Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 819
25 610
113
"7-8 ezer ember lehet, akik nem vették még fel az oltást az egészségügyben - mondta az RTL Klub híradójának Soós Adrianna. A Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) elnöke szerint közülük sokan fognak úgy dönteni, elutasítják az oltást. Soós szerint ez súlyos betegellátási gondokat eredményezhet, ideiglenesen akár egész osztályok működése is veszélybe kerülhet."
Orvosokat viszont nem lehet majd helyettesíteni.
---
"Felkérés alapján, szeptember 6-tól a katonák ismét segítséget nyújtanak az egészségügyi intézmények dolgozóinak a szakképesítés nélkül ellátható logisztikai feladataikban - közölte a minisztérium. A katonák az ország különböző pontján 23 kórházban mintegy 83 fővel segítik az egészségügyi dolgozók munkáját - teszik hozzá."
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 603
10 389
113
"Ez az élet mostantól": Izraelben már a 4. oltás felvételére kényszerítenék a lakosságot
Forrás: https://kuruc.info/r/4/233269/
Nálam ez a "kényszerítés" nonszensz. Be akarnak oltani egy potenciálisan végzetes betegség ellen ingyen, meg a családomat is, annak én örülök, nem értem mi ezen a kényszer. Szerintem aki kényszernek érzi, az nem egy okos ember, csak félinformációk alapján okoskodik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
Nálam ez a "kényszerítés" nonszensz. Be akarnak oltani egy potenciálisan végzetes betegség ellen ingyen, meg a családomat is, annak én örülök, nem értem mi ezen a kényszer. Szerintem aki kényszernek érzi, az nem egy okos ember, csak félinformációk alapján okoskodik.
lehet nem is tudod de benne van a hsz edben a kulcs. mégpedig hogy ingyenes (ha nagy összegeket kérnének az oltásokért) aki eddig nem oltatta be magát egybőlhőbölögne hogy neki kell de csak a gazdagok tudják megfizetni ők csórók meg dögöljenek meg...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Nálam ez a "kényszerítés" nonszensz. Be akarnak oltani egy potenciálisan végzetes betegség ellen ingyen, meg a családomat is, annak én örülök, nem értem mi ezen a kényszer. Szerintem aki kényszernek érzi, az nem egy okos ember, csak félinformációk alapján okoskodik.
Tehát még mindig kapaszkodsz a narratívába. Az elején volt hogy egy oltás is fasza, aztán kiderült, hogy valahogy mégsem, pedig ennek ahangoztatása fasiszta ármány volt, aztán kellett kettő, hogy teljes legyen a védettség, ez megvéd, fasza lesz, aki mást mond az tolja a fasiszta ármányt, meg azt hazudják, hogy innentől örökké ezt a fost akarják csinálni, pedig nem, csak harmadik oltás kell a teljes védettség kialakulásához, egy emlékeztető és akkor nem is lesz semmi baj, garantáltan megvéd az új mutánsoktól is. Aki mást mond az laposföldes fasiszta ármánykodó, az, hogy nem véd meg az új mutánsoktól és megbetegszik az is, aki mindenféle koktélt kapott ezekből a szarokból, az teljesen rendben van, ezért oltunk, mert mondtuk, hogy megvéd, de nem véd meg és terjeszted is, úgyhogy, hogy lásd, hogy nincs igaza a fasiszta ármánykodóknak, nem kell örökké oltani, csak most egy negyediket, aztán utána innentől ez az élet, 5-6 havonta emlékeztetőoltás ami nem véd meg és terjeszted is a cuccot, de biztos akik nem oltatják be magukat azok amarhák, mert kifekszik ahogy tudják, túlélik 97-99% arányban, pedig nincsenek is mellékhatások, aki mást mond az fasiszta ármánykodó laposföldes, de ami mellékhatás fellépett, az szükséges a védettség kialakítása érdekében ami amúgy nem alakul ki, hiszen három bármilyen oltás után is fertőzött és terjesztő vagy és nem véd a mutánsoktól sem és mellékhatása is lehet ami halálos is lehet, és mostantól 5-6 havonta oltasd magad mert különben hátrányaid lesznek az életben hiszen megfertőzheted az oltott, tehát maximálisan védett társaidat akiknek nem kell félniük de neked igen, úgyhogy sokkal ésszerűbb vállalni a halálos mellékhatás kockázatát is mint simán túlélni amit már túléltél tehát van ellene természetes immunitásod,ez mind mind konteós ármány az emberiség védelme ellen. Egyszer sem hazudtunk, hanem csak véletlen úgy alakult ahogy a fasiszta ármánykodók előre mondták, de ez most természetes, mert mi mondjuk. :D
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 603
10 389
113
Tehát még mindig kapaszkodsz a narratívába. Az elején volt hogy egy oltás is fasza, aztán kiderült, hogy valahogy mégsem, pedig ennek ahangoztatása fasiszta ármány volt, aztán kellett kettő, hogy teljes legyen a védettség, ez megvéd, fasza lesz, aki mást mond az tolja a fasiszta ármányt, meg azt hazudják, hogy innentől örökké ezt a fost akarják csinálni, pedig nem, csak harmadik oltás kell a teljes védettség kialakulásához, egy emlékeztető és akkor nem is lesz semmi baj, garantáltan megvéd az új mutánsoktól is. Aki mást mond az laposföldes fasiszta ármánykodó, az, hogy nem véd meg az új mutánsoktól és megbetegszik az is, aki mindenféle koktélt kapott ezekből a szarokból, az teljesen rendben van, ezért oltunk, mert mondtuk, hogy megvéd, de nem véd meg és terjeszted is, úgyhogy, hogy lásd, hogy nincs igaza a fasiszta ármánykodóknak, nem kell örökké oltani, csak most egy negyediket, aztán utána innentől ez az élet, 5-6 havonta emlékeztetőoltás ami nem véd meg és terjeszted is a cuccot, de biztos akik nem oltatják be magukat azok amarhák, mert kifekszik ahogy tudják, túlélik 97-99% arányban, pedig nincsenek is mellékhatások, aki mást mond az fasiszta ármánykodó laposföldes, de ami mellékhatás fellépett, az szükséges a védettség kialakítása érdekében ami amúgy nem alakul ki, hiszen három bármilyen oltás után is fertőzött és terjesztő vagy és nem véd a mutánsoktól sem és mellékhatása is lehet ami halálos is lehet, és mostantól 5-6 havonta oltasd magad mert különben hátrányaid lesznek az életben hiszen megfertőzheted az oltott, tehát maximálisan védett társaidat akiknek nem kell félniük de neked igen, úgyhogy sokkal ésszerűbb vállalni a halálos mellékhatás kockázatát is mint simán túlélni amit már túléltél tehát van ellene természetes immunitásod,ez mind mind konteós ármány az emberiség védelme ellen. Egyszer sem hazudtunk, hanem csak véletlen úgy alakult ahogy a fasiszta ármánykodók előre mondták, de ez most természetes, mert mi mondjuk. :D
Eleinte nem volt semmiféle járvány az okoskodók szerint, max. nátha. Aztán jött a gyilkos oltás, meg az egyéb konteós marhaságok. Most meg a "büdös gyökér multik nem elég jó az oltásuk" megy.
Nálam ez hajmeresztő...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Nevess csak. :D

Egy:


Kettő:
Pfizer:
  • Két adag szükséges, az oltási protokoll március 1-jei változásával 35 nap különbséggel adják be az első és a második adagot.
Moderna:

  • Két adag szükséges a védettséghez, 28 nap különbséggel.
Astra Zeneca:

  • Két adag szükséges, 4–12 hét különbséggel beadva. Magyarországon az oltási protokoll március 1-jei változásával – ellenkező döntésig – 12 hét különbséggel alkalmazzák idehaza a vakcinát.
Sinopharm:

  • Két adag szükséges a védettséghez, 21–28 nap időközzel történő beadással. Magyarországon 28 nap különbséget tartanak a két oltás beadása között.
"Teljesen csak az védett, aki megkapta mindkét oltását. Aki a Pfizerből megkapta a második oltást már másnap védett lehet" mondta nemrég Duda Ernő virológus.

Három:



Négy:



És mikorra már félelmetesen védettek lettek ettől a sok szartól világszerte:


Sok laposföldes. :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 937
113
Remélem az 5-dik oltástól végre csillagharcossá válunk

1310889801.png
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 535
89 554
113
Az oltás nem biztosít védelmet lásd Gyurcsány példája, be volt oltva mégis covidos lett.
Az oltóanyagoknak vannak mellékhatásai, sok hír volt az Astra zeneca- ról halálesetekről az oltás után.
Az oltóanyagokat nem tesztelték le rendesen, hosszabb távú hatásokról nincsenek adatok, sietősen kerültek forgalomba.
Magyarországon Izraeli mintára elsősorban az oltást nyomatják, a megelőzés- ről, immunrendszer megerősítése vitaminok C, D vitamin, zink, vagy az esetleges gyógyhatású szerekről ők pl ivermectin hivatalos forrásból nem nagyon hallani.
Gyerekeket, várandós nőket beoltatni egy olyan oltóanyaggal ami potenciálisan veszélyes mellékhatásokkal járhat a jövőben nem bölcs dolog.
-Gyurcsányi alkoholista. Nem jó példa. Atomtámadás ellen se véd ...
-Az AZ ellen remekül hergeltek, de a J&J elqurta a vakcináját. Azóta kevesebb álhír van az AZ kapcsán. Már nem visszafordítható, elqurták a marketingjét, már elment a bizalom.
-Máshogy fejlesztenek, nem 1900at írunk. Nem feltétlenül kell olyan kaliberű tesztelés, mint korábban.
-Szarrá voltam nyomva vitaminokkal, mégis elkaptam, és még kórházba is kerültem. A Covid egy lutri. A sógornőm nagy vitaminológus. De ő nem beszámítható, sima oltásellenes. Cserébe, nem láttuk már fél éve személyesen ... :D
-Ez szintén attól függ, hogy meghaltál-e terhesség alatt a csöppséggel a hasadban covidban, egy lélegeztetőgépen, vagy sem. Vesztetted el a 12,5 éves gyereked covidban 2021ben, vagy sem. Tehát mihez viszonyítva járhat veszélyes mellékhatásokkal: A jövőre nézve ESETLEG, vagy a Covidra vetítve azonnal?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 546
113
Hm... nem vagyok naprakesz mostanaban covidbol, vegulis volt par het nyugi.
Aprilis vegen voltam antitesten, akkor 26651 antitest volt/mittudomenmi, most elmentem ujra kivancsisagbol, 3667 antitest van, szerintem ujra lekerem a kartyat hogy a cegben ne turkaljanak bennem heti 2x, aztan halottak napja korul leoltatom magam valami kinaival vagy esetleg orosszal ugy tervezem.
Van jobb otlet?

Oroszt már valószínűleg nem fogsz kapni a készlet fogyása okán. De egyébként jó ötlet megerősíteni a védettséged egy oltással. Elég gyorsan fut fel a fertőzésszám. Lehet, még október végéig sem kellene várni, mivel még a védettség kialakulásához is idő kell. 4 hónap alatt kicsit több mint 1/8-ára esett az antitest szinted. Ha még közel 2 hónapot vársz + az első oltás hatásához is kell 2-4 hét, akkor ez tovább csökkenhet a jelenlegi szint 1/5-ére, 1/6-ára is, mielőtt az oltás miatt újra emelkedne. Ha úgyis tervezetd az oltakozást, akkor úgy érdemes, hogy védjen is a jelenlegi hullám legerőteljesebb szakasza ellen, megelőzze azt. Október végére, novemberre a 4. hullám már eléggé csúcson lesz.
Ugye jól emlékszem, hogy te átestél rajta, de még nem vagy oltva?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
-Gyurcsányi alkoholista. Nem jó példa. Atomtámadás ellen se véd ...
Tehát az elhízottak, öregek, egyéb betegségekben szenvedők, dohányosok, vitaminhiányosok, sokat dolgozók és kimerültek, esetleg az elpuhultaknak sem ajánlod, mert nem véd? Vagy nekik azért nem mert nem gyurcsányok?
-Az AZ ellen remekül hergeltek, de a J&J elqurta a vakcináját. Azóta kevesebb álhír van az AZ kapcsán. Már nem visszafordítható, elqurták a marketingjét, már elment a bizalom.
A pfizer mellett rendkívül kiálltak aztán jönnek a hírek, hogy mekkora fostaliga ahhoz képest amit a 'szakétők' terjesztettek róla.
-Máshogy fejlesztenek, nem 1900at írunk. Nem feltétlenül kell olyan kaliberű tesztelés, mint korábban.
Igen? Miért nem kell olyan kaliberű? Mert lehet a népen tesztelni, vagy mert ez is le van szarva? :D
-Szarrá voltam nyomva vitaminokkal, mégis elkaptam, és még kórházba is kerültem. A Covid egy lutri. A sógornőm nagy vitaminológus. De ő nem beszámítható, sima oltásellenes. Cserébe, nem láttuk már fél éve személyesen ... :D
Én dohányzok, mondjuk nem iszok sűrűn, és két és fél hét nyugodt pihenést jelentett, amiből a legrosszabb az egy hét ízvesztés volt. Kurva sokat játszottam közben itthon, meg aludtam amikor csak akartam. Szörnyű volt. :D Szóval lutri és akinek szar annak szar, de azok elhanyagolhatóan vannak azokhoz képest, akiknek sima ügy volt. Lehet haragudni rájuk hajrá.

-Ez szintén attól függ, hogy meghaltál-e terhesség alatt a csöppséggel a hasadban covidban, egy lélegeztetőgépen, vagy sem. Vesztetted el a 12,5 éves gyereked covidban 2021ben, vagy sem. Tehát mihez viszonyítva járhat veszélyes mellékhatásokkal: A jövőre nézve ESETLEG, vagy a Covidra vetítve azonnal?
Mi van azzal, akinek azonnal halt meg oltás után a hozzátartozója? Nyelje be, vagy haragudjon ugyanúgy?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 535
89 554
113
Tehát az elhízottak, öregek, egyéb betegségekben szenvedők, dohányosok, vitaminhiányosok, sokat dolgozók és kimerültek, esetleg az elpuhultaknak sem ajánlod, mert nem véd? Vagy nekik azért nem mert nem gyurcsányok?

A pfizer mellett rendkívül kiálltak aztán jönnek a hírek, hogy mekkora fostaliga ahhoz képest amit a 'szakétők' terjesztettek róla.

Igen? Miért nem kell olyan kaliberű? Mert lehet a népen tesztelni, vagy mert ez is le van szarva? :D

Én dohányzok, mondjuk nem iszok sűrűn, és két és fél hét nyugodt pihenést jelentett, amiből a legrosszabb az egy hét ízvesztés volt. Kurva sokat játszottam közben itthon, meg aludtam amikor csak akartam. Szörnyű volt. :D Szóval lutri és akinek szar annak szar, de azok elhanyagolhatóan vannak azokhoz képest, akiknek sima ügy volt. Lehet haragudni rájuk hajrá.


Mi van azzal, akinek azonnal halt meg oltás után a hozzátartozója? Nyelje be, vagy haragudjon ugyanúgy?
Nem a covid oltástól haltak meg a népek, hanem a covidtól.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 460
34 036
113
gyurcsanyt elkapta a koronavirus
Pedig be volt oltva szegény
Gyurcsány-lázban szenved a koronavírus! :eek: Gyurcsány ellen Antifletóval?:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 603
10 389
113
Nevess csak. :D

Egy:


Kettő:
Pfizer:
  • Két adag szükséges, az oltási protokoll március 1-jei változásával 35 nap különbséggel adják be az első és a második adagot.
Moderna:

  • Két adag szükséges a védettséghez, 28 nap különbséggel.
Astra Zeneca:

  • Két adag szükséges, 4–12 hét különbséggel beadva. Magyarországon az oltási protokoll március 1-jei változásával – ellenkező döntésig – 12 hét különbséggel alkalmazzák idehaza a vakcinát.
Sinopharm:

  • Két adag szükséges a védettséghez, 21–28 nap időközzel történő beadással. Magyarországon 28 nap különbséget tartanak a két oltás beadása között.
"Teljesen csak az védett, aki megkapta mindkét oltását. Aki a Pfizerből megkapta a második oltást már másnap védett lehet" mondta nemrég Duda Ernő virológus.

Három:



Négy:



És mikorra már félelmetesen védettek lettek ettől a sok szartól világszerte:


Sok laposföldes. :D
Ezek közmédiumok a megfelelő szenzációhajhászással és hm... információ-optimalizálással. Ez meg az én alufóliasapkám.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97