Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
A sok oltásfóbiástól nagyon szívesen megkérdezném amúgy, hogy mi abban a jó,hogy oltatlanul komoly esélyt adnak annak, hogy egy korház túlterhelt intenzív osztályán teljesen egyedül (távol a szeretteiktől) kísértsék a halált?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
A sok oltásfóbiástól nagyon szívesen megkérdezném amúgy, hogy mi abban a jó,hogy oltatlanul komoly esélyt adnak annak, hogy egy kórház túlterhelt intenzív osztályán teljesen egyedül (távol a szeretteiktől) kísértsék a halált?
Jajj de gonosz vagy... hát az, hogy megvédték az alkotmányos szabadságjogaikat! :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
A sok oltásfóbiástól nagyon szívesen megkérdezném amúgy, hogy mi abban a jó,hogy oltatlanul komoly esélyt adnak annak, hogy egy korház túlterhelt intenzív osztályán teljesen egyedül (távol a szeretteiktől) kísértsék a halált?

Jajj de gonosz vagy... hát az, hogy megvédték az alkotmányos szabadságjogaikat! :rolleyes:
Szeretnénk látni, ahogy a mellettünk fekvő háromszor oltott kiszenved védettsége teljes tudatában amit csak az oltások adhattak meg neki. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Jajj de gonosz vagy... hát az, hogy megvédték az alkotmányos szabadságjogaikat! :rolleyes:
Most,hogy mondod tényleg biztos van abban valami magasztosan felemelő,hogy az alkotmányos szabadságjogaikat védve hörögve levegő után kapkodva haldokolnak az intenzív osztályon vagy "jobb esetben" a covid szövődményeibe belerokkanva vegetálni,miközben a La Marseillaise-t dúdolják....:)
 
W

Wilson

Guest
Szeretnénk látni, ahogy a mellettünk fekvő háromszor oltott kiszenved védettsége teljes tudatában amit csak az oltások adhattak meg neki. ;)
Akárhogy is nézem egy háromszoros oltottnak minimum hétszer kisebb az esélye,hogy intenzív osztályra kerüljön mint egy oltatlannak és szerintem ebben a társasjátékban amelyben a covid osztja a lapokat én szeretnék a győztes oldalra kerülni és szerintem te is:)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
A Szputynik 2 különböző adenovírus, pont azért, h ha valaki immunis egyre, kettőre tuti nem.
Nem egészen. Azért, mert az első komponensnél termelődik ellenanyag a hordozó vírusra is, ami nem akadályozza a második hatását, ha az másmilyen. Ez magyarázza valószínűleg az AZ erősebb hatását, ha ez első féldózis volt vagy a kettő közt hosszabb az eltelt idő.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
A sok oltásfóbiástól nagyon szívesen megkérdezném amúgy, hogy mi abban a jó,hogy oltatlanul komoly esélyt adnak annak, hogy egy korház túlterhelt intenzív osztályán teljesen egyedül (távol a szeretteiktől) kísértsék a halált?

Jajj de gonosz vagy... hát az, hogy megvédték az alkotmányos szabadságjogaikat! :rolleyes:
Kicsit komolyabban pedig, jó lenne akkor tiszta vizet önteni végre a pohárba. Most mi a kérdés igazán?

-Ha az oltatlan önmagát tekintve, saját döntése folytán oltatlan, akkor mi a problémád ezzel? Betegség, kórházba lehet kerülni vele, ha:

-Gyenge a szervezete védekezőképessége valamilen ok folytán. Főképp egyéb betegségek esetén. Lehet a halálozási rátát nézegetni, de ha az életbenmaradási rátát nézzük, akkor szerintem nem a rettenetes aggodalom képe bontakozik ki.

Én eddig kétszer estem át rajta kockáztatva a szövődményeit. Ha oltva lettem volna ezalatt, akkor kockáztattam volna a betegség és az oltás esetleges szövődményeit. Így eggyel kevesebb lehetőséget biztosítottam a szövődmények fellépésére.

Miért ostorozandó tehát, ha oltatlanul kockáztat, ha ahogy tudjuk, hogy oltva is fertőzhet, megbetegedhet, súlyosan megbetegedhet, bele is halhat, kevesebb kockázatnak tette ki magát, mint akik újra meg újra beleálltak többféle oltás lehetséges kockázataiba, amiknek ismeretlenek a hosszútávú hatásai, mert nem teltek el évek amik alapján létezhetne az ismeretanyag?

Többen kerülnek be a oltatlanul a kórházakba? Nincs hivatalos adat itthon erről, csak hablaty, illetve majdnem azonos arány. Globálisan viszont van, ahol igen, van ahol nem, és van ahol csak oltott, tehát a globális összképet nézve azért kockáztatunk ezzel, mert nem bízunk a jelen helyzetben bármiféle jóindulatúságban ebben az egész mocsok ügyben.

Tehát miért nem kérdezed a kérdésedet az oltottaktól is? Kiegészítve, hogyha egyszer már nyilvánvalóan beteljesült egy rakás dolog abból, amiknek a kijelentéséért megbélyegzés járt, fertőző oltottak, beteg oltottak, halott oltottak, mellékhatásos oltottak, hogy miért vállalják ennek az extra kockázatát, ha lényegében annyit érnek el vele, hogy úgy hordják ki, mint hatalmas számú nem oltott, akik lazán hordják ki?

Blitztől külön cinikus az alkotmányos jogok semmibevétele. Gondolom ha beugrana valaki hozzád éjjel egy esős napon mikor senki nem hall semmit és kicsit szétcsap, benéz anyu szoknyája alá, elvisz ezt-azt, akkor feltételezem kicsit jobban aggódnál az alkotmányos jogaid miatt. Szóval légyszíves ne degradáld az enyémeket, tekintve, hogy vannak. Elveszem szívesen a tieidet, ha ennyire nem szereted őket. :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Akárhogy is nézem egy háromszoros oltottnak minimum hétszer kisebb az esélye,hogy intenzív osztályra kerüljön mint egy oltatlannak és szerintem ebben a társasjátékban amelyben a covid osztja a lapokat én szeretnék a győztes oldalra kerülni és szerintem te is:)
Én már győztem. Kétszer. Könnyen. Gondolom legalább egy évig a szar szemétrevaló immunrendszerem ellesz a következő éves légúti balhéig. Aki akarja, hogy inkább féléves szavatossága legyen, az tőlem lehet majd 4-5-6-100x oltott is.
 
W

Wilson

Guest
Kicsit komolyabban pedig, jó lenne akkor tiszta vizet önteni végre a pohárba. Most mi a kérdés igazán?

-Ha az oltatlan önmagát tekintve, saját döntése folytán oltatlan, akkor mi a problémád ezzel? Betegség, kórházba lehet kerülni vele, ha:

-Gyenge a szervezete védekezőképessége valamilen ok folytán. Főképp egyéb betegségek esetén. Lehet a halálozási rátát nézegetni, de ha az életbenmaradási rátát nézzük, akkor szerintem nem a rettenetes aggodalom képe bontakozik ki.

Én eddig kétszer estem át rajta kockáztatva a szövődményeit. Ha oltva lettem volna ezalatt, akkor kockáztattam volna a betegség és az oltás esetleges szövődményeit. Így eggyel kevesebb lehetőséget biztosítottam a szövődmények fellépésére.

Miért ostorozandó tehát, ha oltatlanul kockáztat, ha ahogy tudjuk, hogy oltva is fertőzhet, megbetegedhet, súlyosan megbetegedhet, bele is halhat, kevesebb kockázatnak tette ki magát, mint akik újra meg újra beleálltak többféle oltás lehetséges kockázataiba, amiknek ismeretlenek a hosszútávú hatásai, mert nem teltek el évek amik alapján létezhetne az ismeretanyag?

Többen kerülnek be a oltatlanul a kórházakba? Nincs hivatalos adat itthon erről, csak hablaty, illetve majdnem azonos arány. Globálisan viszont van, ahol igen, van ahol nem, és van ahol csak oltott, tehát a globális összképet nézve azért kockáztatunk ezzel, mert nem bízunk a jelen helyzetben bármiféle jóindulatúságban ebben az egész mocsok ügyben.

Tehát miért nem kérdezed a kérdésedet az oltottaktól is? Kiegészítve, hogyha egyszer már nyilvánvalóan beteljesült egy rakás dolog abból, amiknek a kijelentéséért megbélyegzés járt, fertőző oltottak, beteg oltottak, halott oltottak, mellékhatásos oltottak, hogy miért vállalják ennek az extra kockázatát, ha lényegében annyit érnek el vele, hogy úgy hordják ki, mint hatalmas számú nem oltott, akik lazán hordják ki?

Blitztől külön cinikus az alkotmányos jogok semmibevétele. Gondolom ha beugrana valaki hozzád éjjel egy esős napon mikor senki nem hall semmit és kicsit szétcsap, benéz anyu szoknyája alá, elvisz ezt-azt, akkor feltételezem kicsit jobban aggódnál az alkotmányos jogaid miatt. Szóval légyszíves ne degradált az enyémeket, tekintve, hogy vannak. Elveszem szívesen a tieidet, ha ennyire nem szereted őket. :rolleyes:
Nem akarlak megbántani de ezt rosszul tudod, a világban bárhol ahol hivatalos statisztikát kiadtak,mindenhol gyakorlatilag hasonló arányok vannak a korházba került és súlyosan megbetegedett oltottak és oltatlanok számát tekintve, sokkal több oltotatlan van intenzív osztályon mint oltott,és mondok neked egy helyi statisztikát (nem hivatalos) délelőtt beszéltem a debreceni covid intenzív osztályon dolgozó rokonommal és ő a következőt mondta a debreceni intenzív osztályon ápolt covidosok között 75-80 % az oltatlanok aránya és bőven van köztük életerős 40-50 éves ember és sajnos ez nem hablaty.Neked szerencséd volt,hogy komolyabb tünetek nélkül megúsztad,de hidd el nagyon sokan nem és ez bőven elég ahhoz,hogy a magyar egészségügy összeomoljon, és amit teljesen figyelmen kívül hagysz az az ,hogy egy oltottnál sokkal kisebb eséllyel alakul ki súlyos covid fertőzés mint egy oltatlannál,én személy szerint fel nem foghatom miért kell orosz rulettet játszani azzal,hogy valaki nem oltatja be magát....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Leonidas
W

Wilson

Guest
Én már győztem. Kétszer. Könnyen. Gondolom legalább egy évig a szar szemétrevaló immunrendszerem ellesz a következő éves légúti balhéig. Aki akarja, hogy inkább féléves szavatossága legyen, az tőlem lehet majd 4-5-6-100x oltott is.
Mint írtam feljebb neked szerencséd volt, de sok embernek nem volt ekkora szerencséje....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Nem, kevés embernek nem volt ekkora szerencséje. Sok embernek ekkora szerencséje volt.
Igen, a többség igy megússza, de 6.000 most úgy leterheli a kórházakat, hogy lassan megszűnik az egészségügy. És ez zajlik Romaniaban, Ausztriaban, Szlovákiában, Bajororszagban.

Mert hiába ússza meg könnyen vki, ha mást megfertőz, aki meg kórházba jut. Ha mki kórházba kerülne, nem tudna hatékonyan terjedni. De pont így igen!!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Igen, a többség igy megússza, de 6.000 most úgy leterheli a kórházakat, hogy lassan megszűnik az egészségügy. És ez zajlik Romaniaban, Ausztriaban, Szlovákiában, Bajororszagban.

Mert hiába ússza meg könnyen vki, ha mást megfertőz, aki meg kórházba jut. Ha mki kórházba kerülne, nem tudna hatékonyan terjedni. De pont így igen!!
Influenza: rengeteg a halálos áldozat - HáziPatika (hazipatika.com)

Hol a ..szban is volt ez a hisztérikus állapot?
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Persze. Erre vannak a kórházak. Nélkülük lenne a szerencsére alapozva.

A kórház nem azért van, hogy a hobbi covidosok odaszippantsák az összes fehér köpenyest aki látott már beteget. Én meg nem jutok szemészhez meg onkológushoz mert ezek a szakemberek meg a hobbi covidosok kezét fogják, homlokát törölgetik váltott műszakban, az ő rendelőik meg üresen konganak.

Én Kásler helyében simán megmondanám, hogy gyerekek, van mondjuk 700 lélegeztetőgépre úgy szakember, hogy nem ürítjük ki az egyéb szakrendeléseket, aki erre a 700 ágyra ráfér az ráfér, aki nem, az így járt, jó menta teázást otthon. Majd Erika hívja ha szabadult fel ágy és lehet jönni.

Prioritást élveznek az oltott betegek, aki arra nem vette a fáradtságot, hogy beoltassa magát az mehet a sor végére. A rákos szűrővizsgálat és a gyerek szemészeti vizsgálata minimum olyan fontos mint valami szélütött....