Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Tudjuk, hogy kb a negatív gyorstesztek 40%-a valójában pozitív, de a pozitív Ag teszt az mondjuk 99%-ban valós pozitív! De majd @Redgreg kijavít ha nem így van! En egy vidéki mentőállomáson dolgozok ahova a betegeket beszállítjuk SBO-ra és ott úgy vélik a beteg hospitalizációt igényel továbbküldik a megyei COVID intézetbe felvételre! Jelenleg ez nálunk azért zajlik így mert a Kórházunkban nincs aktív COVID osztály és amíg a megyei be nem telik nem is fognak nyitni! Visszatérve a kérdésedre igen aki Kórházban marad az igényel is ellátást, aki stabil állapotú, de fertőzött az megy haza receptel ellátva és marad házi karanténban!
Köszönöm a kimerítő választ, pontosan nem derül ki számomra, hogy melyikek képezik a 90%-ot, de a leírtak után nem is fontos.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Gondolom magasról leszarjátok hiszen ilyenkor a baleset is indok, de ha valaki a covidba méltóztatik belehalni az rossz. Reformért kiált, a közlejedés meg jó ahogy van.
Azt gondolod, hogy aki oltottként belehalt a covidba, az oltatlanként túlélte volna?
Az az igazság, hogy ez olyan, mintha egy vevizsgált lövedék és repeszálló mellényt gyartó cégre haragudnál, amiért meghalt egy ismerősöd, mert fejbe lőtték. Majd ebből azt a következtetést vonnád le, hogy humbug az egész "mellénykedés".
Majd ezen véleményedet neten elkezded okosan terjeszteni. Természetesen lesznek hasonló okos sorstársak, akikkel mozgalmat fogtok indítani.
Mindenkinek szabad a véleménynyilvánítás.
Majd a sok hozzáértő eléri, hogy betiltsák a védőmellényeket. Mert biztosan el tudott volna szaladni ansok áldozat a fejlövés elöl.
És ha azt mondod, hogy ez marhaság, és hogy hogy jön ide a mellény, akkor elmondom, hogy pontosan illik rá az analógia.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Azt gondolod, hogy aki oltottként belehalt a covidba, az oltatlanként túlélte volna?
Az az igazság, hogy ez olyan, mintha egy vevizsgált lövedék és repeszálló mellényt gyartó cégre haragudnál, amiért meghalt egy ismerősöd, mert fejbe lőtték. Majd ebből azt a következtetést vonnád le, hogy humbug az egész "mellénykedés".
Majd ezen véleményedet neten elkezded okosan terjeszteni. Természetesen lesznek hasonló okos sorstársak, akikkel mozgalmat fogtok indítani.
Mindenkinek szabad a véleménynyilvánítás.
Majd a sok hozzáértő eléri, hogy betiltsák a védőmellényeket. Mert biztosan el tudott volna szaladni ansok áldozat a fejlövés elöl.
És ha azt mondod, hogy ez marhaság, és hogy hogy jön ide a mellény, akkor elmondom, hogy pontosan illik rá az analógia.
Nem indítottam mozgalmat. Saját magamról beszéltem, veletek ellentétben akik némi vérszomjjal követelitek, hogy egy nem kötelező oltással a nem akarók is be legyenek oltva.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Te nem indítottál. Te akaratlanul csatlakozol hozzá.
Te szándékoltan egy másikhoz, ami egy, ismétlem nem kötelező oltás akár erővel történő beadása iránt kampányol, aminek a hatásaiért nem vállal a földön felelősséget senki.

Vajon ha nem kötelez törvény a használatára, akkor kifejezhetem-e szabadon az ellenérzéseimet? Ha kötelezne akkor a szólásszabadság nevében nem? De. Kussolnom kellene mert nekdd vagy másnak nem tetszik és a személyes látószögef szerint kátos amit mondok? Különbözik, több-é annál, ha esetleg szerintem a mozgalmad által mondottak károsak lehetnek hosszú távon? Több jogod van a kifejezésre? Cenzúrázni kellene a tévéből áramlóval nem mindenben egyetértőket? Mindenki garantáltan hülye 7,5 mrd emberből aki máshogy gondolja mint te? Nekik tilos akarva vagy akaratlanul mozgalmat alkotni egy kötelezvénnyel nem bíró dolog kérdésében?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Nem indítottam mozgalmat. Saját magamról beszéltem, veletek ellentétben akik némi vérszomjjal követelitek, hogy egy nem kötelező oltással a nem akarók is be legyenek oltva.
Múltkor kint voltam egy családnál, nagypapát meg nagymamát el is vittük mindkettőt igen szar állapotban! A családban senki sem volt oltva! Egy kérdést tettem fel a lányának miért nem lettek beoltva! Hát még én voltam a szar, hogy merészelem én őt kioktatni, meg ez az ő véleménye stb! Én kérek elnézést mindenkitől! Soha nem kritizáltam azokat akik így döntenek és nem kérik! Téged sem ítéllek el mert azt mondod nem és más véleményen vagy!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Múltkor kint voltam egy családnál, nagypapát meg nagymamát el is vittük mindkettőt igen szar állapotban! A családban senki sem volt oltva! Egy kérdést tettem fel a lányának miért nem lettek beoltva! Hát még én voltam a szar, hogy merészelem én őt kioktatni, meg ez az ő véleménye stb! Én kérek elnézést mindenkitől! Soha nem kritizáltam azokat akik így döntenek és nem kérik! Téged sem ítéllek el mert azt mondod nem és más véleményen vagy!
Nem is neked szólt ez, hanem a vérpistike mód általános, személyek elleni ellenintézkedéseket követelőknek,egy TÖRVÉNYILEG NEM ELŐÍRT vakcinázás kapcsán.

A törvényileg nem előírása a felelősség nem vállalását jelenti mert lényegében nincs ismeret a hosszútávú hatásairól, tehát ha önként beadatom, a felelősség az enyém. Én emiatt felelősen nem adatom be. Választhatom ezt, jog szerint. JOG SZERINT @pöcshuszár .
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Nem is neked szólt ez, hanem a vérpistike mód általános, személyek elleni ellenintézkedéseket követelőknek,egy TÖRVÉNYILEG NEM ELŐÍRT vakcinázás kapcsán.

A törvényileg nem előírása a felelősség nem vállalását jelenti mert lényegében nincs ismeret a hosszútávú hatásairól, tehát ha önként beadatom, a felelősség az enyém. Én emiatt felelősen nem adatom be. Választhatom ezt, jog szerint. JOG SZERINT @pöcshuszár .
Törvény ide vagy oda! Halál ellen nincs orvosság!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and bel

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
annak az egészséges 40-es veszprémi apukának se volt orvosság aki beadatta magának s hagyott maga után egy anyukát néhány kisgyerekkel....ugyanis belehalt az oltás orosz rulettjébe.
Annak az egészséges 43 évesnek sem aki nem adatta be magának és ebbe halt bele maga után hagyva egy árvát mert az anyja meg emlődaganatban halt meg 4 éve! Van jó választás?! Vagy hol a köztes jó?! Éles a határ nagyon! Lehet vitatkozni egyikről meg másikról is, de nagyon nehéz!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Múltkor kint voltam egy családnál, nagypapát meg nagymamát el is vittük mindkettőt igen szar állapotban! A családban senki sem volt oltva! Egy kérdést tettem fel a lányának miért nem lettek beoltva! Hát még én voltam a szar, hogy merészelem én őt kioktatni, meg ez az ő véleménye stb! Én kérek elnézést mindenkitől! Soha nem kritizáltam azokat akik így döntenek és nem kérik! Téged sem ítéllek el mert azt mondod nem és más véleményen vagy!
Minden elismerésem! Nem könnyű a munkátok.
Törvény ide vagy oda! Halál ellen nincs orvosság!
Ez van. Mindenki meghal egyszer.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Annak az egészséges 43 évesnek sem aki nem adatta be magának és ebbe halt bele maga után hagyva egy árvát mert az anyja meg emlődaganatban halt meg 4 éve! Van jó választás?! Vagy hol a köztes jó?! Éles a határ nagyon! Lehet vitatkozni egyikről meg másikról is, de nagyon nehéz!
Bölcsen beszélsz. Olyan vagy mint a jó zsaru. Nem állítom, csak mondom olyan vagy
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Pont azt tudom leszűrni, hogy általa olyan esélyt adok a bajnak, ami nélküle nulla százalékos és nem tudnám visszacsinálni. Míg a covid baj nélküle is vele is az életem része lehet ugyanúgy.
Csak az a bökkenő, hogy számtalan dolgot csinálsz rutinszerűen gondolkodás nélkül nap mint nap, ami veszélyesebb a COVID ellenes oltásoknál.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Ba az oltás mellett voksolok és leírom a véleményemet lenyilaznak! Ha ellene akkor azért nyilaznak le! Ezért csak azt írom le amit saját szememmel látok meg tapasztalok! Az élet egy kurva kemény játék és nehéz jó döntéseket hozni! Ezért soha sem szerettem tanácsokat adni másoknak legyen az szerelmi konfliktus vagy bármi más! Mert mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy mit szeretne és kinek mi az elfogadható középút! Véleményt tudok alkotni de tanácsokat senkinek sem adok és nem véletlenül!
 
M

molnibalage

Guest
annak az egészséges 40-es veszprémi apukának se volt orvosság aki beadatta magának s hagyott maga után egy anyukát néhány kisgyerekkel....ugyanis belehalt az oltás orosz rulettjébe.
Ezek kb. olyan "érvek", mint amikor a biztonsági öv ellenzői hoznak 1 esetet, amit azért élt túl, mert nem volt bekötve.
Csak ezek az idióták a másik 1000-et nem hozzák fel, amikor az öv nélkül utazó meghalt.

A védőoltás is ilyen.
Tényleg az az érved a védőoltás ellen, hogy egy személyes egyedi tragédiával (bizonyíték, hogy az volt az ok..?????) jössz, hogy jaj szegény.
És a mérleg másik oldalán hol van az, hogy hány ezer életet ment meg az oltás?

Biztosra veszem, hogy a himlőoltásnak is volt mellékhatása.
És van ma fekete himlő?
Ja, nincs.
Hány millló élet lett ezzel megmentve?

Intelligenciád annyi, mint annak az ostoba picsának az avatarodban.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Te szándékoltan egy másikhoz, ami egy, ismétlem nem kötelező oltás akár erővel történő beadása iránt kampányol, aminek a hatásaiért nem vállal a földön felelősséget senki.
A lóf@szt nem!
Szerinted nem az állami TB állja minden esetben a cechet?
Te fogod állni annak az embernek a gyógyítási, és temetési költségét, aki az oltásellenző, és tagadó kommentek kapcsán nem oltatják be magukat?
Mert ne mond, hogy te is magadtól lettél oltás ellenes.
Érteném, ha az oltás miatt fellépő kíméletlen fájdalom, vagy esetleg tartós egészségromlás miatt nyilatkozgatnál így, és posztolnál olyan tartalmat, amivel másokat is az oltás elkerülésére bíztatsz.
De tudtommal neked nincs ilyen tapasztalatod. Te is csak az interneted önképző tömegekhez tartozol, aki a vezető hazai virológusok, közegészségügyi szakemberek, és orvosok véleményével ellentétben kommentelgetsz.
Persze a vélemény olyan, mint a seggluk. Csakhát nem biztos hogy mindnekinek látni kell a tiedet.
Az internet előtti időkben fel sem merült volna oltás ellenes kampány.
Szóval a józan paraszti eszedet b@szhatod. (Mindezt tisztelettel jelentem ki, és semmi düh nincs bennem!)
A józan paraszti eszeddel sem fogsz leállni kvantumfizikai sejtéseket bebizonyítani. Szerintem ne kezdj ilyenbe bele az immunológia területén sem.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezek kb. olyan "érvek", mint amikor a biztonsági öv ellenzői hoznak 1 esetet, amit azért élt túl, mert nem volt bekötve.
Csak ezek az idióták a másik 1000-et nem hozzák fel, amikor az öv nélkül utazó meghalt.

A védőoltás is ilyen.
Tényleg az az érved a védőoltás ellen, hogy egy személyes egyedi tragédiával (bizonyíték, hogy az volt az ok..?????) jössz, hogy jaj szegény.
És a mérleg másik oldalán hol van az, hogy hány ezer életet ment meg az oltás?

Biztosra veszem, hogy a himlőoltásnak is volt mellékhatása.
És van ma fekete himlő?
Ja, nincs.
Hány millló élet lett ezzel megmentve?

Intelligenciád annyi, mint annak az ostoba picsának az avatarodban.
1. Furcsállom, hogy napról-napra itt idiótázol, köpködsz, sértegetsz és a te hozzászólásaid büszkén hirdetik itt ******** személyiségedet. Én pl ma is egy sokkal enyhébb jelzőt használtam és perceken belül eltűnt a hsz-em.
2. Miért nem fér bele abba a pici agyadba, hogy legtöbbünknek nem az oltásokkal van baja, hanem ezzel az oltással?