Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Egy hetes késéssel, szinte 1:1-ben másoljuk a tavalyi 2. hullámot. (a lefelé huplik a piros vonalon a hétvégi nem jelentések miatt vannak)
:mad:

2021-11-16-10-47-33-Egyetlen-nap-alatt-165-koronav-rus-ldozatot-jelentettek.jpg

2021-11-16-10-51-38-Egyetlen-nap-alatt-165-koronav-rus-ldozatot-jelentettek.jpg
Ezt a "nem szezonális" munkahipotézist talán felül kéne vizsgálni...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 023
113
Jól olvasom, azon fanyalogtok, hogy a Óóóbááán megint ellopja a píízt a zemberektő, oszt pofátlanul vakcinagyárat épített? :eek: Komolyan, nektek mi elég jó? Elcsodálkozom néha rajtatok, felmerül bennem, hogy itt egy páran inkább a vírusnak szurkolnak... :confused::(
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 023
113
Na jó, csak egyetlen kérdés.
Tételmondat: A gyógyszergyártás, különösen a generikum gyártás erősen megérős, ezért rengeteg kis üzem gyárt ilyet. Itt E kies hazában is tudok mondani kapásból 10et.
A vakcinagyártás, bár alig van nem generikum, viszont kb 5 céget jelent. Az egész világon.
Kérdés: Ha akkora üzlet, hol vannak a kis gyártók?
Lehet, hogy a nagy gyártók nem engedik őket a húsosfazékhoz? :rolleyes: Meg fog ez változni. Egyre-másra jelennek meg majd az újdonságok, csak általában az innovációt felvásárolják a nagyok. :(
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Azért modern az mRNS oltás, mert előtte soha nem alkalmazták embereken, na most igen :D Ja sejtes immunitás sem alakul ki, dobálhatjátok újra magatokba amikor lecsökken az antitest szintetek :D Előnye, hogy gyorsan, olcsón gyártható. Más nem fog gyártani mert termékszabadalom védi 20 évig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell isteníteni, a többi vakcina meg szar, mert az mind a média terméke, amit itt egyesek rendesen becumiznak :D
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Na jó, csak egyetlen kérdés.
Tételmondat: A gyógyszergyártás, különösen a generikum gyártás erősen megérős, ezért rengeteg kis üzem gyárt ilyet. Itt E kies hazában is tudok mondani kapásból 10et.
A vakcinagyártás, bár alig van nem generikum, viszont kb 5 céget jelent. Az egész világon.
Kérdés: Ha akkora üzlet, hol vannak a kis gyártók?
Lehet hogy a védőoltás gyártás korábban nem volt nagy üzlet, de most nagy üzlet. Legalábbis annak, aki sokat tud gyártani. Ilyen a piacgazdaság. Nem volt nagy üzlet, sokan abbahagyták, hiány keletkezett, jó üzlet lett.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Jól olvasom, azon fanyalogtok, hogy a Óóóbááán megint ellopja a píízt a zemberektő, oszt pofátlanul vakcinagyárat épített? :eek: Komolyan, nektek mi elég jó? Elcsodálkozom néha rajtatok, felmerül bennem, hogy itt egy páran inkább a vírusnak szurkolnak... :confused::(
Látom a szövegértés nem erős oldalad...
A párbeszéd arról szólt, hogy mi a faszért kellett egy majd’ 70 éves technológiára üzemet felhúzni, amit valamiért mindenhol épp kivezetnek a piacról.
Azért modern az mRNS oltás, mert előtte soha nem alkalmazták embereken, na most igen :D Ja sejtes immunitás sem alakul ki, dobálhatjátok újra magatokba amikor lecsökken az antitest szintetek :D Előnye, hogy gyorsan, olcsón gyártható. Más nem fog gyártani mert termékszabadalom védi 20 évig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell isteníteni, a többi vakcina meg szar, mert az mind a média terméke, amit itt egyesek rendesen becumiznak :D
Vagy csak itt néhányunknak - veled ellentétben - van némi előképzettsége, ami alapján tud releváns véleményt alkotni.
Lehet hogy a védőoltás gyártás korábban nem volt nagy üzlet, de most nagy üzlet. Legalábbis annak, aki sokat tud gyártani. Ilyen a piacgazdaság. Nem volt nagy üzlet, sokan abbahagyták, hiány keletkezett, jó üzlet lett.
Erről kérdezd meg a Sanofit vagy a GSK-t...
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a "nem szezonális" munkahipotézist talán felül kéne vizsgálni...
A korreláció nem jelent ok okozatot.
Az, hogy az emberek hidegben beltérben éttermeznek és szórakoznak erősen szezonális.

Tehát akkor most azért szezonális a vírus egyes helyeken, mert bemennek az emberek és össze vannak zárva (iskola, munkahely, szórakozás) vagy valóban az évszak az oka?

Mutattam n+1 országot, ahol NYÁR KÖZEPÉN volt csúcs és most meg nincs.

Ha csak ezt nézem meg, akkor így nézve azért egyből lehet köhögni, hogy akkor mi az ok és okozat.
Mert a korreláció az édeskevés.
Minden reggel kávézom és a Nap is felkel.
De nem azért kel fel a Nap, mert kávézom, hiába 100%-os a korreláció...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Tisztázzuk egy két dolgot az mRNS vakcináknak a 2020-ban világjárványt okozó koronavírus adott "nagy lökést" szerinted másfél év alatt hogyan is terjed volna el a technológia? Amikor a hagyományos vagy vektor vakcinát előállító gyártósoraid vannak? És az azokon előállított vakcinákra a covid miatt nagy kereslet volt?Biztos nem fognak átállni ilyen gyorsan az mRNS vakcinákra ilyen gyorsan ilyen körülmény között.De ennek ellenére a kínaiak és az oroszok is gőzerővel fejlesztik mind az mRNS oltóanyag gyàrtókapacitásukat mind az mRNS alapú pl covid vakcináikat, és mivel Debrecenben a nulláról építünk fel egy vakcinagyárat kézenfekvő lett volna a legmodernebb mRNS alapú vakcinák gyártásának a bevezetése....
Ha Orbán Viktor azt mondja, hogy "merjünk kicsik lenni", akkor én hiszek neki. :D

Az inaktivált és a vektor vírus vakcina előállítása lényegesen elterjedtebb technológiával történik. Sokkal könnyebb technológiát venni hozzá, mint az mrns -hez. Egyenlőre szerintem nem is nagyon adnak el működő mrns technológiát. A saját fejlesztés meg drága, és bizonytalan a végeredmény.

Nekem nagyon sok döntése nem tetszik ennek a kormánynak, de az hogy itt maradtak a bevált technológiáknál, szerintem az teljesen racionális és korrekt döntés.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Azt írtam, hogy annak jó üzlet, aki sokat tud gyártani. Ők nem tudtak megfelelő vakcinát előállítani. Persze hogy nekik csak vitte a pénzt.
Nem erre gondoltam. Ők a legnagyobb kötelező védőoltás gyártók, érdemes lenne megkérdezni őket, hogy mennyi hasznuk van rajta. (Nem sok. Nem annyi, amennyi elvárt lenne.)
 
W

Wilson

Guest
Ha Orbán Viktor azt mondja, hogy "merjünk kicsik lenni", akkor én hiszek neki. :D

Az inaktivált és a vektor vírus vakcina előállítása lényegesen elterjedtebb technológiával történik. Sokkal könnyebb technológiát venni hozzá, mint az mrns -hez. Egyenlőre szerintem nem is nagyon adnak el működő mrns technológiát. A saját fejlesztés meg drága, és bizonytalan a végeredmény.

Nekem nagyon sok döntése nem tetszik ennek a kormánynak, de az hogy itt maradtak a bevált technológiáknál, szerintem az teljesen racionális és korrekt döntés.
Dehogyisnem adnak el mRNS technológiát csak ki kell fizetnünk a licencet.....
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Ha Orbán Viktor azt mondja, hogy "merjünk kicsik lenni", akkor én hiszek neki. :D

Az inaktivált és a vektor vírus vakcina előállítása lényegesen elterjedtebb technológiával történik. Sokkal könnyebb technológiát venni hozzá, mint az mrns -hez. Egyenlőre szerintem nem is nagyon adnak el működő mrns technológiát. A saját fejlesztés meg drága, és bizonytalan a végeredmény.

Nekem nagyon sok döntése nem tetszik ennek a kormánynak, de az hogy itt maradtak a bevált technológiáknál, szerintem az teljesen racionális és korrekt döntés.
Nálam a "merjünk kicsi lenni" nem úgy kezdődik, hogy álljunk neki 0-ról vakcinát csinálni, főleg nem olyat, amit már 6-an Magyarországon is forgalmaznak. Logikusabb venni egy modern gyársort és vakcinakicence-t vagy tárgyalni egy gyárral, hogy hozzánk is telepítsen gyártókapacitást.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Nálam a "merjünk kicsi lenni" nem úgy kezdődik, hogy álljunk neki 0-ról vakcinát csinálni, főleg nem olyat, amit már 6-an Magyarországon is forgalmaznak. Logikusabb venni egy modern gyársort és vakcinakicence-t vagy tárgyalni egy gyárral, hogy hozzánk is telepítsen gyártókapacitást.
Mind a kettő lesz. És ez a logikusabb. o_O
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 4082

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Azért modern az mRNS oltás, mert előtte soha nem alkalmazták embereken, na most igen :D Ja sejtes immunitás sem alakul ki, dobálhatjátok újra magatokba amikor lecsökken az antitest szintetek :D Előnye, hogy gyorsan, olcsón gyártható. Más nem fog gyártani mert termékszabadalom védi 20 évig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell isteníteni, a többi vakcina meg szar, mert az mind a média terméke, amit itt egyesek rendesen becumiznak :D
Mert a Gam vagy a Beijing az évekre szóló magas protekktív antitestszinttel és sejtes immunitással jár. Vannak vakcinák, amiról mindenki publikál, mert hozzáférhetők az adatok. És vannak, amikről kevéssé. Azért mert kevés kevéssé hízelgő adat jelenik meg egy vakcináról, azért még nem biztos, hogy jobb.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Nálam a "merjünk kicsi lenni" nem úgy kezdődik, hogy álljunk neki 0-ról vakcinát csinálni, főleg nem olyat, amit már 6-an Magyarországon is forgalmaznak. Logikusabb venni egy modern gyársort és vakcinakicence-t vagy tárgyalni egy gyárral, hogy hozzánk is telepítsen gyártókapacitást.
Beszélgetés onnan kezdődött, hogy miért nem mrns vakcina gyárat építünk, hanem egy hagyományosabb technológiával működőt. OV erre mondta, hogy azért, mert erre vagyunk képesek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby