Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
És mennyi halott és maradandó egészségkárosodású ember lenne?
Te tényleg ennyire nem érted meg az alapvető problémát sem?
Nem mondom, hogy igazam van. De kiindulva a Sapnyolnáthából (amiből végül az Influenza lett), hogy kétszer is "engedték" megkerülni neki a földet, majd a végén megszelídült (mivel nem került nyomás alá), nyugodtan el lehetett volna indulni ebbe az irányba is. De ez a vonat elment. A Svéd példát ne hozd, mert az csak akkor működött volna, ha az országon kívüli mutációk nem mentek volna be. Egyébként ere játszottak, csak semmit sem ért a Wuhani ellen kialakított nyájimmunitásuk az Angollal szemben. Persze az esetek növekedésével a szajha média egyből azt kezdte trombitálni, hogy jujjjjj megbukott a svéd védekezési modell. Persze, az angol variáns ellen.

Hogy mennyi halott lett volna, azt nem tudom (talán kevesebb, mint az 15-ik mutáció tarolása után /mert azt sem zárhatjuk ki, hogy lesz még ennyi kőr/), de megtörténhetett volna az, hogy enyhe lefolyású vírus marad (még ha örökre is közöttünk időzne), nem pedig egy megvadított "állat", ami aztán bár mire képes. Mert ne feledjük, ha a vírus akadályt talál a terjedése útjában, akkor ő megpróbál úgy mutálódni, hogy azon átjusson. Ez történik jelenleg is. Minél több és erősebb akadály, annál jobban turbózza magát. Ezen alkalmazkodási képességének tudható be az n+1 mutáció, melyek idővel - a védekezési mód fokozatos növekedése miatt - egyre erősebb lesz.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Világos. A mondanivalóm arról szólt, hogy a Delta képes simán áttörni már most is bármelyik oltást (de legalább nem halsz bele.)
Azt akarod mondani, hogy már a géptől sem véd meg :eek: ? Mert eddig legalábbis hivatalos közlés szerint (és ez biztató/reménykeltő volt), attól megvédett. Szerinted már csak a haláltól véd az oltás. Elkeserítő:(.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
De kiindulva a Sapnyolnáthából (amiből végül az Influenza lett)
nem, a spanyolnátha, az influenza egy különösen agresszív törzse volt. Nem az influenza lett belőle.
hogy kétszer is "engedték" megkerülni neki a földet, majd a végén megszelídült (mivel nem került nyomás alá), nyugodtan el lehetett volna indulni ebbe az irányba is.
Közben megölte az emberiség legalább 3-5%át. Tényleg ez kell nekünk.
gyébként ere játszottak, csak semmit sem ért a Wuhani ellen kialakított nyájimmunitásuk
Már csak azért is, mert olyan iszonyatosan messze voltak a nyájimmunitástól, mint ide a proxima centauri.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
lqOPbK4.png
lXhOe9I.png

idontwanttoliveonthisplanet.jpg

nem, a spanyolnátha, az influenza egy különösen agresszív törzse volt. Nem az influenza lett belőle.
De az eleresztéssel (szerencsére akkor nem állt az emberiség rendelkezésére ilyen nagyszerű védekezés mint most) megsemmisült. Valahogy eltűnt az influenza ezen agresszív törzse. Kíváncsi lettem volna, hogy mi lett volna, ha elkezdenek ellene félig hatásos szerrel oltani, mint most.
Közben megölte az emberiség legalább 3-5%át. Tényleg ez kell nekünk.
És a COV19? Szerinted már vége és lehet vonalat húzni, hogy számoljunk?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kíváncsi lettem volna, hogy mi lett volna, ha elkezdenek ellene félig hatásos szerrel oltani, mint most.
Kérlek drága arany bogaracskám, mond el, mi a különbség aközött, hogy megfertőződsz, és kialakul a védelem, és aközött, hogy kapsz egy oltást, és kialakul a védelem. Az eredeti oltások nagyon nagy része konkrétan legyengített kórokozót tartalmazott. Nem elöltet, nem kórokozórészegységet, hanem magát az élő, (kezdetben még csak nem is attenulált) vírust, vagy baktériumot.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Közben megölte az emberiség legalább 3-5%át. Tényleg ez kell nekünk.
mostmar demokraciaban elunk.
ha valaki akar lelegesztetore kerulni, teljes joga van hozza...

kar mostma mondani akarmit is, a szolasszabadsag mar minden kretensegre ki fog terjedni.

lassan lepufantjuk a szemet szomszedot, mert azt kepzeljuk hogy csak jogaink meg vagyaink lehetnek a demokraciaban.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Na, ez az afrikai vadorzo-verzio végképp meggyőzött, hogy itt az ideje keverni a Pfizerre valami mast, az imént be is regisztraltam szombatra egy J&J boosterre.
Bár nem vagyok orvos, de lehet neked korai lesz, ha most estél át a Deltán.

Én is 2 Pfizerre kevertem a Janssent, de azt hiszem, ismerve az afrikai vadorzót, most már Sinot kérnék és xarnék rá, higy az utazás nehezitve lenne bizinyos országokba. Mondjuk neked ez NYC-be nem játszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Már 527 ezren kérték az oltást eddig az akcióhéten amelyet most a kormány a jövő hétre is meghosszabbított. A Portfolio összesítése szerint az érdeklődők 83%-a harmadik oltásért jelentkezett az első négy napon, de megjelent az oltópontokon 63 ezer oltatlan is, akik 12%-os arányt képviselnek.

Hétfőn 131, kedden 125, szerdán 132, csütörtökön 139 ezer fő jelent meg.


akcioh-495092.png


oltas2-495100.png
 
K

kamm

Guest
Bár nem vagyok orvos, de lehet neked korai lesz, ha most estél át a Deltán.

Én is 2 Pfizerre kevertem a Janssent, de azt hiszem, ismerve az afrikai vadorzót, most már Sinot kérnék és xarnék rá, higy az utazás nehezitve lenne bizinyos országokba. Mondjuk neked ez NYC-be nem játszik.
Itt van Pfizer, Moderna meg J&J, end of story. Viszont az afrikai vaddisznó-verzio szerintem napokon belül itt lesz - itt kicsit nagyobb a nemzetközi, pláne specifikusan az Afrika déli részéről érkező legiforgalom, mint nálatok, ne feledd. Ha ingyen van, akkor meg miért ne...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Bár nem vagyok orvos, de lehet neked korai lesz, ha most estél át a Deltán.

Én is 2 Pfizerre kevertem a Janssent, de azt hiszem, ismerve az afrikai vadorzót, most már Sinot kérnék és xarnék rá, higy az utazás nehezitve lenne bizinyos országokba. Mondjuk neked ez NYC-be nem játszik.
és mond, mi az oka, hogy sinot kérnél rá?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
és mond, mi az oka, hogy sinot kérnél rá?
Aggaszt, hogy a tüskefehérjéjén 3x mutációt azonosítottak. Amennyire értem a vakcinák is ezt a tüskefehérjét célozzák meg. Ha az új mutans ezt kicselezi, akkor sanszosabb, hogy súlyosabb tünetekkel jár.

A Sino nem ezen az elven működik, jó sansszal ellenállóbb lesz. Kezdetektől van 1 ilyen álláspont, hogy a Sino bár nem növeli extrém magasra az ellenanyagszintet, de a mutációk ellen kiegyensúlyozotabb védelmet adhat.

Tudom, nem bizonyitott semmi, bármi lehet, de ez nekem logikusnak tűnik. Megérzés, az eddigi ismereteim alapján.
 
W

Wilson

Guest
Most vittem el a fateromat a harmadik emlékeztető oltásra Debrecenbe az OTI-ba a fater két Modernára kért és kapott egy fél adag Modernát,de ami nagyon érdekes volt számomra az az, hogy a faterom időpontra ment (szerdán kért időpontot péntek reggelre) őt miután vitte a kinyomtatott időpont igazolását kb 8 perc alatt beoltották, míg akik az oltási akciós hét miatt jelentkeztek oltásra, hosszan kígyózó sorokban vártak az oltásra kint az épület előtt az utcán, a sorban várakozók nagy része 35-50 év körüli ember,volt akik simán megtudják oldani, hogy az interneten időpontot foglaljanak.

Fel nem foghatom mi a jó abban, hogy ott fagyoskodnak kint a tömött sorokban, miközben pár kattintással időpontot foglalva kényelmesen az általa választott időpontban pár perc alatt beoltják....