Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Az előjelek mindesetre xarabbak mint tavaly.
Ezt meg miből veszed?
Múltkor levezettem az angol adatokból, hogy drasztikusan kevesebb a halott, mint a harmadik hullámban.
Azóta még nyilvánvalóbbak a számok.
Angliában Július 17-én volt a 4. hullám csúcsa, 54.000 új fertőzéssel. Azaz a halálozási számoknak pont az elmúlt 2 napban kellett volna a maximumon lennie.
Ehhez képest 27-én volt a maximum 131 halálos áldozattal.
A miheztartás végett: az angol 3. hullám csúcsa 67.000 fő új fertőzöttel tetőzött, és a hozzá tartozó 12 nappal későbbi halálozási adatok szerint 1800+ halott volt az országban. Tehát kevesebb mint 10-edére (valójában 13-adára) csökkent a halottak száma.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Ezt meg miből veszed?
Múltkor levezettem az angol adatokból, hogy drasztikusan kevesebb a halott, mint a harmadik hullámban.
Azóta még nyilvánvalóbbak a számok.
Angliában Július 17-én volt a 4. hullám csúcsa, 54.000 új fertőzéssel. Azaz a halálozási számoknak pont az elmúlt 2 napban kellett volna a maximumon lennie.
Ehhez képest 27-én volt a maximum 131 halálos áldozattal.
A miheztartás végett: az angol 3. hullám csúcsa 67.000 fő új fertőzöttel tetőzött, és a hozzá tartozó 12 nappal későbbi halálozási adatok szerint 1800+ halott volt az országban. Tehát kevesebb mint 10-edére (valójában 13-adára) csökkent a halottak száma.
Pont ezt írtam.

Ha semmit sem teszünk akkor is fokozatisan lecseng, ez az eddigi tapasztalat. Úgy érzem a totális záráson kívül hatékony eszköz eddig nincs. Ahhoz meg nincs kedvem. De nézzük azt őszt. Az előjelek mindesetre xarabbak mint tavaly.

Talán a halottak száma fog csökkeni. Hogy ez kreatív könyvelés vagy a hatékony védekezés eredménye, azt majd a halálozási statisztikából megtudjuk.
De én ennek már csak akkor hiszek, ha látom ezt a javulást a halálozási statisztikában is.

Mindenesetre én nem a harmadik hullámhoz, hanem a tavaly nyári helyzethez viszonyítittam. Az oltások ellenére sokkal több a pozitív eset. Sztem tavaly nyárhoz képest a halottak száma is max stagnál, de érzésre romlás van. Tavaly nyáron gyakorlatilag nem volt augusztus végéig Covid. Most nagyon nem ez a helyzet az oltások ellenére a mutációk miatt. De a nagy teszt október - november lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Pont ezt írtam.


De én ennek már csak akkor hiszek, ha látom ezt a javulást a halálozási statisztikában is.

Mindenesetre én nem a harmadik hullámhoz, hanem a tavaly nyári helyzethez viszonyítittam. Az oltások ellenére sokkal több a pozitív eset. Sztem tavaly nyárhoz képest a halottak száma is max stagnál, de érzésre romlás van. Tavaly nyáron gyakorlatilag nem volt augusztus végéig Covid. Most nagyon nem ez a helyzet az oltások ellenére a mutációk miatt. De a nagy teszt október - november lesz.
Nézd meg a francia számokat!
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Szerintem közeledve a kétezer fórumoldalhoz mindenki szilárd elképzeléssel rendelkezik arról, hogy mi a véleménye a most zajló eseményeket illetően. Semmi értelme nincs vérre menő vitát vívni, mert nem vezet sehova.

Aki az életben próbálta ugyanezt, gyanítom észrevette. Egy időben nagyon bennem volt, hogy majd én segítek másoknak mert sokat foglalkoztam, olykor foglalkozok a témával de először csak annyi volt, hogy a viták többnyire számomra zárultak sikerrel, nem tudtak mit mondani. Most már csak unja mindenki. S eredménye sem lett természetesen.

Mindenkiben ott van ez az egész, hisz majd mindenki életére hatással van, ami zajlik de úgy gondolom tudni kell mindenkit a maga világában hagyni, aztán ki fog derülni kinek volt igaza. Ahogy mondják, minden akkor történik amikor történnie kell, ha fejen áll mindenki, akkor is.

Akit érdekel és nem ismeri, látogassa meg Letoha Tamás Facebook oldalát, olykor az azonnalinak is szokott nyilatkozni. Számos cikket oszt meg a járvány, oltások, immunitással kapcsolatban, forrással megjelölve.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Ilyen történetekkel nem tudok mit kezdeni... A jelenlegi tudásunk szerint ilyet nem képes kiváltani.
Nem is a fantazmagoria kategóriájába sorolandó zombi kórságról írtam. Mert az persze, hogy nem lehet. Csak mint példát említettem egy estelegesen évek múltán előálló szövődményes betegségről. De mi van, ha mondjuk nem zombi lesz valaki egy gyógyszertől, hanem rákos?
Majd visszamegyek az egyetemre és ezt elmesélem a volt idős professzoromnak, aki vagy 45 éve kutatja a koleszterin biokémiáját és gyógyszereket is fejlesztett. :)
Csak hogy tudd. Nagyon is a multik befolyása (értsd, viszonzást nem kérő támogatása) :rolleyes: alatt van a legtöbb kutatás. Lásd, génmódosított növények cirkusza, ahol a leghangosabban azon "pártatlan" tudósok támogatják a módszert, akikről kiderül, hogy jelentős támogatást kapnak az ilyen technológiát gyártó cégektől. A többi tudós le van hurrogva, sarlatánnak van kikiáltva, pont úgy mint az a Skóciában dolgozó magyar biológus, Pusztai Árpád, aki bebizonyította, hogy a génmódosított burgonyával etetett egerekben különböző betegségek alakulnak ki. Jutalmul jól meghurcolták. Pusztai Árpád – Wikipédia (wikipedia.org)
Visszatérve a koleszterinre. Nagyon nagy lobbiérdek húzódik meg a mögött, hogy életben tartsák azt a hiedelmet, hogy meghalsz ha nem szeded a koleszterincsökkentő "gyógyszert". Nem zárnám ki, hogy professzorod esetlegesen, akár tudtán kívül is nem-e játszik-e ezen körök keze alá kutatásaival.
Az USA-ban már nem erőltetik a storyt. De nézz utána magad. Ne csinálj úgy mint a középkorban a laposföld hívők, hogy azért égettek meg valakit, mert ők nagyszerű művelt professzoruktól úgy hallották, hogy a föld lapos, így mindenki hülye aki azt állítja, hogy kerek.
Ez azért érdekes, mert tegnap este még nem az érintett francia készítményt szedte ("Láss csodát, hát nem azt a "gyógyszert" szedte szegény, amit kivontak forgalomból, mert rákot okozhat."). Na most akkor mi van? (Arról nem beszélve, hogy vastagbél daganatot vagy 100-féle ok kiválthat.)
Szerintem szövegértési problémáid vannak. Mert ha csak ezt az egy mondatot is nézzük, lejön belőle, hogy a gyógyszernek nevezett méregtől hallt meg. De ha ez nehéz, akkor olvasd el az egész írást és akkor nem lesz kétséges, hogy mit írtam. Különben miért hoztam volna fel példának az esetet?
De, hogy értsd amit írtam és ne keresd - érvek híján - kákán a csomót, leírom helyesen: "Láss csodát, hát nem azt a "gyógyszert" szedte szegény, amit kivontak forgalomból, mert rákot okoz?"
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Nem is a fantazmagoria kategóriájába sorolandó zombi kórságról írtam. Mert az persze, hogy nem lehet. Csak mint példát említettem egy estelegesen évek múltán előálló szövődményes betegségről. De mi van, ha mondjuk nem zombi lesz valaki egy gyógyszertől, hanem rákos?
Már leírtam, évek múlva nem igazán lehet egy adott dologhoz kötni az esetlege betegség eredetét.
Csak hogy tudd. Nagyon is a multik befolyása (értsd, viszonzást nem kérő támogatása) :rolleyes: alatt van a legtöbb kutatás. Lásd, génmódosított növények cirkusza, ahol a leghangosabban azon "pártatlan" tudósok támogatják a módszert, akikről kiderül, hogy jelentős támogatást kapnak az ilyen technológiát gyártó cégektől. A többi tudós le van hurrogva, sarlatánnak van kikiáltva, pont úgy mint az a Skóciában dolgozó magyar biológus, Pusztai Árpád, aki bebizonyította, hogy a génmódosított burgonyával etetett egerekben különböző betegségek alakulnak ki. Jutalmul jól meghurcolták. Pusztai Árpád – Wikipédia (wikipedia.org)
Visszatérve a koleszterinre. Nagyon nagy lobbiérdek húzódik meg a mögött, hogy életben tartsák azt a hiedelmet, hogy meghalsz ha nem szeded a koleszterincsökkentő "gyógyszert". Nem zárnám ki, hogy professzorod esetlegesen, akár tudtán kívül is nem-e játszik-e ezen körök keze alá kutatásaival.
Az USA-ban már nem erőltetik a storyt. De nézz utána magad. Ne csinálj úgy mint a középkorban a laposföld hívők, hogy azért égettek meg valakit, mert ők nagyszerű művelt professzoruktól úgy hallották, hogy a föld lapos, így mindenki hülye aki azt állítja, hogy kerek.
Én speciel nem igazán foglalkozom tudományos szempontból a koleszterinnel, de arra azért még emlékszem, hogy mégis miket képes okozni a szervezetben, ha túl magas a szintje.
...lejön belőle, hogy a gyógyszernek nevezett méregtől hallt meg.
Legalábbis szerinted. Mert ugye az x év alatt ért környezeti hatások véletlenül sem játszhattak közre ebben a sajnálatos dologban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
Mondjuk a jó kurva anyjukat. Janson van, de szputnyik nincs.
Ez már kicsit úgy hangzik, mintha valami oltásínyenc válogatna a boltban a polcról. És nem vagy ezzel egyedül, ez is a baj a társadalomban ezzel a nyomorék coviddal. Az oltás fogyasztói cikk lett. Van belőle nóném meg nike és a 'tudatos fogyasztó' a minőséget választya. :D Ha minden oltás kurva fasza, akkor mi a baj?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 813
113
Én speciel nem igazán foglalkozom tudományos szempontból a koleszterinnel, de arra azért még emlékszem, hogy mégis miket képes okozni a szervezetben, ha túl magas a szintje.
Szia,

Hogyan kulonited el, hogy mit okoz, es mit jelez?

Talan a legjobb modszer erre az, hogy megnezzuk, a (mestersegesen) csokkentett magas koleszterinszint csokkenti-e a halalozast. (A valasz: nem.) Persze ettol fuggetlenul nagyon erdemes vizsgalni a (z LDL) koleszterinszintet, hiszen nagyon jol jelzi a keringesi rizikofaktort.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Legalábbis szerinted. Mert ugye az x év alatt ért környezeti hatások véletlenül sem játszhattak közre ebben a sajnálatos dologban.
Kedves Blitz97. Nem akarlak semmiről sem meggyőzni. Azt, hogy az említett francia gyártású koleszterin csökkentőt 2013-ban kivonták forgalomból mert vastagbél rákot okozhat, nem én találtam ki. Ez az OGYI döntése volt. Mi csak véletlenül beleestünk ebbe a történetbe. Megjegyzem, hogy anyósom egy nagyon jókedélyű, derűs ember volt. Aki mindennek tudott örvendeni. Stressz nem volt az életében, normálisan táplálkozott (igaz evett felvágottat, de hát ki nem). Alapból jó ember volt. Vagyis semmi olyan külső tényezőt nem láttam (és a kezelő orvosa sem) ami a vastagbél rákot indokolta volna, ami nagyrészt táplálkozási szokásokkal, illetve stresszel hozható összefüggésbe. Mégis bekapta.
Nem mellékesen igaz az a mondás, hogy: a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek megvan a sajátja, senki nem kíváncsi a másikéra.
Erre tekintettel, béke legyen köztünk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
Már leírtam, évek múlva nem igazán lehet egy adott dologhoz kötni az esetlege betegség eredetét.
Feltételezhetően ezúttal sem fognak élni ezzel az indoklással, ha nagyon tudományosan mégis sajnos nem láthattuk előre mit okoz, blablabla. :D Sosem szoktak. :D Ha esetleg mégis lett volna a történelemben egy-egy elszigetelt eset(pszichés zavarai voltak), annak semmi köze ahhoz, hogy esetleg a nemlétező rutinnal mondják ezt. :D Jelen esetben, mégha be is következne valami 100%-ban hasonlóan nem láthattuk előre dolog, az a 100%-os hasonlóság ellenére egészen más lesz, mert a korábbi esetleges, természetesen sohasem létezett esetektől eltérően, amikor 100%-ban az emberek jobbulása volt a cél és nem a profit/kísérlet/népírtás, most garantáltan 100%-ban etikus minden és az emberiség jobbulása a cél. Mellékesen ha nem oltatod be magad ezzel a 100%-ban előre láthatóan biztosan nem lesz sajnos nem láthattuk előre esetű oltással, miattad megy tönkre a környezet és éheznek az etióp kisgyerekek és születnek cigánygyerekek szegregációba, hiszen neked van ekkora hatásod, nem a vagyont birtokló és általa a világ folyamatait meghatározó befolyásos embereknek, akik természetesen 100%-ban sohasem léteztek, csak a buta emberek megpróbálnak hinni bennük, mint előtte évezredekig Istenben, mert valakik, akik nem ez a nemlétező csoport és nem a buta emberek csoportja, látja ezt a párhuzamot, hogy szükség van emiatt a vuta emberek fölé a nagyon világhatalmú emberekre, akik természetesen nincsenek is, de ha lennének, 100%-ban gátlásosak és humánusak lennének.... :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Vigyázat, hosszan nézéssel terjed! :D

E7pOi5NWYAMLsSI
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Szia,

Hogyan kulonited el, hogy mit okoz, es mit jelez?

Talan a legjobb modszer erre az, hogy megnezzuk, a (mestersegesen) csokkentett magas koleszterinszint csokkenti-e a halalozast. (A valasz: nem.) Persze ettol fuggetlenul nagyon erdemes vizsgalni a (z LDL) koleszterinszintet, hiszen nagyon jol jelzi a keringesi rizikofaktort.
Szia Bel!

Elég jól el lehet különíteni:
  • mit okoz: ugyebár van a sokszor ismételt mantra, hogy megkülönböztetünk jó (HDL) és rossz (LDL) koleszterint. Az LDL koncentrációja és a keringésirendszert érintő betegségek között szoros összefüggés van: ha sok van belőle, akkor a verőerek falára lerakódik. Ezzel az a baj, hogy további LDL molekulák kapcsolódnak hozzá, valamint különböző ásványi anyagok is kiválnak a vérből. Így kapunk egy szépen vastagodó plakkot, aminek hála a szűkület mögötti területek nem jutnak elég oxigénhez, így pedig lehet belőle szívinfarktus, agyvérzés, végtagi érszűkület, stb.
  • mit jelez:
    • túlzott bevitel a táplálékkal;
    • a szervezet szabályozó mechanizmusának (szerzett vagy öröklött) defektusa.
Azért az általad linkelt tanulmány már nem mai csirke. Ráadásul nem is gyógyszerrel próbálták csökkenteni, hanem diétával, ami egy jóval enyhébb kezelés.
A mai koleszterinszint csökkentők hatásmechanizmusa röviden úgy néz ki, hogy a hatóanyag gátolja egy fontos molekula átalakulását a koleszterin prekurzorává (előanyagává).
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: bel and Kim Philby

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Kedves Blitz97. Nem akarlak semmiről sem meggyőzni. Azt, hogy az említett francia gyártású koleszterin csökkentőt 2013-ban kivonták forgalomból mert vastagbél rákot okozhat, nem én találtam ki. Ez az OGYI döntése volt. Mi csak véletlenül beleestünk ebbe a történetbe. Megjegyzem, hogy anyósom egy nagyon jókedélyű, derűs ember volt. Aki mindennek tudott örvendeni. Stressz nem volt az életében, normálisan táplálkozott (igaz evett felvágottat, de hát ki nem). Alapból jó ember volt. Vagyis semmi olyan külső tényezőt nem láttam (és a kezelő orvosa sem) ami a vastagbél rákot indokolta volna, ami nagyrészt táplálkozási szokásokkal, illetve stresszel hozható összefüggésbe. Mégis bekapta

10-18 éves korom közt szedtem egy Serevent nevű cuccot asztmára, aztán évről évre egyre több 40 év körüli asztmás halt meg a környékén szívproblémákkal.
Kiderült, hogy évek alatt olyan elhanyagolható mellékhatásai alakulnak ki, mint tüdőroncsolás, szívizomroncsolás, szívritmuszavar, asztma súlyosbodása...
2006-ban betiltották, tőlem egy "én sose ajánlottam ezt a gyógyszert, magának is csak azért írtam mert anno a miskolci főorvos ezt írta" kíséretében vette a kisvárdo tüdőgyógyász főorvos aki elvileg fél évente felülvizsgált...
Akkoriban még a gyógyszerre rákeresve mindenhol a betiltásának okait lehetett olvasni, ~5 év múlva újra kapható volt, mert megnyerték a pert miszerint nem bizonyítható az összefüggés meg amúgy is a megengedett halálozási ráta alatt vannak a bizonyítható esetek (1 a 100000-ből ha jól emlékszem).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113
Szia Bel!

Elég jól el lehet különíteni:
  • mit okoz: ugyebár van a sokszor ismételt mantra, hogy megkülönböztetünk jó (HDL) és rossz (LDL) koleszterint. Az LDL koncentrációja és a keringésirendszert érintő betegségek között szoros összefüggés van: ha sok van belőle, akkor a verőerek falára lerakódik. Ezzel az a baj, hogy további LDL molekulák kapcsolódnak hozzá, valamint különböző ásványi anyagok is kiválnak a vérből. Így kapunk egy szépen vastagodó plakkot, aminek hála a szűkület mögötti területek nem jutnak elég oxigénhez, így pedig lehet belőle szívinfarktus, agyvérzés, végtagi érszűkület, stb.
  • mit jelez:
    • túlzott bevitel a táplálékkal;
    • a szervezet szabályozó mechanizmusának (szerzett vagy öröklött) defektusa.
Azért az általad linkelt tanulmány már nem mai csirke. Ráadásul nem is gyógyszerrel próbálták csökkenteni, hanem diétával, ami egy jóval enyhébb kezelés.
A mai koleszterinszint csökkentők hatásmechanizmusa röviden úgy néz ki, hogy a hatóanyag gátolja egy fontos molekula átalakulását a koleszterin prekurzorává (előanyagává).
Az un. tudomány, hány másodperc alatt változtatja meg nézeteit?
-zsír.
-a zsír rossz-koleszterin.
-étolaj.
-margarin.
-margarin-telítetlen zsírsav/rossz.
-olaj, de csak a hidegen sajtolt.
-margarin.
-növényi alapú zsír.
-olivaolaj.
-zsír.
Ez kb. 30évet ölel fel. Apróságokra nem tértem ki.
Tudomám!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Az un. tudomány, hány másodperc alatt változtatja meg nézeteit?
-zsír.
-a zsír rossz-koleszterin.
-étolaj.
-margarin.
-margarin-telítetlen zsírsav/rossz.
-olaj, de csak a hidegen sajtolt.
-margarin.
-növényi alapú zsír.
-olivaolaj.
-zsír.
Ez kb. 30évet ölel fel. Apróságokra nem tértem ki.
Tudomám!
"A tudomány nem az igazság maga. A tudomány az igazság megtalálásának módszere. Amikor a tudomány megváltoztatja a véleményét, az nem azt jelenti, hogy korábban hazudott neked. Azt jelenti, hogy még több ismeret birtokába jutott." :)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Azért
"A tudomány nem az igazság maga. A tudomány az igazság megtalálásának módszere. Amikor a tudomány megváltoztatja a véleményét, az nem azt jelenti, hogy korábban hazudott neked. Azt jelenti, hogy még több ismeret birtokába jutott." :)
Ha kérhetem, ne a családom ill. jómagam felhasználásával keresse a vélt igazságát a tudomány! Egyébként minden rendben a tudománnyal. Ott vannak a kísérleti patkányok, meg egyéb jószágok, azon kísérletezzenek. Ja, hogy azokon nem lehet, mert sivít az ökobarom társaság? De az emberen lehet, azzal semmibaj, csak a nyuszkómuszkó ne legyen bántva.