutatni, hogy azok az adatok, vagy abból fakadó következtetések amikhez Karikó hozzáférhetett megjelentek e valamilyen formában mondjuk Szegeden -vagy bárhol máshol, akár más szakterületen is, hiszen nemcsak sajátján belüli adatokhoz férhetett hozzá az amerikai egyetemeken- némi fáziskéséssel! Ez lényegében olyan lenne, mint a gyilkos fegyver ujjlenyomatokkal.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Speciel ez nem igaz, mert az adatelemzés lényegében ki tudná mutatni, hogy azok az adatok, vagy abból fakadó következtetések amikhez Karikó hozzáférhetett megjelentek e valamilyen formában mondjuk Szegeden -vagy bárhol máshol, akár más szakterületen is, hiszen nemcsak sajátján belüli adatokhoz férhetett hozzá az amerikai egyetemeken- némi fáziskéséssel! Ez lényegében olyan lenne, mint a gyilkos fegyver ujjlenyomatokkal.
Oké, legyen ez a kémtörténet folytatása. A trilógia befejező része pedig genetikailag módosított magyar szuperkatonákról fog szólni. :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
"Szolgálatilag" és "kicsit" megtaposnám a szerzőit és a gazdáit -a megfelelő "szakmai" módon-- ennek a folyamatnak!
Ahogy azt egyébként más országok is szokták/teszik ilyen esetekben!


"Ami jár, az jár..."
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 587
113
Igen, ez teljesen más fényben láttatja, hogy mit történt vele Szegeden. Eddig az volt a fedősztori, hogy a bunkó tajparaszt szegedi egyetemi komcsik nem fogták fel ésszel, hogy mit kutat és abban milyen perspektíva van. Namos Szeged a magyar genetika fellegvára és nem semmiből lett az, szóval ez már eleve sántított.

Most ennek fényében az az új perspektíva, hogy Karikó egy kém.

Egy igazi, fullos kém, aki jó volt a szakmájában mind biológusként, mind kémként, de nem volt meg minden eszköz és adottság nálunk a fejlődéshez és ezért kiküldte a szolgálat az USA-ba és jelentkezett erre önként, hogy kihasználva a tehetségét megtudja hol tart a szakterülete ott. Hülyét nem lehet küldeni ilyen misszióra és ez így tökéletes, a hazafias alapú beszervezéséhez is tökéletesen passzol, hiszen ő a magyar tudományt akarta fejleszteni az amerikai kémkedés útján -ami nem mellesleg egzisztenciálisan egy teljesen új perspektívát nyitott előtte, mind akkor és ott anyagilag az USA-ban, mind egy esetleges jövőbeni Magyarországon. Gyakorlatilag egy az egyben ugyanaz ez a sztori, mint amit Kína művel e téren, vagy bárki más, akinek csöpp esze van.

Ebben a sztoriban sokkal több van, mint elsőre tűnik és nem is olyan bonyolult. Salgó későbbi karrierje nemcsak a hatalmát átmentő posztkommunista elit tagjának lehetséges útja, hanem egy -jelentős részben Karikó "eredményeinek köszönhetően" példátlanul sikeres - Szeged a magyar genetika fellegvára és ehhez Lengyel Zsolt is hozzájárulhatott - kommunista hírszerző karrierje is.

De ezt miért nem lehetett a Nobel-díj után kirobbantani. Ki volt az a mocskos, irigy, senkiházi, akinek ezt most kellett kitennie, a belőle fakadó minden következtetéssel együtt! Függetlenül attól, hogy eddig is nyilvános volt a forrás, csak a magyar sajtónak nincs semmilyen tartása, hogy pofáját időnként befogja.
A III/II-ben dolgozott. Az a kémelhárítás. A hírszerzés a III/I.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 676
113
Sztem Megyo nevezte ki Salgót. Ami szintén érdekes, mindketten a III/2-es csoportfőnökségen dolgoztak. A titkosszolgálat emberei tolták egymást...

Az hogy Salgóek zsarolással szervezték be Karikó Katalint nekem kérdéses, a kartonján hazafias alapon van. Viszont több részt töröltek, olvashatatlanná tettek. Karikó 1978-1990 közt dolgozott a III/2-nek. 1985-től pihentették. Nos mi volt 85-ben? Távozott az USA-ba...... Hát abban az időben ez nem hétköznapi eset volt. Sajnálom, de sztem Karikó nem mondja el a teljes igazságot. Ez persze a mostani érdemeiből semmit nem von le.
Mező Gábor könyve. Olvasd el!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
801.672 fertőzött (+647)
1.500 kórházban (-145)
183 lélegeztetőgépen (-12)
106.645 aktív eset (-3.389)
665.552 gyógyult (+3.988)
29.475 elhunyt (+48)
4.969.321 (2.967.350) kapott oltást (+70.455, +81.058)
5.720.398 mintavétel (+22.650)
15.585 hatósági házi karanténban (-624)
76854f843b4423da5bb7ed04126b6720.png
802.088 fertőzött (+416)
1.399 kórházban (-101)
185 lélegeztetőgépen (+2)
103.749 aktív eset (-2.896)
668.820 gyógyult (+3.268)
29.514 elhunyt (+44)
5.005.682 (3.000.989) kapott oltást (+36.361, +33.639)
5.734.447 mintavétel (+14.049)
14.220 hatósági házi karanténban (-1.365)
f75080594f4a1c33d49ed4b0a86b35e2.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
A III/II-nél 1985-ben lezárult a története. Hogy azért mert átvette a hírszerzés, vagy másért az eddig nem derült ki.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal