Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Na kijött a "szakmai" baromságod. :D Meglévő vakcina adagokban is térdig lehet gázolni, nem mellesleg mekkora gazdasági géniusz vagy, hogy jó berendelni még vakcinát, majd lejár...
Látom Te is nagyon ott vagy a szeren...
Bármilyen oltast lehet ott gyártani. mRNS oltast és vektorvakcinát is, Szputnyikra már szerződtünk is.
Egy vakcinaüzem nem úgy működik, hogy felépítem az épületet, aztán belerakok egy halom csövet és készüléket. Előbb kitalálom, hogy milyen technológiára szeretném létrehozni és csak utána építem fel. Kvázi belülről épül kifelé.
Na már most, ha inaktivált vírust tartalmazó vakcinát szeretnének ott gyártani, akkor arra lesz képes az épület. Csak jelentős átalakítások után lenne alkalmas mRNS alapú vakcina gyártására.

Amúgy a tervek szerint a kötelező és főbb ajánlott védőoltásokat is ott fogják előállítani, ellátásbiztonsági okokból.
A magyar oltóanyag azért lesz hagyományos, mert a magyar kutatók 2 év alatt csak ezt a hagyományos típust tudják kifejleszteni. Ezért pumpál a kormány további pénzt az oltási kutatásokba, mi is képesek legyünk géntechnológián alapuló modernebb oltások kifejlesztésére.
Bármit ki tudnának itthon fejleszteni, csak fillérbaszásból/félelemből/fene tudja maradtunk egy 60-70 éves technikánál. Rohadtul nem tudja a hazai szakma, hogy miért kellett pont a legújabb technológiát kihagyni. Itt lett volna az alkalom, hogy élvonalba kerüljön ismét a hazai vakcinagyártás.
Tehát a magyar kormány felelősen döntött, a többi bullshittelés.
Szerinted..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Hidd el nekem ha beüzemelik a gyárat abban nem fognak mRNS vakcinát gyàrtani mivel jelenleg az a helyzet, hogy nem arra lesz "felszerszámozva" az üzem, a debreceni oltóanyag gyár a hagyományos elölt vírusokon alapuló oltóanyagot fog gyártani és erről beszélt Palkovics is amikor idén szeptemberben letették az oltóanyag gyár alapkövét...

"– Bízom abban, hogy egy éven belül – várhatóan jövő augusztusban – itt már egy gyár fog állni, és jövő év végén már vakcinát fogunk előállítani. A legfontosabb alternatíva a Debreceni Egyetem és az NNK közös fejlesztésében az elölt vírus alapú vakcinák gyártásának előkészítése – mondta Palkovics László."

Nem gondolom bullshitnek, hogy itt Debrecenben sem értik, hogy miért nem az mRNS oltás gyártását vezetik be mivel a szakmai rész adott lenne a Debreceni Egyetem részéről a többi pedig csak a pénz kérdése....
Ez nem hit kérdése.

Leírtam miért lesz hagyományos típusú a magyar vakcina. Ennyi idő alatt, mi ilyet tudunk.

A gyár meg fog tudni modernebb vakcinát is gyártani.

Ügyelnek arra, hogy a gyár szükség esetén bővíthető, különféle vakcinák gyártására alkalmassá tehető legyen - tette hozzá, megjegyezve: Debrecenben épülnek ki azok a hazai fejlesztési és gyártókapacitások, amelyek képessé teszik Magyarországot, hogy rövid időn belül új gyártási technológiákat fogadjon, adaptáljon, illetve új generációs vakcinákat állítson elő.

Palkovics László azt mondta, évente több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd az üzemben.

Több gyártóval tárgyalnak, pl. Szputnyik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Látom Te is nagyon ott vagy a szeren...

Egy vakcinaüzem nem úgy működik, hogy felépítem az épületet, aztán belerakok egy halom csövet és készüléket. Előbb kitalálom, hogy milyen technológiára szeretném létrehozni és csak utána építem fel. Kvázi belülről épül kifelé.
Na már most, ha inaktivált vírust tartalmazó vakcinát szeretnének ott gyártani, akkor arra lesz képes az épület. Csak jelentős átalakítások után lenne alkalmas mRNS alapú vakcina gyártására.

Bármit ki tudnának itthon fejleszteni, csak fillérbaszásból/félelemből/fene tudja maradtunk egy 60-70 éves technikánál. Rohadtul nem tudja a hazai szakma, hogy miért kellett pont a legújabb technológiát kihagyni. Itt lett volna az alkalom, hogy élvonalba kerüljön ismét a hazai vakcinagyártás.

Szerinted..
A gyártóüzem tervezésénél cél volt, hogy a modern vakcina gyártására is alkalmas legyen. Lásd a fenti idézetem.

Nem pénzügyi okokból lett hagyományos a magyar vakcina, hanem mert nem vagyunk képesek rövid határidővel modern, magyar vakcinát előállítani. Tehát paralell megy a magyar hagyományos vakcinafejlesztés, a gyárépítés, liszenszgyártás előkészítése és tolnak zsét a kutatás - fejlesztésbe, hogy mRNS vakcina kifejlesztésére is rövidebb határidővel képesek legyünk, túllépve a jelenlegi korlátainkat.

Ez felelős döntés volt, pont!!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
A gyártóüzem tervezésénél cél volt, hogy a modern vakcina gyártására is alkalmas legyen. Lásd a fenti idézetem.
Az, hogy Palkovics mit mond egy alapkőletételen, nem feltétlen fedi a valóságot.
Nem pénzügyi okokból lett hagyományos a magyar vakcina, hanem mert nem vagyunk képesek rövid határidővel modern, magyar vakcinát előállítani.
Ez egy nagyon jó duma, de ettől még nem lesz hihetőbb a szememben. Számtalan vakcinafejlesztésben jártas szakember van itthon, nem jelentett volna kihívást.
Tehát paralell megy a magyar hagyományos vakcinafejlesztés, a gyárépítés, liszenszgyártás előkészítése és tolnak zsét a kutatás - fejlesztésbe, hogy mRNS vakcina kifejlesztésére is rövidebb határidővel képesek legyünk, túllépve a jelenlegi korlátainkat.
Igen, ez a "merjünk kicsik lenni" mentalitás.
Ez felelős döntés volt, pont!!
:)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Az, hogy Palkovics mit mond egy alapkőletételen, nem feltétlen fedi a valóságot.

Ez egy nagyon jó duma, de ettől még nem lesz hihetőbb a szememben. Számtalan vakcinafejlesztésben jártas szakember van itthon, nem jelentett volna kihívást.

Igen, ez a "merjünk kicsik lenni" mentalitás.

:)
Vannak a tények, meg vannak a hitek. Te maradjna hitednél. o_O
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: zeal and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
A szakmámhoz had értsek jobban... :)

Attól még, mert nem a kormánypropagandát tolom, nem feltétlen beszélek hitből, sokkal inkább a realitások talaján mozgok.
Arra a kérdésre, hogy miért a régi típusú vakcina gyártására állna rá a magyar vakcinagyár, Orbán Viktor úgy válaszolt, jelenleg erre képes Magyarország. – Ha hazaköltöznének a tudósok, akik modernebb vakcinát képesek fejleszteni, annak örülnénk. De a tudományban nincsen csoda – mondta a miniszterelnök. Megállapodtak Netanjahu izraeli miniszterelnökkel egy Izraelben építendő, magyar-izraeli közös tulajdonban álló oltóanyaggyárról is – jelentette be a kormányfő, aki reméli, nem akad el a terv.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
A gyártóüzem tervezésénél cél volt, hogy a modern vakcina gyártására is alkalmas legyen. Lásd a fenti idézetem.

Nem pénzügyi okokból lett hagyományos a magyar vakcina, hanem mert nem vagyunk képesek rövid határidővel modern, magyar vakcinát előállítani. Tehát paralell megy a magyar hagyományos vakcinafejlesztés, a gyárépítés, liszenszgyártás előkészítése és tolnak zsét a kutatás - fejlesztésbe, hogy mRNS vakcina kifejlesztésére is rövidebb határidővel képesek legyünk, túllépve a jelenlegi korlátainkat.

Ez felelős döntés volt, pont!!
Na akkor a magyar vakcina gyár a jelenlegi helyzetében nem lesz alkalmas mRNS vakcina gyártására, ez a bővíthetőség per pillanat azt jelenti,hogyha mRNS vakcinákat akarunk gyártani akkor lesz tető a berendezések felett... A debreceni illetve a magyarországi tudásanyag meg van ahhoz,hogy mRNS vakcinákat gyártsunk az egyszerűen nem igaz, hogy azért lesz hagyományos vakcinákat előállító vakcina gyártunk mert csak azt vagyunk képesek előállítani, ez az egész csupán kormányzati döntés volt.

És szerintem ha már rászánja a pénzt a magyar kormány, hogy felépíti a magyar vakcina gyárat akkor az lett volna a felelős döntés, hogy a legújabb mRNS oltásokat gyártani képes üzemet hozz létre.

De nem csak én állok értetlenül a döntés előtt hanem pl Duda Ernő sem....

"Duda Ernő, a Szegedi Tudományegyetem professor emeritusa az RTL Klubnak adott interjújában azt mondta, hogy indokolatlan ennek a vakcinának a gyártása Magyarországon. A Sinopharm vakcinája ugyanis kevésbé használható, és primitívebb, mint az mRNS-oltások. Szerinte az mRNS-alapú vakcinák gyártását kellene alkalmazni, amelyet nemcsak a koronavírus, de más vírusok ellen is használni lehet majd.

A Pfizer/BioNTech vakcinájának fejlesztésében meghatározó szerepük volt magyar kutatóknak, Karikó Katalinnak és Pardi Norbertnek – emlékeztetett Duda, aki ezt a vakcinát nevezte a legkorszerűbb, mRMS technológián alapuló oltásnak.

Nem világos előttem, hogy miért nem a legkorszerűbb technológiát próbáljuk alkalmazni, különösen, ha ez magyarokhoz fűződik

– tette hozzá."


 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Arra a kérdésre, hogy miért a régi típusú vakcina gyártására állna rá a magyar vakcinagyár, Orbán Viktor úgy válaszolt, jelenleg erre képes Magyarország. – Ha hazaköltöznének a tudósok, akik modernebb vakcinát képesek fejleszteni, annak örülnénk. De a tudományban nincsen csoda – mondta a miniszterelnök. Megállapodtak Netanjahu izraeli miniszterelnökkel egy Izraelben építendő, magyar-izraeli közös tulajdonban álló oltóanyaggyárról is – jelentette be a kormányfő, aki reméli, nem akad el a terv.
Nem vagyok szakember, de mennyivel drágáb licence-elni egy vakcinát annál, hogy még ki is kell fejleszteni, na meg letesztelni és esetleg ilyen vagy olyan okból újrakezdeni mert valami nem jött be?
Mellesleg a kínai vakcina ára alapján az elölt vakcina a legdrágább.
 
W

Wilson

Guest
Arra a kérdésre, hogy miért a régi típusú vakcina gyártására állna rá a magyar vakcinagyár, Orbán Viktor úgy válaszolt, jelenleg erre képes Magyarország. – Ha hazaköltöznének a tudósok, akik modernebb vakcinát képesek fejleszteni, annak örülnénk. De a tudományban nincsen csoda – mondta a miniszterelnök. Megállapodtak Netanjahu izraeli miniszterelnökkel egy Izraelben építendő, magyar-izraeli közös tulajdonban álló oltóanyaggyárról is – jelentette be a kormányfő, aki reméli, nem akad el a terv.
Csak szólok annak idején mikor ez a nyilatkozat elhangzott, derültséggel vegyes értetlenkedés váltott ki itt Debrecenben a vírológus és vakcina fejlesztéssel foglalkozó egyetemi szakemberek körében OV ezen kijelentése, mivel ez egyszerűen nem igaz....
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Igazán humoros vagy ma... :)
Arra a kérdésre, hogy miért a régi típusú vakcina gyártására állna rá a magyar vakcinagyár, Orbán Viktor úgy válaszolt, jelenleg erre képes Magyarország. – Ha hazaköltöznének a tudósok, akik modernebb vakcinát képesek fejleszteni, annak örülnénk. De a tudományban nincsen csoda – mondta a miniszterelnök. Megállapodtak Netanjahu izraeli miniszterelnökkel egy Izraelben építendő, magyar-izraeli közös tulajdonban álló oltóanyaggyárról is – jelentette be a kormányfő, aki reméli, nem akad el a terv.
Még ha az atyaúristen mondta is ezt, attól még mindig nem lesz igaz. Ez egy színtiszta kormányzati döntés volt, amiről sok mindent el lehet mondani, csak racionalitást nem.

A szakember anyag megvan Debrecenben, Pécsen, Szegeden és Budapesten. Adott a Karikó-féle eljárás szabadalma az E 043 492 lajstromszám alatt (magyar ügyszáma E 12008048). A szabadalmi hivatalnál hozzá lehet férni a dokumentációhoz, az alapján el lehet gondolkozni egy hasonló, jelenleg még szabadalommal nem védett eljárás kidolgozásához. Ennek lenne értelme.
Nem vagyok szakember, de mennyivel drágáb licence-elni egy vakcinát annál, hogy még ki is kell fejleszteni, na meg letesztelni és esetleg ilyen vagy olyan okból újrakezdeni mert valami nem jött be?
Ez adott terméktől függ, de szerintem nem lenne sokkal drágább.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Nem vagyok szakember, de mennyivel drágáb licence-elni egy vakcinát annál, hogy még ki is kell fejleszteni, na meg letesztelni és esetleg ilyen vagy olyan okból újrakezdeni mert valami nem jött be?
Mellesleg a kínai vakcina ára alapján az elölt vakcina a legdrágább.
Mivel nincs oltoanyaggyár itthon megfelelő kapacitással, igy van idő hazai vakcinát fejleszteni. Persze ez nem lenne szükséges, vehetnénk licenszre is, de a kormány strategiája az volt, hogy a hazai vakcinafejlesztésbe is invesztáljunk, mert strategiailag fontos. Ahogy a hazai gyártás is.

Ez most egy kényszer, hogy első körben a hazai vakcina hagyományos típusú lesz. De mint irtam a gyárban nem csak erre lesz képes.

Na akkor a magyar vakcina gyár a jelenlegi helyzetében nem lesz alkalmas mRNS vakcina gyártására, ez a bővíthetőség per pillanat azt jelenti,hogyha mRNS vakcinákat akarunk gyártani akkor lesz tető a berendezések felett... A debreceni illetve a magyarországi tudásanyag meg van ahhoz,hogy mRNS vakcinákat gyártsunk az egyszerűen nem igaz, hogy azért lesz hagyományos vakcinákat előállító vakcina gyártunk mert csak azt vagyunk képesek előállítani, ez az egész csupán kormányzati döntés volt.

És szerintem ha már rászánja a pénzt a magyar kormány, hogy felépíti a magyar vakcina gyárat akkor az lett volna a felelős döntés, hogy a legújabb mRNS oltásokat gyártani képes üzemet hozz létre.

De nem csak én állok értetlenül a döntés előtt hanem pl Duda Ernő sem....

"Duda Ernő, a Szegedi Tudományegyetem professor emeritusa az RTL Klubnak adott interjújában azt mondta, hogy indokolatlan ennek a vakcinának a gyártása Magyarországon. A Sinopharm vakcinája ugyanis kevésbé használható, és primitívebb, mint az mRNS-oltások. Szerinte az mRNS-alapú vakcinák gyártását kellene alkalmazni, amelyet nemcsak a koronavírus, de más vírusok ellen is használni lehet majd.

A Pfizer/BioNTech vakcinájának fejlesztésében meghatározó szerepük volt magyar kutatóknak, Karikó Katalinnak és Pardi Norbertnek – emlékeztetett Duda, aki ezt a vakcinát nevezte a legkorszerűbb, mRMS technológián alapuló oltásnak.

Nem világos előttem, hogy miért nem a legkorszerűbb technológiát próbáljuk alkalmazni, különösen, ha ez magyarokhoz fűződik

– tette hozzá."


Mivel a fenti virológusok nem jöttek haza, így hiaba van meg náluk a tudás, itthon nem lehet most hasznosítani. Ha hazajönnének, az sem lenne elegendő, hogy magyar mRNS vakcina legyen. Ha csak ezen múlna, lenne cseh, lengyel, román mRNS vakcina is. Vajon miért nincs???

Maradjunk a tényeknél.
Kormánypropizni a legkönnyebb, akkor nem kell vitatkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and zeal

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Amikor a genetikai sebészetet olyan szinten űzzük, hogy a béka lábat tud növeszteni a hörcsög meg világit, nem hiszem, hogy egy mikró-CHIP gond lenne egy fejlett cégnek.
És nem COV oltással akarnák beadni, ebben igaza van Monster-nek. Azt a valamit teljesen nyíltan, köntörfalazás nélkül fogják felkínálni - persze önkéntességi alapon lehet felvenni :rolleyes: . De előtte valahogy csak meg kell győzni a népet egy ilyen "egészségmonitorozó" eszköz önkéntes elfogadására.:oops:
Sajnos nem ismered a részleteit ennek a két példádnak, és bár egy laikus számára ezek nagyon hangzatos dolgok, a valóságban messze állunk ezen a téren valóban használható biotechnológiától. Nagyon távlatban ott van, kb 1-200 év múlva.
Ami meg a belső csipes egészségmonitorozó eszközöket illeti sok krónikus beteg akár ölne is érte, mert más módon nem ellenőrizhető a gyógyszeradagolása pl.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Mivel nincs oltoanyaggyár itthon megfelelő kapacitással, igy van idő hazai vakcinát fejleszteni. Persze ez nem lenne szükséges, vehetnénk licenszre is, de a kormány strategiája az volt, hogy a hazai vakcinafejlesztésbe is invesztáljunk, mert strategiailag fontos. Ahogy a hazai gyártás is.

Ez most egy kényszer, hogy első körben a hazai vakcina hagyományos típusú lesz. De mint irtam a gyárban nem csak erre lesz képes.


Mivel a fenti virológusok nem jöttek haza, így hiaba van meg náluk a tudás, itthon nem lehet most hasznosítani. Ha hazajönnének, az sem lenne elegendő, hogy magyar mRNS vakcina legyen. Ha csak ezen múlna, lenne cseh, lengyel, román mRNS vakcina is. Vajon miért nincs???

Maradjunk a tényeknél.
Kormánypropizni a legkönnyebb, akkor nem kell vitatkozni.
A vakcinagyár a vakcinagyártás legkisebb tétele szvsz. Volt régen, de szinte mindet felszámolták mint gazdaságtalant. Már ha jól tudom.
Ha most 0ról kezdünk vakcinafejlesztésbe, akkor az pár év míg valamire jutunk.
Az meg, hogy a kötelező oltásokat is mi gyártsuk, a volumen miatt meglehetősen gazdaságtalan. Főleg ha a spanyol viaszt is fel akarjuk találni hozzá.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
A vakcinagyár a vakcinagyártás legkisebb tétele szvsz. Volt régen, de szinte mindet felszámolták mint gazdaságtalant. Már ha jól tudom.
Ha most 0ról kezdünk vakcinafejlesztésbe, akkor az pár év míg valamire jutunk.
Az meg, hogy a kötelező oltásokat is mi gyártuk, a volumen miatt meglehetősen gazdaságtalan. Főleg ha a spanyol viaszt is fel akarjuk találni hozzá.
Valószínűleg nem a nyereség lesz itt a legfontosabbb, hanem a stratégiai érdek, hogy ez az oltóanyaggyártó-képesség rendelkezésre álljon itthon, mert mint a Covid megmutatta, valós válsághelyzetben csak magunkra számíthatunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
A vakcinagyár a vakcinagyártás legkisebb tétele szvsz. Volt régen, de szinte mindet felszámolták mint gazdaságtalant. Már ha jól tudom.
Ha most 0ról kezdünk vakcinafejlesztésbe, akkor az pár év míg valamire jutunk.
Az meg, hogy a kötelező oltásokat is mi gyártuk, a volumen miatt meglehetősen gazdaságtalan. Főleg ha a spanyol viaszt is fel akarjuk találni hozzá.
Rohadtul gazdaságtalan, mindössze egy nyomós érv van mellette, az ellátásbiztonság. Ahogy olvastam, az utóbbi időben többször is volt olyan, hogy valamely kötelező vakcina éppen nem volt elérhető/késett a szállítmány/stb.
 
W

Wilson

Guest
Mivel nincs oltoanyaggyár itthon megfelelő kapacitással, igy van idő hazai vakcinát fejleszteni. Persze ez nem lenne szükséges, vehetnénk licenszre is, de a kormány strategiája az volt, hogy a hazai vakcinafejlesztésbe is invesztáljunk, mert strategiailag fontos. Ahogy a hazai gyártás is.

Ez most egy kényszer, hogy első körben a hazai vakcina hagyományos típusú lesz. De mint irtam a gyárban nem csak erre lesz képes.


Mivel a fenti virológusok nem jöttek haza, így hiaba van meg náluk a tudás, itthon nem lehet most hasznosítani. Ha hazajönnének, az sem lenne elegendő, hogy magyar mRNS vakcina legyen. Ha csak ezen múlna, lenne cseh, lengyel, román mRNS vakcina is. Vajon miért nincs???

Maradjunk a tényeknél.
Kormánypropizni a legkönnyebb, akkor nem kell vitatkozni.
Te félreérted a dolgokat jelenleg (bármit is mondott OV) meg van Magyarországon az a szakmai tudás amely lehetővé tenné, hogy mRNS vakcinákat gyártsunk, (nem kellenek hozzá külfödről haza települő magyar szakemberek) ehhez csak annyi kell, hogy a magyar kormány úgy döntsön, hogy a debreceni oltóanyag gyárban mRNS vakcinákat gyártsanak és ennek megfelelően kell a beruházást megvalósítani.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97