Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
"A vírus delta variánsának uralkodóvá válása nyomán az Egyesült Államokban használt mindhárom vakcina veszített a hatékonyságából a veteránokkal végzett, nagyszabású amerikai kutatás alapján 35 és 85 százalék közötti mértékben.

A tudósok majdnem 800 ezer amerikai veterán adatait elemezve azt találták, hogy :"

Nem egy nagy etwas, ezt igazából eddig is sejtettük. USA már negyedik oltásról (második boosterről) rendelkezett pont ezért. Valaki megkapja az oltási sort, 4-6 hónap múlva kell kapja a következő boostert. Normál paciens 6, veszélyeztetett inkább 4. Igazából sok új nincs benne, mert eddig is pedzegették, hogy lehet szükség lesz emlékeztetőkre, csak eddig inkább évente-re saccoltak hasraütve. Hát rosszul saccoltak. Sajnos Orbánék is... elhamarkodottan léptek ki az EU-s közös beszerzésből, mert szerintem ők sem erre számítottak...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and jani22

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Akkor mire jó az oltás? Ja hogy kevésbé betegszik meg az oltott. Micsoda egoista indok!
Egyébként eddig az a mantra ment, hogy mivel oltottak, kevesebb vírust ürítenek, most meg az a legújabb-újabb álláspont, hogy: dehogynem, pont annyit ürítenek. Most akkor mi van? Megint megy az össze vissza zavarás, mint már két éve ebben a tetves vírus ügyben? Ha nem vigyáznak a végén még más is ki fog derülni!
Az oltás ma már kb látjuk arra jó, hogy 6 hónap időtartamra elfogadhatóra csökkentse a súlyos megbetegedés kockázatát, és némelyik oltás egy rövid időre a terjesztést is akadályozza, de csak egy rövid időre, ezt senki nem meri megmondani mennyire, egyrészt azért mert ahány ember annyi immunrendszer, másrészt ahány oltás, annyiféle eredmény. Jó az oltás, mert életet ment, csak meg kell tanulni megfelelően használni. Nincs nagyon más kiderüljön ekkora tömeges alkalmazás mellett. A legrosszabb ami kiderült, az az, hogy azt sejtettük évente kell booster oltás a sorozat után, ma már úgy látjuk ez inkább 4-6 havonta kell...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and bel

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És most akkor ez az érv a Sinopharm mellett? AZ-ből nem volt 4 milliós extra raktárkészlet.
Még több is volt rendelve, csak nem szállítottak le, mert visszatartották maguknak a britek... Durva volt. :eek:

A MO-ra szánt AZ darabszáma: 6.513.460. Sinopharm : 5.000.000. Az összes nyugati gyártó akadozott a szállításokkal, az orosznál volt minimális késés, és egyedül a kínaiak szállítottak időre (többet is!), az előre kialkudott áron.

Jut eszembe, az milyen szép volt, amikor olaszban találtak egy hatalmas AZ raktárkészletet...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Az oltás ma már kb látjuk arra jó, hogy 6 hónap időtartamra elfogadhatóra csökkentse a súlyos megbetegedés kockázatát, és némelyik oltás egy rövid időre a terjesztést is akadályozza, de csak egy rövid időre, ezt senki nem meri megmondani mennyire, egyrészt azért mert ahány ember annyi immunrendszer, másrészt ahány oltás, annyiféle eredmény. Jó az oltás, mert életet ment, csak meg kell tanulni megfelelően használni. Nincs nagyon más kiderüljön ekkora tömeges alkalmazás mellett. A legrosszabb ami kiderült, az az, hogy azt sejtettük évente kell booster oltás a sorozat után, ma már úgy látjuk ez inkább 4-6 havonta kell...
kb. erre gondoltam én is. Na meg arra, hogy az eredeti Whuan vírus ellen kidolgozott oltás nem igazán hatásos az új mutációk ellen és kell egy újfajta oltás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Ma délben megkaptam a 3. oltásomat. Moderna-t választottam, amivel amúgy eléggé kisebbségbe kerültem, mivel valahogy minden kedves érdeklődő Pfizert akart. Nekem meg jobb lesz a 3,33-szor annyi hatóanyag tartalom is... :) Amúgy nálunk minden itthon elérhető vakcina felvehető volt.
Eddig a szúrás helyén egy kicsi fájdalmat leszámítva semmi extra mellékhatást nem észleltem.

(De legalább most már joystick-kal tudnak az UFO-k irányítani. :D:cool:)

:D:D
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Az osztrák hírügynökség kikérte a kórházakban kezelt koronavírusos betegek oltási adatait.

Ebből kiderült, hogy a normál osztályokon ápolt betegek 43,6 százaléka oltott Magyarországon is próbálkoztak hasonló adatok megszerzésével, egyelőre sikertelenül.

Az osztrák tájékoztatás szerint az intenzív osztályon kezelt 304 Covid-beteg közül 74-en rendelkeztek érvényes oltási igazolással november 2-án.

Az érintettek 24,3 százaléka megkapta a teljes védettséghez szükséges adagokat.

De a számok azt is mutatják, hogy a be nem oltottak szempontjából jelentősen megnő annak a kockázata, hogy a koronavírus-fertőzés után intenzív osztályra kerüljenek. Az intenzíven kezelt koronás betegek 75,7 százaléka nem kapott védőoltást.

Bécsben, ahol november 2-án 81 covidos beteget helyeztek el az intenzív osztályokon, 87,7 százalékuk nem volt teljeskörűen oltva.


Az Ausztria-szerte normál osztályokon elhelyezett 1338 Covid-beteg közül 583-an oltottak. 755-en nem vagy nem teljeskörűen.


Bécsben kicsit mások az arányok, ott november 2-án a 211 koronás beteg több mint háromnegyede – azaz 77,3 százaléka – egyáltalán nem, vagy nem teljeskörűen volt oltva a normál osztályokon. A teljesen beoltott, mégis megbetegedett covidosok aránya 22,7 százalék volt.

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hát igen, a kormány még a csapból is azt folyatta, hogy a sinopharm a legjobb. És mibt tudjuk vidéken amúgy is lovon járnk, és csak m1et néznek. Akkor meg mi a baj? Ja hogy az a baj, hogy miközben a kínaiak is csak 80% hatékonyságot hazudtak be, a mi kormányunk szerint az egyetlen 100%os vakcina volt?
Bazzeg Gergő amikor semmi nem volt az elején foghato csak a Sinopharm akkor mindenki tapsolt neki , ti is ! Akkor is más volt az alku és üzleti pozíció -a hiánycikk ha még "életmentő is " gheci drága tud lenni mire elér a célba - és jött és jött akkor is 100 000 szám amikor a többiek nem vagy csak kis tételeket tudtak küldeni ! Meg van neked az a cirkusz amikor összedőlt a közös vakcina beszerzés ? Most könnyen megy a duma amikor mindenből púpra áll a raktárakba és lehet válogatni ! De még mindig a politika a meghatározó ! A Pfizer tuti ? Kérdezd már meg Izrael népét !

Amúgy ez az egész cirkusz amit te is képviselsz pont azt mutatja milyen kevés a tudás még most is a vakcinákkal kapcsolatba ! A kezdetén meg lófasz tudás és tapasztalat se volt !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A politika az volt az egészben, hogy hülyeségeket beszéltek. Mert akkor nekik így volt jó. Az üzlet pedig az, hogy a csúnya gonosz nyugati oltásokhoz képest min. 3-4-szeres (az AZ-hoz képest több mint 10-szeres) áron vettünk potyára egy halom Sinopharmot, amit most meg nem győzünk eladományozni.
Amikor leütöttük a Kínai vakcinát a többi a fasorba se volt kézzel foghatóság terén ! Jó látni milyen szélkakas vagy te is , anno minden oltásnak örültetek !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért mert nyáron még minden szakember azzal kalkulált,hogy a delta variánssal szemben is elég lesz a vuhani változattal szemben kalkulált 65-70%-os átoltottság, de időközben kiderült a deltánál ez az arány 85-90 % kell hogy legyen.
Kalkulálta ? Azaz szimplán sötétben tapogatózott pont mint a meteorológusok !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Amikor leütöttük a Kínai vakcinát a többi a fasorba se volt kézzel foghatóság terén ! Jó látni milyen szélkakas vagy te is , anno minden oltásnak örültetek !
Azzal nem vitatkozom, hogy sokkal jobb volt a kínai mint a semmi, vagy hogy helyes volt-e beszerezni. A mennyiséget lehet vitatni, meg azon s lehet filózni, mennyi csurrant-cseppent itt-ott (akár a 16.000 lélegeztetőgépnél, ott még a szakmai hozzáértés is erősen kérdéses volt, valamint talán azóta sincs szervízháttér legalább egy részükhöz). De az már tény, hogy mivel nem volt jó a kínai sajtója, legalább a "kormányzati megítélésnek" jónak kellett lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azzal nem vitatkozom, hogy sokkal jobb volt a kínai mint a semmi, vagy hogy helyes volt-e beszerezni. A mennyiséget lehet vitatni, meg azon s lehet filózni, mennyi csurrant-cseppent itt-ott (akár a 16.000 lélegeztetőgépnél, ott még a szakmai hozzáértés is erősen kérdéses volt, valamint talán azóta sincs szervízháttér legalább egy részükhöz). De az már tény, hogy mivel nem volt jó a kínai sajtója, legalább a "kormányzati megítélésnek" jónak kellett lenni.
Ez az egész politikai alapon fut és kezelik !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Az osztrák hírügynökség kikérte a kórházakban kezelt koronavírusos betegek oltási adatait.

Ebből kiderült, hogy a normál osztályokon ápolt betegek 43,6 százaléka oltott Magyarországon is próbálkoztak hasonló adatok megszerzésével, egyelőre sikertelenül.

Az osztrák tájékoztatás szerint az intenzív osztályon kezelt 304 Covid-beteg közül 74-en rendelkeztek érvényes oltási igazolással november 2-án.

Az érintettek 24,3 százaléka megkapta a teljes védettséghez szükséges adagokat.

De a számok azt is mutatják, hogy a be nem oltottak szempontjából jelentősen megnő annak a kockázata, hogy a koronavírus-fertőzés után intenzív osztályra kerüljenek. Az intenzíven kezelt koronás betegek 75,7 százaléka nem kapott védőoltást.

Bécsben, ahol november 2-án 81 covidos beteget helyeztek el az intenzív osztályokon, 87,7 százalékuk nem volt teljeskörűen oltva.


Az Ausztria-szerte normál osztályokon elhelyezett 1338 Covid-beteg közül 583-an oltottak. 755-en nem vagy nem teljeskörűen.


Bécsben kicsit mások az arányok, ott november 2-án a 211 koronás beteg több mint háromnegyede – azaz 77,3 százaléka – egyáltalán nem, vagy nem teljeskörűen volt oltva a normál osztályokon. A teljesen beoltott, mégis megbetegedett covidosok aránya 22,7 százalék volt.

Mit jelent ebből az adatsorból a nem teljes körűen oltva? 1-2 oltással ezek szerint az ótatlanok jajjmindmeghalnak kategóriát erősítik? :rolleyes:
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 727
4 113
113
Egyébként a tavaszi áremelés után a Pfizer partiban van a Sinopharmmal.
Szia,

Nagyon nem:
Pfizer emelt ar: 19.5 EUR.
Kinai: 30 EUR (+afa)

Es a gyarto szerint a Pfizert hatasos 60 ev folott adni, a kinairol meg nem lehet ezt tudni:
"A III. fázisú klinikai vizsgálatok adatai alapján ez a készítmény meghatározott védőhatással bír a 18–59 éves népességnél. A 60 éves vagy annál idősebb népesség aránya alacsony volt a klinikai vizsgálatokban (0,63%)."
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 307
113
Szia,

Nagyon nem:
Pfizer emelt ar: 19.5 EUR.
Kinai: 30 EUR (+afa)

Es a gyarto szerint a Pfizert hatasos 60 ev folott adni, a kinairol meg nem lehet ezt tudni:
"A III. fázisú klinikai vizsgálatok adatai alapján ez a készítmény meghatározott védőhatással bír a 18–59 éves népességnél. A 60 éves vagy annál idősebb népesség aránya alacsony volt a klinikai vizsgálatokban (0,63%)."
Ellenben a kínai adagonként van csomagolva, tűvel, szóval a Pfizerhez add hozzá a tű és fecskendő árát is. Nem jelentős összeg, de ha már objektívek akarunk lenni.. Egyébként allergia miatt én örülök a kínainak, miután egyszer végigcsináltam egy kiütéses bulit oltás után, egyszer meg egy klasszik csalánkiütéses, egész éjszaka a porcelánistenhez imádkozós bulit (gyógyszer + vesevelő, nem sikerült kideríteni, melyik volt a ludas), nem akartam kockáztatni valami durvábbat, úh maradtam a hagyományosnál.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Ma délben megkaptam a 3. oltásomat. Moderna-t választottam, amivel amúgy eléggé kisebbségbe kerültem, mivel valahogy minden kedves érdeklődő Pfizert akart. Nekem meg jobb lesz a 3,33-szor annyi hatóanyag tartalom is... :) Amúgy nálunk minden itthon elérhető vakcina felvehető volt.
Eddig a szúrás helyén egy kicsi fájdalmat leszámítva semmi extra mellékhatást nem észleltem.

(De legalább most már joystick-kal tudnak az UFO-k irányítani. :D:cool:)
Ezt eddig is gyanitottam. :)