Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Rusvai Miklós állatorvos-virológus reagált az egyik tévhitre, amely az utóbbi időben kezdett el terjedni az oltásellenesek között. A Facebook-csoportokban terjedő bejegyzés szerint ha az oltás helyére a vakcina beadását követően tíz-tizenkét órán belül egy félbevágott krumplit tesz az ember, és rajta hagyja 15-20 percig, az kiszívja a szervezetből a vakcina hatóanyagát.

Röviden: ez badarság! Hosszabban kifejtve pedig a vakcina nem kígyóméreg, amit kiszívnak belőlünk, ha megmar minket egy kígyó

– fogalmazott Rusvai Miklós, majd hozzátette, hogy a maga részéről – kivételesen – támogatja ezt az oltásellenes elképzelést.

Ha ebben a tévhitben hagyjuk az oltáselleneseket, akkor beoltatják magukat, és nő azoknak a száma, akik védettek lesznek a koronavírus ellen. Szóval most kivételesen azt kérném az olvasóktól, hogy amit most nyilatkoztam, maradjon köztünk!

– mondta Rusvai Miklós.

Mangó Gabriella háziorvos szerint egy népi gyógymódot vehettek alapul azok, akik a fenti „kezelést” kitalálták.

Úgy hírlik, hogy eleink paradicsomot vagy krumplit tettek a gyulladt, de nem nyílt sebre – például egy benőtt körömre –, az lehúzta a gyulladást. Ám a módszer hatásossága kétséges

– fogalmazott, hozzátéve: a szövetek közül az oltóanyagot ezzel a módszerrel biztosan nem lehet kiszívni.

(via Ripost)

 
  • Tetszik
Reactions: bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 760
113
Rusvai Miklós állatorvos-virológus reagált az egyik tévhitre, amely az utóbbi időben kezdett el terjedni az oltásellenesek között. A Facebook-csoportokban terjedő bejegyzés szerint ha az oltás helyére a vakcina beadását követően tíz-tizenkét órán belül egy félbevágott krumplit tesz az ember, és rajta hagyja 15-20 percig, az kiszívja a szervezetből a vakcina hatóanyagát.

Röviden: ez badarság! Hosszabban kifejtve pedig a vakcina nem kígyóméreg, amit kiszívnak belőlünk, ha megmar minket egy kígyó

– fogalmazott Rusvai Miklós, majd hozzátette, hogy a maga részéről – kivételesen – támogatja ezt az oltásellenes elképzelést.

Ha ebben a tévhitben hagyjuk az oltáselleneseket, akkor beoltatják magukat, és nő azoknak a száma, akik védettek lesznek a koronavírus ellen. Szóval most kivételesen azt kérném az olvasóktól, hogy amit most nyilatkoztam, maradjon köztünk!

– mondta Rusvai Miklós.

Mangó Gabriella háziorvos szerint egy népi gyógymódot vehettek alapul azok, akik a fenti „kezelést” kitalálták.

Úgy hírlik, hogy eleink paradicsomot vagy krumplit tettek a gyulladt, de nem nyílt sebre – például egy benőtt körömre –, az lehúzta a gyulladást. Ám a módszer hatásossága kétséges

– fogalmazott, hozzátéve: a szövetek közül az oltóanyagot ezzel a módszerrel biztosan nem lehet kiszívni.

(via Ripost)

Jaaa, értem. Tehát ha valaki, valahol egy putrisoron kínálta ezt(remélem varázskrumplival, némi varázsbab mellett), akkor én is ezt képviselem. @pöcshuszár első nyertese az ignore gombnak. Gratulálok.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Pont, hogy a teljesen elölt véd a legteljesebb spektrumban,mint ahogy ez közismert. Sputnyikot is gyárthatunk... Vakcinák apostola... csak picit gondolkodni kellene.
Csendes megjegyzés: ez nem teljesen igaz, mert a vírust a felszíni antigénjein keresztül lehet semlegeítni, hogy a "belső" antigének ellen is van antitest, az ebből a szempontból kevéssé számít. És a "mutánsok ellen jobb" sincs igazolva. Mellékesen pont azért van a receptorkötő réigió megcélozva, mert ha az változik, hogy az antitetek már nem tudnak hozzá kötődni, akkor valószínűleg a receptorkötés is rosszabb lesz magyarán jelentősen csökken a vírus "hatékonysága".
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Előzmények után felhívtam a korona infovonalat, hogy mi legyen a ma reggeli oltásommal. Majd az orvos ott megmondja. Ma reggel orvos: és tünete van? Nincs. Akkor milyet kér? Modernát. Puff, oltva. 5 percet üljön le kint, mielőtt útjára megy.

1. Sputnik V 2. Sputnik V 3. Moderna (egész adag, mert első Moderna hiába harmadik oltás)

Beadást követően volt egy kis zsibbadás/viszketés, de már nyoma sincs, csak kb a szuri utóérzete.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Előzmények után felhívtam a korona infovonalat, hogy mi legyen a ma reggeli oltásommal. Majd az orvos ott megmondja. Ma reggel orvos: és tünete van? Nincs. Akkor milyet kér? Modernát. Puff, oltva. 5 percet üljön le kint, mielőtt útjára megy.

1. Sputnik V 2. Sputnik V 3. Moderna (egész adag, mert első Moderna hiába harmadik oltás)

Beadást követően volt egy kis zsibbadás/viszketés, de már nyoma sincs, csak kb a szuri utóérzete.
Csak 2 Moderna után 1/2 adag a 3.
 
W

Wilson

Guest

Rusvai Miklós: Van, akinél két hónap után védőérték alá csökken az antitestek száma​



Rusvai Miklós szerint a koronavírus ellen beadott emlékeztető dózis felfrissíti az immunrendszer memóriáját, így a szervezet újra eredményesen fogja termelni az ellenanyagot. Az állatorvos a Magyar Nemzetnek azt mondta: az antitestek az oltás után három héttel érik el a legmagasabb szintjüket. Hozzáfűzte: utána viszont nagyjából hathetente feleződik a mennyiségük, hat hónap után pedig biztosan a védőérték alá csökken a számuk. Szerinte van, akinél azonban ez akár két hónap után is bekövetkezhet.
Rusvai jelezte: ez nem jelenti azt, hogy az immunrendszer elfelejtette volna a védőoltást. A probléma inkább az, hogy egy fertőzés esetén öt-hét napra van szüksége a szervezetnek az antitestek termelésére.

MEGJEGYEZTE: HA AZ ANTITESTSZINTET SIKERÜL MEGFELELŐ ÉRTÉKEN TARTANI, AKKOR A VÍRUSTÓL NEM LEHET SÚLYOSAN MEGBETEGEDNI.

Rusvai úgy véli: az Európai Gyógyszerügynökség vélhetően még karácsony előtt Európában is engedélyezi az 5-11 évesek vakcinációját a Pfizer szérumával, így Magyarországon is olthatják majd az ehhez a korosztályhoz tartozó gyermekeket.


 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97
T

Törölt tag 4082

Guest
Előzmények után felhívtam a korona infovonalat, hogy mi legyen a ma reggeli oltásommal. Majd az orvos ott megmondja. Ma reggel orvos: és tünete van? Nincs. Akkor milyet kér? Modernát. Puff, oltva. 5 percet üljön le kint, mielőtt útjára megy.

1. Sputnik V 2. Sputnik V 3. Moderna (egész adag, mert első Moderna hiába harmadik oltás)

Beadást követően volt egy kis zsibbadás/viszketés, de már nyoma sincs, csak kb a szuri utóérzete.
Vigyázz vele, nekem (ugyan pfizer) tegnap hasonlóan kb ennyi volt, de így mostanra kezdem magam kutyául érezni. Borzongás, enyhe fejfájás, ilyesmik.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hozzánk is ellátogatott Mr. Corona, dupla Astra, meg Pfizer után, egyelőre laza náthás tünetekkel megúsztuk.
Ha majd elmúlt ünnepeld vele:
shopping

Jobbulást!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Rusvai Miklós állatorvos-virológus reagált az egyik tévhitre, amely az utóbbi időben kezdett el terjedni az oltásellenesek között. A Facebook-csoportokban terjedő bejegyzés szerint ha az oltás helyére a vakcina beadását követően tíz-tizenkét órán belül egy félbevágott krumplit tesz az ember, és rajta hagyja 15-20 percig, az kiszívja a szervezetből a vakcina hatóanyagát.

Röviden: ez badarság! Hosszabban kifejtve pedig a vakcina nem kígyóméreg, amit kiszívnak belőlünk, ha megmar minket egy kígyó
Hülye kérdésre hülye válasz:

 
  • Vicces
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 4082

Guest
Pont, hogy a teljesen elölt véd a legteljesebb spektrumban
Nézd a gond az, hogy még mindig itt tartunk.
Nem akarok már senkit meggyőzni. Ha akarod oltsd magad kínaival, nekem nem gond.
De megengedsz egy kérdést: nektek nem volt kötelező anyag gimnáziumban a griffith kísérlet?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Jaaa, értem. Tehát ha valaki, valahol egy putrisoron kínálta ezt(remélem varázskrumplival, némi varázsbab mellett), akkor én is ezt képviselem. @pöcshuszár első nyertese az ignore gombnak. Gratulálok.
Facebook-on terjed!!!! NORMÁLIS VAGY? :eek: :mad:
De azt is hallottam, hogy már törlik az ilyen posztokat. Beindult a háttérhatalmi cenzúra! :(
Szerintem Rusvai csak félti a profitot. A nagy gyógyszergyártók biztosan jól megfizetik.
A természetes immunitás mellett mindenképpen a természetes módszerekkel kell próbálkozni! Erre ragyogó példa ez a krumplis megoldás is.
Utána is jártam. A krumpli telítetlen keményítőláncai antioxidáns hatást fejtenek ki mRNS molekulákra. Magyarul elpusztítja őket, mint a picsa.
Szerintem erről mindenkinek tudnia kellene! Ne hagyjuk magunkat megfélemlíteni!!!4!4!négy!
Az nem járja, hogy a presszóba ne lehessen menni a oltási nékül. Ha viszont a vakcinát bevállalom, akkor azt a kínt nem lehet kiállni.
Milyen okosak ezek az ősi pásztorbölcsességek. Jah azt elfelejtettem, hogy miután kiszívta a krumpli a mérgeket, meg a csipet, nehogy odadjátok a disznónak, moslékba! Az a szegény röfi menten felfordul. Azt sem fogja tudni mondani, hogy röfff. Romárió múltkor kipróbálta a módszert, de elkövette azt a hibát, hogy odaadta a malacnak. Na, lett belőle nagy visítás! Először a malac a csip miatt megoldott egy másodfokú egyenletet - megjegyzem rosszul. Aztán leverte a konyhaasztalról a mulatósnótát játszó 2 kazettás magnót. Aztán nekiszaladt a falnak...már préseljük a disznósajtot.
Osszátok, vagy lerohad a kezetek!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 300
14 047
113
Rusvai Miklós állatorvos-virológus reagált az egyik tévhitre, amely az utóbbi időben kezdett el terjedni az oltásellenesek között. A Facebook-csoportokban terjedő bejegyzés szerint ha az oltás helyére a vakcina beadását követően tíz-tizenkét órán belül egy félbevágott krumplit tesz az ember, és rajta hagyja 15-20 percig, az kiszívja a szervezetből a vakcina hatóanyagát.
Jaj, ez a Rusvai, jaj, ez a Rusvai, jaj, ez a Rusvai! Végre megjelent egy potenciálisan oltakozást novelo marhaság is, erre megcáfolja. :rolleyes:
Mikozben a potenciálisan kozveszélyes átfertozési mániáját fulban nyomja ... :confused:

Zeal hszét szoktam nézni.
Ja, én is, csak most eppenséggel halgattam a híreket és kérdésedet is kissé roszul sikerult idozítened. ;)

------
Amúgy, a mai szlovákiai adatok:
https://domov.sme.sk/c/22784752/koronavirus-na-slovensku-nove-pripady-za-dnes.html

26 545 PCR-teszttel 8342 új koronavírus-fertőzést mutattak ki kedden Szlovákiában. További 43 ember halt bele Covid-19-be.

1959 ember antigéntesztje volt pozitív, akiknek több mint 73 százaléka nem kapott védőoltást.

Erről az Országos Egészségügyi Információs Központ és az Egészségügyi Minisztérium tájékoztatott.

2879 covid-beteg van kórházban. A JIS-en 253-an vannal, 246-an szorulnak a mesterséges tüdőlélegeztetésre. A betegek több mint 81 százaléka nincs beoltva, vagy csak egy adag oltást kapott.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Nézd a gond az, hogy még mindig itt tartunk.
Nem akarok már senkit meggyőzni. Ha akarod oltsd magad kínaival, nekem nem gond.
De megengedsz egy kérdést: nektek nem volt kötelező anyag gimnáziumban a griffith kísérlet?
Tudod melyik a legbüdösebb/legrondább zöldség?
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A korreláció nem jelent ok okozatot.
Az, hogy az emberek hidegben beltérben éttermeznek és szórakoznak erősen szezonális.

Tehát akkor most azért szezonális a vírus egyes helyeken, mert bemennek az emberek és össze vannak zárva (iskola, munkahely, szórakozás) vagy valóban az évszak az oka?

Mutattam n+1 országot, ahol NYÁR KÖZEPÉN volt csúcs és most meg nincs.

Ha csak ezt nézem meg, akkor így nézve azért egyből lehet köhögni, hogy akkor mi az ok és okozat.
Mert a korreláció az édeskevés.
Minden reggel kávézom és a Nap is felkel.
De nem azért kel fel a Nap, mert kávézom, hiába 100%-os a korreláció...
Mások más véleményen vannak:

Oversimplified: Bár a meleg hónapok nem akadályozzák meg a vírus terjedését, de ezek alatt nincs is olyan kiugró halálozás sem, mint az őszi-téli hideg hónapokban.
Amit hpasp is mutatott, szerintem gyönyörűen fognak illeszkedni a heti halálozási tendenciák az egy évvel ezelőtti adatokra, hónap hónapra.

Place your bets gentlemen!