Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 536
10 182
113
Bárki is megpróbalta? Ja hogy nem. Na ez a baj.
Majd jól tüntetnének ellene.
Amúgy itt az EU-ban nem lehet mit tenni, hirtelen kéne hatásos határőrizetet meg nem önellenőrzött karantént csinálni és jól beoltani minden oltatlan tüntetőt.
Ezekhez nincs erőforrás.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 621
11 299
113
Nálunk majdnem 5,7 milla van beoltva, elkapta cirka 1-1,2 milla. Az minimum 6,7 milla. Na már most, az 5,7ből 5,5 kapott 2. oltást IS. Ráadásul 1 (Pfizer), 2 (Moderna), 3 (AZ), 4 (Synopharm), 5 (Sputnyik) különböző vakcinából. Ezáltal viszont jó esély van arra, hogy SEMMI SEM FOG ÚGY ALAKULNI NÁLUNK (negatív éretelemben), mint ahogy a fejlett nyugaton (1-2-3 + az indiai szar) oltások után. És akkor ez - bár anno vkik részéről remek ötletnek tűnt, hogy "jól megfertőzzük a világot, majd a saját szarunkkal beoltunk mindenkit úgy, hogy a mutációkra már nem lesz elég védelmük" -, mármint az unorthodox vakcinázás Orbánék részéről PONT a választások előtt fog előjönni. És ahhoz képest, hogy mi van kint, nálunk MÉG elég jók a számok!!! Tavalyhoz képest van 5,6 milla beoltottunk. Kb. minden kampány bukni fog PONT a választások előtt. Persze, lehet, hogy nem ez lesz, ismét tele lesznek a kórházak és sok lesz a halott, de ha nem, akkor Soros, Demensbidé meg a többi szarkeverő komoly gondba kerül majd 2022 áprilisára ..., hogy nálunk ez miért ennyire enyhe, náluk meg miért van ismét tele minden kórház, annak ellenére, hogy dequrvajónóbeltnekiezafájzer!
Tök jól levezetted, hogy mindenről Soros és Biden tehet. Igazán ügyes voltál.
 
  • Vicces
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 4082

Guest
Majd jól tüntetnének ellene.
Amúgy itt az EU-ban nem lehet mit tenni, hirtelen kéne hatásos határőrizetet meg nem önellenőrzött karantént csinálni és jól beoltani minden oltatlan tüntetőt.
Ezekhez nincs erőforrás.
Arra van forrásunk, hogy megint padlóra küldjük a gazdaságot?
Félreértések elkerülése véget az ipart is legalább annyira zavarta ez az egész. Csak kevésbé látványos mint a szolgáltatóipar lelövése.
Gyak egy éve nincs orvosi ellátás, fontos szűrővizsgálatok maradnak le, kontrolok maradnak ki. A sok oltásellenes, vírustagadó miatt tegnap pl anyósjelöltem ment potenciális életveszélyes állapotban mentővel kórházba, mert a felülvizsgálatok elmaradtak, és most ez berobbant. Végül nem lett baj, de azért na. Erre van forrásunk?
Az oltások elindulása előtt 2 héttel majdnem térden állva könyörgött az állam, hogy basszus légyszi bírjuk már ki, azon a hétvégén szentendre polgija írt, hogy a lófasznak is van vége, és nem ugrálunk ki endrére 100ezerszám maszk nélkül, mert az jó.
Lett belőle egy cuki hullám, és párezer halott. Erre van forrásunk?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 529
93 838
113
Majd jól tüntetnének ellene.
Amúgy itt az EU-ban nem lehet mit tenni, hirtelen kéne hatásos határőrizetet meg nem önellenőrzött karantént csinálni és jól beoltani minden oltatlan tüntetőt.
Ezekhez nincs erőforrás.
Erőforrás az lenne bőven, hol ha nem Európában. De politikai akarat nincs, még itt az autoriter rezsimünkben :) sem, hát még Brüsszelben. Azt hiszem ha kötelező oltás, határzár és szigirított karantén lenne, a fél Európa Parlament szívinfarktussal vonulna kórházba.

De egyébként önállóan csak itthon értelme sem lenne. Bízzunk, bár kissé csalatkozva, az oltásokban.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Nem akarok buziskodni, de így lassan reménytvesztve egy szakmai kérdés. Mit jósol az angyalkártya, a rúnák és a számmisztika a Covid végéről?!

Tudod így kedvellek! o_O
Régen írtam már okkult dolgokról, igaz. Majd rövidesen. Előbb szabadságra megyek még...
(Egyébként lehet, hogy az elején vagyunk. Látva legalább is, hogy mi megy a világban. És van még bötű a görög ábécében is bőven!)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 536
10 182
113
(Gondolkodj el azokon a halottakon is, akiket meg z elhibázott oltáskampánnyal küldtek a sírba. Értelmetlenül. Ismeretségi körömben is van ilyen, de ahogy olvashattad itt is, több fórumtársunknak is van szomorú története... Élhettek volna még ők is... Nem mindenkinek jó a vakcina!)
Üres vádaskodás helyett valami tény? Mert az én ismeretségi körömben vagy betegeim+ismerősi körükben/oltottjaim közt nem volt egy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Fura, hogy csak az oltásellenes/járványtagadó/összeesküvés elmélet hívő fórumtársaink ismernek ilyen esetet...
@Lator pl. nem ez a kategória, mégis elég súlyos esetről írt. És ki tudja hányan lehetnek, akik "elhagyták" csöndben a fórumot, ki tudja milyen okból. Mert vannak hiányzók szép számmal, nem hiszem, hogy csak én olvasok vissza 1-2 évet és látom az eltűnt embereket!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 621
11 299
113
@Lator pl. nem ez a kategória, mégis elég súlyos esetről írt. És ki tudja hányan lehetnek, akik "elhagyták" csöndben a fórumot, ki tudja milyen okból Vannak hiányzók, nem hiszem, hogy csak én olvasok vissza 1-2 évet és látom az eltűnt embereket!
Emlékszem a történetre, nem is olyan rég mesélte. De ott sem volt teljesen egyértelmű a kiváltó ok.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Üres vádaskodás helyett valami tény? Mert az én ismeretségi körömben vagy betegeim+ismerősi körükben/oltottjaim közt nem volt egy sem.
Leírtam őket, keresd ki. Az idős bácsit is, akit a Moderna fektetett meg. Egyébként meg mi értelme lenne? Téged nem fordítana meg a hitedben, neki meg már mindegy a temetőben...
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 529
93 838
113
Üres vádaskodás helyett valami tény? Mert az én ismeretségi körömben vagy betegeim+ismerősi körükben/oltottjaim közt nem volt egy sem.
Én abszolút nem vagyok oltásellenes, sőt simán felveszem a harmadikat stb... De sajnos én ismerek 2-3 illetőt, akinek szívproblémája lett az oltás után. Vkinek régi probléma felerősödött, vki lehet csak pánikolt és van olyan huszonéves ismerősöm, akinek azóta (talán ő a leggyanúsabb eset) komoly szívproblémái lettek.

Persze a másik serpenyőben van Covidos negyvenes halott, több kezdetben a virust lexarom kórházi eset, és sajnos maradandó légzési, vagy csak szaglási, ízérzékelési problémákkal küszködő ismerős.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Nem akarok buziskodni, de így lassan reménytvesztve egy szakmai kérdés. Mit jósol az angyalkártya, a rúnák és a számmisztika a Covid végéről?!

Tudod így kedvellek! o_O
Orbán a járványok és migráció évtizedéről beszélt. Erre akartam tegnap felhívni a tisztelt fórumtársak figyelmét. A kötelező oltásról is írtam, már lehet felvenni a harmadik oltást a delta miatt. A média már szellőzteti a lambda variánst, ami kikerülheti az oltás által nyújtott védelmet, ergo a delta után valószínűleg lesz 4.oltás is. Nem arról szól az egész, mint ahogy gondoljátok.
Közben zajlik a digitalizáció a háttérben, igyekeznek a valutarendszert hamarosan készpénz mentessé tenni, az első lépések már megtörténtek. Pl. az MNB is rendelkezik ilyen projekttel.
Az EU oldalán ha jársz vagy jártok, sok érdekes elképzelés van a jövőt illetően, ilyen pl a nemzetközi digitális eü rendszer is. 13 ország pedig részt vesz abban a kezdeményezésben, hogy amolyan közös "génbankot" hoznak létre kutatási jelleggel.
Az ipart tekintve a karbonsemlegesség a cél, amit egészen az átlagpolgár szintjéig meg kívánnak valósítani. Ilyen a közlekedés meg a ház, lakás ahol élsz szintén.
Nagyvonalakban ezt hozza a jövő és erről mindről lehet is olvasni hivatalos oldalakon, valamint a kormány is beszélt erről.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 761
28 664
113
Amúgy egy kis aktualitásként jelzem, hogy Fater szerdán megkapta a harmadik oltását (két kínai után egy Pfizer) és egyelőre szerencsére semmilyen mellékhatást nem tapasztalt magán. Bár lehet ennél közrejátszott az időközben elfogyasztott grúz konyakmennyiség is :rolleyes: