Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Annak az egészséges 43 évesnek sem aki nem adatta be magának és ebbe halt bele maga után hagyva egy árvát mert az anyja meg emlődaganatban halt meg 4 éve! Van jó választás?! Vagy hol a köztes jó?! Éles a határ nagyon! Lehet vitatkozni egyikről meg másikról is, de nagyon nehéz!
van egy jó választás: mindenki döntse el magának mindenfajta nyomás nélkül.
Terjedni fog a vírus így is-úgyis. Ma linkelt tanulmány azt jelentette ki hogy nem terjed kisebb mértékben az oltás miatt a vírus.

Aki fél és/vagy van alap betegsége az oltassa magát, aki egészséges,nincs alap betegsége s nem veszélyes rá a covid azt ne kötelezzék arra hogy évente 1-2szer szorítsa fejéhez a revolvert és imádkozzon hogy ne nála sülyön el...kicsit túl gyakorta hallok ismeretségi körömben halottakról meg vér rögös húszon évesekről...

Abba kell hagyni a propagandát, abba kell hagyni a hisztéria keltést, abba kell hagyni a nem vakcina alapú gyógyszerek kiszorítását a veszélyhelyzet miatt engedélyezett kísérleti vakcinák javára, abba kell hagyni az orvosok/tudósok elkussoltatását, és tovább kell lépni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
1. Furcsállom, hogy napról-napra itt idiótázol, köpködsz, sértegetsz és a te hozzászólásaid büszkén hirdetik itt ******** személyiségedet. Én pl ma is egy sokkal enyhébb jelzőt használtam és perceken belül eltűnt a hsz-em.
2. Miért nem fér bele abba a pici agyadba, hogy legtöbbünknek nem az oltásokkal van baja, hanem ezzel az oltással?
Az a röhejes, hogy azt sem tudod, hogy melyikkel.
Az elején 5 félét, most már csak 4-et lehet kapni.
Akkor most melyikkel is?
Ha "kullancs elleni" oltásként lenne felcimkézve, akkor nem lenne bajod vele?
Ha kihoznának egy 150℅-os védettséget biztisító kanalas vakcinát, 200℅-os biztonsággal, akkor azzal is bajod lenne. Hát mert csak...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
van egy jó választás: mindenki döntse el magának mindenfajta nyomás nélkül.
Még ma elindítjuk a maradék 3 millió embernek az immunológiai képzést, vagy ráér kedden, az első munkanapon? 6-8 év múlva alkalmasak is lesznek, hogy eldöntsék.
Bagatel.
Komolyan, mintha a 4 évesemmel beszélgetnék, akire rá akarom adni a sapkát.
Mert ő sokkal jobban tudja.....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
A lóf@szt nem!
Szerinted nem az állami TB állja minden esetben a cechet?
Te fogod állni annak az embernek a gyógyítási, és temetési költségét, aki az oltásellenző, és tagadó kommentek kapcsán nem oltatják be magukat?
Mert ne mond, hogy te is magadtól lettél oltás ellenes.
Érteném, ha az oltás miatt fellépő kíméletlen fájdalom, vagy esetleg tartós egészségromlás miatt nyilatkozgatnál így, és posztolnál olyan tartalmat, amivel másokat is az oltás elkerülésére bíztatsz.
De tudtommal neked nincs ilyen tapasztalatod. Te is csak az interneted önképző tömegekhez tartozol, aki a vezető hazai virológusok, közegészségügyi szakemberek, és orvosok véleményével ellentétben kommentelgetsz.
Persze a vélemény olyan, mint a seggluk. Csakhát nem biztos hogy mindnekinek látni kell a tiedet.
Az internet előtti időkben fel sem merült volna oltás ellenes kampány.
Szóval a józan paraszti eszedet b@szhatod. (Mindezt tisztelettel jelentem ki, és semmi düh nincs bennem!)
A józan paraszti eszeddel sem fogsz leállni kvantumfizikai sejtéseket bebizonyítani. Szerintem ne kezdj ilyenbe bele az immunológia területén sem.
A TB-t én is fizettem és fizetem így jogosult vagyok a használatára. A nem kötelező oltás tekintetében nézve a hiányában is. Ha nem fizetem a TB-t akkor fizetni fogok az orvosi szolgáltatásokért.

Miért lenne relevancia a személyes fizikai rosszullét az ismerős fizikai és lelki rosszulléte/halálozása helyett és miért nem relevancia a személyes kihordása a betegségnek?

Nem képeztem szét magam a neten ebből és főleg nem egyoldalúan. Most szubjektív megállapítást tettél az én létezésem közben szerzett, általad nem ismert és tapasztalt dolgokkal kapcsolatban. Én a szubjektivutásomat magamra terjesztem ki. Nem kérem, hogy aenki me oltassa be magát. Mindenkinek a személyes felelòs döntésére bízom.

A te véleményed pontosan ugyanakkora segglyuk mint az enyém hacsak nem vagy virológus és genetikus professzor. Szóval e kérdésben nagyon finoman szólva hátrébb az agarakkal, mert te is csak wgy homo sapiens vagy mint én adott világlátással, aminek egy részét az általad hallott, olvasott, a világképednek megfelelòen elfogadott, személyesen nem ismert emberektől kapod.

A józan paraszti eszemmel merek boncolgatni önálló tudattal rendelkező emberi lényként a valóságban legalább említés szinten ismert dolgokat. Hogy jól vagy rosszul, pont azon kúlik, hogy ütkőztetve van-e az ismeretanyagom másokéval, vagy egyoldalúlan lehengerelni akarok vele akkor is, ha bizonyíthatóan és idézhetően hazug emeberektől szarmazik.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
kicsit túl gyakorta hallok ismeretségi körömben halottakról meg vér rögös húszon évesekről...
Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy az én ismeretségi körömben vajon miért nincs ilyen eset? Pedig ismerek személyesen kb 100-120 oltott embert, plusz hozzájön még az ő családjuk, barátaik, stb. Ez egy elég tekintélyes csoport és idáig egy ilyen eset sem fordult elő. De még csak nem is hallottak ilyenről..
Nem reprezentatív minta, de minden esetre érdekes kettősség.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Az a röhejes, hogy azt sem tudod, hogy melyikkel.
Az elején 5 félét, most már csak 4-et lehet kapni.
Akkor most melyikkel is?
Ha "kullancs elleni" oltásként lenne felcimkézve, akkor nem lenne bajod vele?
Ha kihoznának egy 150℅-os védettséget biztisító kanalas vakcinát, 200℅-os biztonsággal, akkor azzal is bajod lenne. Hát mert csak...
Látod itt baszod el és itt idézném meg @SilvioD -t, akit nem az ellentábor tagjaként ismerhetsz, hogy menyire elrugaszkodott az álláspont, amikor egy covid MRns vakcinát valahogy nem azonosítunk egy hagyományos lime elleni vagy veszettség elleni oltással.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy az én ismeretségi körömben vajon miért nincs ilyen eset? Pedig ismerek személyesen kb 100-120 oltott embert, plusz hozzájön még az ő családjuk, barátaik, stb. Ez egy elég tekintélyes csoport és idáig egy ilyen eset sem fordult elő. De még csak nem is hallottak ilyenről..
Nem reprezentatív minta, de minden esetre érdekes kettősség.
Mert ezek összekeverik az oltást a repeszgránáttal. Más ötletem nincs. Komolyan, pár oltásellenes környezetében több a halott meg a súlyos sérült, mint a szovjet tüzérség 1 órás zárótüze után.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Mert ezek összekeverik az oltást a repeszgránáttal. Más ötletem nincs. Komolyan, pár oltásellenes környezetében több a halott meg a súlyos sérült, mint a szovjet tüzérség 1 órás zárótüze után.
Hiszen senkinek az életeben nem működhet máshogy mint a tiédben. :rolleyes:

Az én életemben a barátaim általam nem ismert de nekik személyes barátai hullottak mint a legyek. Betegség, öngyilkosság, baleset.

Az én személyes barátaim nem. Szemetek mi?

Vagy mindenki hazug tízmillió lakosból akinek más a tapasztalata?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Mi a hagyományos a lime oltásban kedves pogány? Egyáltalán milyen egy hagyományos oltás?
Az Mrns előtt általában a hétköznapi ismereteim szerint legyengített kórokozós.

Kaptam gyerekkori oltásokat ésbbeadatnám a gyerekeimnek. Kaptam munkakörből fakadóan lime és veszettség ellenit is és beadatnám újra. De ezeket a covid holmikat a kínai kivételével nem.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Mert ezek összekeverik az oltást a repeszgránáttal. Más ötletem nincs. Komolyan, pár oltásellenes környezetében több a halott meg a súlyos sérült, mint a szovjet tüzérség 1 órás zárótüze után.
Ne essél túlzásokba az állításaiddal légyszi :)
Inkább azt mond meg, mint a téma szakértője / ha az vagy, hogy volt e már széleskörűen alkalmazva ilyen mechanizmusú oltás?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy az én ismeretségi körömben vajon miért nincs ilyen eset? Pedig ismerek személyesen kb 100-120 oltott embert, plusz hozzájön még az ő családjuk, barátaik, stb. Ez egy elég tekintélyes csoport és idáig egy ilyen eset sem fordult elő. De még csak nem is hallottak ilyenről..
Nem reprezentatív minta, de minden esetre érdekes kettősség.
Olyanról tudok én is hogy kihordott lábon egy COVID-ot es egy tüdőembóliában meghalt nyilván oltást kapott! Azt hogy COVID-os volt a patológiáról tudom mert a tüdeje olyan volt mint egy kocsonya ( COVID tüdő)! Az oltást itt konkrétan tudom utána kapta, tehát nem az volt a baj! Olyanról viszont én sem hallottam az ismeretségi köreimen belül, hogy valaki az oltástól kapott volna embolizációt!
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Látod itt baszod el és itt idézném meg @SilvioD -t, akit nem az ellentábor tagjaként ismerhetsz, hogy menyire elrugaszkodott az álláspont, amikor egy covid MRns vakcinát valahogy nem azonosítunk egy hagyományos lime elleni vagy veszettség elleni oltással.
Az ugye megvan, hogy van ezen kívül vektor, meg gyengített vírus vakcina, amivel beoltathatod magad.
Ez megint a 4 éves érvelése.
A bálna is hal, mert vízben él, és úszói vannak.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Az Mrns előtt általában a hétköznapi ismereteim szerint legyengített kórokozós.

Kaptam gyerekkori oltásokat ésbbeadatnám a gyerekeimnek. Kaptam munkakörből fakadóan lime és veszettség ellenit is és beadatnám újra. De ezeket a covid holmikat a kínai kivételével nem.

Az ugye megvan, hogy van ezen kívül vektor, meg gyengített vírus vakcina, amivel beoltathatod magad.
Ez megint a 4 éves érvelése.
A bálna is hal, mert vízben él, és úszói vannak.
Khm, kibaszottul kurva finoman fogalmazva.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy az én ismeretségi körömben vajon miért nincs ilyen eset? Pedig ismerek személyesen kb 100-120 oltott embert, plusz hozzájön még az ő családjuk, barátaik, stb. Ez egy elég tekintélyes csoport és idáig egy ilyen eset sem fordult elő. De még csak nem is hallottak ilyenről..
Nem reprezentatív minta, de minden esetre érdekes kettősség.
Én sajnos találkoztam, azonban nem közismert személyek.
Viszont: Eriksen, Agüero, meg még jó néhány ismert fiatal sportoló az idény folyamán. Erről mi a véleményed?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
1. Furcsállom, hogy napról-napra itt idiótázol, köpködsz, sértegetsz és a te hozzászólásaid büszkén hirdetik itt ******** személyiségedet. Én pl ma is egy sokkal enyhébb jelzőt használtam és perceken belül eltűnt a hsz-em.
2. Miért nem fér bele abba a pici agyadba, hogy legtöbbünknek nem az oltásokkal van baja, hanem ezzel az oltással?
Furcsállom egyesek 100% tudománytagadó és antitudományos hozzáállását a hadiTECHNIKAI fórumon.
De mi van helyette?
Hit, áltudomány ezotéria meg D vitamin mantra.

Bocsánat, de a hülyeség pufferem nem végtelen kapacitású...
Én azért élek, mert a modern orvostudomány mentett meg már újszülött koromban.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mi történt velük?
Egyesek szerint ha valakit elüt a traktor, arról is az oltások tehetnek.
Az Mrns előtt általában a hétköznapi ismereteim szerint legyengített kórokozós.

Kaptam gyerekkori oltásokat ésbbeadatnám a gyerekeimnek. Kaptam munkakörből fakadóan lime és veszettség ellenit is és beadatnám újra. De ezeket a covid holmikat a kínai kivételével nem.
Igazából csak a szabin cseppek volt legyengített azok közül amit kaptál. És évtizedes tendencia, hogy kiszedjük a bármiféle kórokozót tartalmazó oltásokat az oltási programból. Így lett dipate a diperteből. (Pertussis anticellularis).
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Egyesek szerint ha valakit elüt a traktor, arról is az oltások tehetnek.

Igazából csak a szabin cseppek volt legyengített azok közül amit kaptál. És évtizedes tendencia, hogy kiszedjük a bármiféle kórokozót tartalmazó oltásokat az oltási programból. Így lett dipate a diperteből. (Pertussis anticellularis).
Jah értem :)