Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
A covid halottak hány százalékánál volt olyan alapbetegség amire egy ifluenza is halálos ok lenne?
Melyik influenza törzs? Melyik variánsa? Ez egy nehéz kérdés. Ha igaz a spanyolnátha nagyon hasonló mechanizmussal ölt. De amúgy nem tudom. Biztos, hogy volt, aki meghalt volna influenzában is. És van olyan is aki abban meghalna, de a covidon röhögve átmegy. Ettől függetlenül a covid halálozás egyszerűen nagyságrenddel nagyobb mint az influenza.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hiszen senkinek az életeben nem működhet máshogy mint a tiédben. :rolleyes:

Az én életemben a barátaim általam nem ismert de nekik személyes barátai hullottak mint a legyek. Betegség, öngyilkosság, baleset.

Az én személyes barátaim nem. Szemetek mi?

Vagy mindenki hazug tízmillió lakosból akinek más a tapasztalata?
Nem, a te tapasztalataid, és kérdéseid bármilyen hihetetlen komolyan veszem.
Csak mondom a különbségeket:
-1. Te idézel egy csoportból, ahova emberek feltöltenek képeket, és nem q szomszédod macskájának a kölykeinek az egerei az aldozatok.
2. Kérdezel, érvelsz
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Minden "saját döntésem és kész" vélemény ellenére egy járvány nem egyéni probléma, hanem közösségi.
Nem kötelez a közösség számára meghatározó jogszabály és az egyéni felelősségem hatáskörébe tartozónak rendeli ezáltal a vele élést vagy nem élést. Így a fenti mondataid pusztába kiáltott szó a sokat emlegetett társadalmi együtélés szerint, hiszen az együttélésünk alapszabályai a törvények. Ha ti ki akartok lépni ebből én is ki fogok.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nem kötelez a közösség számára meghatározó jogszabály és az egyéni felelősségem hatáskörébe tartozónak rendeli ezáltal a vele élést vagy nem élést. Így a fenti mondataid pusztába kiáltott szó a sokat emlegetett társadalmi együtélés szerint, hiszen az együttélésünk alapszabályai a törvények. Ha ti ki akartok lépni ebből én is ki fogok.
Van egy rossz hírem, a törvényeket a kormány meg a parlament hozza. Akinek az nem tetszik, az bűnöző és/vagy anarchista. Szvsz.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Viszont: Eriksen, Agüero, meg még jó néhány ismert fiatal sportoló az idény folyamán. Erről mi a véleményed?
Két focista, az egyiknek leállt meccs közben a szíve, a másiknak mellkasi panaszai voltak. Nem egészen tudom, hogy mit vársz tőlem. Feltételezésem szerint úgy gondolod, hogy erről valamely mRNS alapú oltás tehet. Szerintem pedig eddig is voltak sajnálatos hirtelen szívmegállások élsportolók között és ezután is lesznek. (Elég a sok tizen-, huszonéves hazai focistára, olimpiai kajakosra gondolni, akik ebben vesztették el az életüket.)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Kedves moderátor, vagy akárki aki törölgeti a hozzászólásaimat! Nyilatkoztassátok ki, hogy molnibalage érinthetetlen (tudod, mint a leprások) és akkor biztosan nem fog senki reflektálni hozzászólásaira.
Ezen kívül, ha a fórumon csak az egysíkú gondolkodás a kívánatos, akkor közöld ezt mint ember és ígérem soha többé nem nyitom meg a fórumot.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Van egy rossz hírem, a törvényeket a kormány meg a parlament hozza. Akinek az nem tetszik, az bűnöző és/vagy anarchista. Szvsz.
Parlament által hozott tőrvények szerint nem kötelező a covid vakcinák egyikét sem magamba oltatnom. Így nem követek el bűncselekményt senki szerint ha a jogkövető magatartás alapfeltétel, ha egyetlen covid vakcinát sem adatok be. Soha amíg törvény nem kötelez. A törvény parlamentárisan meghatározott szabályai szerint, befoghatja mindenki aki rá akar bírni. Köszönöm, nagyon finom voltam.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
annak az egészséges 40-es veszprémi apukának se volt orvosság aki beadatta magának s hagyott maga után egy anyukát néhány kisgyerekkel....ugyanis belehalt az oltás orosz rulettjébe.

Csak óvatosan, hogy milyen hírt terjesztesz, ha nem tudod bizonyítani.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
a család ismerősei ültek velem egy teremben, órán, egyetemen, és beszéltek arról hogy mennek a temetésre..etc.... "RéMhÍRtErJesZtÉs" úgyhogy mellé talált. Ti vakcina nácik tényleg menthetetlenek vagytok. Ha nem Istenetek, Orbán kiválasztott TV tudósa mondja akkor nem is úgy van. Fanatisták.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A lóf@szt nem!
Szerinted nem az állami TB állja minden esetben a cechet?
Te fogod állni annak az embernek a gyógyítási, és temetési költségét, aki az oltásellenző, és tagadó kommentek kapcsán nem oltatják be magukat?
Mert ne mond, hogy te is magadtól lettél oltás ellenes.
Érteném, ha az oltás miatt fellépő kíméletlen fájdalom, vagy esetleg tartós egészségromlás miatt nyilatkozgatnál így, és posztolnál olyan tartalmat, amivel másokat is az oltás elkerülésére bíztatsz.
De tudtommal neked nincs ilyen tapasztalatod. Te is csak az interneted önképző tömegekhez tartozol, aki a vezető hazai virológusok, közegészségügyi szakemberek, és orvosok véleményével ellentétben kommentelgetsz.
Persze a vélemény olyan, mint a seggluk. Csakhát nem biztos hogy mindnekinek látni kell a tiedet.
Az internet előtti időkben fel sem merült volna oltás ellenes kampány.
Szóval a józan paraszti eszedet b@szhatod. (Mindezt tisztelettel jelentem ki, és semmi düh nincs bennem!)
A józan paraszti eszeddel sem fogsz leállni kvantumfizikai sejtéseket bebizonyítani. Szerintem ne kezdj ilyenbe bele az immunológia területén sem.
Amikor beoltattuk magunkat az oldalbordával azért tettük , hogy ne korlátozzanak minket tehát meggyőződésünk ellenére meghajoltunk és mint jó állampolgárok beoltattuk magunkat úgy , hogy át is estünk rajta . Tehát beálltunk a sorba ! Ezt tette a húgom és az anyám is !

Na most az a baj , hogy az asszonyom azóta rendszertelenül vérzik nagy görcsökkel -30 évig nem volt ilyen gondja csak az oltás óta - az anyám 68 éves és már jó régen nem volt neki vérzése -most újra van és olyan durva , hogy szédül tőle - , a tesóm tök normál havi ciklusa felborult és rendszertelenül , hol több , hol kevesebb vérzéssel kínlódva vészeli át azokat a napokat . Szputnyik , Moderna , Pfizer a sorrend ! Mindannyian azóta folyamatos orvosi kezelésre / ellenőrzésre járnak !

Na ha most kellene ennek tudatában oltakozniuk egyik se tenné ! Ezek után oltassam be a 14 éves lányomat ? Meg a faszt !

Össze-vissza hadovál mindenki tök mindegy hívő vagy tagadó ! És igen pont nem érdekel ki , hogyan élte meg és mekkora tragédia érte -tisztelve az elhunytakat- mert átqrva érzem magam de nagyon ! Politikai okból nem utazhatok szabadon ! Pont mint a kommunista időkben !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Amikor beoltattuk magunkat az oldalbordával azért tettük , hogy ne korlátozzanak minket tehát meggyőződésünk ellenére meghajoltunk és mint jó állampolgárok beoltattuk magunkat úgy , hogy át is estünk rajta . Tehát beálltunk a sorba ! Ezt tette a húgom és az anyám is !

Na most az a baj , hogy az asszonyom azóta rendszertelenül vérzik nagy görcsökkel -30 évig nem volt ilyen gondja csak az oltás óta - az anyám 68 éves és már jó régen nem volt neki vérzése -most újra van és olyan durva , hogy szédül tőle - , a tesóm tök normál havi ciklusa felborult és rendszertelenül , hol több , hol kevesebb vérzéssel kínlódva vészeli át azokat a napokat . Szputnyik , Moderna , Pfizer a sorrend ! Mindannyian azóta folyamatos orvosi kezelésre / ellenőrzésre járnak !

Na ha most kellene ennek tudatában oltakozniuk egyik se tenné ! Ezek után oltassam be a 14 éves lányomat ? Meg a faszt !

Össze-vissza hadovál mindenki tök mindegy hívő vagy tagadó ! És igen pont nem érdekel ki , hogyan élte meg és mekkora tragédia érte -tisztelve az elhunytakat- mert átqrva érzem magam de nagyon ! Politikai okból nem utazhatok szabadon ! Pont mint a kommunista időkben !
Nem vagyok tagadó. Egyéni ellenálló vagyok. Furcsa mód én ismerek mellékhatásokkal embereket akik szintén ismernek mellékhatásokkal embereket. Ez biztos a tagadóság ismérve.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az a röhejes, hogy azt sem tudod, hogy melyikkel.
Az elején 5 félét, most már csak 4-et lehet kapni.
Akkor most melyikkel is?
Ha "kullancs elleni" oltásként lenne felcimkézve, akkor nem lenne bajod vele?
Ha kihoznának egy 150℅-os védettséget biztisító kanalas vakcinát, 200℅-os biztonsággal, akkor azzal is bajod lenne. Hát mert csak...
Ne játszd a hülyét mert amúgy nem vagy az ! Pontosan tudod , hogy az egyéb kötelező és a Covid oltásról beszélt !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
A TB-t én is fizettem és fizetem így jogosult vagyok a használatára. A nem kötelező oltás tekintetében nézve a hiányában is. Ha nem fizetem a TB-t akkor fizetni fogok az orvosi szolgáltatásokért.

Miért lenne relevancia a személyes fizikai rosszullét az ismerős fizikai és lelki rosszulléte/halálozása helyett és miért nem relevancia a személyes kihordása a betegségnek?

Nem képeztem szét magam a neten ebből és főleg nem egyoldalúan. Most szubjektív megállapítást tettél az én létezésem közben szerzett, általad nem ismert és tapasztalt dolgokkal kapcsolatban. Én a szubjektivutásomat magamra terjesztem ki. Nem kérem, hogy aenki me oltassa be magát. Mindenkinek a személyes felelòs döntésére bízom.

A te véleményed pontosan ugyanakkora segglyuk mint az enyém hacsak nem vagy virológus és genetikus professzor. Szóval e kérdésben nagyon finoman szólva hátrébb az agarakkal, mert te is csak wgy homo sapiens vagy mint én adott világlátással, aminek egy részét az általad hallott, olvasott, a világképednek megfelelòen elfogadott, személyesen nem ismert emberektől kapod.

A józan paraszti eszemmel merek boncolgatni önálló tudattal rendelkező emberi lényként a valóságban legalább említés szinten ismert dolgokat. Hogy jól vagy rosszul, pont azon kúlik, hogy ütkőztetve van-e az ismeretanyagom másokéval, vagy egyoldalúlan lehengerelni akarok vele akkor is, ha bizonyíthatóan és idézhetően hazug emeberektől szarmazik.
Kedves @pöcshuszár , még mindig várom a válaszaidat. Sejtem, hogy ez nem túl kényelmes de akkor is,ha már nagy mellénnyel allunk ebbe a témába a haditech mellett amiben a kis különbsegek ellenére nagy az összhang.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Parlament által hozott tőrvények szerint nem kötelező a covid vakcinák egyikét sem magamba oltatnom. Így nem követek el bűncselekményt senki szerint ha a jogkövető magatartás alapfeltétel, ha egyetlen covid vakcinát sem adatok be. Soha amíg törvény nem kötelez. A törvény parlamentárisan meghatározott szabályai szerint, befoghatja mindenki aki rá akar bírni. Köszönöm, nagyon finom voltam.
Én azzal is megelégednék, ha megszűnne a laikusok kreálta oltásellenes propaganda.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az Európai Gyógyszerügynökség álláspontja:

Menstrual disorders

No evidence for causal relationship with Comirnaty

PRAC assessed cases reported as menstrual disorders occurring after
vaccination with Comirnaty.
Until 30 August 2021, a total of 16,263 cases had been reported
worldwide (16,226 as spontaneous reports; 6,118 as serious), of which
1,665 (10.2%) were medically confirmed by a healthcare professional as
menstrual disorder (around 1,220 million doses of Comirnaty were
estimated to have been administered worldwide by 31 August 2021).
Spontaneously reported cases concern suspected side effects, i.e. medical
events that have been observed after vaccination, but which are not
necessarily related to or caused by the vaccine.
The assessment of all cases included an analysis of the type of symptoms
and their time to onset; no specific pattern of menstrual cycle
disturbances could be identified. In about half of the cases, past or current
relevant medical conditions or concurrent medication were considered
plausible explanations for menstrual disorders. An observed-to-expected
(O/E) analysis for the 6,050 cases reported as ‘heavy menstrual bleeding’
(which was the most frequently reported disorder at 34.7%) resulted in an
O/E ratio below 1;
this means the number of cases reported after
vaccination in relevant time windows was below the number of events
expected to occur in an unvaccinated female population of the same size

(based on observational data collected from the general population).
Based on the assessment of all data, PRAC concluded that there is
currently no evidence suggesting a causal relationship of menstrual
disorders with Comirnaty.
Menstrual disorders are very common in the general population and can
occur without an underlying medical condition. Causes can range from
stress and tiredness to conditions such as fibroids and endometriosis.
An assessment carried out in August 2021 by the Medicines & Healthcare
products Regulatory Agency (MHRA) in the United Kingdom (UK) also
concluded that the number of case reports in the UK were low in relation
to both the number of vaccinated women and how common menstrual
disorders are generally, that the symptoms were transient and that the
data did not support a causal link between changes to menstrual periods
and the COVID-19 vaccines available in the UK, including Comirnaty.
 
  • Tetszik
Reactions: bel