Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 120
113
Drága barátom, lélegeztető gépet kb minden ágy mellé tudnánk állítani. Kezelőszemélyzetet viszont nagyon nem. És ez itt a baj
Azt ugye tudod, hogy magyarok fejlesztettek egy olyat, ami 5 beteget lát el egyszerre?
Ez igen sok dolgot jelenthet:
  • minden megy tovább az eddigiek szerint,
  • sokkal kevésbé lesz ettől fertőző,
  • vagy éppen sokkal fertőzőbb lesz, mert hatékonyabban képes kötődni a sejtekhez.
Ami a védőoltásokat illeti, itt is több dolog lehetséges:
  • a harmadik dózis ez ellen is hatékony védelmet alakít ki,
  • erősen csökken a hatékonyság, de mondjuk egy 4. dózis már hatékony lesz,
  • a 10. dózis se segít, frissíteni kell a vakcinákat.
Másrészt pedig, ha a jelenlegi - tüskefehérjére kihegyezett - oltások elvéreznek ellene, akkor nagy eséllyel csak az inaktivált vírust tartalmazó vakcinák maradnak, mint utolsó bástya, elvégre ezek többek között a nukleokapszid ellen is termelhetnek antitesteket. De ebben az esetben feltehetően ezek hatékonysága is csökkenne.

Kérdés, hogy mekkora a fertőzőképessége: ha kisebb, mint a deltáé, akkor nem kell túlzottan aggódni, mert nem lesz képes túlnőni.

Személyes véleményem, hogy ha az immunrendszerünket már valamilyen formában (természetes úton, oltás révén) összeismertettük a koronavírussal, akkor nem lesz teljesen védtelen egy ilyen markánsabban eltérő mutánssal szemben.
De a biztonság kedvéért megidézem @Redgreg kollégát, ő nálam sokkal járatosabb az immunológia rejtelmeiben.
Az mRNS, vektor megy a levesbe... Ezt ugatom fél éve...
Nem lenne jó újrkezdeni az egészet, ha az eddigi antitestekre rezisztens lenne az új afrikai verzió...
Hahaha. Amíg van a spájzban Fájzer, addig azt kapsz...
erre valami, bármi, minimális indok, hogy miért?
Mert a tüskefehérje megváltozott...
Akkor lényegében a Sino kivételével mind ilyen.
!!!
Szerintem is az mRNS oltások által generált, de csak tüskefehérjére koncentráló védelmet cselezi ki. Logikus is, mert a vírusra innen nehezedik nyomás és ő tesz is annak érdekébe, hogy a tüskefehérjéjét úgy módosítsa (vagy ne add isten, el is hagyja), hogy a szervezet már ne ismerje fel. Szóval szerintem is szívás lesz ez az új variáns, ha elterjed (de nagyon remélem, hogy nem).
Pontosan... És akkor jöhet a kórus.
A szemét óóbáán elölt vírust tartalmazó vakkkcináát Nerez+lop+mészáros! Debrecenben... Ja, hogy a többi qka?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Van, viszont miután a spike fehérje felel a fertőzőképességért, és maga a szervezet is elsődlegesen arra reagál, így kb még egy bp cserét is tudsz másnap. A nukleokapszid mutációit vizsgálta valaki?

Nagyon, de egyelőre fogalmunk sincs. Csak ezen nem segít a kínai vakcina, mert ha kicselezte a vektorokat, és mRNSeket, akkor a kínait is legalább 90%ban.

Halálozással szemben igen. 85 felett mondjuk markánsabb a különbség. De van a megbetegedések sor is, ahol már szignifikáns az előny. És ugye nekünk az lenne jó, ha nem is betegednének meg az emberek.

Pontosan

De igen, és tavasszal végig mondtam, hogy a kínai is biztonságos, mindenki vegye fel, csak ugye MOST MÁR semmi sem indokolja, hogy CSAK AZT használjuk, és szerezzük be. És ennek a fedésére találta ki a NER az az jobb, meg mutációálóbb, meg hasonló remekeléseket. Ami viszont azért baj, mert
1. senki sem vizsgálta,
2. semmi sem indokolja

Mi az a hosszabb távú adat, amit állandóan követeltek. Mi számít hosszabb távúnak? Van egy rossz hírem, mivel a Sino is kb ugyanakkor jött ki, mint a többi, így PONT UGYANANNYI hosszabb távú adat van róla.

Ez nagyon szép, csak az megvan, hogy mikor készült el az első vektor vakcina? Elárulom kb a 2010-es évek közepe.
No, tehát akkor magával az eljárással hogy elölt vírus alapon dolgoznak mint formula, vagy mRNS-el, melyik a legrégebbi - leginkább kipróbált módszer?
Melyikkel legyártott oltásból kaptam már gyerekként is egy valag kötelezőt, elölt vírus alapúból vagy mRNS-ből ?

Mostanra személy szerint kevésbé tartok ettől az egésztől, mint a legelső hullám előtt, mert akkor még tényleg semmit nem lehetett látni tisztán belőle, ott engem is elriasztott a kínaitól az, hogy sokan sokfelé leírták hogy gyenge a hatékonysága. Ma úgy ítélem meg, hogy mivel mostanra én azt látom, hogy az éves elhalálozások átlaga nem sokszorozódott meg, NINCS akkora életveszély, hogy minden áron be kelljen vállalnom néhány % + hatékonyságért a legújabb és legkevésbé tesztelt mRNS formulával előállított kísérleti vakcinákat, jó lesz nekem a 100 éves elven működő Shino is.

Lehet hogy nincs igazam, de a tévedés jogát fenntartom magamnak!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Az mRNS, vektor megy a levesbe... Ezt ugatom fél éve...
Majd meglátjuk.
Mert a tüskefehérje megváltozott...

!!!

Pontosan... És akkor jöhet a kórus.
A szemét óóbáán elölt vírust tartalmazó vakkkcináát Nerez+lop+mészáros! Debrecenben... Ja, hogy a többi qka?
Nyugi, ha úgy alakul az inaktivált vakcinák hatékonysága is csökkenni fog.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
1. Erről Tulio de Oliveira, bio-informatikus professzor beszélt, aki két génszekvenálási intézményben is dolgozik Dél-Afrikában. Ma már mintegy 100 esetet azonosítottak az országban. A szomszédos Botswanában hétfőn négy esetet regisztráltak, akik egyébként kétszer oltottak voltak. Hongkongban egy dél-afrikai turistánál azonosították a variánst, és egy másik embernél is, akit karanténban helyeztek el.

2. Légtérzárak lesznek, kérdés mennyire késő, mennyi időt nyerünk vele.
1. Már egy éve attól tartok, hogy jöhet egy olyan szuper mutáns, ami elsődlegesen a védetteket támadja. Na az tényleg mély torkos lenne. Remélem csak kihozzák az új variáns elleni oltást.

2. Szerintem a légtérzár már késő. Sokan járnak arrafelé vadászni. Ha nem más azok is behozhatták már eddig, csak még nem vettük észre, lévén, hogy nem is kerestük, abból kifolyólag, hogy most a Delta a módi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Oltottban is mutálódhat a vírus, mert ők is megfertőződhetnek, ergo: bennük is replikálódik a vírus (főleg ha tünetesek) és minden replikáció egy mutációra adhat esélyt.
Tény azonban az is, hogy mivel kevesebb oltott betegedik meg a vírusnak kevesebb mutációs lehetősége lesz. DE akkor is lesz! Ha csak nem lesz olyan oltás, ami már a szervezetbe belépés pillanatában agyonüti a vírust és ezzel nem teszi lehetővé a sejtbe való behatolást.
Ha lesz ilyen oltás, akkor a vírus kinyiffan.
Én két Pfizer utan estem át a Deltan, 6 honappal a második után, 10-12 napig tartott, míg legyőztem, sokkal lassabban es joval nyugosebben, mint annor az eredetit, oltatlanul, 2020 február-marcius fordulóján.
 
M

molnibalage

Guest
Nem, pont arról szól a mostani összeülés, hogy akkor eljött az a pont, hogy akkor a mostani mRNS oltásoknak akkor ennyi volt és reszeltek.
Mert, ha a vizsgálatok ezt hozzák ki, akkor ez lehet a szomorú vég sajnos. Ha ez a változat fog terjedni, akkor kb. ugyanott fogunk tartani, mint 2020 év elején csak úgy, hogy ez még fertőzőképesebb is lehet. És úgy, hogy a mostani védettségek vagy semmit nem érnek vagy kétségesek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hát pont ez az.
Azt ugye tudod, hogy magyarok fejlesztettek egy olyat, ami 5 beteget lát el egyszerre?
Az pontosan 10 intenzív szakápoló. De még a minimális úgymond skeleton ajánlással is 5 db 2 ilyen szörnyszülöttre. Van? Ja, hogy már most is 5 beteg jut 1-re...
Az mRNS, vektor megy a levesbe... Ezt ugatom fél éve...
Az élet iskolájában megtanították. Csak alapvető immunológiát nem.
Mert a tüskefehérje megváltozott...
Ami azért jó, mert ez az immunválasz alapja. Az elölt vakcináknál is.
A szemét óóbáán elölt vírust tartalmazó vakkkcináát Nerez+lop+mészáros! Debrecenben... Ja, hogy a többi qka?
Igen, pontosan ezt adja a propaganda. Ott az orra előtt a számsor, hogy 10%al gyengébb összesítettben, de idős korosztályokban még jobban a megbetegedések elleni védelemben, de azért az a jó, merazorbánmegmondta.
No, tehát akkor magával az eljárással hogy elölt vírus alapon dolgoznak mint formula, vagy mRNS-el, melyik a legrégebbi - leginkább kipróbált módszer?
Melyikkel legyártott oltásból kaptam már gyerekként is egy valag kötelezőt, elölt vírus alapúból vagy mRNS-ből ?
Remélem ezt a hszt lukkártyán programoztad be a gépedbe. Mert melyik a régebbi, leginkább kipróbált módszer a számítástechnikában?
Amúgy gyerekkorodban még attenulált vakcinát is kaptál, az még régebbi, szóval szeretném kérdezni, miért nem azt követeled?
a legújabb és legkevésbé tesztelt mRNS formulával előállított kísérleti vakcinákat, jó lesz nekem a 100 éves elven működő Shino is.
De pontosan ugyanakkor jött ki a kettő. Pont ugyanannyit tudsz a két vakcina hosszútávú mellékhatásairól. Hozzátéve, hogy a hosszú covid szindrómát még mindig nem ismerjük eléggé, de valószínű, hogy maga a vírus okozza, tehát ad abszurdum még a hosszú covid is kijöhet mint mellékhatás.
Az, meg hogy milyen gyártástechnológiával készíted. Figyu, egy modern és egy 100 éves tablettázó sor között minimális lesz a különbség, és az acetil-szalicilsavat szinte változatlan szintézis úton gyártják immár 150 éve. Ahogy a Metamizol-Nátrium is 100 év körül van. Akkor most, én nyugodtan gyárthatok fájdalomcsillapítót belőle, minden vizsgálat nélkül, mert az Algopyrin meg az Aspirin...
Ti tényleg így képzelitek?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Te nagyon te... ha egy autó rendszáma (=vírus tüskefehérjéje) megváltozik, akkor bár az alvázszám (=a teljes vírus) alapján tudod azonosítani, de sokkal nehezebb dolgod lesz.
Hogy a példádnál maradjak, az a baj, hogy az mRNS oltás csak a rendszámot ismeri és ha az elvész vagy átalakul, akkor fogalma sincs az alvázszámról, hogy esetleg onnan is lehet azonosítani az "autót".
A kínai ezzel szemben, pedig ismeri mind a rendszámot, mond pedig az alvázszámot, illetve még a motorblokk számot is.

Egyszerű példát mondok.
Szerinted ha a gyerekednek azt tanítod a Merci kapcsán, hogy az a Mercédesz autó, amin elől a hűtőrácson van egy célkereszt (régi modelleknél volt ilyen), akkor fel fogja ismerni az újabb modelleket, melyeken nincs ilyen? Nem jobb ha a típus alapvető formajegyeit tanítjuk meg, hogy a jövőre nézve ne legyenek kétségei a felismerés terén?
Most az mRNS vakcina az egész vírusból egy komponenst tanít meg a szervezet védelmének. Az újabb mutációnál a védelem meg sasol, míg mellette kalapot emelve vonulnak el az új "kinézetű" vírusok.
Szerintem is a COV19 ellen az elölt vírustechnológián alapuló oltások lesznek a nyerők. Nagy lesz a csend az ajrópaunióban, ha ebben is Orbánnak lesz igaza :D .
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Hogy a példádnál maradjak, az a baj, hogy az mRNS oltás csak a rendszámot ismeri és ha az elvész vagy átalakul, akkor fogalma sincs az alvázszámról, hogy esetleg onnan is lehet azonosítani az "autót".
A kínai ezzel szemben, pedig ismeri mind a rendszámot, mond pedig az alvázszámot, illetve még a motorblokk számot is.

Egyszerű példát mondok.
Szerinted ha a gyerekednek azt tanítod a Merci kapcsán, hogy az a Mercédesz autó, amin elől a hűtőrácson van egy célkereszt (régi modelleknél volt ilyen), akkor fel fogja ismerni az újabb modelleket, melyeken nincs ilyen? Nem jobb ha a típus alapvető formajegyeit tanítjuk meg, hogy a jövőre nézve ne legyenek kétségei a felismerés terén?
Most az mRNS vakcina az egész vírusból egy komponenst tanít meg a szervezet védelmének. Az újabb mutációnál a védelem meg sasol, míg mellette kalapot emelve vonulnak el az új "kinézetű" vírusok.
Szerintem is a COV19 ellen az elölt vírustechnológián alapuló oltások lesznek a nyerők. Nagy lesz a csend az ajrópaunióban, ha ebben is Orbánnak lesz igaza :D .
De hiába, ha nem tud minden egyes célpontra antitestet gyártani a szervezet.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nem, pont arról szól a mostani összeülés, hogy akkor eljött az a pont, hogy akkor a mostani mRNS oltásoknak akkor ennyi volt és reszeltek.
Mert, ha a vizsgálatok ezt hozzák ki, akkor ez lehet a szomorú vég sajnos. Ha ez a változat fog terjedni, akkor kb. ugyanott fogunk tartani, mint 2020 év elején csak úgy, hogy ez még fertőzőképesebb is lehet. És úgy, hogy a mostani védettségek vagy semmit nem érnek vagy kétségesek.
Én pedig azt mondtam a tavaly nyáron, hogy jobb lett volna átereszteni a Wuhanit az egész populáción, mint mutációs kényszernek alávetni oltással. Talán már rég túl lettünk volna egy enyhe lefolyással.
Sajnos ez a vonat már elment. Ez a vírus beindult. Minden körrel erősebb lesz - ahogy látszik. :(
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Most az mRNS vakcina az egész vírusból egy komponenst tanít meg a szervezet védelmének.
A 4ből, ami lehetséges célpont a szervezetnek. Mert nagyon cukin hangzik, hogy hát a teljes vírus. Van egy rossz hírem a teljes vírus anyagainak 100%-a és struktúráinak is közel 100%-a megtalálható az emberi szervezetben. És nem hiszem, hogy szeretnéd, hogy az immunrendszered lebontsa a tested is mellékesen a covid elleni harcban. Főleg, hogy ha egyszer valamire kialakult adaptív válasz, az a jel meglétéig ellenanyagot termel. Igen, ezt jobb esetben allergiának, rosszabb esetben autoimmun megbetegedésnek hívják, és nem egy kellemes állapot.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
De hiába, ha nem tud minden egyes célpontra antitestet gyártani a szervezet.
Nézd Blitz97. Mivel nem vagyunk szakemberek (legalább is én nem), ezt mi nem tudjuk eldönteni, kár ezzel egymást gyomrozzuk.
Meg kell várni, hogy milyen eredmények születnek az egyes oltások védelmi képességével kapcsolatban, akkor amikor a tömegekre rárepül az új bozótvírus. Akkor elvélik a @ar a májtól. Lehet, hogy mi a kici kínai oltásosok szarjuk össze magunkat az ijedségtől, de az is lehet, hogy az mRNS-es és vektoros társaság.
 
M

molnibalage

Guest
Én pedig azt mondtam a tavaly nyáron, hogy jobb lett volna átereszteni a Wuhanit az egész populáción, mint mutációs kényszernek alávetni oltással. Talán már rég túl lettünk volna egy enyhe lefolyással.
Sajnos ez a vonat már elment. Ez a vírus beindult. Minden körrel erősebb lesz - ahogy látszik. :(
És mennyi halott és maradandó egészségkárosodású ember lenne?
Te tényleg ennyire nem érted meg az alapvető problémát sem?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hát pont ez az.

Az pontosan 10 intenzív szakápoló. De még a minimális úgymond skeleton ajánlással is 5 db 2 ilyen szörnyszülöttre. Van? Ja, hogy már most is 5 beteg jut 1-re...

Az élet iskolájában megtanították. Csak alapvető immunológiát nem.

Ami azért jó, mert ez az immunválasz alapja. Az elölt vakcináknál is.

Igen, pontosan ezt adja a propaganda. Ott az orra előtt a számsor, hogy 10%al gyengébb összesítettben, de idős korosztályokban még jobban a megbetegedések elleni védelemben, de azért az a jó, merazorbánmegmondta.

Remélem ezt a hszt lukkártyán programoztad be a gépedbe. Mert melyik a régebbi, leginkább kipróbált módszer a számítástechnikában?
Amúgy gyerekkorodban még attenulált vakcinát is kaptál, az még régebbi, szóval szeretném kérdezni, miért nem azt követeled?

De pontosan ugyanakkor jött ki a kettő. Pont ugyanannyit tudsz a két vakcina hosszútávú mellékhatásairól. Hozzátéve, hogy a hosszú covid szindrómát még mindig nem ismerjük eléggé, de valószínű, hogy maga a vírus okozza, tehát ad abszurdum még a hosszú covid is kijöhet mint mellékhatás.
Az, meg hogy milyen gyártástechnológiával készíted. Figyu, egy modern és egy 100 éves tablettázó sor között minimális lesz a különbség, és az acetil-szalicilsavat szinte változatlan szintézis úton gyártják immár 150 éve. Ahogy a Metamizol-Nátrium is 100 év körül van. Akkor most, én nyugodtan gyárthatok fájdalomcsillapítót belőle, minden vizsgálat nélkül, mert az Algopyrin meg az Aspirin...
Ti tényleg így képzelitek?
Én ehhez nagyon nem értek, nem képzelek sehogy semmit, egyszerűen annyit tudok róla amit leírtam, hogy maga a létrehozása/az elv ahogy készítik a kínait jó régi, ez az mRNS meg nem. Innentől mivel a kínai sem placebó, pár %-al gyengébb hatékonyság mellett is arra esett a választásom.

Még akár tévedhetek is/lehet hogy rossz a megérzésem, kívánok mindenkinek jó egészséget!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
mutációs kényszernek alávetni oltással.
lqOPbK4.png
lXhOe9I.png

idontwanttoliveonthisplanet.jpg