Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Minek, úgyis mindent tudsz ezekről a vakcinákról! Nemde?
Kened-vágod, hogy az mRNS, hogyan s miképp' adja az utasítást a sejtnek az antigén előállítására, meg mindent tudsz az ilyen kísérleti oltóanyagok ilyen-olyan hosszútávú hatásairól is!
Jó lenne ha tudna, de sajnos ezen a szinten csak nagyon keveset tudunk:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Minek, úgyis mindent tudsz ezekről a vakcinákról! Nemde?
Kened-vágod, hogy az mRNS, hogyan s miképp' adja az utasítást a sejtnek az antigén előállítására, meg mindent
Tulajdonképpen igen. A 10 féléves biológiában, olyan 10 félévnyi tantárgy foglalkozott az mRNS-el, a transzkripció, transzláció szabályozásával, a pretranszkripciós pretranszlációs, poszttranszkripciós, poszttranszlációs módosításokkal, ha nem is az egészre emlékszem már, de azért egy jelentős része ma is menne részeg álmomból felverve is.


az ilyen kísérleti oltóanyagok ilyen-olyan hosszútávú hatásairól is!
Azokról már kevesebbet. De ugye milyen hosszú távú hatásokról is beszélünk?

És még mindig nem válaszoltál, miért géntechnológiás az oltás?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Minek, úgyis mindent tudsz ezekről a vakcinákról! Nemde?
Kened-vágod, hogy az mRNS, hogyan s miképp' adja az utasítást a sejtnek az antigén előállítására, meg mindent tudsz az ilyen kísérleti oltóanyagok ilyen-olyan hosszútávú hatásairól is!
Na most az a marha nagy probléma, hogy míg @Redgreg egy magasan képzett kiváló biológus, addig Te a konteós őrültségeidet szoktad itt hajtogatni. Minden egyes alkalommal, amikor rávilágítunk a hülyeségeidre, akkor vagy egyáltalán nem válaszolsz, vagy kitérsz a konkrét válasz elől.
Tessék itt a lehetőség, hogy bebizonyítsd nem csak előítéletek és összeesküvés elméletek dőlnek belőled, hanem tényszerű adatokkal alátámasztott véleményed van.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Legutóbb (tegnap) már 9.948 eset!
(Lassan meglesz az új napi csúcs! Szuper a kísérleti géntechnológiás "védő"oltás!)
..
Szerintem a végén még a zsidók visszakérik a pénzüket a Pfizertől. Ha jól emlékszem extra áron vették a "csodaszert" év elején, amikor felüllicitálták az EU-t!
Kérlek szépen, én ezt nem nevezném védő oltásnak, hanem legfeljebb gyógyszernek.
Merthogyaszongya a védőoltás megvéd a betegségtől és annak kialakulásától (így terjesztési lehetőségétől) ez pedig nem, hanem legfeljebb enyhébb lefolyásúvá teszi a betegséget (így legfeljebb az oltás elnevezést érdemli ki /védőt nem/).
Kérdem én, ha ez így lenne a veszteség elleni oltással, akkor itt vajon a nagy kísérleti gyógyszeroltás-pártiak közül hányan neveznék a veszettség elleni oltást, védőoltásnak. :rolleyes:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Kérlek szépen, én ezt nem nevezném védő oltásnak, hanem legfeljebb gyógyszernek.
Merthogyaszongya a védőoltás megvéd a betegségtől és annak kialakulásától (így terjesztési lehetőségétől) ez pedig nem, hanem legfeljebb enyhébb lefolyásúvá teszi a betegséget (így legfeljebb az oltás elnevezést érdemli ki).
Kérdem én, ha ez így lenne a veszteség elleni oltással, akkor itt vajon a nagy kísérleti gyógyszeroltás-pártiak közül hányan neveznék a veszettség elleni oltást, védőoltásnak. :rolleyes:
Van sterilizáló hatású vakcina és van olyan, amely nem ilyen. (Megsúgom, nem sterilizálóból van több.) Ettől még mindkettő ugyanazt a szerepet tölti be.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Nagyon belehúztak a portugálok

5f0f5af356418d18084052f9237d8641f18001b4bb56715cbb58b16530f00534.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
vagy kitérsz a konkrét válasz elől.
Nem térek ki. Tehát:
Azért használtam a "géntechnológiás" jelzőt, mert ezeket az oltóanyagokat bizony géntechnológiai ismereteket felhasználva állítják elő. A patogén genomját szekvenálják, majd ezt követően pl. annak egy tüskefehérjéje ellen vakcinát készítenek.
..
..
..
Hanyast írhatok be? :rolleyes:
---
Egyébként, ha nem vagyok biológus, akkor nem használhatom a "géntechnológia" szót?
(Amit személyeskedtél, az meg a te véleményed, megsértődni nem fogok, még akkor sem, ha azért van benne egy jó adag csúsztatás is.)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Nem térek ki. Tehát:
Azért használtam a "géntechnológiás" jelzőt, mert ezeket az oltóanyagokat bizony géntechnológiai ismereteket felhasználva állítják elő. A patogén genomját szekvenálják, majd ezt követően pl. annak egy tüskefehérjéje ellen vakcinát készítenek.
..
..
..
Hanyast írhatok be? :rolleyes:
Na végre egy rendes válasz! Részemről küldök egy virtuális 5-öst! ;)
---
Egyébként, ha nem vagyok biológus, akkor nem használhatom a "géntechnológia" szót?
De, nyugodtan. Azonban fontos, hogy mindig tedd hozzá a "kísérleti" szócskát. :p