Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
"Tájékoztatjuk Önöket, hogy az egyik kórház téves adatszolgáltatása miatt a kórházban lévő koronavírusos betegek számát ezúton korrigáljuk, nem 125 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, hanem 88 főt, közülük 21-en vannak lélegeztetőgépen. Magyarországon továbbra is csak 9 esetben igazoltak delta vírusmutánst."
 
M

molnibalage

Guest
A világ híreire ! Jó ha tudnak 60-70%-t ! Mondjuk mint a colával + !
Na, ezt most komoly? Azzal a balfasz hírrel jössz, hogy Colára is tud pozitív lenni a teszt?
Ezzel jössz?

Beszarok rajtad.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 602
11 229
113
A világ híreire ! Jó ha tudnak 60-70%-t !
Magyarul fingod sincs, hogy miről szövegelsz, semmit nem tudsz a PCR elméletéről, de azért nyomatod a hülyeséget. @Redgreg valószínűleg csinált már néhányat életében, de képzeld, még nekem is volt szerencsém kórokozókat kimutatni szakmai gyakorlaton vele. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, akkor kérdezz és szívesen leírom neked századszor a működését. :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na, ezt most komoly? Azzal a balfasz hírrel jössz, hogy Colára is tud pozitív lenni a teszt?
Ezzel jössz?

Beszarok rajtad.
Amúgy
Igaz a hír, hogy leningrádban ladákat osztogatnak. Akarom mondani A pcr teszt kólára pozitív eredményt ad?
Majdnem
Csak nem pcr hanem antigén
Nem kólára, hanem foszforsavra
És nem pozitív, hanem értelmezhetetetlen.
Ezt azért neked írom, mert rólad tudom, hogy felfogod, hogy még csak nem is ugyanaz a teszt.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Magyarul fingod sincs, hogy miről szövegelsz, semmit nem tudsz a PCR elméletéről, de azért nyomatod a hülyeséget. @Redgreg valószínűleg csinált már néhányat életében, de képzeld, még nekem is volt szerencsém kórokozókat kimutatni szakmai gyakorlaton vele. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, akkor kérdezz és szívesen leírom neked századszor a működését. :)
Leírhatnám, hogy amúgy az antigénteszteken mindkét vonalnak egyforma erősnek kell lennie, ha valamelyik nem ugyanolyan, ott már gyanakodhatsz, hogy valami gebasz van. Leírhatnám, hogy amúgy egy jól működő teszt olyan szintig érzékeny, hogy kimutatja másnap délután, hogy mákostésztát vacsoráztál. De prekoncepciók ellen már csak őt tudom felhozni:
8PNMvnb.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 478
10 016
113
Itt lenne ez az elég kiterjedt amcsi tanulmány ami szerint a lezárás és otthonmaradás nem fékezte a járvány terjedését se nem csökkentette az áldozatok számát.
Lehet, hogy ez a szarakodás amit megengedett a népharag a kormánynak nem volt túl hatékony (Kína kivétel, ott le kellett küzdeni a járványt és kész, nem lassítani), de ha mindenki a seggén otthon ült volna és nem megy sehova és nem enged be senkit, akkor hogy kaphatná el a betegséget? Klórozott ivóvízzel?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Lehet, hogy ez a szarakodás amit megengedett a népharag a kormánynak nem volt túl hatékony (Kína kivétel, ott le kellett küzdeni a járványt és kész, nem lassítani), de ha mindenki a seggén otthon ült volna és nem megy sehova és nem enged be senkit, akkor hogy kaphatná el a betegséget? Klórozott ivóvízzel?
Akkor éhen haltak volna az emberek, ami végül is szintén hatékony módja lehet a járvány megfékezésének.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
"Az egyik aggodalmam az, hogy a kormány nem átlátható, és nem mondja meg, hogy milyen kockázatok vannak. Véleményem szerint az embereknek joguk van eldönteni, kérik-e az oltásokat. Különösen azért, mert kísérleti oltásokról beszélünk "

Ezt ugye a feltalálója mondja pont ugyan azt amit én szajkózok ! Ő egy világon elismert tudós én csak egy ogre aki ugyan ezért lehülyézést kapott a sok önjelölt agysebésztől ! Eszem , faszom meg áll ! XDD
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"Az egyik aggodalmam az, hogy a kormány nem átlátható, és nem mondja meg, hogy milyen kockázatok vannak. Véleményem szerint az embereknek joguk van eldönteni, kérik-e az oltásokat. Különösen azért, mert kísérleti oltásokról beszélünk "

Ezt ugye a feltalálója mondja pont ugyan azt amit én szajkózok ! Ő egy világon elismert tudós én csak egy ogre aki ugyan ezért lehülyézést kapott a sok önjelölt agysebésztől ! Eszem , faszom meg áll ! XDD
És ugye egy egyszerű pubmed kereséssel kiderül, hogy annyira az mrns vakcina feltalálója mint én...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"Ennek oka, hogy lipid nanorészecskék koncentrációit fedezték fel a csontvelőben és a nyirokcsomókban. Forrás"
Ez különösen cuki :D
Komolyan a zsíros csontvelőben, és a nyirokcsomóban lipidet találtak? A csontszövetben meg szervetlen kalcium van, a vérben meg dihidrogén monoxid. Már most szólok
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 602
11 229
113
Véletlenül a mediaforras.com-os cikk a @milagro által nagyon kedvelt informatialibera.ro-t linkeli, mint "hiteles" forrást. Az ottani cikket az a Szőke Mária fantázianevű író alkotta, aki véletlenül csak és kizárólag oltásellenes tartalmakat tudott eddig készíteni az objektív tájékoztatás jegyében.
"Az egyik aggodalmam az, hogy a kormány nem átlátható, és nem mondja meg, hogy milyen kockázatok vannak. Véleményem szerint az embereknek joguk van eldönteni, kérik-e az oltásokat. Különösen azért, mert kísérleti oltásokról beszélünk "

Ezt ugye a feltalálója mondja pont ugyan azt amit én szajkózok ! Ő egy világon elismert tudós én csak egy ogre aki ugyan ezért lehülyézést kapott a sok önjelölt agysebésztől ! Eszem , faszom meg áll ! XDD
Ennek a faszinak pont annyi köze van az mRNS alapú oltások feltalálásához, mint neked. Valamiért nem igazán találok tőle tudományos cikket a felfedezéséről.. Ez hogy lehet? o_O :D

És ugye egy egyszerű pubmed kereséssel kiderül, hogy annyira az mrns vakcina feltalálója mint én...
Sajnos ogre csak azért is az ellenkezőjét fogja állítani, mint amit Te vagy én mondunk, mert mi mind a gonosz gyógyszerlobbit képviseljük. :D