Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Lattmann: jogilag nem tűnik aggályosnak a magyar intézkedés a kötelező munkahelyi oltásról..

Magyarországon a munkaadók előírhatják a koronavírus elleni védőoltást a munkavégzés feltételeként, ha a dolgozók biztonsága ezt kívánja - jelentette be a kormány döntését csütörtökön Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. Ha valaki mégsem oltatja be magát, fizetés nélküli szabadságra lehet küldeni, egy év elteltével a munkaviszonyt meg is lehet szüntetni. A bejelentés után az Euronews Lattmann Tamás nemzetközi jogászt kérdezte az intézkedés jogszerűségéről.


- Nemzetközi jogászként mit szól ehhez a hírhez?

- Ez az intézkedés a kormány részéről jogilag akkor lehet rendben, mint minden emberi jogokat korlátozó intézkedés, hogyha az megfelel egy úgynevezett szükségesség-arányossági tesztnek. Ebben az esetben a járványhelyzet romlása megadhatja azt a jogi feltételt, ami alapján a kormány dönthet úgy, hogy a munkáltatók számára lehetőséget ad a védőoltás megkövetelésére.

- Lehet párhuzamot vonni nemzetközi példákkal?

- Ez nem precedens nélküli, ennek a vonatkozó nemzetközi, emberijogi gyakorlata, kritériumai akár a strasbourgi bírósági gyakorlatból vagy az egyes államok gyakorlatából ismertek. Jogilag tehát nem tűnik aggályosnak a magyar intézkedés.

- Ki tud emelni egy nemzetközi példát?

- Az egyik legjobban ismert példa Olaszország, ahol már előzőleg meghoztak a magyarhoz hasonlítható, de szélesebb korlátozást, a magyar állam visszafogottabb. Az EU-ban a járványügyi korlátozásoknak nincs egységes gyakorlata, minden tagállam a helyi körülményekhez igyekszik igazítani az intézkedéseket.
Idaig olvastam, mert mar itt hazudik avagy minimum direkt mellebeszel. Ritka gusztustalan.

Schiffer ezt tokeletesen leirta, semmifele szuksegesseg-aranyossagnak nem felel meg, merlegelve sem volt. Arrol nem beszelve, hogy az EU-Big Pharma megallapodasok a mai napig titkosak, termekfelelosseget a Big Pharma semmilyen korut nem vallal, mig az oltasok mindegyike emergency engedellyel kerult a piacra, raadaasul piszok dragan - mindezek fenyeben kotelezove tenni egyszeruen botranyos jogsertes, jogtipras, ebben Schiffernek tokeletesen igaza van (aki egyebkent, mint en is, tobbszorosen be van oltva, semmi koze semmifele oltasellenesseghez, csakugy mint nekem sincs. Ez elvi, alapjogi kerdes.)
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 612
8 083
113
Idaig olvastam, mert mar itt hazudik avagy minimum direkt mellebeszel. Ritka gusztustalan.

Schiffer ezt tokeletesen leirta, semmifele szuksegesseg-aranyossagnak nem felel meg, merlegelve sem volt. Arrol nem beszelve, hogy az EU-Big Pharma megallapodasok a mai napig titkosak, termekfelelosseget a Big Pharma semmilyen korut nem vallal, mig az oltasok mindegyike emergency engedellyel kerult a piacra, raadaasul piszok dragan - mindezek fenyeben kotelezove tenni egyszeruen botranyos jogsertes, jogtipras, ebben Schiffernek tokeletesen igaza van (aki egyebkent, mint en is, tobbszorosen be van oltva, semmi koze semmifele oltasellenesseghez, csakugy mint nekem sincs. Ez elvi, alapjogi kerdes.)
Jól látom, hogy a magyar joghoz sem értesz.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
:D:DEgyetemről maradt "rossz" beidegződés... :cool:
Mennyi szín engedélyezett akkor, ha már egyszer van?
..
Azért @Leonidas emoji-cunamijait nem übereltem. :cool: :D
/Rendben csökkentem, pedig jól világít a dark verzióban./ :cool:
Te, velem ne takarózzáll ! :D:D

Nekem alapos okom arra hogy olyan postot írjak, mert egyesekkel igen csak "elszaladt a ló", ezért csináltam olyanra ! De ez nem mindennapos nálam !

Másrészt erősen arra hajaz a történet, hogy rólam koppintottad az egészet ! :rolleyes::D Én mint írtam NEM "szórakozásból" csináltam, hanem mert igen erősen felcseszték az agyamat ! :eek::oops: Én ebből nem űzök sportot. Abba is hagytam mert most már nincs rá szükség. Tudnák én írni akár hatalmas betűkkel más betűkészlettel is háttér kiemeléssel színesben, csak nem akartam, mert az általam erősen reklamált tartalomhoz bőven elegendő volt ez az eszköztár is hogy jól körülhatároltan megmutassam a a reklamált részeket. Egyébként meg ha már itt tartunk én segítettem neked és másoknak is ha gondjuk volt hogyan tudnak postolni jól egyszerűen és átláthatóan amúgy nehezen postolható anyagokat fényképeket és linkeket a topicokba. Nem az az elsődleges postolási stílusom amikor nagyon felcseszték az agyamat, ezt azért nem árt megjegyezni a kiemeléses postoláshoz. Te viszont hajlamos vagy sportot űzni belőle, amit azért tőlem lestél el amikor használtam ilyet. :) Na ezzel téma részemről lezárva. Nem haragszom én rád, de velem ne takarózzál ha szépen megkérhetlek !
 
  • Vicces
Reactions: milagro

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Idaig olvastam, mert mar itt hazudik avagy minimum direkt mellebeszel. Ritka gusztustalan.

Schiffer ezt tokeletesen leirta, semmifele szuksegesseg-aranyossagnak nem felel meg, merlegelve sem volt. Arrol nem beszelve, hogy az EU-Big Pharma megallapodasok a mai napig titkosak, termekfelelosseget a Big Pharma semmilyen korut nem vallal, mig az oltasok mindegyike emergency engedellyel kerult a piacra, raadaasul piszok dragan - mindezek fenyeben kotelezove tenni egyszeruen botranyos jogsertes, jogtipras, ebben Schiffernek tokeletesen igaza van (aki egyebkent, mint en is, tobbszorosen be van oltva, semmi koze semmifele oltasellenesseghez, csakugy mint nekem sincs. Ez elvi, alapjogi kerdes.)
Ezt kb. 45x magyaráztuk el @milagro -nak eddig.
Ahogy neki, Schiffernek sincs semmi fogalma a gyógyszerek hazai engedélyezéséről, mint ahogy a járványügyi eljárásrendről, biostatisztikáról, stb. -
amik alapján ezeket a kormányrendeleteket meghozták.
Lehet, hogy Amerikában igaz, amit leírtál, de itthon társadalombiztosítás van. Tehát a felelőséget egyértelműen az állam vállalja. Mind az oltottak, mind az oltatlanok esetén. Innentől pedig az állam előírhatja - szükséghelyzetben - az oltások alkalmazását akár korlátozottan, vagy akár teljes körűen is.
Mi az, hogy nem volt mérlegelve a szükséges-arányosság mértéke? Erről szól az operatív törzs munkája.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ezt kb. 45x magyaráztuk el @milagro -nak eddig.
Ahogy neki, Schiffernek sincs semmi fogalma a gyógyszerek hazai engedélyezéséről, mint ahogy a járványügyi eljárásrendről, biostatisztikáról, stb. -
amik alapján ezeket a kormányrendeleteket meghozták.
Lehet, hogy Amerikában igaz, amit leírtál, de itthon társadalombiztosítás van. Tehát a felelőséget egyértelműen az állam vállalja. Mind az oltottak, mind az oltatlanok esetén. Innentől pedig az állam előírhatja - szükséghelyzetben - az oltások alkalmazását akár korlátozottan, vagy akár teljes körűen is.
Mi az, hogy nem volt mérlegelve a szükséges-arányosság mértéke? Erről szól az operatív törzs munkája.
Az oltásokért amúgy az USA-ban is.
 
W

Wilson

Guest
Amúgy nagyon nem bírom Bencsiket de ebben teljesen egyetértek vele....

"Nekem az a szilárd véleményem, hogy az a pedagógus, amelyik nem hajlandó a rá bízott gyerek egészségét, tehát nem kezeli alázattal ezt a helyzetet, hogy rá van bízva harminc gyerek és felel az ő egészségükért, ha fontosabb a saját rögeszméje, az kotródjon el a pályáról. Nem való tanárnak
– jelentette ki, hozzátéve: „Itt nincs emberi jog. Vagyis van emberi jog, annak a húsz kisgyereknek a joga, meg a családjaik joga sokkal többet ér.” Bencsik szerint nincs olyan, hogy egy tanár azt mondja, nem oltatja be magát.

Ez a vírusfenyegetés, ez egy valós fenyegetés, emberek halnak meg. Itt nem lehet hülyéskedni, nincs önmegvalósítás. Itt a gyerekek számára világossá kell tenni azt a példát, hogy gyerekek, a veszély ellen védekezni kell. Ha azt tanítod, hogy nem kell védekezni, akkor nem vagy alkalmas. Menj el."

 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 231
113
Ha elnézzük a hatvan százalékos átoltottságnál a mostani hullám adatait, akkor megintcsak nekem lett igazam, pedig nem csináltam semmi különöset fél évvel ezelőtt, csak számoltam szubjektív tényezők nélkül. Ez van, a nyájimmunitás kilencven százalékos átoltottság fölött kezdődik és ezt előre látni nem volt nagy kunszt!
Mi történne ha a lakosság harminc-negyven százalékát sikerülne beoltanunk és további egymillió ember ugye már átesett a fertőzésen és még van védettsége: lényegében megfeleződne Magyarország népsűrűsége a vírus szempontjából. Minden második ember kiesne a megfertőzhetők közül.

Nézzünk ilyen országokat (olyanokat, ahol nem a nagy lakatlan területek miatt alacsony a népsűrűség):
  • Bulgária
  • Fehéroroszország
  • Grúzia
  • Litvánia
  • Montenegró

w11-12-COVID_subnational_Last_2week.png

Magyarán semmi jelentősége nincs annak, ha oltással vagy fertőzéssel immunizálva van a lakosság fele, a járvány terjedését jottányit nem fogja visszafogni, mint azt láthatjuk Bulgáriában vagy Litvániában, ahol akkora a vírus szempontjából elérhető populáció népsűrűsége, mint nálunk lesz, ha a regisztráltak be lesznek oltva.

Szinte biztos, hogy nyolcvan-kilencven százalékos átoltottságnál kezdődik az érdemleges nyájimmunitás Magyarországon.
 
W

Wilson

Guest
Ismét felmondási tilalmat vezet be a kormány.....

Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió péntek reggeli műsorában jelentette be, hogy a kormány ismét bevezeti a felmondási tilalmat az egészségügyi és rendvédelmi dolgozóknak.


Olyan helyzet van, hogy be kell látni: bizonyos szakmákból nem lehet távozni. A rendvédelemben és az egészségügyben bevezettük újra a felmondási tilalmat

– fogalmazott a miniszterelnök szokásos pénteki reggeli rádióinterjújában. A rendelet részletei egyelőre nem ismertek, ezek várhatóan a Magyar Közlönyben jelennek majd meg.

Nem újszerű gyakorlat ez: tavaly novemberben is hasonló lépésre szánta el magát a kormány, akkor ez jelent meg a Magyar Közlönyben:

az Eszjtv. hatálya alá tartozó egészségügyi szolgáltatónál foglalkoztatott egészségügyi dolgozó és egészségügyben dolgozó az egészségügyi szolgáltatónál fennálló jogviszonyát – a rendkívüli megszüntetés kivételével – nem szüntetheti meg a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletben kihirdetett veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt.

A teljes rádióinterjút Orbán Viktorral ide kattintva lehet elolvasni.

Index
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Kevés nagyobb balfaszt ismerek nála, de a baloldaliak szemében ez ember valamiért ikon.
Hogy miért, az számomra rejtély.
Amit egy energetikai videóban előadott, arra szavak nincsenek.
Az tény vele kapcsolatban, hogy szeret megmondó ember lenni olyan témákban is amihez nem ért, akik dolgoztak együtt vele azok nekem azt mondták, hogy jó jogász érti a szakmáját...
 
M

molnibalage

Guest
Valahogy úgy érzem, hogy az a kormány álláspontja, hogy, aki élni akar az beoltatja magát, a többi hülyével meg nem tudnak mit csinálni. Mert a szigorú intézkedésekre ez a határozott véleménnyel rendelkező kisebbség irtónagy hőzöngésbe kezdene.
Kurvára nem tud érdekelni a balfaszok hőzöngése.
De az viszont hasznos lenne, ha jó gyakran emlékeztetnék ezt az ostoba masszát, hogy miattuk emberek halnak meg és maradnak ellátás nélkül.
Az tény vele kapcsolatban, hogy szeret megmondó ember lenni olyan témákban is amihez nem ért, akik dolgoztak együtt vele azok nekem azt mondták, hogy jó jogász érti a szakmáját...
Csak minden téren haknizik ez a jóember.
Az, aki meg ennyire nem ismeri saját korlátait és ideológiai alapon "tervez" elektromos hálózatot, az az én szememben kretén.
Én sem megyek alkotányjogásznak, de akkor kussoljon már ez a szerencsétlen energetikában.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
fasza dolog ez a modern facebook tudomany :D
tenyleg igazi zseniket hoz a napvilagra:


Újabb koronavírus-vakcinával kapcsolatos őrültség terjed az interneten: a bejegyzés azt állítja, hogy például bórax-szal ki lehet venni a szervezetbe fecskendezett oltást. Ezt az anyagot viszont nem tanácsos a bőrre vinni, mivel mérgező.

Belehalt a koronavírus-fertőzésbe egy osztrák férfi, aki a Kleine Zeitunk szerint szándékosan betegítette meg magát. A férfi azt remélte, hogy a gyógyulti státusszal majd ő is hozzájuthat azokhoz a szolgáltatásokhoz, amiket például az oltottak kapnak. Erre azonban már nem kerül sor.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha elnézzük a hatvan százalékos átoltottságnál a mostani hullám adatait, akkor megintcsak nekem lett igazam, pedig nem csináltam semmi különöset fél évvel ezelőtt, csak számoltam szubjektív tényezők nélkül. Ez van, a nyájimmunitás kilencven százalékos átoltottság fölött kezdődik és ezt előre látni nem volt nagy kunszt!
Milyen nyájimmunitásról beszéltek? Az oltással pont úgy meg lehet fertőződni és azt továbbadni, mint oltás nélkül (még vitatott, hogy az oltott kevesebb vírust ürít-e mint az oltatlan - de mindenképpen ürít és ha nem is 6 napig/mint az oltatlan/, de 2-3 napig fertőz).
Vagyis, ha 99%-ban át lesz oltva a társadalom, akkor is terjedni fog a vírus, csak annyi lesz az előnye/ami nem kevés/, hogy nem lesz leterhelve az EÜ rendszer, mert enyhébb lefolyást eredményez.

Ennyi és nem több a jelen oltás eredménye. Ez pedig nem nyájimmunitás! Az konkrétan azt jelenti, hogy a betegség nem terjedhet, mivel a vírus nem tud semennyire felszaporodni fertőzött szervezetében(így ürülni sem), ugyanis a immunrendszer elpusztítja amint kontaktál vele.
Ha fel tud szaporodni olyan szintre, hogy tüneteket okozzon, akkor már tovább tudja adni magát egy másik oltottra, ahol szintén képes a reprodukcióra és továbbadni magát. DE tegyük fel, hogy 10 oltottból csak ötben replikálódik olyan szinten, hogy már üríteni tudja magát, a másik (tízből) öt kevésbé sikeresen oltott meg fertőződik, majd megfertőz ismét oltottakat.

Addig amíg nem találnak fel bár egy olyan oltást mint az Influenza elleni (ami, ha megfelel a támadó vírustörzs ellen, akkor konkrétan megakadályozza a fertőzést /semmilyen szinten nem szaporodik a vírus/) ez a nyavalya köztünk fog maradni. És a nyájimmunitás is álom lesz.
Ha velem támadna kedvetek vitatkozni, akkor előtte vessetek egy pillantást Gibraltár (100%) és Málta (90% feletti) esetére és magyarázzátok el, hogy ott miért nem alakult ki a nyájimmunitás! Mert ugyanis 100% ide 100% oda, ott is szépen terjed a vírus, ami egyértelmű bizonyítéka annak, hogy nincs nyájimmunitás. És ne gyertek azzal, hogy azért terjed Gibraltáron 100%-os átoltottság mellett, mert a 12 év alattiak nincsenek beoltva, ugyanis a betegség főleg nem a köreikben terjed!

De azt is el tudom képzelni, hogy valami Újbeszél és PC alapján új értelmezést adtak a nyájimmunitásnak és már nem a régi definíció él, hanem a kórháztól való védelem jelenti a nyájimmunitást.
Nyájimmunitás = Nyájat immunisá teszi a kórházzal szemben.
 
W

Wilson

Guest
fasza dolog ez a modern facebook tudomany :D
tenyleg igazi zseniket hoz a napvilagra:


Újabb koronavírus-vakcinával kapcsolatos őrültség terjed az interneten: a bejegyzés azt állítja, hogy például bórax-szal ki lehet venni a szervezetbe fecskendezett oltást. Ezt az anyagot viszont nem tanácsos a bőrre vinni, mivel mérgező.

Belehalt a koronavírus-fertőzésbe egy osztrák férfi, aki a Kleine Zeitunk szerint szándékosan betegítette meg magát. A férfi azt remélte, hogy a gyógyulti státusszal majd ő is hozzájuthat azokhoz a szolgáltatásokhoz, amiket például az oltottak kapnak. Erre azonban már nem kerül sor.
Komolyan kérdezem ezeknek teljesen elment az eszük?.....:(
 
M

molnibalage

Guest
De azt is el tudom képzelni, hogy valami Újbeszél és PC alapján új értelmezést adtak a nyájimmunitásnak és már nem a régi definíció él, hanem a kórháztól való védelem jelenti a nyájimmunitást.
Nyájimmunitás = Nyájat immunisá teszi a kórházzal szemben.
Kérlek talál mutasd meg, hogy ezt hol találtad....
Komolyan kérdezem ezeknek teljesen elment az eszük?.....:(

A járvány + Net csak nagyon hangsúlyosan előhozta, hogy mennyi debil van a világban.
Nem véletlenül mondtam azt, hogy csodálom, hogy az emberiség és a technológia ilyen arányú kreténség mellett képes volt eljutni egyáltalán ide...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
987.199 fertőzött (+10.767)
5.969 kórházban (+117)
606 lélegeztetőgépen (+41)
121.138 aktív eset (+5.755)
833.416 gyógyult (+4.881)
32.645 elhunyt (+131)
6.013.007 kapott oltást (+4.781)
7.954.654 mintavétel (+44.872)
54.312 hatósági házi karanténban (+7.782)
95c19e216be2fcb917d2eacb57dd8210.png
998.488 fertőzött (+11.289)
6.122 kórházban (+153)
613 lélegeztetőgépen (+7)
128.124 aktív eset (+6.986)
837.584 gyógyult (+4.168)
32.780 elhunyt (+135)
6.017.807 kapott oltást (+4.800)
8.006.581 mintavétel (+51.927)
59.177 hatósági házi karanténban (+4.865)
f602ce9358c0fa248d3859bededf88b0.png
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 654
3 249
113
Ismét felmondási tilalmat vezet be a kormány.....

Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió péntek reggeli műsorában jelentette be, hogy a kormány ismét bevezeti a felmondási tilalmat az egészségügyi és rendvédelmi dolgozóknak.


Olyan helyzet van, hogy be kell látni: bizonyos szakmákból nem lehet távozni. A rendvédelemben és az egészségügyben bevezettük újra a felmondási tilalmat

– fogalmazott a miniszterelnök szokásos pénteki reggeli rádióinterjújában. A rendelet részletei egyelőre nem ismertek, ezek várhatóan a Magyar Közlönyben jelennek majd meg.

Nem újszerű gyakorlat ez: tavaly novemberben is hasonló lépésre szánta el magát a kormány, akkor ez jelent meg a Magyar Közlönyben:

az Eszjtv. hatálya alá tartozó egészségügyi szolgáltatónál foglalkoztatott egészségügyi dolgozó és egészségügyben dolgozó az egészségügyi szolgáltatónál fennálló jogviszonyát – a rendkívüli megszüntetés kivételével – nem szüntetheti meg a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendeletben kihirdetett veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt.

A teljes rádióinterjút Orbán Viktorral ide kattintva lehet elolvasni.

Index

Ezt azért elég könnyen ki lehet játszani. Ha valaki nem veszi fel a harmadik oltást az egészségügyben, azt tudtommal kirúgják.