Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hiszen minek is tanult 6 évet, szerzett szakvizsgát, praktizál x éve, ő nem érthet hozzá, de az évfolyamtársad na ő lazán kivágja, hogy mi a szitu...
Tudod mit, csak ezt üzenem:
jQd4j3d.png
Talán csak átbugdácsolt a vizsgákon ? Semmi nem érdekelte csak , hogy egyszer DR.-nak szólítsák ! Nem akarta ő gyógyítani az emberek hiszen még maga is tudta , hogy ahhoz hülye ! Mégis az EU agyelszívása amit a szabad rablásnak beillő szabad munkaerő áramlás csak megfejelt és felgyorsított vezetett oda , hogy most a sok alig kettes , kegyelem hármas DR-ok állnak ott , hogy felveszik a fizetésüket és pont lexarják , hogy a műtéteiknek mekkora a halálozása !

A családból csak kettő példa : 1. Édesapám vastagbél daganat áttét nélkül , a műtét faszán sikerült csak kapott egy olyan szepszist (amit elfelejtettek közölni velünk ) amibe egy féléven belül belehalt ! A korbonctani papíron is ez állt GENNYESVÉRŰSÉG ! A 21.sz.-ban több mint 40 év becsülettel ledolgozott év után ! Esélyt se adtak , hogy segítsünk neki hiszen a kórházból tumor és áttét mentesen távozott csak a vérmérgezésbe belehalt !
2. Anyósomnak 60mg medrol volt előírva neki egy állapot javító kezelésen - a saját lábán ment be - a 2 héten lebénult a lába . Ja a nővérek reggel este adták neki a medrolt azaz 120 mg-t kapot naponta ! Mire az orvossal visszaértünk már le volt cserélve a kórlapja reggel 30mg este 30mg . WTF ? 2 hónap és meghalt mert nem tudta megemészteni , hogy nyomorékot csináltak belőle !

Van jó pár komoly tudású orvos barátom is akiket tisztelek , hogy bár mehettek volna de nem mentek nyugatra ! Viszont a sok 3. vonalbéli "orvost" akik lehetőséget kaptak arra , hogy tanuljanak de lexarták az ne kelljen már tapsolni !
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az alábbi linken a pfizer alelnöke arról beszél egy műsorban, hogy az izraeli kormánnyal együttműködve kísérleti telepként használják Izraelt. Gyakorlatilag.
Na most, ha Izraelt így, akkor a többieket hogy?
Izraelt azért lehet egyfajta kísérleti telepként aposztrofálni, mert csak és kizárólag Pfizert alkalmaznak. Nem sok országot (talán egyet se, nem tudom) lehet még emíteni, amely ugyanígy járna el. Ott lehet a legjobban lekövetni a vakcina működését, arról nem is beszélve, hogy Izrael átadta a beoltottak anonimizált egészségügyi adatait is. Ennél jobban egy klinikai kísérletet se nagyon lehet dokumentálni és nyomonkövetni.
Mindezekkel együtt, globális kísérletnek nem igazán lehet szerintem nevezni a dolgot. Bár mit tudhatok én, elvégre csak a gyógyszeriparban dolgozom mérnökként... :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Olyan sok panasz érkezett, hogy ún. típusindítványokat kellett kidolgozni.
..
Olvasd el az Alaptörvény vonatkozó részeit, arányosság kontra szükségesség, fokozatosság. És tartsd szem előtt, hogy olyan kísérleti vakcinákról van szó, amelyek a megfertőződéstől és a fertőzés továbbadásától nem védenek meg (hivatalos adatok + szakemberek nyilatkozatai), holott a nem titkolt cél éppen az orvos-beteg közti vírustranszmisszó meggátolása lett volna. Az sem világos, hogy meddig védenek valamennyire, hisz erről folyamatosan jönnek ki az ilyen-olyan publikációk. Arról is megy a vita, hogy hányszor kell oltani (Izrael már a negyedik előszobájában van).
..
Csak kérdezem, hogy jövőre ugyanilyenkor, amikor az ötödik/hatodik oltást akarják esetleg felvetetni majd, akkor is ugyanezeket a köröket fogják megfutni? Akkor is az ezres nagyságrendű kényszerelbocsátásokat kell majd adminisztrálni? Honnan fogják a hiányzó kollégákat pótolni?
..
Ott van a cikkben benne, volt akinek igazoltan anafilaxiás-sokkra van hajlama. Esetében felkínált a munkáltató olyan munkakört, ahol megoldható lett volna a továbbfoglalkoztatása? Hát sok a kérdés...
Mondjuk azok, akiknek lelki válságot jelent az 5-6. oltás beadása, azok már most kihullanak a rendszerből, szóval nem hiszem, hogy ebből jövőre gond lenne. Akik beadattak hármat, azok a negyediket is be fogják, ha ingyen van.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Izraelt azért lehet egyfajta kísérleti telepként aposztrofálni, mert csak és kizárólag Pfizert alkalmaznak. Nem sok országot (talán egyet se, nem tudom) lehet még emíteni, amely ugyanígy járna el. Ott lehet a legjobban lekövetni a vakcina működését, arról nem is beszélve, hogy Izrael átadta a beoltottak anonimizált egészségügyi adatait is. Ennél jobban egy klinikai kísérletet se nagyon lehet dokumentálni és nyomonkövetni.
Mindezekkel együtt, globális kísérletnek nem igazán lehet szerintem nevezni a dolgot. Bár mit tudhatok én, elvégre csak a gyógyszeriparban dolgozom mérnökként... :)
Na csak belátod, hogy kísérlettel állunk szemben? Viszont kik képezik a kontrollcsoportot és hogy?
Attól, hogy gyógyszeriparban dolgozol mérnökként éppen csak egy kicsivel ér többet a szavad de csak bizonyos témákban mint egy értelmes juhászé. A te feladatod nem az, hogy átlásd a folyamatokat, a te feladatod az adott multi nyereségének maximalizálása. Kizárólag ezért alkalmaznak - ha nem tudtad volna.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Talán csak átbugdácsolt a vizsgákon ? Semmi nem érdekelte csak , hogy egyszer DR.-nak szólítsák ! Nem akarta ő gyógyítani az emberek hiszen még maga is tudta , hogy ahhoz hülye ! Mégis az EU agyelszívása amit a szabad rablásnak beillő szabad munkaerő áramlás csak megfejelt és felgyorsított vezetett oda , hogy most a sok alig kettes , kegyelem hármas DR-ok állnak ott , hogy felveszik a fizetésüket és pont lexarják , hogy a műtéteiknek mekkora a halálozása !
Fentivel csak egy oldalról közelíted meg a gyenge "szakemberek" problémáját. Említhetnénk a silány oktatási rendszert is.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Na csak belátod, hogy kísérlettel állunk szemben?
Nem kísérlet, utánkövetés. A kettő között elég sok különbség van.
Viszont kik képezik a kontrollcsoportot és hogy?
Feltehetően az oltatlanok.
Attól, hogy gyógyszeriparban dolgozol mérnökként éppen csak egy kicsivel ér többet a szavad de csak bizonyos témákban mint egy értelmes juhászé. A te feladatod nem az, hogy átlásd a folyamatokat, a te feladatod az adott multi nyereségének maximalizálása. Kizárólag ezért alkalmaznak - ha nem tudtad volna.
Köszönöm az elismerő szavakat! :)
Ezek szerint teljesen feleslegesen tanultam 5,5 évig egyetemen és jártam/járok továbbképzésekre. Na de sebaj, így jártam. :)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nem kísérlet, utánkövetés. A kettő között elég sok különbség van.

Feltehetően az oltatlanok.

Köszönöm az elismerő szavakat! :)
Ezek szerint teljesen feleslegesen tanultam 5,5 évig egyetemen és jártam/járok továbbképzésekre. Na de sebaj, így jártam. :)
De facto kísérlet. A videóban azt is megemlítik, hogy tisztában vannak a szívizomgyulladás kialakulásának mellékhatásával fiatal férfiak esetében, ennek ellenére nyomják tovább. Hogy a szebb jövő, vagy a nagyobb profit reményében, azt nem tudom megmondani.
De hát Izraelben kellene legyen a kontrollcsoport. Ott viszont mindenkire rá akarják kényszeríteni az oltást.
Nem az számít hogy meddig/mennyit tanultál, hanem az hogy mit tanultál meg. A dogmák kritikátlan elfogadása nem vall különösebben okos emberre, mert csakis a gyanakvás visz az igazság irányában. Jelen helyzetre ez fokozottan igaz. Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra and merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
De facto kísérlet. A videóban azt is megemlítik, hogy tisztában vannak a szívizomgyulladás kialakulásának mellékhatásával fiatal férfiak esetében, ennek ellenére nyomják tovább. Hogy a szebb jövő, vagy a nagyobb profit reményében, azt nem tudom megmondani.
De hát Izraelben kellene legyen a kontrollcsoport. Ott viszont mindenkire rá akarják kényszeríteni az oltást.
Egy gyógyászati terméknél a lehetséges előnyök-hátrányok viszonyát kell vizsgálni. Ha az előnyök vannak jelentős túlsúlyban, akkor abszolt belefér, ha 100.000 emberből 1-nél problémákat okoz.
Nem az számít hogy meddig/mennyit tanultál, hanem az hogy mit tanultál meg. A dogmák kritikátlan elfogadása nem vall különösebben okos emberre, mert csakis a gyanakvás visz az igazság irányában. Jelen helyzetre ez fokozottan igaz. Szerintem.
Hol vannak itt dogmák, kedves kolléga? :)
A szakmámban nem előítéletek hoznak újításokat, hanem a tudomány alkalmazása. Gyanakvás nem fog nekem segíteni abban, hogy rájöjjek a fermentáció min ment félre, ellenben a tudományos tényekből kiindulva ki lehet találni.
Bárki bármit mond, a védőoltások (igen, az mRNS alapúak is) hatékony, biztonságos termékek, amelyek életeket mentenek.

Szóval kérlek, kímélj meg a közhely generátortól. :rolleyes:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Csak a gyengébbek kedvéért: 100.000 az 1-hez gyakoriság azt jeleti évente Magyarországon, hogy ~100 ember. Ez <10%-a a háztartási balesetben meghaltaknak és <20%-a a közlekedési balesetben meghaltaknak, és az 1 napi halálozás <30%-a. Ráadásul fiatal férfiből nincs 10 milló, max. 1-2. Az meg talán ha 10-20 összesen. És távol áll a halálozása a 100%-tól. Valaki esetleg tudja, hogy a védőoltás-független szívizom-gyulladásból mennyi van évente Magyarországon?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Egy gyógyászati terméknél a lehetséges előnyök-hátrányok viszonyát kell vizsgálni. Ha az előnyök vannak jelentős túlsúlyban, akkor abszolt belefér, ha 100.000 emberből 1-nél problémákat okoz.
A gond csak az, hogy még a gyártóknak sincs fogalmuk sem az említett arányokról, sem a lehetséges mellékhatásokról. Amúgy milyen előnyöket biztosít pontosan az oltás?
Bárki bármit mond, a védőoltások (igen, az mRNS alapúak is) hatékony, biztonságos termékek, amelyek életeket mentenek.

Szóval kérlek, kímélj meg a közhely generátortól. :rolleyes:
Tehát egy gyógyszeripari alapanyagok gyártásában ténykedő mérnök már széleskörű tapasztalatokat szerzett mRNS vakcínák alkalmazásában. Hol is?
Elnézést az alkalmatlankodásért, elnézést hogy nem támaszthattam alá szektaszerű narratívátokat.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
A gond csak az, hogy még a gyártóknak sincs fogalmuk sem az említett arányokról, sem a lehetséges mellékhatásokról. Amúgy milyen előnyöket biztosít pontosan az oltás?
Előre szerinted honnan lehet ilyesmit tudni? Vannak tapasztalati adatok mind az előfordulásra, mind a mellékhatások jellegére.
Elég szomorú, ha el kell mesélni, hogy egy védőoltás milyen előnyöket nyújt... például megvéd a megfertőződéstől, vagy ha mégsem, legalább a közepes-súlyos lefolyástól.
Tehát egy gyógyszeripari alapanyagok gyártásában ténykedő mérnök már széleskörű tapasztalatokat szerzett mRNS vakcínák alkalmazásában. Hol is?
Elnézést az alkalmatlankodásért, elnézést hogy nem támaszthattam alá szektaszerű narratívátokat.
Kezd egyre viccesebb irányt venni a beszélgetésünk. :)
Hogy honnan tudok arról, amiről beszélek? Példának okáért tanultam sok egyéb mellett genetikát, biokémiát, mikrobiológiát, immunológiát, molekuláris biológiát. Ha azt olvasom egy alkalmazási dokumentumban, hogy "Egyszálú, 5’-cap struktúrát hordozó messenger RNS (mRNS), amelyet sejtmentes in vitro
transzkripcióval készítettek a SARS-CoV-2 virális tüske (spike, S) proteinjét kódoló DNS-templátokról."
, akkor nem nézek, mint borjú az új kapura, hanem tisztában vagyok a jelentésével. Egy mRNS vakcina - dacára annak, hogy a piacon újdonság - technológiailag egy 20+ éves szintet képvisel.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Talán csak átbugdácsolt a vizsgákon ? Semmi nem érdekelte csak , hogy egyszer DR.-nak szólítsák !
Akkor elmegy kamubölcsész phdra. És nem orvosira. (Neeem, a kamubölcsész nem a hadtudományok doktora, vagy egy irodalomtudományi doktor, mielőtt valaki azzal vádol, hogy lenézem a bölcsészeket)
most a sok alig kettes , kegyelem hármas DR-ok állnak ott , hogy felveszik a fizetésüket és pont lexarják , hogy a műtéteiknek mekkora a halálozása !
Na ez azért jó, mert a kegyelem 3as az valahol 70%nál kezdődik. Ez nem mond semmit az orvosról.
Ettől még valóban, vannak ilyen orvosok is. És ennek ellenére is sokkal többet tudnak a szervezet működéséről, mint a laikusok.
amibe egy féléven belül belehalt !
És ez alatt a fél év alatt nem ment orvoshoz, vagy ezt hogy? A szepszisbe nem fél év alatt szokás belehalni. De ettől függetlenül elhiszem, csak furcsa.

Mire az orvossal visszaértünk már le volt cserélve a kórlapja reggel 30mg este 30mg
Hogyhogy lecserélve? De megint, ugyanazt tudom mondani, elhiszem.

Csak ezek nem változtatnak a lényegen, szemben áll egymással egy orvos, és két diák kijelentése, és ez nem egyenrangú. A szervezet kicsit bonyolultabb, mint hogy egyenesen-e a fal, vagy nem. Laikusként a diagnózissal szembemenni nagyon nagy nagyképűség. Én se vitatkozom orvossal, legfeljebb kérdezek. És ha nagyon nem értek egyet keresek egy másikat, aki vagy megerősíti a kolléga véleményét, vagy mond mást. Volt már ilyenre példa.

akik lehetőséget kaptak arra , hogy tanuljanak de lexarták az ne kelljen már tapsolni !
Ne is. De ez nem a jegyeken múlik. Aki elvégzi az orvosit, intelektuálisan alkalmas. Legfeljebb emberileg nem.

Említhetnénk a silány oktatási rendszert is.
Melyik orvosi egyetemen végzett doktor úr?


Attól, hogy gyógyszeriparban dolgozol mérnökként éppen csak egy kicsivel ér többet a szavad de csak bizonyos témákban mint egy értelmes juhászé.
Még szerencse, hogy ma olyan magas szinten áll az oktatás Magyarországon, hogy egy juhász is simán vágja pl.: a Szentgyörgyi-Krebs ciklust, és annak összefüggéseit... Vagy csak egy immunreakciót.
A dogmák kritikátlan elfogadása nem vall különösebben okos emberre, mert csakis a gyanakvás visz az igazság irányában.
A tudományos ortodoxia zord poroszlói miatt van ez így. Btw nem a gyanakvás, az objektivitás. Van, hogy a dogmák tényleg hibás útra visznek. Csak ezt sose a gyanakvás javítja ki. A kísérlet eredményét bármilyen elvárás, prekoncepció torzítja. Ez az amit a legnehezebb levetkőzni, ha valaki kutató akar lenni....