Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 018
113
Ezt mivel támasztod alá? Az izraeli preprint tanulmány arról, hogy a természetes immunitás 13x erősebb, mint a 2 adag Pfizer, ennyire mellélőtt volna? Elhiszem, hogy túlzás, de hogy pont az ellenkezője lenne igaz?
Állítólag.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy sokan abban hisznek abban, hogy a betegségen való átesés megfelelő védelmet ad, de az adatok ezt nem igazolják. Az általa bemutatott nemzetközi vizsgálatok szerint annál,

AKIK 3-6 HÓNAPPAL KORÁBBAN ÁTESETT A BETEGSÉGEN, ÉS NINCS BEOLTVA, ANNÁL 5,5-SZER NAGYOBB AZ ESÉLY, HOGY COVID-19 MIATT KÓRHÁZBA KERÜL, MINT ANNAK, AKI 2 PFIZER- OLTÁST KAPOTT.


De számomra ebben van ellentmondas. Mert ugyanezt az ötszörös számot mondja oltott, oltatlan viszonylatban. Ez meg azt jelentené, hogy betegségen átesettek semmivel nem élveznek nagyobb védelmet a betegségen át nem esett oltatlanoknál. Ebben meg nem hiszek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 522
33 984
113
Én ezen az IQ teszten átmentem, felvettem. De a 80-90% nem. Miattuk beragadunk egy állandó ismétlődő járványba.

Csalódás, mert anno a minimum 1 évig hat a 2 oltás reklám ment.

Azért felmerül az emberben, hogy ezentúl minimum fél évente oltás lesz? Örök időkig?
Milyen ismeretlen hatása lehet, ha az immunrendszert fél évente ezzel a tüskefehérjével baszkurálják mindenkiben, amely mindenféle szarságokat tud okozni szinte bárhol a szervezetben? (lásd a kovidos fertőzés esetét, de az oltásoknál is elenyésző esetekben vérrögképződést, illetve szívizomgyulladást váltott ki, nos hosszú távon nem nőhet ennek a kockázata?) Remélhetőleg újabb fajta, pl. peptid vakcinák lesznek majd a jövőben.
 
W

Wilson

Guest
Én ezen az IQ teszten átmentem, felvettem. De a 80-90% nem. Miattuk beragadunk egy állandó ismétlődő járványba.

Csalódás, mert anno a minimum 1 évig hat a 2 oltás reklám ment.
Ezt az egy évet már korábban sem vésték kőbe azt mondták,hogy akkor tudják megmondani nagy bizonyosággal,hogy mennyi ideig hatásosak az oltások,ha elegendő számú ember lesz beoltva a különböző oltásokkal és pár hónap eltelik az oltások beadása után és persze az sem mindegy melyik covid verzióról beszélünk
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 018
113
Azért felmerül az emberben, hogy ezentúl minimum fél évente oltás lesz? Örök időkig?
Milyen ismeretlen hatása lehet, ha az immunrendszert fél évente ezzel a tüskefehérjével baszkurálják mindenkiben, amely mindenféle szarságokat tud okozni szinte bárhol a szervezetben? (lásd a kovidos fertőzés esetét, de az oltásoknál is elenyésző esetekben vérrögképződést, illetve szívizomgyulladást váltott ki, nos hosszú távon nem nőhet ennek a kockázata?) Remélhetőleg újabb fajta, pl. peptid vakcinák lesznek majd a jövőben.
Ma olvastam, hogy a Moderna háromszor nagyobb eséllyel okoz szivizomgyulladást, mint a Pfizer. Ez nem csoda, hisz ennyivel több hatóanyag van benne. Be is zuhantak átmenetilag a részvényei.

Ebből arra következtetek, hogy a rizikó, minden ismétlőoltással nő. De ez csak tipp, majd jövőre lesznek erre is adatok. Xar ügy.

Mindezek még jobban elbizonytalanítanak mkit az oktástól. Pedig, ennél jobb még nincs. Gyógyszer? Vmi biztató szerről felfüllel okvastam. :)
 
W

Wilson

Guest
Mert alkotmány meg ilyesmi... még Ausztrália sem teszi kötelezővé, csak drákói korlátozásokat vezet be.
"Az alkotmány meg ilyesmi".....:)....


A fentebb lévő oltások bizony jelenleg kötelezően beadandó oltások Magyarországon.....

Csak politikai akarat kell ahhoz,hogy kötelezővé tegyék a covid oltást Magyarországon...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 018
113
Ezt az egy évet már korábban sem vésték kőbe azt mondták,hogy akkor tudják megmondani nagy bizonyosággal,hogy mennyi ideig hatásosak az oltások,ha elegendő számú ember lesz beoltva a különböző oltásokkal és pár hónap eltelik az oltások beadása után és persze az sem mindegy melyik covid verzióról beszélünk
Persze, ezt ertem. De akkor is nekem csalódás. 6 hónap kutyafasza!! Ha igy lesz, sztem a tavaszit kihagyom, nyáron úgyis nyaralni megy a virus. :D

Majd októberenként beböketem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 522
33 984
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 018
113
"Az alkotmány meg ilyesmi".....:)....


A fentebb lévő oltások bizony jelenleg kötelezően beadandó oltások Magyarországon.....

Csak politikai akarat kell ahhoz,hogy kötelezővé tegyék a covid oltást Magyarországon...
Demokraciában a politikai akaratot, a nép többségi támogatása nélkül megbachatod.
Mivel választásokon mérik a kormányok teljesítményét, ezért logikusan ezt nézi minden kormány.

Lásd Churchill bukása a világháború megnyerése után.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Ma olvastam, hogy a Moderna háromszor nagyobb eséllyel okoz szivizomgyulladást, mint a Pfizer. Ez nem csoda, hisz ennyivel több hatóanyag van benne. Be is zuhantak átmenetilag a részvényei.

Ebből arra következtetek, hogy a rizikó, minden ismétlőoltással nő. De ez csak tipp, majd jövőre lesznek erre is adatok. Xar ügy.

Mindezek még jobban elbizonytalanítanak mkit az oktástól. Pedig, ennél jobb még nincs. Gyógyszer? Vmi biztató szerről felfüllel okvastam. :)
És mennyi az esélye,hogy oltás nélkül elkapod a covidot és súlyos állapotban korházba kerülsz vagy ne adja isten meghalsz?Vagy mondok jobbat mekkora esélye van annak,hogy ha valaki rendszeresen szed valamilyen gyógyszert és annak lesz valamilyen súlyos mellékhatása..
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97
W

Wilson

Guest
Demokraciában a politikai akaratot, a nép többségi támogatása nélkül megbachatod.
Mivel választásokon mérik a kormányok teljesítményét, ezért logikusan ezt nézi minden kormány.

Lásd Churchill bukása a világháború megnyerése után.
Ok sajnos ez tény, de ezzel szemben ott van az emberek egészséghez való joga , mindenki emlékszik arra,hogy a korlátozások miatt mekkora feszültségek voltak a magyar társadalomban ...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 018
113
És mennyi az esélye,hogy oltás nélkül elkapod a covidot és súlyos állapotban korházba kerülsz vagy ne adja isten meghalsz?Vagy mondok jobbat mekkora esélye van annak,hogy ha valaki rendszeresen szed valamilyen gyógyszert és annak lesz valamilyen súlyos mellékhatása..
Persze kisebb..Ez számomra nem kérdés. De nem segítik ezek a hírek, hogy elmozduljunk a 6 millióról. (az orosz és kinai vakcinának milyen mellékhatása van? Erről sosem hallok.)

A szomorúbb, hogy ma 1,5 millió embernek van harmadik oltása. 1 hónap múlva, 2 millió magyar elveszti a tavaszi oltások adta védettséget és a többség közülük sem mozdul újraoltatni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson
W

Wilson

Guest
Persze kisebb..Ez számomra nem kérdés. De nem segítik ezek a hírek, hogy elmozduljunk a 6 millióról. (az orosz és kinai vakcinának milyen mellékhatása van? Erről sosem hallok.)

A szomorúbb, hogy ma 1,5 millió embernek van harmadik oltása. 1 hónap múlva, 2 millió magyar elveszti a tavaszi oltások adta védettséget és a többség közülük sem mozdul újraoltatni.
Ha a különböző kommunikációs kampányokkal már nem tudja a magyar kormány az oltási kedvet fokozni, akkor szerintem a mindenkori magyar kormánynak az emberek egészsége és a magyar társadalom érdekében élni kell azokkal az eszközökkel amelyek a birtokában vannak,(értem ezalatt pl az oltás kötelezővé tételét) és így elérni a a magyar társadalom megfelelő átoltottságát....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
W

Wilson

Guest
Miért nem módosítják a vakcinát a delta verzióra? Az influenza elleni is évről-évre módosítják.
Miért kellene a jelenlegi mRNS vakcinák 6 hónapig megfelelő védettséget adnak a delta ellen és ne felejtsd el, hogy a háttérben már egy ideje zajlik a jelenleginél hatékonyabb vakcinák kifejlesztése és akkor a klf covid gyógyszerekről még nem is beszéltünk.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: bel and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 777
32 524
113
Miért kellene a jelenlegi mRNS vakcinák 6 hónapig megfelelő védettséget adnak a delta ellen és ne felejtsd el, hogy a háttérben már egy ideje zajlik a jelenleginél hatékonyabb vakcinák kifejlesztése és akkor a klf covid gyógyszerekről még nem is beszéltünk.
Mennyi idő alatt fejlesztették ki 0-ról a Fájzert? Itt csak piszkálni kéne. Vagy a koncepció hibás?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Meddig is? 3-4 hónap? Nekem ez az egész mutálósdi nagyon tré duma. Az pedig, hogy a szarvasokban, háziállatokban is kimutatták... Elég komoly variációs lehetőségeket feltételez...
Pedig tetszik vagy sem, a mutációk miatt (is) csökkent a hatékonyság.
Hogy a szarvasok, nyércek mit okoznak, még csak jósolni sem lehet. (Tessék beoltani őket.)
Mennyi idő alatt fejlesztették ki 0-ról a Fájzert? Itt csak piszkálni kéne. Vagy a koncepció hibás?
Alapvetően, ha ismerjük az új variáns genom szekvenciáját, akkor nagyon rövid idő (max. 1 hónap, de inkább 1-2 hét) alatt lehet módosítani a vakcinákat.