Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
De hol? Kik között? Egészségesek vs. krónikus betegek? Fiatalok vs. idősek? Korcsoportok?

Így van, jó lenne egy kicsit disztingváltabban gondolkodni, mert az nem véletlen, hogy valaki oltással is kórházba kerül, valaki meg oltás nélkül is egy enyhe náthának éli meg az egészet.

Erről persze szó sem lehet, mert akkor még a végén elindulnánk egy olyan irányba, hogy az emberek egészségesebben élhetnének, jobb életminőségben.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Milyen nyájimmunitásról beszéltek? Az oltással pont úgy meg lehet fertőződni és azt továbbadni, mint oltás nélkül (még vitatott, hogy az oltott kevesebb vírust ürít-e mint az oltatlan - de mindenképpen ürít és ha nem is 6 napig/mint az oltatlan/, de 2-3 napig fertőz).
Vagyis, ha 99%-ban át lesz oltva a társadalom, akkor is terjedni fog a vírus, csak annyi lesz az előnye/ami nem kevés/, hogy nem lesz leterhelve az EÜ rendszer, mert enyhébb lefolyást eredményez.
Nem kétkedőnek szól a postom, csak ő írt most arról amiről szólni akarok.

Általános hozzászólás.

Amikor én meséltem korábban hogy még az oltások előtti időkben háromszor kaptam el a vírust nagyjából fél éves időközönként, akkor egy csomóan "lámáskodtak" itt nekem, néhányan pedig megpróbáltak engem "ekézni". Miután ma azt nézik teljes bolondnak aki azt próbálja előadni hogy ezt a rohadt vírust nem lehet többször elkapni, szeretném tudni hányan tartanak ki a korábbi bolond álláspontjuk mellett amit akkor állítottak ? És ki is volt aki a helyes dolgot mondta ? Csak annyival előrébb járt a többieknél, hogy szinte mindenki lámát játszott, mert nem hitte el a tutit ? :rolleyes::D:p

Néha nem ártana pár embernek ha belenézne a tükörbe varázsszemüveg nélkül, hogy végre azt lássa aki ott áll, nem egy varázslatot egy elképzelt képet magáról.

Nem szállok vissza ebbe topicba, hiába voltam itt oszlopos tag sokáig, mert nem sok minden változott, én pedig nem akarok értelmetlen szélmalom harcokat vívni senkivel.
 
W

Wilson

Guest
Így van, jó lenne egy kicsit disztingváltabban gondolkodni, mert az nem véletlen, hogy valaki oltással is kórházba kerül, valaki meg oltás nélkül is egy enyhe náthának éli meg az egészet.

Erről persze szó sem lehet, mert akkor még a végén elindulnánk egy olyan irányba, hogy az emberek egészségesebben élhetnének, jobb életminőségben.
Mennyi is a korhàzba kerülő oltottak és oltatlanok aránya?
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Nem kétkedőnek szól a postom, csak ő írt most arról amiről szólni akarok.

Általános hozzászólás.

Amikor én meséltem korábban hogy még az oltások előtti időkben háromszor kaptam el a vírust nagyjából fél éves időközönként, akkor egy csomóan "lámáskodtak" itt nekem, néhányan pedig megpróbáltak engem "ekézni". Miután ma azt nézik teljes bolondnak aki azt próbálja előadni hogy ezt a rohadt vírust nem lehet többször elkapni, szeretném tudni hányan tartanak ki a korábbi bolond álláspontjuk mellett amit akkor állítottak ? És ki is volt aki a helyes dolgot mondta ? Csak annyival előrébb járt a többieknél, hogy szinte mindenki lámát játszott, mert nem hitte el a tutit ? :rolleyes::D:p

Néha nem ártana pár embernek ha belenézne a tükörbe varázsszemüveg nélkül, hogy végre azt lássa aki ott áll, nem egy varázslatot egy elképzelt képet magáról.

Nem szállok vissza ebbe topicba, hiába voltam itt oszlopos tag sokáig, mert nem sok minden változott, én pedig nem akarok értelmetlen szélmalom harcokat vívni senkivel.
Tudom, hogy most megragadom a lényeget, de mit jelent az, hogy "lámáskodik"?
 
  • Vicces
Reactions: milagro

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Na akkor tisztázzuk szerinted ma a magyar tàrsadalomban melyik az a társadalmi csoport amely tökéletesen tisztában van a covid járvány társadalomra gyakorolt hatàsaival?Az orvosok, a kormány vagy Gyömbér Béla oltás szkeptikus, fényevő és szemmel gyógyító természetgyógyász?
Mindenki tisztában van és senki nincs tisztában.
Mindenki érzi, hogy kúrva nagy változás jön a társadalomra, de senki nem akarja elhinni. A többség letagadja a szemmel látható és változásra utaló tényeket.
Szerintem pár éven belül az egész fogyasztói társadalom megy a kukába.
 
W

Wilson

Guest
Mindenki tisztában van és senki nincs tisztában.
Mindenki érzi, hogy kúrva nagy változás jön a társadalomra, de senki nem akarja elhinni. A többség letagadja a szemmel látható és változásra utaló tényeket.
Szerintem pár éven belül az egész fogyasztói társadalom megy a kukába.
Én nem éppen erre gondoltam:),hanem arra, hogy melyik társadalmi csoport, hatalmat gyakorló testület az amelyiknek a véleménye, döntése alapján lehet/kell korlátozni az egyéni szabadságjogokat a társadalom érdekében....
 
W

Wilson

Guest

Döntött a törvényszék: ki kell adni a járványügyi adatokat...​


A Fővárosi Törvényszék kimondta, hogy az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) „alapvető fontosságú adatokat tartott vissza” a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban, amikor nem válaszoltak a 444.hu közérdekű adatigénylésére. Az első fokon született döntés szerint a hivatalnak napokra és kórházakra lebontva ki kell adnia, hogy mennyi koronavírusos beteget ápoltak intenzív és nem intenzív osztályon tavaly szeptembertől idén márciusig.

A lap még március elején kérte ki közérdekű adatigénylésben a hivataltól a kórházanként lebontott adatokat. Erre március 24-én érkezett válasz, de akkor mindössze 45 nappal meghosszabbították a válaszadás határidejét. Végül egy hónappal később, április 26-án azt az egy mondatot adták válaszként, hogy
hivatkozással a 2021. március 8. napján benyújtott közérdekű adatkérésére, kérem, hogy az adatok tekintetében keresse fel a www.koronavirus.gov.hu weboldalt.
Az oldalon viszont egyik kérdésükre sem találtak választ, így a bíróságon folytatták az ügyet. Az OKFŐ erre egy ellenkérelemmel válaszolt, amelyben azt állították, hogy az adatok egy részét nem birtokolják.
A mostani ítélet indoklásakor a bíró elfogadhatatlannak és rosszhiszeműnek nevezte a hivatal eljárását, a 45 napos határidő kihasználását pedig a visszaélésszerű joggyakorlás kategóriájába sorolta. A bíró szerint az is egyértelmű, hogy az OKFŐ napi és kórházankénti bontásban is rendelkezik a kért adatokkal. Ezt Takács Péter, a hivatal főigazgató-helyettese is elismerte, hozzátéve:
más kérdés, hogy tároltuk-e azokat, az én vezetésem alatt álló szervezeti egységben biztosan nem.
Takács Péter hozzátette, hogy a jelentések e-mailben érkeznek be a kórházaktól, és azt is, hogy az áprilisi–májusi adatok már valószínűleg nincsenek meg – azokat már törölhették. A bíró ugyanakkor az ítélet indoklásakor „teljesen súlytalannak” nevezte ezt az érvet.

Egy másik, ettől különálló eljárásban hasonló döntést hozott a bíróság a március–áprilisi időszakkal kapcsolatban is. Az OKFŐ azonban a döntések ellen fellebbezhet másodfokon vagy akár majd a Kúriánál is.


 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 849
113
Ez is egy válasz. De akkor senki sem vállal felelősséget semmiért?
Per pillanat, ha megnézed, a nagy döntéshozók kurvára nem vállalnak felelősséget szerte a világban a döntéseikért és tetteikért. Ebből lehet levezetni a kérdést, hogy a többi homo sapiensnek miért is kellene, ha ők nem? Ha nekik kell, akkor viszont azoknak miért nem? Homo sapiensebbek?

Ha a konkrét példát nézzük. Covid. Vállalt bárki felelősséget a hozzá kapcsolódó események láncolatában bármiért? Nem, kurvára nem. Ellenben a te felelősségedet agyvérzésig sulykolják.

Te magad, ahogy itt sokan, állandó ábrándban várjátok a kötelezést. Ami nem jön, hanem pont a hozzá tartozó felelősséget tolja lefelé magáról, némi jogi hablattyal mentegetve azokat is, akikre rátolták ezt, a végén ott áll a csupasz jogrendhez láncolt lény, az egyes ember, akinek viszont a teljes társadalmasdival nyomni akarják a vállát az összes köcsög bürokrata faszság felett, amit egy életen keresztül ráterhelnek azok, akik maguknak egy élhető, külön jogrendet tartanak fent, felelősség nélkül.

Rossz leszel-e, ha hozzájuk hasonulsz abban amit teremtettek és rád hárítják a megelőző, élethosszig tartó kényszereken felül a teremtményüket? Jó leszel-e, ha megadod magad annak, aminek ők maguk nem? Kell felnézned rájuk és elfogadnod a dolgaikat, látva, hogy hogyan is van ez? Elutasíthatod-e pusztán azért, mert te magad egy emberi lény vagy a földön, aggyal, döntésekkel, ugyanannyira homo sapiens megfontolásokkal mint ők?
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 055
5 552
113
Nem tudni ki lehet a másik rockzenész, de jobbulást mindenkinek!


Ennél a pontnál szólt közbe Bencsik András, Kóbor Jánost megemlítve, aki a hírek szerint a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán fekszik.

Azok közé tartozom, akik tényleg szó szerint imádkoznak Kóbor János életéért, mert Kóbor János, Kóbor Mecky, az Omega énekese nem volt híve, ő úgy gondolta, az immunrendszere elég erős. Elkapta. És most küzd az életéért. Imádkozom, hogy túlélje, azért, mert egy klassz ember, és neki joga volt azt mondani, hogy nem, de életveszélyben forog
– mondta az újságíró, akit az alábbiakkal szakított félbe Ókovács Szilveszter:

UGYANÍGY VAN EGY MÁSIK, UGYANILYEN KORÚ ROCKIKON. MÉG NEM MENT KI A NEVE, ÉS ÉN SEM FOGOM ELMONDANI. UGYANILYEN ESETBEN VAN, NEM OLTATTA BE MAGÁT, ÉLET ÉS HALÁL KÖZÖTT…

 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
Nem tudni ki lehet a másik rockzenész, de jobbulást mindenkinek!


Ennél a pontnál szólt közbe Bencsik András, Kóbor Jánost megemlítve, aki a hírek szerint a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán fekszik.


– mondta az újságíró, akit az alábbiakkal szakított félbe Ókovács Szilveszter:

UGYANÍGY VAN EGY MÁSIK, UGYANILYEN KORÚ ROCKIKON. MÉG NEM MENT KI A NEVE, ÉS ÉN SEM FOGOM ELMONDANI. UGYANILYEN ESETBEN VAN, NEM OLTATTA BE MAGÁT, ÉLET ÉS HALÁL KÖZÖTT…

Mondjuk azért eléggé problémás, hogy joga van azt mondani, hogy nem. Mert azzal, hogy azt mondta, hogy nem, aztán meg beteg lett, adott esetben egy másik ember elől veszi el a kórházi ágyat, a kapacitást, felszerelést, gyógyszereket. És persze időt. Úgy lenne fair, hogy ha azt mondja, hogy nem akar oltást, akkor azt is vállalja, hogy ha beüt a gebasz, akkor otthon kúrálgatja majd magát. Mert így azért valamilyen szinten a mások farkával veri a csalánt, még ha a sajátja is odakeveredik.