Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Ez egy tipikus buta hozzászólás. A kutatások eredményeit hozta le. Ott a videóban a forrás, állítsd le a képet és keresd meg az eredeti angol forrást. Csak egy kis ész kell mindig a probléma megoldására, ha valaki nem ért oroszul. :)
Nézd, én teljesen buta vagyok, nem is akarok okosnak látszani, mert az embriség jó része nálam többet tud egy csomó dologról. De már ott kezdődik, hogy mit jelent az, hogy egy vakciba halált okoz.
Már nem emlékszem pontosan, Izraelben mennyivel több myocarditis volt oltás után mint oltás nélkül, de nem 2 nagyságrend. Ebből volt ha jól emlékszem 1 halott. Na most akkor döntse el valaki cáfolhatatlan biztonsággal hogy az a fulmináns myocarditis a vakcinától vagy épp egyéb okból volt... Vagy kimutatták a szívizomban/erekben az oltás hatására termelődött S-proteint?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Nézd, én teljesen buta vagyok, nem is akarok okosnak látszani, mert az embriség jó része nálam többet tud egy csomó dologról. De már ott kezdődik, hogy mit jelent az, hogy egy vakciba halált okoz.
Már nem emlékszem pontosan, Izraelben mennyivel több myocarditis volt oltás után mint oltás nélkül, de nem 2 nagyságrend. Ebből volt ha jól emlékszem 1 halott. Na most akkor döntse el valaki cáfolhatatlan biztonsággal hogy az a fulmináns myocarditis a vakcinától vagy épp egyéb okból volt... Vagy kimutatták a szívizomban/erekben az oltás hatására termelődött S-proteint?
40 halottról számolnak be a Pfizer oltás mellékhatása után és 22 halottról az Astra-Zeneca oltás után, amik nem nagy számok. Orosz szövegből ez jött le. De akit érdekel keresse meg az eredeti angol nyelvü forrást.
 
W

Wilson

Guest
Nézd, én teljesen buta vagyok, nem is akarok okosnak látszani, mert az embriség jó része nálam többet tud egy csomó dologról. De már ott kezdődik, hogy mit jelent az, hogy egy vakciba halált okoz.
Már nem emlékszem pontosan, Izraelben mennyivel több myocarditis volt oltás után mint oltás nélkül, de nem 2 nagyságrend. Ebből volt ha jól emlékszem 1 halott. Na most akkor döntse el valaki cáfolhatatlan biztonsággal hogy az a fulmináns myocarditis a vakcinától vagy épp egyéb okból volt... Vagy kimutatták a szívizomban/erekben az oltás hatására termelődött S-proteint?
Itt van amúgy az oldal linkje...


Ez azért árnyalja a képet...

"Az Egyesült Királyság Sárgakártya-rendszere az oltás utáni mellékhatások önbejelentésének eszköze, de egyes betegek (vagy orvosaik) is alkalmazták a Covid-19 fertőzés bejelentésére. Ezeket a jelentéseket vakcinagyártókra lebontva, kéthetente teszik közzé. Az adatok hiányosak és nem veszik figyelembe az életkort"

Amúgy találtam benne egy érdekességet, amit az oltás ellenesek nagyvonalúan mindig figyelmen kívül hagynak....:)

"A Pfizer vakcina kiterjedt, jól dokumentált és széles körben elterjedt izraeli bevezetésének köszönhetően ezeknek az oltóanyagoknak a pozitív hatásait közel valós idejű adatokkal tették elérhetővé. A március 15-ig teljesen beoltott 1 849 101 emberből 79-en haltak meg Covid-19-ben – ez mindössze 0,004 százalék, szemben a világjárvány kezdete óta tapasztalt 0,7 százalékos halálozási rátával Izraelben. 9 Továbbá a frissített adatokat naponta teszik közzé."
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
40 halottról számolnak be a Pfizer oltás mellékhatása után és 22 halottról az Astra-Zeneca oltás után, amik nem nagy számok. Orosz szövegből ez jött le. De akit érdekel keresse meg az eredeti angol nyelvü forrást.
Megnéztem mind a 2 perc orosz szöveget. Valahogy a forrás megjelölését ne vettem észre, de lehet, csak figyelmetlen voltam...
Amúgy 1:1000000 a halálozása az AZ-nek és 4:1000000 az Pfizernek. Kissé emarad a Milagro-féle 1:20000-től...
 
W

Wilson

Guest
Megnéztem mind a 2 perc orosz szöveget. Valahogy a forrás megjelölését ne vettem észre, de lehet, csak figyelmetlen voltam...
Amúgy 1:1000000 a halálozása az AZ-nek és 4:1000000 az Pfizernek. Kissé emarad a Milagro-féle 1:20000-től...
Bizony, Tony Blair oldaláról még egy adat....

"AstraZeneca vakcina miatti vérrög kialakulásának valószínűsége körülbelül 1 a 250 000-hez , míg az orális fogamzásgátlók miatti vérrög kialakulásának valószínűsége körülbelül 1: 2000 de egyes tanulmányok még 1: 1000-re is utalnak...."
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 316
14 062
113
Teljes beoltotság mértéke vs arányos halálozás az utolsó egy hét alatt:

258879316_199947532308893_2300597521023913670_n.jpg
 
W

Wilson

Guest
  1. .

40 halottról számolnak be a Pfizer oltás mellékhatása után és 22 halottról az Astra-Zeneca oltás után, amik nem nagy számok. Orosz szövegből ez jött le. De akit érdekel keresse meg az eredeti angol nyelvü forrást.
Tony Blair oldaláról még az jött ki, hogy az oroszok keverik az oltás mellékhatása miatt meghaltak , az oltás után meghaltak számával lásd a táblázatot:):)



  • AstraZeneca Pfizer



  • A sárga lapon arról számoltak be
  • ,hogy egy adag beadása után
  • elkapták a Covid-19-et 321 626

  • A sárgalapos jelentések
  • a Covid-19 okozta halálesetről,
  • miután megkapták az adagot 22 40




 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
K

kamm

Guest
Halvanyan mintha ujra ereznek szagokat... hivatalosan a trace corps mar a hetvegere gyogyultnak nyilvanitott (textben kaptam napi online surveyre linket minden nap, mindig toltogettem szorgalmasan, hogy allnak a tuneteim), de ez a szaglas-izleles megol. Az izleles kicsit jobb lett, lenduletbol csinaltam egy forralt bort (jol jott, Celsiusban 4-5 fokok repkednek a hetvegen - par napja 19 volt napkozben), de ez a franya szaglas meg mindig csak neha-neha villan be... orjito, de bosszubol csak steaket meg burgert eszem napok ota, azt nem lehet elrontani. :D
Ja es tegnap ota mindenkinek ingyenes lett 18 felett a booster shot - perfect timing... :rolleyes:

Akkor majd (kb unnepek elott) erdemes lesz (a ket Pfizer utan) inkabb J&Jt kernem ezuttal, mi a konszenzus az itteni tudomanyos tanacsban a mixelesrol? :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 019
113
Halvanyan mintha ujra ereznek szagokat... hivatalosan a trace corps mar a hetvegere gyogyultnak nyilvanitott (textben kaptam napi online surveyre linket minden nap, mindig toltogettem szorgalmasan, hogy allnak a tuneteim), de ez a szaglas-izleles megol. Az izleles kicsit jobb lett, lenduletbol csinaltam egy forralt bort (jol jott, Celsiusban 4-5 fokok repkednek a hetvegen - par napja 19 volt napkozben), de ez a franya szaglas meg mindig csak neha-neha villan be... orjito, de bosszubol csak steaket meg burgert eszem napok ota, azt nem lehet elrontani. :D
Ja es tegnap ota mindenkinek ingyenes lett 18 felett a booster shot - perfect timing... :rolleyes:
Nézd a pozitív oldalát! Ha befingasz a kocsiba legyen bármilyen cifra is nem fogod érezni a bukéját! :rolleyes: :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Ha meg újságírói felelősségről beszélünk akkor ez az indexes Borsi Gergely jó példa. Sinopharm és Szputnyik elleni bizalmatlanságkeltés a cikk lényege.


Kritikátlanul átvesz egy szerb cikket. az igazságtartalmát nem vizsgálja. Valószínűleg tudja, hogy hazugság, de megírta. Ez ebből latszik.

legalábbis erre hívták fel a figyelmet Szerbiában.

Hivatkozik egy Idegenforgalmi igazgatóra az eredeti szerb írás.

Ezzel szemben mi az igazság??
Az elején politikai bizalmatlansági okokból 99% nem ismerte el Azóta egyre több ország ismeri el mindkettőt és nincs utazási korlátozás. Erre a legjobb példa a Sinopharm, amivel már az USA-ba is lehet utazni..



Már nyáron az összes szomszédos országba beutazhattál mindkét oltassal. Kivéve Ausztria Szputnyik. Ez azóta egész EU szinten bővült, főleg amióta a WHO a Sinopharmot is elismerte.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and nyugger

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Igazad van, teljesen egyértelmű, hogy őt is a gaz oltásellenes propaganda tette tönkre:
Mivaaaan?
Ez megint mia tököm?
A Blikk megírta, hogy a lánya szerint egészséges volt?
Nyilván azért került mindenki karanténba körülötte (mentősök is!), mert "álpozitív" tesztet adott.

Arról nem írt a "szaklap", hogy be volt-e oltva ez a nyomorult?
 
  • Tetszik
Reactions: BJani