Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Nem, ez csakis azutan tortenhet, ha eleget tett az Alkotmanyban, majd az Alaptorvenyben is ugyanugy rogzitett szemelyes szabadsagjogok (vo. "emberi meltosaghoz valo jog") barmilyen, akar szukseghelyzeti korlatozasa eseten is eloirt szuksegesseg vs aranyossag kovetelmenyenek.

Ez amugy a Schiffer regi maniaja es sokszor reklamalt mar miatta, mert a NER is hajlamos vastagon szarni ra, pedig szinte mindenhol ez a merce, ahol szabadsagjogokat korlatozol.

Roviden a Schifi nem azt kifogasolja, hogy esetleg korlatozzak, hanem ahogyan azt teszik, mert az jogserto, alkotmanyserto.
Ebben azért nincs szerintem igazad mert pl egy vérnyomáscsökkentő gyógyszernél is ugyanannyi felelősséget vállal a gyártó mint egy covid vakcinánál, még sincs körülöttük akkora hiszti mint a covid vakcinák körül. A kötelező covid oltás szuksegesseg vs aranyossag kovetelmenyeivel szembeni megfelelését pedig teljes mértékben alátámasztják az elmúlt covid hullámok áldozatai a túlterhelt egészségügy valamint a lezárások súlyos társadalmi és gazdasági hatásai....
 
  • Tetszik
Reactions: bel
W

Wilson

Guest
Csak szarkazmus volt. Na de mindent félre lehet érteni/magyarázni ha akarjuk.
DE számolj. 10 fekete himlős betegből minimum 4 meghal. Ez országosan milyen számot jelentene? Feltéve, ha egy 1 hónapos totális zárással (semmilyen indokkal sem lehet a lakásból kijönni) meg nem fognánk a betegséget. Ezek tükrében használtam az áldás fogalmat.
Átjött a szarkazmus:).Én arra próbáltam utalni, hogy nem szerencsés összehasonlítani a halálosabbnál halálosabb betegségeket okozó vírusokat....
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő
K

kamm

Guest
Ebben azért nincs szerintem igazad mert pl egy vérnyomáscsökkentő gyógyszernél is ugyanannyi felelősséget vállal a gyártó mint egy covid vakcinánál, még sincs körülöttük akkora hiszti mint a covid vakcinák körül.
Te valaha hallottal olyasmirol, hogy egy munkaadonak megengedtek, hogy torvenyesen eloirhatta, hogy vernyomascsokkentot kell szedned vagy kirugnak...?
A kötelező covid oltás szuksegesseg vs aranyossag kovetelmenyeivel szembeni megfelelését pedig teljes mértékben alátámasztják az elmúlt covid hullámok áldozatai a túlterhelt egészségügy valamint a lezárások súlyos társadalmi és gazdasági hatásai....
De nem, mert ez nem az aldozatok szamatol fugg, ertsetek mar meg. Ez alkomanyos-proceduralis jogi kerdes, nem az aldozatokrol szol. Ha nulla aldozat lenne, akkor is elrendelhetik, ha aranyos a szabadsagjog korlatozasaval, no meg nem valami munkaltato donti el, stb.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Dehogyis, itt barmiert beperelhetsz barmilyen gyartot.
...erről már volt itt szó, keresd vissza.
Te valaha hallottal olyasmirol, hogy egy munkaadonak megengedtek, hogy torvenyesen eloirhatta, hogy vernyomascsokkentot kell szedned vagy kirugnak...?
Keresgélj,a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálatok körül. Azért is kirúghat, ha megtagadod a tüdőszűrőt.
 
K

kamm

Guest
...erről már volt itt szó, keresd vissza.
Nem kell, itt elek. ;) Beperelhetsz. Sot, allamonkent kulonbozo, mifele orultsegekert perelhetsz gyartokat (a tollaslabdatol a gyogyszerig mindenfelet.)
Amint azt mar sokszor mondtam, ez egy elmeroggyant, teljesen kozepkori jogrendszer itt. (Talan a contract law az egyetlen, amiben elol jartak sokaig, de az EU ota ebben sem vagyok mar biztos.)

Keresgélj,a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálatok körül. Azért is kirúghat, ha megtagadod a tüdőszűrőt.
Miert, azzal gyogyszerbevetel jar otthon? :eek: Emergency engedellyel vezettek be?
 
W

Wilson

Guest
Te valaha hallottal olyasmirol, hogy egy munkaadonak megengedtek, hogy torvenyesen eloirhatta, hogy vernyomascsokkentot kell szedned vagy kirugnak...?
Tisztázzuk te említetted, hogy az a baj az oltásokkal,hogy nem vállal értük semmilyen felelősséget a gyártó, én erre írtam példának a vérnyomáscsökkentőt....
De nem, mert ez nem az aldozatok szamatol fugg, ertsetek mar meg. Ez alkomanyos-proceduralis jogi kerdes, nem az aldozatokrol szol. Ha nulla aldozat lenne, akkor is elrendelhetik, ha aranyos a szabadsagjog korlatozasaval, no meg nem valami munkaltato donti el, stb.
Pedig ha belegondolsz igen hiszen a koronavírus járvány súlyosan veszélyezteti a társadalmat...
És igen a magyar jog lehetővé teszi ilyen esetben, hogy korlátozzák az egyéni szabadságjogokat a társadalom érdekében, azon persze lehet vitatkozni,hogy milyen szempontok és mely társadalmi vagy szakmai csoportok, véleménye, döntése alapjàn húzzàk meg azt a határt ahol korlátozzàk az egyén szabadságjogait a társadalom érdekében..
 
  • Tetszik
Reactions: bel

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Átjött a szarkazmus:).Én arra próbáltam utalni, hogy nem szerencsés összehasonlítani a halálosabbnál halálosabb betegségeket okozó vírusokat....
Egyetértek. Csak én a megjelent hírre reflektáltam, miszerint a takesz kezébe került pár fiola fekete himlő vírus:oops:. Ha ezt csak ennyire komolyan őrzik, akkor bármelyik tróger terrorista csoport kezébe is kerülhet, de főleg a szabadba:(.
Korábban az volt a nagy duma, hogy lefagyasztottak pár mintát (azzal az indokkal, hogy legyen mihez visszanyúlni, ha előmászna a vírus valahonnan - DE minek is kell visszanyúlni, ha már tombol a szabadban, ahonnan lehet gyűjteni mintát? - na mindegy) amit a föld középpontjától 10 km-re lévő, 1 km vastag acélszéfben, 1000 kommandóssal, 100 droiddal és emberaprító lézercsapdákkal őriznek:D. Hogy most kiderüljön, hogy a takesz hűtőtakarítás közben (gondolom Gorenje volt - az ocsóbb) csak úgy előkapja:rolleyes:. Ezek után nem csodálkozom, hogy ez a COV19 elszabadult.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 322
10 841
113
Te valaha hallottal olyasmirol, hogy egy munkaadonak megengedtek, hogy torvenyesen eloirhatta, hogy vernyomascsokkentot kell szedned vagy kirugnak...?

De nem, mert ez nem az aldozatok szamatol fugg, ertsetek mar meg. Ez alkomanyos-proceduralis jogi kerdes, nem az aldozatokrol szol. Ha nulla aldozat lenne, akkor is elrendelhetik, ha aranyos a szabadsagjog korlatozasaval, no meg nem valami munkaltato donti el, stb.
Mondjuk az arányosság eldöntéséhez elég alap kérdés, hogy mennyi az áldozat. Legalábbis ehhez kéne, hogy köze legyen, mert végtére is a jognak kéne az emberek életét szolgálni és nem fordítva. Jogász szempontból lehet, hogy el lehet vonatkoztatni tőle, morális, vagy épp racionális (gazdasági) szempontból nem volna szabad.
Mert valljuk meg, nem ugyanaz az arányos korlátozás egy olyan járványnál, ahol mondjuk 0.00001%-os a mortalitás és nem okoz járulékos károkat az egészségügy túlterhelésével, mint egy 0.001%-os mortalitásúnál, ahol nem férnek a kórházakba már a járvány betegei sem, nemhogy az egyéb betegek. És akkor a kettő közti költségről ne is beszéljünk.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Na akkor tudnánk meg milyen az igazi pandémia!
Ez úgy hiányozna most nekünk, mint lepratelepről a sárgaláz.
Gondoljatok bele. 10-ből minimum 4 beteg meghal a fekete himlő vírusától:eek:. Ehhez képest egy áldás ez a COV19.:)
Azért kíváncsi lennék milyen védőoltás-pánik lenne, ha mondjuk csak 5% körüli lenne a halálozás a marboranak (meg esetleg egyéb antivirális kezelésnek) és a korszerűbb supportív kezelésnek a jóvoltából...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 647
11 353
113
Te valaha hallottal olyasmirol, hogy egy munkaadonak megengedtek, hogy torvenyesen eloirhatta, hogy vernyomascsokkentot kell szedned vagy kirugnak...?

De nem, mert ez nem az aldozatok szamatol fugg, ertsetek mar meg. Ez alkomanyos-proceduralis jogi kerdes, nem az aldozatokrol szol. Ha nulla aldozat lenne, akkor is elrendelhetik, ha aranyos a szabadsagjog korlatozasaval, no meg nem valami munkaltato donti el, stb.
Nagyon el vagy tévedve.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 660
3 264
113
Tisztázzuk te említetted, hogy az a baj az oltásokkal,hogy nem vállal értük semmilyen felelősséget a gyártó, én erre írtam példának a vérnyomáscsökkentőt....
Én nem tudok róla, hogy a vérnyomáscsökkentőknek emergency engedélyük lenne, arról sem tudok, hogy a beszerző és a beszállító közötti szerződéseknek a nagy részét még európai parlamenti képviselők előtt is titkolnák( kisatíroznák), tehát szerintem ez a hasonlat félrecsúszott.
Továbbá vérnyomáscsökkentőt a beteg embereknek kell szednie, és még nekik sem kötelező.
Pedig ha belegondolsz igen hiszen a koronavírus járvány súlyosan veszélyezteti a társadalmat...
És igen a magyar jog lehetővé teszi ilyen esetben, hogy korlátozzák az egyéni szabadságjogokat a társadalom érdekében, azon persze lehet vitatkozni,hogy milyen szempontok és mely társadalmi vagy szakmai csoportok, véleménye, döntése alapjàn húzzàk meg azt a határt ahol korlátozzàk az egyén szabadságjogait a társadalom érdekében..

Az is veszélyezteti a társadalmat, hogy különböző drogokat árulnak itt legálisan, mint például dohányt és alkoholt, ezek ketten együttvéve több embert ölnek meg minden évben mint a koronavírus, és szerintem az eü. rendszert is igencsak leterhelik.
Érdekes módon ezt mindenki leszarja, senki sem tartja felelőtlennek az államot, mert hagyják, hogy ilyen szereket áruljanak amik minden évben tízezrek vagy még több ember életét teszik tönkre...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Azért kíváncsi lennék milyen védőoltás-pánik lenne, ha mondjuk csak 5% körüli lenne a halálozás a marboranak (meg esetleg egyéb antivirális kezelésnek) és a korszerűbb supportív kezelésnek a jóvoltából...
Nagy beszarás lenne az biztos. Ugyanis az 5% csak Bp. szintjén több mint 100.000 ezer halott. Mámmá-miá! Még a kutyát is beoltatnák.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Miert, azzal gyogyszerbevetel jar otthon?
Az? Semmivel, egyszerűen a kötelező tüdőszűrést az alapján törölték, hogy egészségügyi kockázat, mégis a legtöbb munkakörhöz kell.
Btw pl.: veszélyes üzemet nem végezhetsz magas vérnyomással. Szóval buszvezető pl.: vagy kezeli, vagy kirúgják.


Beperelhetsz. Sot, allamonkent kulonbozo, mifele orultsegekert perelhetsz gyartokat (a tollaslabdatol a gyogyszerig mindenfelet.)
Jó, akkor most keresd meg, hogy a védőoltásokért ki áll helyt, és miért az állam?
 
W

Wilson

Guest
Én nem tudok róla, hogy a vérnyomáscsökkentőknek emergency engedélyük lenne, arról sem tudok, hogy a beszerző és a beszállító közötti szerződéseknek a nagy részét még európai parlamenti képviselők ellen is titkolnák( kisatíroznák), tehát szerintem ez a hasonlat félrecsúszott.
Hidd el nekem teljesen jó a hasonlat:) @Blitz97 és @Redgreg is elmagyarázta már itt számtalanszor hogyan fejlesztették ki a vakcinákat viszonylag gyorsan, újra bemásoljam?
Az is veszélyezteti a társadalmat, hogy különböző drogokat árulnak itt legálisan, mint például dohányt és alkoholt, ezek ketten együttvéve több embert ölnek meg minden évben mint a koronavírus, és szerintem az eü. rendszert is igencsak leterhelik. Érdekes módon ezt mindenki leszarja, senki sem tartja felelőtlennek az államot, mert hagyják, hogy ilyen szereket ár
Na ez a fals példa ugyanis a drogosok és az alkoholisták nem terhelik le úgy az egészségügyet, hogy az pár hét alatt összeomoljon. Ettől még a drogokat és az alkoholt én is nagyon káros dolognak tartom a társadalomra nézve, de ettől még nem ugyanaz mint a koronavírusjárvány....
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 322
10 841
113
Én nem tudok róla, hogy a vérnyomáscsökkentőknek emergency engedélyük lenne, arról sem tudok, hogy a beszerző és a beszállító közötti szerződéseknek a nagy részét még európai parlamenti képviselők előtt is titkolnák( kisatíroznák), tehát szerintem ez a hasonlat félrecsúszott.
Továbbá vérnyomáscsökkentőt a beteg embereknek kell szednie, és még nekik sem kötelező.


Az is veszélyezteti a társadalmat, hogy különböző drogokat árulnak itt legálisan, mint például dohányt és alkoholt, ezek ketten együttvéve több embert ölnek meg minden évben mint a koronavírus, és szerintem az eü. rendszert is igencsak leterhelik. Érdekes módon ezt mindenki leszarja, senki sem tartja felelőtlennek az államot, mert hagyják, hogy ilyen szereket áruljanak amik minden évben tízezrek vagy még több ember életét teszik tönkre...
Amellett, hogy egyetértek azzal, hogy mind a dohányzást, mind az alkoholt száműzni kellene (én könnyen beszélek, egyiket sem "használom"), van egy alapvető különbség: A dohányzás és az alkoholizálás esetén a saját életét teszi kockára / tönkre emberünk némi élvezeti értékért cserébe, míg a járvány során gyakorlatilag mindenki akaratán kívül kapja el, és kerül adott esetben kórházba, illetve hal meg. Ez utóbbi ellen ugye tenni kell valamit.
Jelenleg két dolog tehető reálisan: A korlátozások és az oltások. Lehet választani.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 660
3 264
113
Na ez a fals példa ugyanis a drogosok és az alkoholisták nem terhelik le úgy az egészségügyet, hogy az pár hét alatt összeomoljon. Ettől még a drogokat és az alkoholt én is nagyon káros dolognak tartom a társadalomra nézve, de ettől még nem ugyanaz mint a koronavírusjárvány....
Csak a dohányzástól évi 28 ezer ember hal meg. Én ebből arra következtetek, hogy nagyon is leterhelik, csak ők bele vannak kalkulálva ...
A koronavírus pedig még rájött pluszban, és ezt így már nem bírja el, de hozzá kell tennem, hogy a koronavírus előtt is elég gyászos volt a helyzet.
 
W

Wilson

Guest
Csak a dohányzástól évi 28 ezer ember hal meg. Én ebből arra következtetek, hogy nagyon is leterhelik, csak ők bele vannak kalkulálva ...
A koronavírus pedig még rájött pluszban, és ezt így már nem bírja el, de hozzá kell tennem, hogy a koronavírus előtt is elég gyászos volt a helyzet.
Most komolyan:).Ha pár hét alatt úgy leterheli a magyar egészségügyet a koronavírus járvány, hogy tele van az összes intenzív osztály nincs kapacitás a normális ellátásra te ezt akarod összehasonlítani az alkohol és a dohányzás által okozott hatásokkal?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 822
25 484
113
Egészségügyi dolgozó nem szüntetheti meg jogviszonyát a veszélyhelyzet ideje alatt. (Ez korábban is így volt, június 15-ig nem mondhattak fel a dolgozók, most ezt a rendelkezést megint bevezették.)

Nem megy be többet dolgozni és kész. Pont.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak a dohányzástól évi 28 ezer ember hal meg.
Ebbe azért elég komolyan bele lehetne állni. Maradjunk annyiban, hogy egyszerűbb ezt mondani. De mindegy is. Ettől még nem jó, csak ugye nem ugyanaz. Olyan mint ha azt mondanád, hogy ne oltsunk TBC ellen, mert csak a Piávei csatában napi 10 ezer ember meghal.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson