Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

Ez most valami új dolog?
Korábban arról volt szó, hogy ugyanaz alkalmazható, mint a felnőttek és a 12 év felettiek esetében, csak harmadakkora dózisban (legalábbis a Pfizer esetén).
Igen, új. Ez 30 mikrogramm helyett 10 mikrogramm mRNS-t tartalmaz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Senki nem vizsgálja a nukleokapszid mutációit, így ezt nehéz kijelenteni, és amúgy csendben jegyzem meg, hogy nem véletlenül a tüskefehérje ellen készült minden oltóanyag. Egyszerűen, a valódi, adekvált immunválaszhoz az kell. Tehát, ha a tüskefehérje annyira mutálódik, hogy kicselezi a jelenlegi oltóanyagokat, akkor kicselezte az inaktivált oltóanyagokat is. De komolyan, ha az elölt vakcina mindig védene az influenza ellen se kéne a törzseket cserélgetni, pedig kell. Szóval ez a megmarad mint védőbástya nagyon erősen harsány talán, és erre nem tenném fel a védelmet.
Van olyan labor itthon, ahol nukleokapszid elleni antitestszintet is mérnek, ha Sinopharmot kapott az illető.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Senki nem vizsgálja a nukleokapszid mutációit, így ezt nehéz kijelenteni, és amúgy csendben jegyzem meg, hogy nem véletlenül a tüskefehérje ellen készült minden oltóanyag. Egyszerűen, a valódi, adekvált immunválaszhoz az kell. Tehát, ha a tüskefehérje annyira mutálódik, hogy kicselezi a jelenlegi oltóanyagokat, akkor kicselezte az inaktivált oltóanyagokat is. De komolyan, ha az elölt vakcina mindig védene az influenza ellen se kéne a törzseket cserélgetni, pedig kell. Szóval ez a megmarad mint védőbástya nagyon erősen harsány talán, és erre nem tenném fel a védelmet.

Valahol annyira gyönyörű, hogy mennyire működik a ner propaganda. Nem, ez minden oltással kicseszhet, de az hagyományos tehát jó propi miatt itt tömegek vannak meggyőződve arról, hogy a kínai jobb...
Hagyd már ezt a b#zi propagandázást, qrva unalmas. Mindkét oldalon működik a propaganda, így működik az új világ. Én is Pfizert kértem ezért kérdezem, mennyire cselezheti ki az új mutáns.

A tüskefehérje segítségével dolgoznak az mRNS vakcinák. Legalabbis ezt hangsúlyozták eddig. Most a mutáció sokszorosan ezt érinti. Gondolom nem véletlenül ült össze a WHO és törlik az afrikai járatokat.

Egyébként a tegnapi adatok szerint minimálisan gyengébb a Sino a Pfizerhez képest 85 éves korig.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Az a baj, ha 80 - 100 esetet felfedeztek Afrikában, akkor lehet százszor annyi van a valóságban?? Nem gondolom, hogy a helyi eü. toppon lenne. Ha megint a kínaiak járnak jól az elölt vírust tartalmazó oltásukkal bexarok....akkir a Nyugatot tarolhatja.

Aki ért hozzá.

A fenti mutació ugye az mRNS oltások hatekonyságára a legveszélyesebb, azt csökkentheti legjobban, tehát Moderna, Pfizer. Mi van a vektorvakcinákkal? Janssen, Szputnyik, Astra. Ezek ellenállóbbak lehetnek az új mutacióval szemben??

Tisztán csak elméleti kérdés, mert gyakorlati tapasztalat kevés van az újabb afrikai mutánsról.

Mekkora lehet ott a valós fertőzöttség, ha folyamat9san Afrikából jönnek a durvább mutációk? Papiron egész jól állnak, aztán meg szembejön a valóság.
Már egy ideje én is a Sinopharmon gondolkodok. Lehet, hogy nem ad akkora ellenanyagszintet, de sokkal szélesebb spektrumú a felismerő képessége, mert nem csak a tüskefehérjére van kihegyezve, hanem a vírus többi alkatrészeinek felismerésére is felkészíti az immunrendszert. Szerintem tudnak valamit a Kínaiak, hogy ezt az oltást választották. És tényleg be@arás lesz, ha ez megvédi őket, míg az mRNS-es oltással kezelt nyugatot letarolja az újabb verzió. Egyébként a vektor vakcinák is csak a tüskefehérjére koncentrálnak (annak előállítását stimulálják, ha jól tudom).
Na, így a végére már el is döntöttem, gyorsan megyek kici-kici kínai oltást kérni :D . Amíg még van a raktáron;). Aztán ki tudja, nekivadul a tömeg, marad-e nekem.:rolleyes:
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A rendkívül alacsony regisztrált esetszám ellenére komoly aggodalmakat váltott ki kutatókból, ugyanis a vizsgálatok azt mutatják, hogy a B.1.1.529 variáns összesen 32 mutációt tartalmaz a tüskefehérjéjén, vagyis pont azon a részén, amelyet a legtöbb vakcina arra használ, hogy beindítsa az immunrendszer védekezőképességét a fertőzéssel szemben.

Még nem sokat tudunk erről, amit tudunk az az, hogy ez a variáns nagyszámú mutációval rendelkezik

- jelentette ki Maria Van Kerkhove, a WHO járványügyi szakértője a CNBC beszámolója szerint. Egyben hozzátette, hogy aggodalomra az ad okot, hogy ha egy variáns ennyi mutációval rendelkezik, az hatással lehet a vírus viselkedésére
.

Vagy szted ez nem éppen az mRNS oltasokat cselezheti ki?? Én ugy értettem.
Szerintem is az mRNS oltások által generált, de csak tüskefehérjére koncentráló védelmet cselezi ki. Logikus is, mert a vírusra innen nehezedik nyomás és ő tesz is annak érdekébe, hogy a tüskefehérjéjét úgy módosítsa (vagy ne add isten, el is hagyja), hogy a szervezet már ne ismerje fel. Szóval szerintem is szívás lesz ez az új variáns, ha elterjed (de nagyon remélem, hogy nem).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Szerintem is az mRNS oltások által generált, de csak tüskefehérjére koncentráló védelmet cselezi ki. Logikus is, mert a vírusra innen nehezedik nyomás és ő tesz is annak érdekébe, hogy a tüskefehérjéjét úgy módosítsa (vagy ne add isten, el is hagyja), hogy a szervezet már ne ismerje fel. Szóval szerintem is szívás lesz ez az új variáns, ha elterjed (de nagyon remélem, hogy nem).

Ha elhagyná akkor nem tudna terjedni szerintem. Tehát egy ilyen változat kiszelektálódna.
 
W

Wilson

Guest
Nem gond ha leüt, legalább tudom, hogy benne van a vitamin.
Azon vacilálok, hogy legyen egy mRNS a harmadik és akkor Moderna! Vagy a várhatóan érkező mutánsok miatt jobb lehet hosszú távon a Sino.
Ezt nem tudom eldönteni még igazából.
Én két Sino után Modernát kértem egy napig éreztem, hogy harcolnak bennem a kínai és az amcsi nanorobotok de egy nap után békét kötöttek:)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Szerintem is az mRNS oltások által generált, de csak tüskefehérjére koncentráló védelmet cselezi ki. Logikus is, mert a vírusra innen nehezedik nyomás és ő tesz is annak érdekébe, hogy a tüskefehérjéjét úgy módosítsa (vagy ne add isten, el is hagyja), hogy a szervezet már ne ismerje fel. Szóval szerintem is szívás lesz ez az új variáns, ha elterjed (de nagyon remélem, hogy nem).
Nem értem mi ez a fene nagy kérdés cunami az mRNS oltásokkal kapcsolatban... o_O
Mind ezek, mind az adenovírus alapúak a tüskefehérjére vannak kihegyezve.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem is az mRNS oltások által generált, de csak tüskefehérjére koncentráló védelmet cselezi ki. Logikus is, mert a vírusra innen nehezedik nyomás és ő tesz is annak érdekébe, hogy a tüskefehérjéjét úgy módosítsa (vagy ne add isten, el is hagyja), hogy a szervezet már ne ismerje fel. Szóval szerintem is szívás lesz ez az új variáns, ha elterjed (de nagyon remélem, hogy nem).
Értsd már meg légy szíves, hogy a covid vírus nem azért mutálódik ilyen gyorsan mert bármilyen oltás nyomást helyez rá, a covid vírus azért tud ilyen gyorsan mutálódni mert világszerte csigalassan halad az oltás....
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Senki nem vizsgálja a nukleokapszid mutációit, így ezt nehéz kijelenteni, és amúgy csendben jegyzem meg, hogy nem véletlenül a tüskefehérje ellen készült minden oltóanyag. Egyszerűen, a valódi, adekvált immunválaszhoz az kell. Tehát, ha a tüskefehérje annyira mutálódik, hogy kicselezi a jelenlegi oltóanyagokat, akkor kicselezte az inaktivált oltóanyagokat is. De komolyan, ha az elölt vakcina mindig védene az influenza ellen se kéne a törzseket cserélgetni, pedig kell. Szóval ez a megmarad mint védőbástya nagyon erősen harsány talán, és erre nem tenném fel a védelmet.

Valahol annyira gyönyörű, hogy mennyire működik a ner propaganda. Nem, ez minden oltással kicseszhet, de az hagyományos tehát jó propi miatt itt tömegek vannak meggyőződve arról, hogy a kínai jobb...
Nem az a lényeg, hogy oltassunk? Mert eddig az volt a mantra, hogy csak a laposföldhívővírustagadók nem oltatnak.
Most meg már nem elég az emberek oltott és oltatlan táborra bontása, hanem még az oltottak között is szítják egyesek a feszültséget.
Sinofarm-osok felksézülnek. Jön az ő kirekesztésük.
Egyébként a fényességes ajrópajunió már meg is tette a két nappal ezelőtti ajánlásában. Csak nehogy a tavasszal nagy pofára esés legyen a Pajszerrel oltottak között:eek:.
Én minden esetre Kínait kérek. Egyébként is átestem a nyavalyán és ha még be is oltatnak, Szlávik szerint szuper védett leszek. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.057.017 fertőzött (+12.165)
6.858 kórházban (+18)
680 lélegeztetőgépen (+16)
165.862 aktív eset (+10.859)
857.451 gyógyult (+1.121)
33.704 elhunyt (+185)
6.072.192 kapott oltást (+14.825)
8.249.524 mintavétel (+52.800)
64.002 hatósági házi karanténban (+9.024)
b6f9d6c051f22d1e69bac19a3c17e166.png
1.068.888 fertőzött (+11.871)
6.913 kórházban (+55)
695 lélegeztetőgépen (+15)
172.488 aktív eset (+6.626)
862.534 gyógyult (+5.083)
33.866 elhunyt (+162)
6.087.474 kapott oltást (+15.182)
8.298.820 mintavétel (+49.296)
66.834 hatósági házi karanténban (+2.832)
dc6a102fcc656343f2694cdf80723bb1.png
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem tudnak valamit a Kínaiak, hogy ezt az oltást választották.
Igen, csak ezt tudják gyártani.
Rugalmassága sokkal kisebb, a gyártásának is n+1 hátránya van.
Ja, és ez az egyik legdrágább emlékeim szerint.
Egyébként a vektor vakcinák is csak a tüskefehérjére koncentrálnak (annak előállítását stimulálják, ha jól tudom).
Viszont emiatt lehet módosítani őket.
A kínai, meg ha kiderül, hogy nem elég jó, akkor IJ, az egész mehet kb. a kukába és hónapokig tart egy új elölt vírus mennyiség gyártása, addig az új techika esetén, ha a "tervrajzt" megvan erre hetes átfutásokat mondtak eddig.

Én két kínaira Pfeizert kaptam 1 hete, más nem is volt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Értsd már meg légy szíves, hogy a covid vírus nem azért mutálódik mert bármilyen vírus nyomást helyez rá, a covid vírus azért tud ilyen gyorsan mutálódni mert világszerte csiga lassan halad az oltás....
Oltottban is mutálódhat a vírus, mert ők is megfertőződhetnek, ergo: bennük is replikálódik a vírus (főleg ha tünetesek) és minden replikáció egy mutációra adhat esélyt.
Tény azonban az is, hogy mivel kevesebb oltott betegedik meg a vírusnak kevesebb mutációs lehetősége lesz. DE akkor is lesz! Ha csak nem lesz olyan oltás, ami már a szervezetbe belépés pillanatában agyonüti a vírust és ezzel nem teszi lehetővé a sejtbe való behatolást.
Ha lesz ilyen oltás, akkor a vírus kinyiffan.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Igen, csak ezt tudják gyártani.

Ez így konkrétan nem teljesen fedi a valóságot, tudnak RNS típusút is gyártani:
 
W

Wilson

Guest
Hagyd már ezt a b#zi propagandázást, qrva unalmas. Mindkét oldalon működik a propaganda, így működik az új világ. Én is Pfizert kértem ezért kérdezem, mennyire cselezheti ki az új mutáns.

A tüskefehérje segítségével dolgoznak az mRNS vakcinák. Legalabbis ezt hangsúlyozták eddig. Most a mutáció sokszorosan ezt érinti. Gondolom nem véletlenül ült össze a WHO és törlik az afrikai járatokat.

Egyébként a tegnapi adatok szerint minimálisan gyengébb a Sino a Pfizerhez képest 85 éves korig.
Mint írtam feljebb az a pár százaléknyi különbség is megbetegedéseket és emberéleteket jelent, és mindenki saját magának és szereteinek a leghatékonyabb oltást akarja beadatni.Ezzel nem azt mondom, hogy a Sinopharm rossz oltás lenne (jó hatékony oltásnak tartom, én is azzal vagyok oltva), hanem azt, hogy van nála hatékonyabb oltás (Pfizer,Moderna, Sputnyik).
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Igen, csak ezt tudják gyártani.
Rugalmassága sokkal kisebb, a gyártásának is n+1 hátránya van.
Ja, és ez az egyik legdrágább emlékeim szerint.

Viszont emiatt lehet módosítani őket.
A kínai, meg ha kiderül, hogy nem elég jó, akkor IJ, az egész mehet kb. a kukába és hónapokig tart egy új elölt vírus mennyiség gyártása, addig az új techika esetén, ha a "tervrajzt" megvan erre hetes átfutásokat mondtak eddig.

Én két kínaira Pfeizert kaptam 1 hete, más nem is volt.
Télen a vakcinák ára összefüggésben volt a szállítási határidőkkel. Pl. Izrael kétszer, háromszor annyit fizetett a Pfizerért mint az Unió, előbb meg is kapták hónapokkal. A Sinoért mi többet fizettünk, előrébb is vettek minket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ez így konkrétan nem teljesen fedi a valóságot, tudnak RNS típusút is gyártani:
Pfizert is gyártanak Kínában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby