Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest



 
  • Tetszik
Reactions: milagro

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
"A kérdés nagyon leegyszerűsítően úgy hangzik, hogy „miért nem tudta a sokkal fertőzőbb delta variáns terjedését megfogni a sokkal nagyobb átoltottság?”. A válaszhoz eggyel közelebb kerülnénk, ha tudnánk, kik betegednek meg, az oltottak és az oltatlanok milyen megoszlásban vannak a kórházakban, erről azonban semmilyen adatot nem közöl a kormány. Az a mai napig nem világos, hogy ilyen összesítő adat nincs, vagy csak nem nyilvános."
..
"Szeptember közepén egy vezető, a döntésekre is hatást gyakorló egészségügyi szakember „off-record” magabiztosan állította: 50%-os átfertőzöttség, oltásokkal együtt 70% feletti társadalmi immunitás mellett napi ezer fertőzöttnél több elképzelhetetlen, halálozást pedig alig fogunk látni – a negyedik hullám jelképes lesz."
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 318
14 064
113
Mai szlovákiai adatok:
https://domov.sme.sk/c/22777093/koronavirus-na-slovensku-nove-pripady-za-dnes.html?ref=terazbox_sme

A PCR-tesztek 5338 új koronavírus-fertőzöttet mutattak ki szombaton Szlovákiában, a laboratóriumok pedig 16826 PCR-mintát vizsgáltak meg. Az antigénteszt 958-an, 10 941-en tesztelték ezt a módszert az elmúlt napon.

További 24 ember vesztette életét, a teljes koronavírus-járvány Szlovákiában pedig 13 229 áldozatot követelt.

454-gyel 2505-re nőtt a kórházba került betegek száma.

A kórházi kezelésben részesülők 80,35%-a egyáltalán nem vagy csak részben kapott oltást. A JIS-en 183 beteg van, 185 fő szorul mesterséges tüdőlélegeztetésre.
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Ezt miért kellett kitörölni? o_O
Szándékosan nem fűztem hozzá kommentárt... (Nem írok már véleményt csak tényeket közlök.)

Segítség az adatok helyes értelmezéséhez:
How the UK Health Security Agency’s misleading data fuelled a global vaccine myth

Szerintem a probléma idővel megoldja magát: aki nem oltatja be magát, az hátrányból fog indulni a kórházi kezelésnél a csökkent túlélési esély miatt, meg nem is biztos, hogy mindig fent lesz ennyi üres kórházi ágy tartva a covidosoknak. Itt pl ezt feszegetik:
Patient in operating theatre sees operation cancelled

Meanwhile at Ghent University Hospital doctors don’t want to reserve any more beds for Covid patients.

“It’s hard to get people to accept we are postponing care in order to set beds aside for Covid patients” says head physician Frank Vermassen.
The doctor points to how hospitals have been struggling to deal with the ramifications of postponing regular care due to Covid: “Health care workers are becoming ill and pressure is increasing. We can’t give Covid patients preferential treatment.”
Dr Vermassen no longer wants to keep beds empty for Covid patients, if other patients will then not receive care. He points to the fact that most Covid patients, who end up in ICUs, are unvaccinated.
Half of the Covid patients in ICUs are unvaccinated. The other half are vaccinated but often have other underlying health issues.
The doctor stresses that everybody has a right to equal treatment and Covid patients, who end up in ICs, will receive care.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Szeretnék egy filozofikusabb kérdést felvetni. A járvány eleje óta tényként kezeljük, hogy a korlátozó intézkedésekkel életeket mentünk meg, és másképp nem megy. A józanabb népesség a jelentős személyes és gazdasági károk ellenére is betartotta a szabályokat. Ez részben személyes, részben közösségi érdek is volt.

Jöttek az oltások, azokat gyorsan felvettük (én is), és mára nagyjából mindenki hozzáfér a számára megfelőnek vélt oltáshoz. Ebben az időszakban ugyancsak érvényes, hogy részben magán-, részben közérdek volt az oltakozás. A "megmentődés" viszont egyértelműen egyéni döntéssé vált: egy ember a mai viszonyok között elérheti az optimálisan minimális kockázatot a maga számára. Nulla kockázat nincs, és nem is lesz. Mostanában billenünknát a közösségi és egyéni felelősség határvonalán, már csak az EÜ-terhelés a közösségi elem.

A filozofikus kérdés az, hogy milyen alapon kérhetjük a közösségtől, hogy további károkat szenvedjen el azért, hogy tovább élhessünk? Szerintem én nem tehetem meg ezt, még idős édesanyám nevében sem. (Örökké senki nem él, és akiket megmentünk, őket egy másfajta halál számára mentjük meg.)

Én úgy látom, hogy a magyar kormány intézkedései inkább az egyéni felelősség szemléletét tükrözik -- ezzel egyet is értek. Persze, senki sem akar meghalni -- de a kovid-halál alternatívája nem az örök és egészséges élet, hanem egy másik halál. (Pláne a többféle alapbetegséggel sújtott, fő kockázati csoportokban, ahol a kovid leginkább arat.)

Szóval szerintetek meddig közösségi ügy a kovid?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Szeretnék egy filozofikusabb kérdést felvetni. A járvány eleje óta tényként kezeljük, hogy a korlátozó intézkedésekkel életeket mentünk meg, és másképp nem megy. A józanabb népesség a jelentős személyes és gazdasági károk ellenére is betartotta a szabályokat. Ez részben személyes, részben közösségi érdek is volt.

Jöttek az oltások, azokat gyorsan felvettük (én is), és mára nagyjából mindenki hozzáfér a számára megfelőnek vélt oltáshoz. Ebben az időszakban ugyancsak érvényes, hogy részben magán-, részben közérdek volt az oltakozás. A "megmentődés" viszont egyértelműen egyéni döntéssé vált: egy ember a mai viszonyok között elérheti az optimálisan minimális kockázatot a maga számára. Nulla kockázat nincs, és nem is lesz. Mostanában billenünknát a közösségi és egyéni felelősség határvonalán, már csak az EÜ-terhelés a közösségi elem.

A filozofikus kérdés az, hogy milyen alapon kérhetjük a közösségtől, hogy további károkat szenvedjen el azért, hogy tovább élhessünk? Szerintem én nem tehetem meg ezt, még idős édesanyám nevében sem. (Örökké senki nem él, és akiket megmentünk, őket egy másfajta halál számára mentjük meg.)

Én úgy látom, hogy a magyar kormány intézkedései inkább az egyéni felelősség szemléletét tükrözik -- ezzel egyet is értek. Persze, senki sem akar meghalni -- de a kovid-halál alternatívája nem az örök és egészséges élet, hanem egy másik halál. (Pláne a többféle alapbetegséggel sújtott, fő kockázati csoportokban, ahol a kovid leginkább arat.)

Szóval szerintetek meddig közösségi ügy a kovid?
Addig amíg a covid betegek úgy leterhelik az egészségügyet, hogy más nem covid betegek nem jutnak megfelelő ellátáshoz a túlterhelt eü. miatt. Itt áll meg az oltatlanok közösségi felelőssége.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak azzal nem számoltok a császári udvarban, hogy a lezárás is ártatlan áldozatokkal jár.
Jah, hát kérem, ha a gazdasági csoda abból áll, hogy valami félreértett szittyáskodásból a fekete foglalkoztatók nem kufsteinben rohadnak el, hanem a gazdaság motorjának lesznek kikiáltva akkor igen. De a lezárásra semmi szükség nem lenne még így sem, ha nem 1 hétig van szükség a védettségi igazolványra (na jó, esőben 2 hétig is jól jött) és most 80+ százalékos az átoltottság.
 
  • Tetszik
Reactions: bel