Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
@Redgreg mit tudsz arról, hogy több napos halottam elvégzett Ag teszt eredménye mennyire lehet releváns?! Tekinthetem az eredményt informatívnak szerinted?
Halottak mindig necces téma. Főleg ag teszteknél. Nehéz kérdés, nem tudom, hogy covidnál ez mennyire hatékony. Az a baj, hogy elkezd felbomlani minden, és elbomlani is. Én azt mondanám, hogy alapesetben nem venném annak.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Halottak mindig necces téma. Főleg ag teszteknél. Nehéz kérdés, nem tudom, hogy covidnál ez mennyire hatékony. Az a baj, hogy elkezd felbomlani minden, és elbomlani is. Én azt mondanám, hogy alapesetben nem venném annak.
Köszi a választ! Az a baj ha találunk egyet azt is le kell tesztelnünk! Nyilván a kiérkező orvosnak sem mindegy aki a halottvizsgálatot végzi és kitölti a 6 példányost ni meg a temetkezésnek sem aki elszállítja és tárolja a halottat! Viszont megfigyelésem, hogy itt sem kaptam egyforma eredményeket! Volt akinek negatív, és volt akinél pozitív!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Köszi a választ! Az a baj ha találunk egyet azt is le kell tesztelnünk! Nyilván a kiérkező orvosnak sem mindegy aki a halottvizsgálatot végzi és kitölti a 6 példányost ni meg a temetkezésnek sem aki elszállítja és tárolja a halottat! Viszont megfigyelésem, hogy itt sem kaptam egyforma eredményeket! Volt akinek negatív, és volt akinél pozitív!
Igazából nem ismerem hozzá a protokolt. 1 napos halott macskavérről azt kell tudni, hogy az állatorvosunk felhivatta az orvost, h biztos macska,biztos nem kutya?
Egyszerűen minden szétesik. Ettől még lehet, hogy pont a covid működik.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Igazából nem ismerem hozzá a protokolt. 1 napos halott macskavérről azt kell tudni, hogy az állatorvosunk felhivatta az orvost, h biztos macska,biztos nem kutya?
Egyszerűen minden szétesik. Ettől még lehet, hogy pont a covid működik.
Igen értem én! És mit tudsz arról, hogy az elvégzett Ag teszt ad egy negatív eredményt majd kb 30-40 percet követően megjelenik rajta a második csík is és pozitív eredményt produkál! Ilyet sokszor tapasztaltam! Az első negyed órában kapott eredményt fogadjuk el....elvileg....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igen értem én! És mit tudsz arról, hogy az elvégzett Ag teszt ad egy negatív eredményt majd kb 30-40 percet követően megjelenik rajta a második csík is és pozitív eredményt produkál! Ilyet sokszor tapasztaltam! Az első negyed órában kapott eredményt fogadjuk el....elvileg....
És gyakorlatilag is. Hacsak nincs valami jel a teszten ami miatt gyanakodsz azt azért hozták így létre, mert így pontos. Később lehetnek keresztreakciók amik miatt megjelenik. Persze vannak anomáliák, de alapból ez túlmutat a felhasználói szinten. (Borelia canis (kutya lime) gyorstesztnél volt, hogy 10ről önhatalmulag 15re emeltük az elfogadási tartományt. De ez tucatnyi ha akarom látom, ha nem akarom nem látom pozitív csík 10 perc után, és egy utánaolvasás annak, hogy megjelent valami új szerotípus. Azaz, ha a leolvasás + 5 percben kétesnek értékelnéd, akkor lehet gyanakodni, hogy valami baj van.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 836
113
Ha arra kérnél írjak valami okosat a fenti felvetéseidre nem tudnék! Csak a jelenlegi helyzetre van rálátásom és az pedig, hogy a kórházba került fertőzött betegek 90% oltatlan!
Az a gond, hogy én nem mondom, hogy ne oltassák be magukat az emberek ezekkel a szerekkel hanem végig a saját meglátásaim önmagamra vonatkoztatásáról beszélek. Viszont azok, akik erről olyan tudományos képzettségekkel rendelkezve beszélnek amit elvárnak, hogy az erről beszélő rendelkezzen vele, az nem kap teret a közösségi nyilvánosságban a tudása, véleménye ütköztetésére.

Így marad a lehülyézett tudósok vs. támogatott tudósok magánúton vs. közösségi úton terjesztett kommunikációja ami nem tud nyilvános és érdemi vitát lefolytatni, hanem boszorkányüldőzés van.

A fenti felvetéseim összes eseménye mindannyiunk előtt játszódott le, senki nem mondta, hogy nem, te sem tudod, mégis úgy kellene szerepet jászani, mintha nem történtek volna meg és egyirányúan tekinteni kampányjellegűen az utolsó közösségi csatornán befolyt egyoldalú információra mintha nem létezne előzmény.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Az a gond, hogy én nem mondom, hogy ne oltassák be magukat az emberek ezekkel a szerekkel hanem végig a saját meglátásaim önmagamra vonatkoztatásáról beszélek. Viszont azok, akik erről olyan tudományos képzettségekkel rendelkezve beszélnek amit elvárnak, hogy az erről beszélő rendelkezzen vele, az nem kap teret a közösségi nyilvánosságban a tudása, véleménye ütköztetésére.

Így marad a lehülyézett tudósok vs. támogatott tudósok magánúton vs. közösségi úton terjesztett kommunikációja ami nem tud nyilvános és érdemi vitát lefolytatni, hanem boszorkányüldőzés van.

A fenti felvetéseim összes eseménye mindannyiunk előtt játszódott le, senki nem mondta, hogy nem, te sem tudod, mégis úgy kellene szerepet jászani, mintha nem történtek volna meg és egyirányúan tekinteni kampányjellegűen az utolsó közösségi csatornán befolyt egyoldalú információra mintha nem létezne előzmény.
Nézd én ezzel veled maximálisan egyet értek és látom ( látjuk) mi is akik napi szinten a tűzvonalban vagyunk!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ha arra kérnél írjak valami okosat a fenti felvetéseidre nem tudnék! Csak a jelenlegi helyzetre van rálátásom és az pedig, hogy a kórházba került fertőzött betegek 90% oltatlan!
Mond meg kérlek, rálátásod alapján valóban betegek (ellátásra szorulók), vagy pedig teszt alapján fertőzöttek?
Ezt azért kérdem, mert a 2. hullámban volt ország, ahol kórházakba/gyűjtőközpontokba szállították az összes fertőzöttet (teszt alapján).
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

A számok ugyanis sajnos nagyon bedurvultak. Most már látjuk, hogy az oltottak is megbetegednek és fertőznek akár láthatatlanul, mert nincsenek tüneteik, de az általuk okozott fertőzésbe az oltatlanok aztán bele is halhatnak.

Szerinte önmagában egyetlen védekezési mód sem eredményes, nem igaz, hogy csak az oltás mindent megold, ahogy önmagában a maszk, a távolságtartás, a személyi higiénia sem, de együtt már tudnak eredményesek lenni.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Mond meg kérlek, rálátásod alapján valóban betegek (ellátásra szorulók), vagy pedig teszt alapján fertőzöttek?
Ezt azért kérdem, mert a 2. hullámban volt ország, ahol kórházakba/gyűjtőközpontokba szállították az összes fertőzöttet (teszt alapján).
Tudjuk, hogy kb a negatív gyorstesztek 40%-a valójában pozitív, de a pozitív Ag teszt az mondjuk 99%-ban valós pozitív! De majd @Redgreg kijavít ha nem így van! En egy vidéki mentőállomáson dolgozok ahova a betegeket beszállítjuk SBO-ra és ott úgy vélik a beteg hospitalizációt igényel továbbküldik a megyei COVID intézetbe felvételre! Jelenleg ez nálunk azért zajlik így mert a Kórházunkban nincs aktív COVID osztály és amíg a megyei be nem telik nem is fognak nyitni! Visszatérve a kérdésedre igen aki Kórházban marad az igényel is ellátást, aki stabil állapotú, de fertőzött az megy haza receptel ellátva és marad házi karanténban!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

Közösen érjük el, hogy senki ne adjon hitelt az olyan téves, felelőtlen és veszélyes állításoknak, miszerint a delta-variáns ellen nem véd az oltás és az orrot és szájat eltakaró maszk! Mindenki lépjen fel saját környezetében a hamis és áltudományos nézetek ellen!
Felhívjuk a Magyar Tudományos Akadémia 18 ezer köztestületi tagját, és kérjük a lakosság tájékoztatásában részt vevő intézményeket, fórumokat és a véleményformáló személyiségeket, hogy vegyék ki a részüket az oltások felvételére és az orrot és szájat eltakaró maszk használatára buzdító tevékenységből.
Életet ment, aki az óvintézkedéseket betartja, és ennek szükségességéről környezetét is meggyőzi.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Van amúgy egy érdekes dolog és ez az egészségkultúra ami idehaza járványhelyzet nélkül is hadi lábon áll! Sajnos! Még vannak olyanok akik egyet tüsszentenek és az SBO várójában csücsülnek még mások pl. 40 éves életerős férfi ( megtörtént eset, nem egyedi) az utolsó percig vár még meg nem fullad és hív mentőt majd hal bele 1 nappal utána a betegségben! Szomorú