Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Valóban nem dőlt el teljesen, hogy a vektor vakcináké vagy az mRNS vakcináké a jövő de pl akikkel én beszéltem erről a debreceni egyetemen illetve a klinikán azért gondolják az mRNS technológiájú vakcinákat "modernebbnek" mivel ezekkel a vakcinákkal lehet a leggyorsabban reagálni pl egy új covid mutáció felbukkanására....
Vektor vakcinával azt juttatsz be amit akarsz. Ebből a szempontból az mrns is csak egy vektor vakcina. Nem az rns része a lényeg, hanem a kapszid burok, amivel bejuttatod. De technikailag az is csak vektor.
Debrecenben nyilván ezzel foglalkoztak, ezt érzik modernebbnek. És nem is gondolom, hogy tévednek, mert vannak előnyei. A fehérjeburok immunsemleges, a vírusvektor meg nem. De hátránya is, pont ugyanez.
Btw jelentem megkaptam a harmadik oltást. A kínai mikrochip mellé, most már amerikai is van bennem (pfizer). Iszonyat kegyetlen mellékhatásként viszket a beadás helye.
 
W

Wilson

Guest
Vektor vakcinával azt juttatsz be amit akarsz. Ebből a szempontból az mrns is csak egy vektor vakcina. Nem az rns része a lényeg, hanem a kapszid burok, amivel bejuttatod. De technikailag az is csak vektor.
Debrecenben nyilván ezzel foglalkoztak, ezt érzik modernebbnek. És nem is gondolom, hogy tévednek, mert vannak előnyei. A fehérjeburok immunsemleges, a vírusvektor meg nem. De hátránya is, pont ugyanez.
Btw jelentem megkaptam a harmadik oltást. A kínai mikrochip mellé, most már amerikai is van bennem (pfizer). Iszonyat kegyetlen mellékhatásként viszket a beadás helye.
Hogy hogy nem vektor vakcinát adattál be,nem volt az oltóponton?.Amúgy a két Sinopharm után én is mRNS vakcinát (Modernát) kértem én a beadás után másnap éreztem, hogy "dolgozik" az oltás "éreztem" a karomat és minden tagom fájt egy kis hőemelkedés kíséretében, de az oltás után két nappal már megszűntek a tünetek....
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Valóban nem dőlt el teljesen, hogy a vektor vakcináké vagy az mRNS vakcináké a jövő de pl akikkel én beszéltem erről a debreceni egyetemen illetve a klinikán azért gondolják az mRNS technológiájú vakcinákat "modernebbnek" mivel ezekkel a vakcinákkal lehet a leggyorsabban reagálni pl egy új covid mutáció felbukkanására....
A vektorvakcináknál lehet kéne egy nem immunogén hordozóvírus...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
"..a tanárok 3-5%-a sem a kijelölt határidőig, vagyis december 15-ig, sem pedig a következő 15 napos türelmi időszakban nem fogja felvenni az oltást. Ez több ezer oktatót jelent."
"A pedagógusok többsége már múlt héten megkapta a kötelező oltásról szóló felszólító levelet. A mohácsi pedagógusok egy csoportja ezt követően döntött úgy, hogy demonstrációt szervez, a szerda esti rendezvényre pedig a két nagy pedagógus-szakszervezetet is meghívták. Időközben egészségügyi dolgozók, és más, a védettséget elváró cégek alkalmazottjai is jelezték részvételi szándékukat."
..
"A mohácsi pedagógus a lapnak azt mondta, hogy az intézkedés miatt vele együtt rengeteg tanár távozik majd a közoktatásból. A többség vélhetően olyan magán, vagy egyházi fenntartású iskolában folytatja a munkát, ahol az oltást nem várják el. Mindez nagyban fokozhatja a pedagógushiányt, ami már így is jelentős."
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hogy hogy nem vektor vakcinát adattál be,nem volt az oltóponton?.Amúgy a két Sinopharm után én is mRNS vakcinát (Modernát) kértem én a beadás után másnap éreztem, hogy "dolgozik" az oltás "éreztem" a karomat és minden tagom fájt egy kis hőemelkedés kíséretében, de az oltás után két nappal már megszűntek a tünetek....
Harmadik oltásnak nem volt, csak pfizer és sino, ill moderna, ha pfizert kaptál,és nem akartad a sinot. Elsőnek lehetett kapni csak vektort. De ezzel sincs amúgy bajom.
Hát, holnap meglássuk. De a viszketés nem vicces :D
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Wilson

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Schmuck Erzsébet, az LMP országgyűlési képviselője is elkapta a koronavírust; a párt társelnöke, frakcióvezető-helyettese Facebook-oldalán adott hírt kedden erről.

A sors iróniája, hogy a tegnapi sajtótájékoztatómon szigorúbb járványügyi korlátozásokra szólítottam fel a kormányt, miközben tegnap este a gyorstesztem azt mutatta, hogy covidos lettem. Ma megcsinálják a PCR-tesztet, de ugyanez az eredmény várható. Három oltásom van, remélem, hogy gyenge tünetekkel megúszom a fertőzést. Mindenkinek javasolom az oltást és hogy minden zárt térben hordjon maszkot
– olvasható a bejegyzésben.

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
A korábbi átlagos napi háromezer helyett 4300-nál is több sürgős esethez riasztották az elmúlt napokban a mentőket, miközben húszezres nagyságrendben érkeznek mintavételi igények is a mentőszolgálathoz – olvasható az Országos Mentőszolgálat közösségi oldalára feltöltött bejegyzésben.

Mint írják, ebben a kiélezett helyzetben is mindent megtesznek azért, hogy minden esetben gyorsan a helyszínre érjenek, ehhez viszont a közlekedők segítségét kérik.

 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Harmadik oltásnak nem volt, csak pfizer és sino, ill moderna, ha pfizert kaptál,és nem akartad a sinot. Elsőnek lehetett kapni csak vektort. De ezzel sincs amúgy bajom.
Hát, holnap meglássuk. De a viszketés nem vicces :D
Nálunk 2 Pfizerre nyugodtan lehetett kérni Janssent, de 2 Sinopharmra általában Pfizer volt vagy Moderna.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Tudod, ha én vagy más közönséges ember mer említést tenni a CHIP-ről, egyből összeesküvés hívők vagyunk. Ha Schwab mondja ezt (szoktatás okán) akkor csend van. Ő nem "bolond", mint én.
Ez a csippes marhaság honnan jött? Ember, a személyautók önvezetését nem tudják megoldani nem hogy miliméter nagyságú hardverrel, de szinte aktatáskányival sem úgy, hogy a világ vezető ipari konszernjei öntik bele a fejlesztési erőforrásokat számolatlanul. És az önvezetés komplexitása sehol nincs az emberi pszichéhez/tudathoz/agyhoz képest. Mégis hogyan van ez elképzelve? Mint a Star Trek borgjai vagy mi?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 228
113
Egy hetes késéssel, szinte 1:1-ben másoljuk a tavalyi 2. hullámot. (a lefelé huplik a piros vonalon a hétvégi nem jelentések miatt vannak)
:mad:

2021-11-16-10-47-33-Egyetlen-nap-alatt-165-koronav-rus-ldozatot-jelentettek.jpg

2021-11-16-10-51-38-Egyetlen-nap-alatt-165-koronav-rus-ldozatot-jelentettek.jpg
ahhoz képest hogy tavaj ilyenkor már a kijárási tilalom elöl pucoltak haza az emberek a közterületekről.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 228
113
egy héttel később kezdődőtt egy háéttel elöbb lessz vége és egy héttel lejebb lesznek az esetszámok vagy kettővel mint a tavaji...
és nincs jajj lehet nem lehet majd eggyütkarácsonyozni...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
A győri polgármester állt ki legkeményebben a kötelező oltás mellett

Győr orvos-polgármestere nem csak a városházán rendelte el a kötelező oltást, de a városi cégek vezetőitől is ezt kérte.

Orvosként meggyőződésem, hogy a védőoltás az, ami megállíthatja a járványt, és védelmet ad az embereknek. Polgármesterként pedig, mint munkaadónak, a kormány megadta azt a lehetőséget, hogy ennek a meggyőződésemnek a gyakorlatban is érvényt szerezzek.

Megszoktam, hogy felelősséget kell vállalnom a döntéseimért, és ez a döntés végül is közel áll az orvosi mivoltomhoz. A cselekvés jogi hátterét pedig a kormány megteremtette. Természetesen el lehet futni a fontos döntések meghozatala elől, lehet mérlegelni annak népszerűségét vagy népszerűtlenségét, lehet nem dönteni is, de részemről ez a magatartás elég álságos dolog lett volna”.

Kiderült az is, hogy egyébként a győri önkormányzati dolgozók 85 százaléka már felvette az oltást.

Senkit nem akarok meggyőzni, ezen a ponton már túl vagyunk.

Az immunrendszer azonban olyan, mint egy sportoló, ha éppen nincs edzésben, és felkészületlen a konkrét ellenfélre, nem ismeri annak erősségeit, gyengeségeit, akkor alulmaradhat a harcban. Tudja előfordulhat, hogy valaki egy falusi kocsmában parasztlengőkkel le tud ütni néhány embert, de egy boksz- vagy karateversenyen képzett ellenféllel szemben már tehetetlen. Kell a célzott védelem elsajátítása, amire a védőoltás képezi ki az immunrendszerünk harcosait.

A járványügy egy szakma. Az álhírek hatására sületlenségeket terjesztő embereket viszont nem lehet meggyőzni. (...) A szakemberek ezerszer kifejtették érveiket, mégsem hisznek nekik” – írta a polgármester.
Hozzátette: „Igencsak meglepődne az a Facebookon önképzett, oltást ellenző ember, amikor valamilyen sürgős vagy akár tervezett műtétje előtt megkérdezné az őt operálni készülő sebészt, hogy hol végzett, és azt a választ kapná: együtt jártam önnel az élet iskolájában”.
 
M

molnibalage

Guest
Hozzátette: „Igencsak meglepődne az a Facebookon önképzett, oltást ellenző ember, amikor valamilyen sürgős vagy akár tervezett műtétje előtt megkérdezné az őt operálni készülő sebészt, hogy hol végzett, és azt a választ kapná: együtt jártam önnel az élet iskolájában”.
Hát ja, hányszor magyaráztam én ezt már más területen...
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Egy hetes késéssel, szinte 1:1-ben másoljuk a tavalyi 2. hullámot. (a lefelé huplik a piros vonalon a hétvégi nem jelentések miatt vannak)
:mad:

2021-11-16-10-47-33-Egyetlen-nap-alatt-165-koronav-rus-ldozatot-jelentettek.jpg

2021-11-16-10-51-38-Egyetlen-nap-alatt-165-koronav-rus-ldozatot-jelentettek.jpg

Nem csak a hétvégi nem jelentések miatt, hanem általánosan is lazábbak a járványkezelési folyamatok, mint egy éve.
A betegek van, hogy nem is mennek / jelentenek a háziorvosnak, aki jelent, és meghallja, hogy az oltatlanokra vonatkozik a 10 napos karantén, az hú-meg-házik.
Az külön vargabetű, hogy bár elvben nem vonatkozik az oltottakra a karanténszabály, de nincs rendesen szabályozva. Aki bő fél éve kapta meg a második oltását, esélyesen már sokkal kevésbé védett, így valójában neki is üdvös lenne a karantént betartania.

Nincsenek még mindig komoly korlátozások, pedig ebből a diagramból nagyjából lehet látni, hogy mennyire hatásosak voltak - a sok oltás mellett minimális korlátozásokkal ugyanazt hozzuk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 616
113
Te félreérted a dolgokat jelenleg (bármit is mondott OV) meg van Magyarországon az a szakmai tudás amely lehetővé tenné, hogy mRNS vakcinákat gyártsunk, (nem kellenek hozzá külfödről haza települő magyar szakemberek) ehhez csak annyi kell, hogy a magyar kormány úgy döntsön, hogy a debreceni oltóanyag gyárban mRNS vakcinákat gyártsanak és ennek megfelelően kell a beruházást megvalósítani.

Saját fejlesztésűt vagy licencben? Ha megvan, akkor miért nincs még piacon mRNS vakcina Pfizeren/Modernán kívül? Hagyományosat több ország kifejlesztett (még Kuba is)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Btw még mindig azt kéne megérteni, hogy a védőoltás minden csak nem nagy üzlet.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na jó, csak egyetlen kérdés.
Tételmondat: A gyógyszergyártás, különösen a generikum gyártás erősen megérős, ezért rengeteg kis üzem gyárt ilyet. Itt E kies hazában is tudok mondani kapásból 10et.
A vakcinagyártás, bár alig van nem generikum, viszont kb 5 céget jelent. Az egész világon.
Kérdés: Ha akkora üzlet, hol vannak a kis gyártók?
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Blitz97