Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113

Finland joins Sweden and Denmark in limiting Moderna COVID-19 vaccine​

Ez gáz. Kaptam két AstraZeneca -t, erre leállították a vele való oltást mert veszélyes. Most megkaptam harmadiknak a Modernát, erre arról is kiderül hogy veszélyes. :D
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
A WHO ajánlja a gyerekek esetében a malária elleni oltást
A cikk szerint 2,3 millió beadott oltás után 30-50% közötti hatékonyságot tapasztaltak, de ezzel is lényeges hatása lehet, tekintve, hogy csak Afrikában egy év alatt negyedmillió 5 év alatti gyerek halálát okozza a malária.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Hát az AstraZenecával is beszüntették.
Mi lesz ha Pfajzerről is kiderül, mondjuk 1 vagy 3 év múlva, hogy valami nagy gebaszt csinál? Betiltják? Ok. De mi lesz az addig beoltottakkal?
Megan Kelly remek, halistennek, hogy otthagyta a mainstream mediat es sajat musort csinal ma mar...

Elvezet nezni, ahogy egyre kinosabb es kinosabb magyarazatokra kenyszerul Fauci es az egesz hivatalos front, ahogy az oknyomozo ujsagirok egyre kozelebb es kozelebb jutnak az igazsaghoz - lasd az amerikai es kinai kormany altal finanszirozott teljesen invertebrate Daszak atlatszo huzasait, hogy elterelje a figyelmet (ti. ez sunyi senkihazi kapott penzt egy gain of function kutatasi kerelmere, aminek a leirasa gyakorlatilag a kesobb kitort sars-cov-2 tulajdonsagait irta le) es ahogy Josh Rogin (WaPo) koroket fut korulottuk ma mar:


Nagyon kozel vagyunk a ponthoz, amikor kiderulhet, hogy nyakig benne volt az amerikai es a kinai kormany is ebben a rettenetesen vegzodott "kutatasban" (=fegyverfejlesztesben)... kivancsi vagyok, mi lesz, ha tenyleg kiderul (a szokasos hazudozason kivul.)
Semmi. Terelnek, majd ha nem megy letagadják. Megtehetik, az egész globális média a kezükben van (kivéve azt a kevés alternatív hírforrást aminek sajna egy része kamú és terelés, illetve ami valós azt sem olvassa a birka nép, vagyis 90%).
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113

Romániát maga alá temeti a járvány, koronavírusos betegek jöhetnek Magyarországra​

K EPA20200330080


A koronavírus-járvány miatt nemzetközi segítséget kérő Románia arról tárgyalna, hogy a súlyos betegeit Magyarországon ápolják – írja hivatalos bukaresti forrásokra hivatkozva a G4Media. Magyarország az egyedüli, amellyel a románok hasonló tárgyalásokat folytatnak.
Egyelőre arról van szó, hogy a határ menti megyékből hozzanak súlyos betegeket Magyarországra, és csak mentőautóval, a repülőgépen történő szállítás ugyanis egyszerűen veszélyes a betegek számára létfontosságú oxigénpalackok miatt.
Román betegek magyarországi ápolására a magyar felajánlás alapján nyílna lehetőség, amelyet Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tett két héttel ezelőtt. Úgy tudni – írja a Maszol – hogy szerdán az Arad Megyei Sürgősségi Kórház már élt is az ajánlattal.


Romániában tombol a koronavírus-járvány, tegnapi bejelentés szerint 24 óra alatt 331-en haltak meg a a kór miatt, ami új csúcsot jelent a pandémia másfél éve alatt. Hetvenezer teszten 14 744 új fertőzöttet regisztráltak, ami kirívóan magas, húsz százalékos pozitivitási arányt jelent. Az előrejelzések semmiféle reménykeltő jelet nem vetítenek előre, Valeriu Gheorghiță, az országos oltási kampány vezetője szeptember középen azt mondta, Romániában október közepére akár napi 15-20 ezer új fertőzöttje is lehet a koronavírus-járványnak.
SZERDÁN MÁR EGYETLEN SZABAD INTENZÍVES ÁGY SEM MARADT AZ EGÉSZ ORSZÁGBAN.

a koronavírusos betegek kezelésére, kivéve azokat az ágyakat, amelyeket a kórházakban az alapbetegségük mellett koronavírussal is megfertőződött pácienseknek tartanak fenn. Jelenleg 1513 intenzív terápiás ágy foglalt.
Hétfőn a bukaresti Marius Nasta Tüdőkórházban már nem volt elég hely a kórtermekben a betegeknek. Az egészségügyi intézmény a Facebook-oldalán tett közzé pár fotót, amelyeken látható, hogy a betegek a kórház folyosóin fekszenek. Azt írják, hogy a Covid-osztályon 81 ágy van (15 az intenzíven), de 104 beteget kellett valahogy elhelyezniük, így a folyosókra is ágyakat állítottak. A legnehezebb az oxigénellátás biztosítása, mivel a kórtermeken kívül fekvő betegeknek csak palackból, a vezetékes rendszernél jóval alacsonyabb nyomáson tudnak oxigént biztosítani.

Kedden Románia nemzetközi segítséget kért a helyzet miatt. Az erről szóló kormányhatározat szerint gyógyszer sincs, a kórházaknak 12 700 doboz, az immunrendszer válaszreakcióit befolyásoló Tocilizumabum nevű gyógyszerre és oxigénadagolókra lenne szüksége.

(Borítókép: Bezárt bevásárlóközpont előtt sétál el egy szájmaszkot viselő nő Bukarestben 2020. március 29-én. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement)
Szerintem szép gesztus lenne tőlünk, ha segítenénk rajtuk (ahogy a szerbeken anno, amikor kisegítettük gázzal őket) . Végül is bajban csak nem ellenségeskedünk. Hátha ez egy kicsit közelebb hozná a két nemzetet a nagy germán-szláv tenger közepén.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 278
113
Szerintem szép gesztus lenne tőlünk, ha segítenénk rajtuk (ahogy a szerbeken anno, amikor kisegítettük gázzal őket) . Végül is bajban csak nem ellenségeskedünk. Hátha ez egy kicsit közelebb hozná a két nemzetet a nagy germán-szláv tenger közepén.
Igen csak szerintem kérni is kéne valamit. Mert eddig akárhényszór segítettünk valamelyik szomszédunknak. azt a magyar kisebbség szívta meg rá nem is olyan sokkal... (Talán a horvátok nem ilyebek)
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Szerintem szép gesztus lenne tőlünk, ha segítenénk rajtuk (ahogy a szerbeken anno, amikor kisegítettük gázzal őket) . Végül is bajban csak nem ellenségeskedünk. Hátha ez egy kicsit közelebb hozná a két nemzetet a nagy germán-szláv tenger közepén.

Támogatom ha a román Covid fertőzött betegeket,a Honvéd kórház VIP részlegén helyezik el,a magyar politikusok magán kórtermeiben.

A románoknak adjanak pár száz lélegeztetögépet,meg a kínai pandahugy vakcina készleteket vihetik.

A több ezernyi sürgős műtétre váró magyar embert,kell minél hamarabb ellátni,megdöbbenve találtam meg a hivatalos magyar várólistát,itt lehet böngészni,mikor kerülsz sorra.

Intézményi várólista és előjegyzési lista nyilvántartás - NEAK Várólista v.6.20 (gov.hu)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Támogatom ha a román Covid fertőzött betegeket,a Honvéd kórház VIP részlegén helyezik el,a magyar politikusok magán kórtermeiben.

A románoknak adjanak pár száz lélegeztetögépet,meg a kínai pandahugy vakcina készleteket vihetik.

A több ezernyi sürgős műtétre váró magyar embert,kell minél hamarabb ellátni,megdöbbenve találtam meg a hivatalos magyar várólistát,itt lehet böngészni,mikor kerülsz sorra.

Intézményi várólista és előjegyzési lista nyilvántartás - NEAK Várólista v.6.20 (gov.hu)
Most toltak bele a legkritikusabb várólistákba egy valag pénzt. A műtéteknél anyagi okokból nincs felső határ, csak az orvosi kapacitás korlátoz.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Most toltak bele a legkritikusabb várólistákba egy valag pénzt. A műtéteknél anyagi okokból nincs felső határ, csak az orvosi kapacitás korlátoz.
Meg a beteghordó, műtős, műtősnő, anesztes asszisztens, műszerpark mennyisége (ha egy LC szett van, akkor egy LC van naponta, mert sterilezni kell 2 beteg közt), ITO háttér (mert sehol nem megy minden mindenkor simán), osztályos nővérek száma, perioperatív kivizsgálás kapacitása (mert csípőprotkót nem fiatal egészségesek kapnak többnyire)...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Meg a beteghordó, műtős, műtősnő, anesztes asszisztens, műszerpark mennyisége (ha egy LC szett van, akkor egy LC van naponta, mert sterilezni kell 2 beteg közt), ITO háttér (mert sehol nem megy minden mindenkor simán), osztályos nővérek száma, perioperatív kivizsgálás kapacitása (mert csípőprotkót nem fiatal egészségesek kapnak többnyire)...
Igen, igen, de legalább már a zsé része felülről nyitott.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Igen, igen, de legalább már a zsé része felülről nyitott.
Nem értem. Ha végtelenül dől a lé, hogy a férfi nemi szervben van a szúnyogháló az ablakokról félig lerohadva és klíma híjján nyitott ablak miatt száll a darázs, szúnyog, légy.,. Ma meg az 1 éves török ágyak miért vannak félig széthullva szervíz híjján? És akkor még sorolhatnám.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 278
113
Nem értem. Ha végtelenül dől a lé, hogy a férfi nemi szervben van a szúnyogháló az ablakokról félig lerohadva és klíma híjján nyitott ablak miatt száll a darázs, szúnyog, légy.,. Ma meg az 1 éves török ágyak miért vannak félig széthullva szervíz híjján? És akkor még sorolhatnám.
ez szerintem azon is mullik melyik korházba mész. (szekszárdon pl folyamatosan építkeznek és folyamatos a felújítás is...) Kalocsai szent kereszt detto.persze mindig van amire ráfér a felújítás de egyre kevesebb pár év és beéik magukat és a folyamatos karbantartás is elég lessz. nem kell 0 ra bontani majd teljes felújíítani.
Bp n a legnagyobb baj hogy talán még korházbezárások is vóltak miközben a lakosság száma folyamatosan nől. Arra a super kórház szerüségre nagy szükség lenne de nem elsősorban mint szuperkórház ami a többi kórház bezárását eredményezné hanem mint egy nagybefogadó kapacitású nagy gyógyítóképességű komplexum. kiegészítésnek a már meglévőek melleé.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 278
113
Ugyanez a probléma előfordult már a Pfizer-nél is.
Ja csak azt nem tiltották le Dániába az asztrát elég hamar majd ujra engedélyezték de akkor már a kutyának nem kelett...
májusba a jansent tiltották be majd újra engedélyezték utánna a kutyának nem kellet...
Ez csak 1 ország de nálluk hiába van többféle vakcina a pfizeren kívül mind le lett járatva... majd visszavonva hogy jah hát semmi gond valójába...
Meg ugye a modernát...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Nem értem. Ha végtelenül dől a lé, hogy a férfi nemi szervben van a szúnyogháló az ablakokról félig lerohadva és klíma híjján nyitott ablak miatt száll a darázs, szúnyog, légy.,. Ma meg az 1 éves török ágyak miért vannak félig széthullva szervíz híjján? És akkor még sorolhatnám.
Tehát minden műtétnél van egy pénzügyi volumenkorlát. Ezt a leghosszabb várólistákkal rendelkező beavatkozásoknál október elsejétől eltörölték. Így pénzügyi akadálya ebből a szempontból nem lesz a várólista csökkenésének. Ez sztem egy jelentős előrelépés. Persze egyéb személyi kapacitáskorlátok lehetnek, de tettek egy gyors lépést a várólisták csökkentésére. Sztem ennek gyors látszatja lesz.

A darázs, szúnyog, légy témát meg a Mikulás időlegesen megoldja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tudom, hogy volt-e már.
A szerbek nyilvánosságra hozták az oltások hatásait a fertőződésre, kórházba kerülésre, és intenzívre kerüléssel kapcsolatban.
Fontosnak érzem megjegyezni, hogy a kínai oltások gyengébb teljesítménye relatív infó, ugyanis abból adtak be náluk a legtöbbet.

További kellemes oltásszkepticizmust!
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Tehát minden műtétnél van egy pénzügyi volumenkorlát. Ezt a leghosszabb várólistákkal rendelkező beavatkozásoknál október elsejétől eltörölték. Így pénzügyi akadálya ebből a szempontból nem lesz a várólista csökkenésének. Ez sztem egy jelentős előrelépés. Persze egyéb személyi kapacitáskorlátok lehetnek, de tettek egy gyors lépést a várólisták csökkentésére. Sztem ennek gyors látszatja lesz.

A darázs, szúnyog, légy témát meg a Mikulás időlegesen megoldja.
Gondolj bele, ha a volumenkorlátnál nagyobb a létszámkorlát, akkor a volumenkorlát eltörlése mit ér? Mondjuk a CTben van némi szabad kapícitás (mert a volumenkorlát x elektív vizsgálatot finanszírozott), de egybütt nem nagyon látok ilyet. Csak emberhiány miatti csődöt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Gondolj bele, ha a volumenkorlátnál nagyobb a létszámkorlát, akkor a volumenkorlát eltörlése mit ér? Mondjuk a CTben van némi szabad kapícitás (mert a volumenkorlát x elektív vizsgálatot finanszírozott), de egybütt nem nagyon látok ilyet. Csak emberhiány miatti csődöt.
Meglátjuk pár hónap múlva, hogyan alakulnak a várólisták. Már persze ha a covid nem hoz újabb szigorítást és komoly kapacitásvesztést.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU