Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Szerintem meg emígy van:

Tehát akkor most mi van? :)
Az van, hogy nem megyek én már neki ennek a dolognak még egyszer. Mindenki szépen eldönti magában, s magának, hogy mit lát!
Mindenki a saját valóságértelmezésére hagyatkozik, oszt' jónapot.
..
Szomorú mindenesetre látni a szekrényből kihulló csontvázakat, na meg a romló angol, izraeli helyzetet az agyonoltott társadalmakban.
Jha, és akkor a lambda verzió még itt sincsen! Ami van jelenleg, azt a bizonyítványt a hókuszpókusz irányítói még az indiai (delta) varinssal igyekeznek magyarázni!
..
Élvezze mindenki a nyarat inkább, (amíg tart)!
/Tettem fel egy jó számot ehhez a Zenebutikba./ ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Kormányinfó:
Az operatív törzs döntése értelmében a 60 év felettieket és a be nem oltott emberek részére oltási akciót hirdet a kormány: felkeresik őket és igyekeznek rávenni mindenkit az oltás beadására.
Sok sikert, ahol családtag/barát/rokon elhunyt az oltást követően!
(vagy csak olyan beteg azóta is, hogy gyógyszert kell szednie)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az van, hogy nem megyek én már neki ennek a dolognak még egyszer. Mindenki szépen eldönti magában, s magának, hogy mit lát!
Mindenki a saját valóságértelmezésére hagyatkozik, oszt' jónapot.
Tehát a számoknak nem tudsz ellentmondani. :) Mondjuk nehéz is lenne..
Szomorú mindenesetre látni a szekrényből kihulló csontvázakat, na meg a romló angol, izraeli helyzetet az agyonoltott társadalmakban.
Jha, és akkor a lambda verzió még itt sincsen! Ami van jelenleg, azt a bizonyítványt a hókuszpókusz irányítói még az indiai (delta) varinssal igyekeznek magyarázni!
Akkor meséld el, hogy te mégis mivel magyarázod a helyzetet? Az egyre szélesebb átoltottság miatt halnak meg az emberek? Ugye jól sejtem, hogy ez a magyarázatod?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113

 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 913
113
A szelekciós nyomás ugyanúgy egy irányító folyamat. De persze nekem azzal sincs bajom, ha valaki istennel magyarázza a kezdetet.
Nekem sincs semmi bajom azzal, ha valaki Istennel magyarázza a kezdetet (ezt olvastad ki a mondandómból?), mint ahogy azzal sincs, ha valaki szerint az őslevesben pont olyan körülmények voltak, pont olyan molekulák találkoztak egyszer valahol véletlenül és bumm így lett a csokapik.

Mindenki abban hisz amiben tud hinni.

Én azt csellendzselem, hogy lehet-e evolúciónak hívni azt amikor 0-ról egyre lépünk (az egyről a kettőre az oké). Milyen szelekciós nyomás van egy metán molekulán? Vagy a te szóhasználatodban a szénből metán is az evolúció terméke?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Nekem sincs semmi bajom azzal, ha valaki Istennel magyarázza a kezdetet (ezt olvastad ki a mondandómból?), mint ahogy azzal sincs, ha valaki szerint az őslevesben pont olyan körülmények voltak, pont olyan molekulák találkoztak egyszer valahol véletlenül és bumm így lett a csokapik.

Mindenki abban hisz amiben tud hinni.

Én azt csellendzselem, hogy lehet-e evolúciónak hívni azt amikor 0-ról egyre lépünk (az egyről a kettőre az oké). Milyen szelekciós nyomás van egy metán molekulán? Vagy a te szóhasználatodban a szénből metán is az evolúció terméke?
Tulajdonképpen az evolúciónak két szakaszát különböztethetjük meg: a kémiai (prebiológiai) és biológiai szakaszt.

Hogy élő sejtek legyenek a Földön, először a szerves anyagoknak kellett kialakulniuk (ez a kémiai evolúció). Haldane és Oparin hipotézise szerint az őslégkör redukáló volt, nem tartalmazott molekuláris oxigént. Ebben a környezetben jöhettek létre az első összetettebb szerves anyagok, magas metán és szervetlen anyag koncentráció és nagy energia bevitel következtében.

Urey és Miller megpróbálta reprodukálni az őslégkört. Lombikban metán, ammónia és hidrogén gázkeverékhez vízgőzt adtak, elektromos kisülésekkel pedig a nagyenergiájú UV sugárzást modellezték. A komponensek reagáltak egymással, néhány hét alatt pedig különböző szerves anyagok keletkeztek: karbamid, formaldehid, hidrogén-cianid, aminosavak, szerves savak. A képződő vegyületek reakcióba léptek egymással és más, az ősóceánokban lévő anyagokkal. A hidrogén-cianidból N-tartalmú szerves bázisok, a formaldehidből szénhidrátok keletkezhettek (~formóz reakció).
Azért volt nagy dolog a kísérlet eredménye, mert az összes olyan makromolekula építőkövei (aminosavak, cukrok, purin és pirimidin bázisok) kialakultak, amelyek az élőlényekben megtalálhatók.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Filter

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Tehát a számoknak nem tudsz ellentmondani. :) Mondjuk nehéz is lenne..
A számok önmagukért beszéltek abban a bizonyos tavaszi kimutatásban. Pont.
Az egyre szélesebb átoltottság miatt halnak meg az emberek? Ugye jól sejtem, hogy ez a magyarázatod?
Nem, rosszul sejted.
Sok tényező kombója lehet mindez. De én ezt libapásztorként úgysem fogom tudni eldönteni. Meg minek is...?
(Amikor láthatóan még az egyes országok vezető politikusainak szintjén sincs meg a tisztánlátás. Mert nekik sincs olyan információ és tudás a birtokukban, hogy összefüggéseiben lássanak mindent. Hosszú ideig marad még a találgatás...)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
A számok önmagukért beszéltek abban a bizonyos tavaszi kimutatásban. Pont.
Szerintem is:
  • nem oltottak között: van ma 26.984 halott és eddig összesen van 772.707 azonosított fertőzöttünk -> 26.984/772.707*100= ~3,5%-os halálozás
  • kétszer beoltottak között: április 20-án volt 1.400.703 kétszer beoltott ember itthon és addig összesen a kiadott táblázat szerint meghalt 275 ember -> 275/1.400.703*100= ~0,02%-os halálozás
  • az egyik esetben meghal 10.000 emberből 349, a másikban pedig 2.
~99%-os eltérés volt a két csoport halálozása között. Ebbe nem tudsz semmit belemagyarázni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Kormányinfó:
Az operatív törzs döntése értelmében a 60 év felettieket és a be nem oltott emberek részére oltási akciót hirdet a kormány: felkeresik őket és igyekeznek rávenni mindenkit az oltás beadására.
Vannak új járványmodellek:

Matematikai modellek már most is vannak. Ez alapján a 2. járványhullám legmagasabb pontját sem fogja elérni az új hullám, a 3. hullámét pedig végképp nem.
"Mert kevesebb a potenciális fertőzött. A kormány felkészült az esetleges új hullámra" - fejtette ki [Gulyás Gergely].

Az egészségügyi ellátórendszer minden további nélkül kibírja az újabb hullámot. Nem kell ezért újabb korlátozó intézkedésekre számítani, mint ami a 2. vagy a 3. hullám esetén volt.

Lehet, hogy odáig vissza kell menni, hogy csak a védettségi igazolvány jogosít majd bizonyos helyekre belépésre - részletezte.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 913
113
Tulajdonképpen az evolúciónak két szakaszát különböztethetjük meg: a kémiai (prebiológiai) és biológiai szakaszt.

Hogy élő sejtek legyenek a Földön, először a szerves anyagoknak kellett kialakulniuk (ez a kémiai evolúció). Haldane és Oparin hipotézise szerint az őslégkör redukáló volt, nem tartalmazott molekuláris oxigént. Ebben a környezetben jöhettek létre az első összetettebb szerves anyagok, magas metán és szervetlen anyag koncentráció és nagy energia bevitel következtében.

Urey és Miller megpróbálta reprodukálni az őslégkört. Lombikban metán, ammónia és hidrogén gázkeverékhez vízgőzt adtak, elektromos kisülésekkel pedig a nagyenergiájú UV sugárzást modellezték. A komponensek reagáltak egymással, néhány hét alatt pedig különböző szerves anyagok keletkeztek: karbamid, formaldehid, hidrogén-cianid, aminosavak, szerves savak. A képződő vegyületek reakcióba léptek egymással és más, az ősóceánokban lévő anyagokkal. A hidrogén-cianidból N-tartalmú szerves bázisok, a formaldehidből szénhidrátok keletkezhettek (~formóz reakció).
Azért volt nagy dolog a kísérlet eredménye, mert az összes olyan makromolekula építőkövei (aminosavak, cukrok, purin és pirimidin bázisok) kialakultak, amelyek az élőlényekben megtalálhatók.
Ja, jó, ha az evolúció “prebiológiai szakasza” a szubatomi szinteken indul, akkor valóban az evolúció a mindenek atyja. Megkövetlek benneteket, igazatok van.

De akkor miért nem hívjuk egyszerűen csak mondjuk... fizikának?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Kormányinfó:
Az operatív törzs döntése értelmében a 60 év felettieket és a be nem oltott emberek részére oltási akciót hirdet a kormány: felkeresik őket és igyekeznek rávenni mindenkit az oltás beadására.
Csak a 60 év felettieket fogja meglátogatni a háziorvos. (elvileg) Tehát nem mindenkit, ez félrevezető ahogy írtad. A 18 éves Pistikéhez nem fognak kimenni.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
No, lássuk, erre mi lesz a reakció. Ez mondjuk nem egy Blikk-szintű cikk:

Az első bizonyíték arról, hogy a tömeges oltások csökkentik a SARS-CoV-2 variánsok kialakulásának kockázatát; az oltatlan emberek szervezetében nagyobb lehet az új variánsok létrejöttének ockázata
A kutatók eredményeiket a lektorálás előtti szakcikkeket elérhetővé tévő Medrxiv portálon tették közzé. Elemzésükben 1,8 millió SARS-CoV-2 genetikai állományt vizsgáltak 183 országból/területről a Global Initiative on Sharing Avian Influenza Data (GISAID) adatbázis felhasználásával. Ezen kívül 23 áttöréses fertőzés esetben (amikor a fertőzés az oltások uátn alakul ki) és 30 nem oltott személynél is végeztek vírus genom meghatározást.
Eredményeik szerint az 1,8 millió minta 1296 különböző vírusvonalat tartalmazott és a SARS-CoV-2 vírusvonalak diverzitása (sokfélesége) országszinten csökkent a tömeges oltások előrehaladásával. Az áttöréses fertőzést elszenvedőknél szintés csökkent a vírusok diverzitása (2,3-szer alacsonyabb az ismert B-sejt epitópok diverzitása, szemben az oltatlan emberek mintáiból származó erednményekkel)

Hivatkozás:
Soundararajan V, et al. COVID-19 vaccines dampen genomic diversity of SARS-CoV-2: Unvaccinated patients exhibit more antigenic mutational variance. medRxiv, 2021. doi: https://doi.org/10.1101/2021.07.01.21259833,
https://www.medrxiv.org/.../2021.07.01.21259833v1.full.pdf
 
  • Vicces
  • Imádom
Reactions: laiki and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Csak a 60 év felettieket fogja meglátogatni a háziorvos. (elvileg) Tehát nem mindenkit, ez félrevezető ahogy írtad. A 18 éves Pistikéhez nem fognak kimenni.
A kormányinfót nem hallgattam, csak a portfolio.hu-n olvastam róla, ott valamiért így írták. :) De mire máshol is olvastam róla, már nem tudtam szerkeszteni a posztomat. :(
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Áll a bál egy kutatás körül ami európai mellékhatás adatokból azt állítja: 2 oltáshalál szükséges 3 kovid veszteség elkerüléséhez és újra kéne gondolni az egész dolgot. Az anyagot visszavonatták miközben a fél szerkesztőség pedig LEMONDOTT!



és a visszavont publikáció: https://www.mdpi.com/2076-393X/9/7/693/htm
Nem tudom minek cenzúrázzák, végülis a 2 a három helyett nem is rossz.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ja, jó, ha az evolúció “prebiológiai szakasza” a szubatomi szinteken indul, akkor valóban az evolúció a mindenek atyja. Megkövetlek benneteket, igazatok van.

De akkor miért nem hívjuk egyszerűen csak mondjuk... fizikának?
Drága Barátom! Amíg nem hírdetsz szélsőségesen tudományellenes baromságokat, addig abban hiszel amiben szeretnél. Igen, a termodinamika tvnyei elég hosszan megmagyarázzák az életet. De a nulla pontot nem ismerjük, és még ha ismernénk se zárná ki a teremtő értelem létét. Nincs hát veled vitám, és nem is gondolom, hogy nekem bármit is bizonygatnom kéne feléd.

No, lássuk, erre mi lesz a reakció. Ez mondjuk nem egy Blikk-szintű cikk:
Igazából érted amit olvasol? Ez egy remek hír
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Drága Barátom! Amíg nem hírdetsz szélsőségesen tudományellenes baromságokat, addig abban hiszel amiben szeretnél. Igen, a termodinamika tvnyei elég hosszan megmagyarázzák az életet. De a nulla pontot nem ismerjük, és még ha ismernénk se zárná ki a teremtő értelem létét. Nincs hát veled vitám, és nem is gondolom, hogy nekem bármit is bizonygatnom kéne feléd.


Igazából érted amit olvasol? Ez egy remek hír
Igen, egyetértek, remek hír.
Igazából az oltásellenesek reakciója érdekel :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Dr. Robert W. Malone az mRNS technologia egyik feltalálója -- kb. 10 évvel Karikóék elött..
~ 60 publikációja PubMED-en az utóbbi 30 évben.. kiemelkedö szaktekintély.

Ahogy kritizálta az mRNS oltasokat ( biztonság, hatékonyság, kipróbálatlanság, etika) azonnal mindenhonnét TÖRÖLTÉK, Még a múltból is megpróbálták.. de nem sikerült.


Linkedin fiókját épp most kapta vissza:


1989: https://www.pnas.org/content/86/16/6077.long
Na ugyehogyugye ! És ilyenkor mi van kedves Blitz olvtárs és a többiek ?