Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 647
11 353
113
"Zacher szerint pont a kormányzati kommunikáció az, amiért az emberek bizonytalanok az információkkal: az, hogy a koronavírus tájékoztató oldalon is „politikai hirdetések” vannak, hozzájárul az oltásellenességhez, és az interneten is inkább a negatív hírek keringenek, mert abban semmi különleges nincs, hogy egy háromszor oltott orvos nem betegszik meg, de egy kétszer oltott civil igen. A kormány emellett nem válaszol a média és az emberek kérdéseire, a vakcinák hatékonyságát sem támasztja alá kórházi adatokkal, és a harmadik oltások nyomán sem foglalnak egyértelműen állást arról, hogy mindenkinek érdemes felvennie – állítja.


A toxikológus szerint az oltásellenesekkel beszélni olyan, mint „lóval kártyázni”, mert akit a szakmai érvek nem érdekelnek, arra képtelenség hatni. Pedig szerinte a történelemben kevés vakcinát vizsgáltak át annyira, mint például a Pfizer oltásait, és itthon is születhetnének olyan döntések, amelyek akár a kisebb gyerekek oltását is engedélyezik, de szerinte a tisztifőorvos és körei nem lépnek az ügyben.
"

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 027
57 402
113
Szóval nincs erre forràs. Csak a szokàsos rémhirterjesztgetés...
Persze nekem is életszerűnek tűnik, hogy az eü dolgozók ezrei ( forràs: tonyo.) otthagyták a pályát a kötelező oltàs miatt és inkább a vendéglátásban, mint taxisofőr, bolti eladó, bankár vagy az épitőiparban, autógyárban stb keresik a szerencséjûket. :cool:
Vagy éppen nyugdijba mentek és pecàznak ......
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 322
10 841
113
Szóval nincs erre forràs. Csak a szokàsos rémhirterjesztgetés...
Persze nekem is életszerűnek tűnik, hogy az eü dolgozók ezrei ( forràs: tonyo.) otthagyták a pályát a kötelező oltàs miatt és inkább a vendéglátásban, mint taxisofőr, bolti eladó, bankár vagy az épitőiparban, autógyárban stb keresik a szerencséjûket. :cool:
Vagy éppen nyugdijba mentek és pecàznak ......
Olyanokról tudok, akik már nyugdíjas korúak voltak, és végül a járvány kapcsán elmentek nyugdíjba, mert már nem akarták ezt a hercehurcát. De ők jellemzően már csak azért is oltakoztak, mert erősen benne vannak a korban.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 4082

Guest
Szóval nincs erre forràs. Csak a szokàsos rémhirterjesztgetés...
Persze nekem is életszerűnek tűnik, hogy az eü dolgozók ezrei ( forràs: tonyo.) otthagyták a pályát a kötelező oltàs miatt és inkább a vendéglátásban, mint taxisofőr, bolti eladó, bankár vagy az épitőiparban, autógyárban stb keresik a szerencséjûket. :cool:
Vagy éppen nyugdijba mentek és pecàznak ......
Nem cicamic. A minimálbéres jövedelem, az embertelen munkakörülmények, és a társadalmi megbecsülés teljes hiánya miatt. És baromira nagyon jól szórakoztok. De én nem veszem annyira viccesnek, hogy azért szűnik meg hétvégi ügyelet az MRen, mert nincs rá ember. De ez tényleg teljesen lényegtelen. Én tudom.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Szóval nincs erre forràs. Csak a szokàsos rémhirterjesztgetés...
Persze nekem is életszerűnek tűnik, hogy az eü dolgozók ezrei ( forràs: tonyo.) otthagyták a pályát a kötelező oltàs miatt és inkább a vendéglátásban, mint taxisofőr, bolti eladó, bankár vagy az épitőiparban, autógyárban stb keresik a szerencséjûket. :cool:
Vagy éppen nyugdijba mentek és pecàznak ......
Nem. Elmentek a magánegészségügybe. Meg biztos volt,aki nyugdíjba. Vagy a terhelés kihozott egészségügyi problémákat vagy éppen agybajt.
Mondj egy okot, hogy egy nővér miért pucoljon szart kevesebbért vagy ugyanannyiért, amiért elmehet magánlaborhoz vért venni tisztán, nyugisan.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Hogyan csináljunk magunkból totál hülyét?

Kötelező oltás helyett állandó tesztelést javasol a Pedagógusok Szakszervezete​

Nálunk egyébként így működik a dolog... Persze ehhez a Pedagógusok szakszervezetének alighanem nem lesz pénze.
Leírom a folyamatot, lehet persze fikázni:)
Szóval:
  • senkit nem érdekel hogy be vagy e oltva vagy sem - magánügy, nem szempont
  • mielőtt elkezded a projektet, elküldenek tesztelni
  • kapsz egy emailt hogy negatív a teszted - jöhetsz dolgozni.
  • mielőtt elindulsz munkába ki kell tölteni egy önellenőrző tesztet, beküldeni (ha bármilyen tüneted van akkor maradj otthon, ha nincs akkor indulj el)
  • megérkezéskor bemutatod a feedback-et a kitöltött tesztről, hőmérséklet mérés - kapsz egy karszalagot
  • persze onnantól hogy kiszálltál az autódból kötelező a maszk addig, míg a meló végén be nem szállsz - az hogy a kormány mit gondol a maszkviselésről éppen az pont le van szarva:)
-kaja csak a kijelölt helyen egyszemélyes asztalnál
  • dohányzás csak a kijelölt helyen egymástól 3m távolságra
  • maszkban a védőtávolság általában 2m, ha ez nem megoldható akkor max 15 perc ezen a távon belül
  • most heti 2 teszt van, ha valaki pozitívat produkál akkor a close contakt is megy karanténba
  • ha pozitív vagy akkor naponta jelezned kell a tüneteidet, ha 2 napig tünetmentes vagy akkor minimum 10 nap után újra teszt és jöhetsz vissza dolgozni
  • ha close contact miatt vágnak karanténba és olyan oltással vagy oltva amit a WHO elismer akkor 5 nap múlva teszt és jöhetsz ha OK, ha Szputnyikkal oltottak akkor 10nap és teszt..
  • külön csoport van aki ezeket ellenőrzi/betartatja/alkalmasint leb.sz ha lazára veszed
  • takarítanak, fertőtlenítenek állandóan

Van még egy rakás dolog, de szerintem a lényeg benne van.
150 napos melót sikerült ezzel a módszerrel úgy végigvinni hogy bár voltak fertőzöttek de egyszer sem kellett leálljunk.

Ja, a góré egy volt amcsi tengerészgyalogos doki, megjárta anno Irakot is - mondta hogy inkább lövöldöznének rá... Most a backpack-ján egy karabíneren kézfertőtlenítő lóg:)

Miután látom működni ezt a módszert rengeteg pénzből - azt javasolnám a pedagógusoknak hogy válasszák inkább az oltást és a megspórolt lét költsék valami hasznosabbra....
 
W

Wilson

Guest
Na akkor miután a második adag Sinopharm után öt és fél hónappal, két napja Modernaval oltattam be magam örömmel közlöm, hogy nem kaptam se szívizom gyulladást se trombózist:).Az tény, hogy ezt az oltást jobban megéreztem mint a két Sinopharmot,de abszolút nem volt vészes a dolog,és én arra bíztatok mindenkit , hogy akinél időszerű vegye fel mihamarabb a harmadik oltást, hiszen kiválaszthatjuk milyen oltást szeretnénk és az oltópontokon nagyon gyorsan beoltják (Debrecenben így van) az embert.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Na akkor miután a második adag Sinopharm után öt és fél hónappal, két napja Modernaval oltattam be magam örömmel közlöm, hogy nem kaptam se szívizom gyulladást se trombózist:).Az tény, hogy ezt az oltást jobban megéreztem mint a két Sinopharmot,de abszolút nem volt vészes a dolog,és én arra bíztatok mindenkit , hogy akinél időszerű vegye fel mihamarabb a harmadik oltást, hiszen kiválaszthatjuk milyen oltást szeretnénk és az oltópontokon nagyon gyorsan beoltják (Debrecenben így van) az embert.
Na de ki tuggya mi lessz 15 év múva????!!!!!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
914.586 fertőzött (+4.588)
4.522 kórházban (+542)
452 lélegeztetőgépen (+18)
71.799 aktív eset (+3.213)
811.266 gyógyult (+1.252)
31.521 elhunyt (+123)
5.977.908 (5.757.501) kapott oltást (+3.394,+3.026)
7.647.898 mintavétel (+19.871)
27.751 hatósági házi karanténban (+2.284)
3b9ee1aee3d055dd9f97118971f01fdd.png
923.020 fertőzött (+8.434)
4.830 kórházban (+308)
463 lélegeztetőgépen (+11)
78.025 aktív eset (+6.226)
813.376 gyógyult (+2.110)
31.619 elhunyt (+98)
5.981.915 (5.760.912) kapott oltást (+4.007,+3.411)
7.677.571 mintavétel (+29.673)
32.950 hatósági házi karanténban (+5.199)
ea4527cc5498aa961e048737363604ca.png
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 937
13 416
113
Mind a két hullámban összeomlott az egészségügyi ellátórendszer, a harmadik hullámban a triázs megjelenése azt jelezte, hogy a covid ellátás is a törésponton volt. Ehhez képest a pár heti adatokat figyelembe véve holnap lesz egy olyan laza 12-14 000 napi új eset.

Tehát akkor a ma reggel közölt tényadat 8434 új fertőzött és nem 12-14 ezer. Ez sem kevés, de azért a növekedési ütem messze elmarad a jóslatodtól. A 7 napos mozgó átlag pedig napi 6275 új fertőzött.
A kórházi ápoltak számára és arra, hogy működik-e még az egészségügy, visszatérünk 9 nap múlva, amikor szerinted esedékes lesz az összeomlás.