Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ez így konkrétan nem teljesen fedi a valóságot, tudnak RNS típusút is gyártani:
Persze, most már.
De az év elején szó nem volt erről.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem "éppen", hiszen az adenovírus alapú oltások is pont tuskefehérje alapon mukodnek, csak a hordozó más. Viszont a mRNS elvileg konyebben modifikálható.
Oszt mégis tökugynaz az oltás még mindig, pedig csökken a hatékonyság az új variánsokkal. Én azt hittem majd 3 havonta updatelik majd a gyártott oltóanyagot... Nagyon jók az mRNS vakcinák, de lehetnének jobbak is...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Senki nem vizsgálja a nukleokapszid mutációit, így ezt nehéz kijelenteni, és amúgy csendben jegyzem meg, hogy nem véletlenül a tüskefehérje ellen készült minden oltóanyag. Egyszerűen, a valódi, adekvált immunválaszhoz az kell. Tehát, ha a tüskefehérje annyira mutálódik, hogy kicselezi a jelenlegi oltóanyagokat, akkor kicselezte az inaktivált oltóanyagokat is. De komolyan, ha az elölt vakcina mindig védene az influenza ellen se kéne a törzseket cserélgetni, pedig kell. Szóval ez a megmarad mint védőbástya nagyon erősen harsány talán, és erre nem tenném fel a védelmet.

Valahol annyira gyönyörű, hogy mennyire működik a ner propaganda. Nem, ez minden oltással kicseszhet, de az hagyományos tehát jó propi miatt itt tömegek vannak meggyőződve arról, hogy a kínai jobb...
Én nem a hatékonyabb elv alapján döntök, pusztán a mRNS alapú nekem még nagyon új, amiről nincs elég régóta hosszú távú mellékhatásokról adat. Szputnyikkal abszolút elégedett voltam - bármilyen vektor vonallal elégedett lennék, mivel ez elfogyott és másik ilyennel keverni meg nem lehet, nekem a 3. bizony csájníz lesz... Nem érdekel hogy ki gyártja, minél régebb óta kipróbált módszert használ, annál inkább szimpatikus.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Én nem a hatékonyabb elv alapján döntök, pusztán a mRNS alapú nekem még nagyon új, amiről nincs elég régóta hosszú távú mellékhatásokról adat.
A ‘90-es évek elején tesztelték először állatokon az mRNS-alapú oltásokat, konkrétan influenza ellen. Emberen 2013-ban teszteltek először mRNS vakcinát (veszettség ellen).
Nem olyan új technika, mint ahogy azt sokan sugallják...
 
W

Wilson

Guest
Én nem a hatékonyabb elv alapján döntök, pusztán a mRNS alapú nekem még nagyon új, amiről nincs elég régóta hosszú távú mellékhatásokról adat. Szputnyikkal abszolút elégedett voltam - bármilyen vektor vonallal elégedett lennék, mivel ez elfogyott és másik ilyennel keverni meg nem lehet, nekem a 3. bizony csájníz lesz... Nem érdekel hogy ki gyártja, minél régebb óta kipróbált módszert használ, annál inkább szimpatikus.
Ez is egy jó döntés szerintem,.mindenki el tudja dönteni milyet szeretne a lehetséges oltásokból, én bevállaltam, annak a kockázatát, hogy mellékhatásként az mRNS alapú Moderna Farkasemberré vagy Gyíkemberré változtasson:):).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ez is egy jó döntés szerintem,.mindenki el tudja dönteni milyet szeretne a lehetséges oltásokból, én bevállaltam, annak a kockázatát, hogy mellékhatásként az mRNS alapú Moderna Farkasemberré vagy Gyíkemberré változtasson:):).
Nyilván minden mérlegelés kérdése. Ha a hatékonyság lenne a legfontosabb számomra, nem a lehető legkisebbre szorított hosszú távú esetleges mellékhatás, a jelenlegi helyzetben én is a Modernát választottam volna.

Mivel szerencsére nem vagyok alapból beteges természet, megengedhetem magamnak (remélem) azt a luxust, hogy rámenjek egy jó Shinopharmra :D!

Azt azért nagyon sajnálom hogy már nálunk nincs Szputnyik, nagyon jó hatékonyságot látok mérni vele kapcsolatban, nem is a legújabb mRNS vonal, meg nekem egyik oltásom után sem volt 1 napos minimál izomláz szerű érzéstől eltérő problémám, bajom, nem szenvedtem/lázasodtam be tőle.
 
W

Wilson

Guest
Nyilván minden mérlegelés kérdése. Ha a hatékonyság lenne a legfontosabb számomra, nem a lehető legkisebbre szorított hosszú távú esetleges mellékhatás, a jelenlegi helyzetben én is a Modernát választottam volna.

Mivel szerencsére nem vagyok alapból beteges természet, megengedhetem magamnak (remélem) azt a luxust, hogy rámenjek egy jó Shinopharmra :D!

Azt azért nagyon sajnálom hogy már nálunk nincs Szputnyik, nagyon jó hatékonyságot látok mérni vele kapcsolatban, nem is a legújabb mRNS vonal, meg nekem egyik oltásom után sem volt 1 napos minimál izomláz szerű érzéstől eltérő problémám, bajom, nem szenvedtem/lázasodtam be tőle.
Nem hiszem, hogy te kockázatot vállalnál a Sinopharmmal.....
 
W

Wilson

Guest
Minden bejuttatott anyaggal van kockázat, nyilván a kérdés az, hogy mennyi. Bízom benne hogy egy elölt vírus alapú cucc a létező legkevesebb rejtett közép-hosszú távú mellékhatással járhat majd együtt.
Van persze de a kockázat szerintem minimális pláne a covid általi megfertőzés kockázataihoz képest....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and zsolti
T

Törölt tag 4082

Guest
Van olyan labor itthon, ahol nukleokapszid elleni antitestszintet is mérnek, ha Sinopharmot kapott az illető.
Van, viszont miután a spike fehérje felel a fertőzőképességért, és maga a szervezet is elsődlegesen arra reagál, így kb még egy bp cserét is tudsz másnap. A nukleokapszid mutációit vizsgálta valaki?
Én is Pfizert kértem ezért kérdezem, mennyire cselezheti ki az új mutáns.
Nagyon, de egyelőre fogalmunk sincs. Csak ezen nem segít a kínai vakcina, mert ha kicselezte a vektorokat, és mRNSeket, akkor a kínait is legalább 90%ban.
Egyébként a tegnapi adatok szerint minimálisan gyengébb a Sino a Pfizerhez képest 85 éves korig.
Halálozással szemben igen. 85 felett mondjuk markánsabb a különbség. De van a megbetegedések sor is, ahol már szignifikáns az előny. És ugye nekünk az lenne jó, ha nem is betegednének meg az emberek.
Ezzel nem azt mondom, hogy a Sinopharm rossz oltás lenne (jó hatékony oltásnak tartom, én is azzal vagyok oltva), hanem azt, hogy van nála hatékonyabb oltás (Pfizer,Moderna, Sputnyik).
Pontosan
Nem az a lényeg, hogy oltassunk? Mert eddig az volt a mantra, hogy csak a laposföldhívővírustagadók nem oltatnak.
De igen, és tavasszal végig mondtam, hogy a kínai is biztonságos, mindenki vegye fel, csak ugye MOST MÁR semmi sem indokolja, hogy CSAK AZT használjuk, és szerezzük be. És ennek a fedésére találta ki a NER az az jobb, meg mutációálóbb, meg hasonló remekeléseket. Ami viszont azért baj, mert
1. senki sem vizsgálta,
2. semmi sem indokolja
Én nem a hatékonyabb elv alapján döntök, pusztán a mRNS alapú nekem még nagyon új, amiről nincs elég régóta hosszú távú mellékhatásokról adat.
Mi az a hosszabb távú adat, amit állandóan követeltek. Mi számít hosszabb távúnak? Van egy rossz hírem, mivel a Sino is kb ugyanakkor jött ki, mint a többi, így PONT UGYANANNYI hosszabb távú adat van róla.
Szputnyikkal abszolút elégedett voltam - bármilyen vektor vonallal elégedett lennék, mivel ez elfogyott és másik ilyennel keverni meg nem lehet, nekem a 3. bizony csájníz lesz...
Ez nagyon szép, csak az megvan, hogy mikor készült el az első vektor vakcina? Elárulom kb a 2010-es évek közepe.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Igen, csak ezt tudják gyártani.
Rugalmassága sokkal kisebb, a gyártásának is n+1 hátránya van.
Ja, és ez az egyik legdrágább emlékeim szerint.

Viszont emiatt lehet módosítani őket.
A kínai, meg ha kiderül, hogy nem elég jó, akkor IJ, az egész mehet kb. a kukába és hónapokig tart egy új elölt vírus mennyiség gyártása, addig az új techika esetén, ha a "tervrajzt" megvan erre hetes átfutásokat mondtak eddig.
Mondták az is, hogy 1 évig véd, aztán 6 hónapig, hogy most 4 hónapnál tartsunk.
Kérdésem lenne?
Ha annyira hipp-hopp lehet módosítani a modern mRNS oltást, miért a búbánatos lofa@ért oltanak még mindig az eredeti Wuhani vírus ellen létrehozott oltással?
Ha egy hét elég a módosításhoz, akkor a tavasszal már miért nem módosították az angol variáns tüskefehérjéhez az oltást, hogy jobb legyen a populáció védelme? Tudtommal, 2020 őszére fejlesztették ki. Onnan számítva volt vagy 5 hónapjuk, hogy az angol vírus tüskefehérjére módosítsák. Miért nem tették - kérdem még egyszer?
Most a delta variáns tarol, de még mindig nincs rá oltás, holott nyár eleje óta tudjuk, hogy jönni fog.
Pajszer ígért valami újat, hogy piacra dob. Mikor dobja? Amikor már annak sem lesz hatása, csak a lefolyást fogja könnyíteni. Nem kellene szólni nekik, hogy egy hét alatt hozzák már ki az Afrikai változat elleni oltást és azt küldjék szét ne kettővel ezelőtti ellen fejlesztettet? Hogy esetlegesen tavaszra ne legyen járvány!
Két eshetőséget látok ezzel a tökölésnek látszó késedelemmel kapcsolatban. 1. Vagy kamu az a nyilatkozat, hogy egy hét alatt módosítják az oltást az új variánsnak megfelelően. 2. Vagy szándékosan nem csinálják meg a módosítást, vagy ha igen, és már megvan, szándékosan tartják vissza.
 
M

molnibalage

Guest
Mondták az is, hogy 1 évig véd, aztán 6 hónapig, hogy most 4 hónapnál tartsunk.
Kérdésem lenne?
Ha annyira hipp-hopp lehet módosítani a modern mRNS oltást, miért a búbánatos lofa@ért oltanak még mindig az eredeti Wuhani vírus ellen létrehozott oltással?
Ha egy hét elég a módosításhoz, akkor a tavasszal már miért nem módosították az angol variáns tüskefehérjéhez az oltást, hogy jobb legyen a populáció védelme? Tudtommal, 2020 őszére fejlesztették ki. Onnan számítva volt vagy 5 hónapjuk, hogy az angol vírus tüskefehérjére módosítsák. Miért nem tették - kérdem még egyszer?
Most a delta variáns tarol, de még mindig nincs rá oltás, holott nyár eleje óta tudjuk, hogy jönni fog.
Pajszer ígért valami újat, hogy piacra dob. Mikor dobja? Amikor már annak sem lesz hatása, csak a lefolyást fogja könnyíteni. Nem kellene szólni nekik, hogy egy hét alatt hozzák már ki az Afrikai változat elleni oltást és azt küldjék szét ne kettővel ezelőtti ellen fejlesztettet? Hogy esetlegesen tavaszra ne legyen járvány!
Két eshetőséget látok ezzel a tökölésnek látszó késedelemmel kapcsolatban. 1. Vagy kamu az a nyilatkozat, hogy egy hét alatt módosítják az oltást az új variánsnak megfelelően. 2. Vagy szándékosan nem csinálják meg a módosítást, vagy ha igen, és már megvan, szándékosan tartják vissza.
Az ugye megvan, hogy
  1. meg is kéne rendelni... Kérdezd meg az államokat, hogy mit rendeltek és miért...
  2. a szállítás és elosztási átfutás meg valahogy kimaradt nálad a modellből...
  3. eddig nagyon jó hatásfokkal működött az összes oltás az összes mutáns ellen is.
1+2+3= ?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Nah, jöhet a kövi mélytorkos...

Máris úgy tartják, Dél-Afrikában az új eseteknél domináns lehet a szupervariáns: a korai PCR tesztek eredményei alapján a főváros, Johannesburg régiójában

AZ 1100 SZERDAI ÚJ FERTŐZÖTT 90%-ÁT MÁR AZ ÚJ VARIÁNS OKOZTA.
Erről Tulio de Oliveira, bio-informatikus professzor beszélt, aki két génszekvenálási intézményben is dolgozik Dél-Afrikában. Ma már mintegy 100 esetet azonosítottak az országban. A szomszédos Botswanában hétfőn négy esetet regisztráltak, akik egyébként kétszer oltottak voltak. Hongkongban egy dél-afrikai turistánál azonosították a variánst, és egy másik embernél is, akit karanténban helyeztek el.


Légtérzárak lesznek, kérdés mennyire késő, mennyi időt nyerünk vele.