Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 024
113
Amúgy figyelve azt, hogy az oroszok harmadik oltásként általánosságban a Szputnyik Light-ot használják otthon (sőt olvastam valahol, hogy ezt a vakcinát most már kizárólag boosterként adják be) én nem tartom hülyeségnek a két Szputnyikra egy Janssen szisztémát, vagy legalábbis nem példa nélküli. Hisz a Janssen lényegében az első dózis Szputnyikkal egyezik meg. Nem azt mondom, hogy ezt kell, vagy, hogy jobb lenne a koktélozgatásnál, csak hogy van ahol ezt használják
Gulyás ezt a koktélt kapta. 1 hétre rá, tehát még a 2-3 hetes nagyobb fokú védettség elérése előtt, elkapta a covidot 2-3 nap influenza tünetekkel letudta.
Szíjjártó télen ugye oltatlanul 2 hétig produkált lázat, egyéb covid tüneteket. A mai napig nen tud hosszú távon futni, pedig előtte aktívan sportolt.

Sztem a különbség érezhető.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 374
113
939.784 fertőzött (+8.370)
5.147 kórházban (+157)
509 lélegeztetőgépen (+21)
89.581 aktív eset (+5.763)
818.336 gyógyult (+2.491)
31.867 elhunyt (+116)
5.992.142 (5.768.941) kapott oltást (+5.415,+4.368)
7.752.519 mintavétel (+37.324)
47.575 hatósági házi karanténban (+7.920)
daa617196c2ab8c7be2157bf6235a06b.png
ez már a plató?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Gulyás ezt a koktélt kapta. 1 hétre rá, tehát még a 2-3 hetes nagyobb fokú védettség elérése előtt, elkapta a covidot 2-3 nap influenza tünetekkel letudta.
Szíjjártó télen ugye oltatlanul 2 hétig produkált lázat, egyéb covid tüneteket. A mai napig nen tud hosszú távon futni, pedig előtte aktívan sportolt.

Sztem a különbség érezhető.
Én meg simán futok kitartóan és jól hosszútávon, pedig én is voltam koronavírusos. Bizonyos fokú szaglászavarom még most is van, s a vesém is fájt hónapokig a betegség után.
 
W

Wilson

Guest
Gulyás ezt a koktélt kapta. 1 hétre rá, tehát még a 2-3 hetes nagyobb fokú védettség elérése előtt, elkapta a covidot 2-3 nap influenza tünetekkel letudta.
Szíjjártó télen ugye oltatlanul 2 hétig produkált lázat, egyéb covid tüneteket. A mai napig nen tud hosszú távon futni, pedig előtte aktívan sportolt.

Sztem a különbség érezhető.
Igen sajnos sok covid fertőzésen átesett embernél hosszú tàvon is érzékelhető "kàrososodást"okoz a koronavírus....
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Rusvai Miklós:
---
"Előbb-utóbb mindenképpen reális lehet a negyedik oltás. Én csak akkor fogok felvenni egy esetleges negyediket, addig oltatom be magam fél évente, míg egyszer meg nem fertőződöm" - felelte.
..
"Arra a felvetésre, hogy a kormány közlése szerint a beoltottak kevesebb mint 1%-a betegszik meg, Rusvai Miklós úgy reagált, hogy ezt nem lehet ellenőrizni, ugyanis hivatalos statisztika ugyanis erről nincs, informális nyilatkozatok vannak csak, de sem a megbetegedettek, sem a lélegeztetettek, sem a halottak oltottsági státuszáról nincsen hozzáférhető adat."
"Erdei Anna immunológus szerint a kutatókat is meglepte a negyedik hullám, ennek köze lehet a delta jobban terjedő variánsához. Szerinte a kötelező oltás bevezetése sem lenne ördögtől való. Az immunológus szerint az oltásokat tekintve sem állunk olyan jól: a 60 százalékos átoltottság már jóval kevesebb, hiszen lejárnak az oltások 4-6 hónap alatt. Aki márciusban kapta meg az oltását, és azóta nem kapott újat, azóta már elvesztette a védettséget."
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
355
1 574
93
Gulyás ezt a koktélt kapta. 1 hétre rá, tehát még a 2-3 hetes nagyobb fokú védettség elérése előtt, elkapta a covidot 2-3 nap influenza tünetekkel letudta.
Szíjjártó télen ugye oltatlanul 2 hétig produkált lázat, egyéb covid tüneteket. A mai napig nen tud hosszú távon futni, pedig előtte aktívan sportolt.

Sztem a különbség érezhető.
Szerintem meg a jelenleg sokkal fertőzőbb ám kevésbé ütős variánsok miatt ne is vessük össze a szövődményeket.
Az angol egészségügyi minisztérium nyár végi tájékoztatása alapján pl. mortalitásban van egy laza 8X .. 12X különbség az eredeti (alfa) és a jelenlegi (delta) variánsok között, és ez nemcsak az oltásoknak hanem a vírus változásának tudható be. Jobban fertőz ám kevésbé halálos/súlyos kimenetelű a betegség lefolyása.

Ja és rendelkezésre állnak már gyógyszerek, létezik cél-terápia ami hatékonynak tűnik ( 6 kovid-ellenes gyógyszer elérhető egész EU-ban!)
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
W

Wilson

Guest
Szerintem meg a jelenleg sokkal fertőzőbb ám kevésbé ütős variánsok miatt ne is vessük össze a szövődményeket.
Az angol egészségügyi minisztérium nyár végi tájékoztatása alapján pl. mortalitásban van egy laza 8X .. 12X különbség az eredeti (alfa) és a jelenlegi (delta) variánsok között, és ez nemcsak az oltásoknak hanem a vírus változásának tudható be. Jobban fertőz ám kevésbé halálos/súlyos kimenetelű a betegség lefolyása.

Ja és rendelkezésre állnak már gyógyszerek, létezik cél-terápia ami hatékonynak tűnik ( 6 kovid-ellenes gyógyszer elérhető egész EU-ban!)
Na ez megint nem igaz, bizony az alfa variánssal szemben a delta màsfélszer-kétszer nagyobb eséllyel "küldi a kórházba a megfertőzött delikvenst"

"Az eredmények alapján a kutatók azt találták, hogy delta fertőzésben kétszeresére nő a kórházi kezelést igénylő betegség kialakulásának esélye az alfa variánssal összehasonlítva, míg annak az esélye, hogy a pozitív PCR-tesztet követő 14 napon belül kórházi kezelés válik" szükségessé, másfélszerese a delta variáns okozta fertőzésben."

 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 056
5 555
113
ez már a plató?
Bárcsak az lenne! Jövő héten okosabbak leszünk, de sajnos a legoptimistább becslések szerint is 3-5 hét múlva tetőzhet csak a járvány itthon és ugye a szennyvízadatok is azt vetítik előre (7-10 napra vetítik előre a várható tendenciákat), hogy további emelkedés várható, az üteme viszont kérdéses, a boltokban szinte mindenki maszkban van már legalábbis itt felénk, lassítani talán sikerült...
 
M

molnibalage

Guest
Bárcsak az lenne! Jövő héten okosabbak leszünk, de sajnos a legoptimistább becslések szerint is 3-5 hét múlva tetőzhet csak a járvány itthon és ugye a szennyvízadatok is azt vetítik előre (7-10 napra vetítik előre a várható tendenciákat), hogy további emelkedés várható, az üteme viszont kérdéses, a boltokban szinte mindenki maszkban van már legalábbis itt felénk, lassítani talán sikerült...
Én kb. október eleje-közepe óta, de sajnos Bp-n ahol járok szinte senkin nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Amúgy figyelve azt, hogy az oroszok harmadik oltásként általánosságban a Szputnyik Light-ot használják otthon (sőt olvastam valahol, hogy ezt a vakcinát most már kizárólag boosterként adják be) én nem tartom hülyeségnek a két Szputnyikra egy Janssen szisztémát, vagy legalábbis nem példa nélküli. Hisz a Janssen lényegében az első dózis Szputnyikkal egyezik meg. Nem azt mondom, hogy ezt kell, vagy, hogy jobb lenne a koktélozgatásnál, csak hogy van ahol ezt használják

Rendelkezésre áll az oroszoknak nagy mennyiségben más, mint a Szputnyik? Tudtommal nem. Az EpiVacCorona és KoviVac nem az a mennyiség, ami megoldást jelentene. Más meg nincs náluk engedélyezve. Nem azért használják Szputnyikra a Szputnyik Light-ot 3. oltásnak, mert ez az optimális, hanem mert nincs más.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Naszóval....Én kinaival vagyok oltva (direkt azt kértem,hagyományos bevált technológia,a teljes virust tartalmazza).Nékem melik lenne jó 3.-nak?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Naszóval....Én kinaival vagyok oltva (direkt azt kértem,hagyományos bevált technológia,a teljes virust tartalmazza).Nékem melik lenne jó 3.-nak?
Bármelyik, ami nem kínai jó. Én Sinora vektort kérnék, mert az biztos boost a T sejteknek is. És am ha lehetséges azt is fogok kérni.

direkt azt kértem,hagyományos bevált technológia,a teljes virust tartalmazza
Ezt viszont sose fogom megérteni. Kérlek magyarázd el.
Lóval jársz, és vezetékes telefont használsz? De ha nem, akkor máshol miért nem a hagyományos bevált, de kevésbé hatékony rendszert használod?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
5. hullámra Omega Exercise
"A gyakorlat teszteli a kormányhivatalok és a nemzeti ügynökségek képességeit, hogy miként tudnak reagálni az úgynevezett omega változat megjelenésére. Az izraeli kormány sajtóirodájának közleménye szerint az országban még nem fedeztek fel ilyen változatot."
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 596
94 024
113
Magyarországon 2021. január 22. és június 10. között 3,7 millió ember koronavírus elleni oltása valósult meg, akiknek az adatait sikerült feldolgozi a kormánynak, és mára teljesen világossá vált, hogy a fertőzés ellen a Magyarországon használt vakcinák 69 és 88 százalék közötti védelmet biztosítottak a vírussal szemben. A halálozás és a betegség súlyos lefolyását pedig átlagosan 88 és 98 százalék közötti mértékben előzték meg az oltóanyagok.

első és második oltás után, illetve 3 hónap múlva.

A VIZSGÁLATOK BIZONYÍTJÁK, HOGY MINDEGYIK VAKCINA ESETÉBEN KIMUTATHATÓ A SEJTES IMMUNITÁS ÉS A HUMORÁLIS IMMUNITÁS (TEHÁT AZ ELLENANYAGSZINT-NÖVEKEDÉS) IS.

Fontos, hogy ezt a két értéket együttesen kell értelmezni és bár egyik a másikkal bizonyos mértékig korreál nem felel meg egyik a másiknak. Az ellenanyagszint paraméterei önmagukban nem bizonyítják a védettséget.

AZ MRNS ALAPÚ VAKCINÁK ESETÉBEN, MINT A PFIZER ÉS A MODERNA AZ ELLENANYAGSZINT EMELKEDÉSE GYORS, VISZONT GYORS A CSÖKKENÉSE IS.

Ezzel szemben az AstraZeneca, az orosz Szputnyik és a kínai Sinopharm esetében ez az emelkedés hosszabb időn keresztül tart, azzal a kiegészítéssel, hogy az Astrazeneca második oltása után az ellenanyagszint csökken.

EBBŐL AZ KÖVETKEZIK, HOGY AZ ASTRAZENEÁVAL VALÓ TOVÁBBI OLTÁST ELVÉGEZNI NEM CÉLSZERŰ.

A Sinopharm vakcinával történt átoltás Kásler állítása szerint szélesebb spektrumú védelmet biztosít, mint az összes többi vakcina, ugyanis itt a vírus összes fehérjéje ellen kialakul az immunitás nem csak a tüskefehérje ellen, ami közben mutálódik.

A teljes immunitás vizsgálata során bebizonyosodott, hogy az idő múlásával minden életkorcsoportban jelentősen csökken az immunválasz ezért mindenképpen fontos a harmadik oltás felvétele. A cukorbetegségben szenvedők kitettsége a koronavírussal szemben rendkívül magas, amit mi sem bizonyít jobban mintsem, hogy a koronavírusban elhalálozottak 33 százaléka szenvedett cukorbetegségben. A cukorbetegek mellett továbbá fokozott veszélyben vannak a krónikus tüdőbetegek vagy szív dekompenzáltak és más krónikus betegségben szenvedők is.

 
W

Wilson

Guest
Naszóval....Én kinaival vagyok oltva (direkt azt kértem,hagyományos bevált technológia,a teljes virust tartalmazza).Nékem melik lenne jó 3.-nak?
Én Modernát kértem nekem azt mondta a hàziorvosom, hogy szerinte az a legjobb a két Sinopharm után, azt hozzátenném, hogy míg a két Sinopharmot meg sem éreztem a Moderna beadása után viszont egy napig éreztem, hogy "dolgozik" az oltás de nem volt vészes egy felnőtt ember simán kibírja....