Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
100
310
63
Nincs több Szputnyik raktáron, abból nem tudsz harmadikat kérni. Nomeg a Szputnyik eleve két különböző adagból áll, az sem lenne mindegy, melyiket kapod újra.

Én Mondernát kaptam a két orosz után, és bár 1.5 napra ledöntött, nem bántam meg.
Ha kevesebb mellékhatást szeretnél, akkor vszeg a Sino a jó választás.

Nem gond ha leüt, legalább tudom, hogy benne van a vitamin.
Azon vacilálok, hogy legyen egy mRNS a harmadik és akkor Moderna! Vagy a várhatóan érkező mutánsok miatt jobb lehet hosszú távon a Sino.
Ezt nem tudom eldönteni még igazából.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Kezd kitörni a pánik a feljebb emlitett új afrikai verzió kapcsán:

CNBC: UK suspends flights to six African countries as new Covid variant raises alarms.
Nem lenne jó újrkezdeni az egészet, ha az eddigi antitestekre rezisztens lenne az új afrikai verzió...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97
K

kamm

Guest
Nem lenne jó újrkezdeni az egészet, ha az eddigi antitestekre rezisztens lenne az új afrikai verzió...
Egyelőre tippelgetnek, de a cirka 80-100 mar dokumentált új esetből (Afrika deli részén ill. egy Hong Kongban) nem néznek ki jól az esélyek (fenti BBC cikkből):

"There have been many examples of variants that have seemed scary on paper, but came to nothing. The Beta variant was at the top of people's concerns at the beginning of the year because it was the best at escaping the immune system. But in the end it was the faster-spreading Delta that took over the world.
Prof Ravi Gupta, from the University of Cambridge, said: "Beta was all immune escape and nothing else, Delta had infectivity and modest immune escape, this potentially has both to high degrees.""
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 808
113
Egyelőre tippelgetnek, de a cirka 80-100 mar dokumentált új esetből (Afrika deli részén ill. egy Hong Kongban) nem néznek ki jól az esélyek (fenti BBC cikkből):

"There have been many examples of variants that have seemed scary on paper, but came to nothing. The Beta variant was at the top of people's concerns at the beginning of the year because it was the best at escaping the immune system. But in the end it was the faster-spreading Delta that took over the world.
Prof Ravi Gupta, from the University of Cambridge, said: "Beta was all immune escape and nothing else, Delta had infectivity and modest immune escape, this potentially has both to high degrees.""
Az a baj, ha 80 - 100 esetet felfedeztek Afrikában, akkor lehet százszor annyi van a valóságban?? Nem gondolom, hogy a helyi eü. toppon lenne. Ha megint a kínaiak járnak jól az elölt vírust tartalmazó oltásukkal bexarok....akkir a Nyugatot tarolhatja.

Aki ért hozzá.

A fenti mutació ugye az mRNS oltások hatekonyságára a legveszélyesebb, azt csökkentheti legjobban, tehát Moderna, Pfizer. Mi van a vektorvakcinákkal? Janssen, Szputnyik, Astra. Ezek ellenállóbbak lehetnek az új mutacióval szemben??

Tisztán csak elméleti kérdés, mert gyakorlati tapasztalat kevés van az újabb afrikai mutánsról.

Mekkora lehet ott a valós fertőzöttség, ha folyamat9san Afrikából jönnek a durvább mutációk? Papiron egész jól állnak, aztán meg szembejön a valóság.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 808
113
erre valami, bármi, minimális indok, hogy miért?
A rendkívül alacsony regisztrált esetszám ellenére komoly aggodalmakat váltott ki kutatókból, ugyanis a vizsgálatok azt mutatják, hogy a B.1.1.529 variáns összesen 32 mutációt tartalmaz a tüskefehérjéjén, vagyis pont azon a részén, amelyet a legtöbb vakcina arra használ, hogy beindítsa az immunrendszer védekezőképességét a fertőzéssel szemben.

Még nem sokat tudunk erről, amit tudunk az az, hogy ez a variáns nagyszámú mutációval rendelkezik

- jelentette ki Maria Van Kerkhove, a WHO járványügyi szakértője a CNBC beszámolója szerint. Egyben hozzátette, hogy aggodalomra az ad okot, hogy ha egy variáns ennyi mutációval rendelkezik, az hatással lehet a vírus viselkedésére
.

Vagy szted ez nem éppen az mRNS oltasokat cselezheti ki?? Én ugy értettem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 808
113
A rendkívül alacsony regisztrált esetszám ellenére komoly aggodalmakat váltott ki kutatókból, ugyanis a vizsgálatok azt mutatják, hogy a B.1.1.529 variáns összesen 32 mutációt tartalmaz a tüskefehérjéjén, vagyis pont azon a részén, amelyet a legtöbb vakcina arra használ, hogy beindítsa az immunrendszer védekezőképességét a fertőzéssel szemben.

Még nem sokat tudunk erről, amit tudunk az az, hogy ez a variáns nagyszámú mutációval rendelkezik

- jelentette ki Maria Van Kerkhove, a WHO járványügyi szakértője a CNBC beszámolója szerint. Egyben hozzátette, hogy aggodalomra az ad okot, hogy ha egy variáns ennyi mutációval rendelkezik, az hatással lehet a vírus viselkedésére
.

Vagy szted ez nem éppen az mRNS oltasokat cselezheti ki?? Én ugy értettem.
Illetve az első laborvizsgálatok.

Ravi Gupta, a Cambridge-i Egyetem klinikai mikrobiológia professzora elmondta, hogy a laboratóriumában végzett vizsgálatok során kiderült, hogy a B.1.1.529-es vírus két mutációja növeli a fertőzőképességet és csökkenti az antitestek felismerését.

ELMONDTA, A JELENLÉVŐ MUTÁCIÓK ALAPJÁN MINDENKÉPPEN JELENTŐS AGGODALOMRA AD OKOT AZ ÚJ VARIÁNS.

Hozzátette ugyanakkor azt is, hogy a vírus egyik kulcsfontosságú tulajdonsága a fertőzőképesség, amelyet egyelőre nem ismerünk pontosan.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Vagy szted ez nem éppen az mRNS oltasokat cselezheti ki?? Én ugy értettem.
Ez konkrétan az inaktivált oltásokon kívül minden markánsan érintheti. Nem törvényszerű, hogy sokkal kevésbé fognak működni. Jó esetben esik pár százalékot a hatékonyság, de amúgy működik tovább.
Majd meglátjuk.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Haszidokkal bírtak...
egyrészt kurára szopsz, ha nincs oltásod.
Másrészt, amikor tavally komplett várost keleltt lezárni mert azok az oltástagadó faszfejek megtagadták az oltásfelvételt, előadták a katonát kővel dobálok műsort etc, a szervek begorimbultak, egy adag hangadót begyűjtöttek, olyan shinbet módera elbeszélgettek velük, gyors ítélet, pecsét az aktrába, mi azt jelenti hogy jó ideig ha akarna se tud elhelyezkedni normál állásba, raéjuk nézett az adóhiatal, a gyerekédelem etc... Az üzenet átment,

más. az új fertőzöttek több mint fele az oltatlanok csoportjából. a gyerekekből.



Itt meg a fényességes faszfej kiszállt a eu programból, az utolsó adag Pfizert leszállítottták. jelenleg ez van egyedül engedélyezve gyerekek oltására, persze erre itt kísérlet sincs,
Fontosabb volt hogy nemzeti oltóanyaggyár címén majd egyzer a kínai szer utángyártása legyen kurvasok ner pénzért.
A gyerek meg még úgyse dolgozik, hadd hulljon,,,
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
December 20-tól érkeznek az 5-11 éveseknek való vakcinák
Ez most valami új dolog?
Korábban arról volt szó, hogy ugyanaz alkalmazható, mint a felnőttek és a 12 év felettiek esetében, csak harmadakkora dózisban (legalábbis a Pfizer esetén).
 
K

kamm

Guest
Haszidokkal bírtak...
egyrészt kurára szopsz, ha nincs oltásod.
Másrészt, amikor tavally komplett várost keleltt lezárni mert azok az oltástagadó faszfejek megtagadták az oltásfelvételt, előadták a katonát kővel dobálok műsort etc, a szervek begorimbultak, egy adag hangadót begyűjtöttek, olyan shinbet módera elbeszélgettek velük, gyors ítélet, pecsét az aktrába, mi azt jelenti hogy jó ideig ha akarna se tud elhelyezkedni normál állásba, raéjuk nézett az adóhiatal, a gyerekédelem etc... Az üzenet átment,
Aha, világos - de akkor ez most ilyen zsidó demokrácia avagy demokrácia zsidó módra, ez a totálisan jogtipro eljárás...? (És én köztudomású, mennyire szeretem az ortodoxokat, ugye.)

más. az új fertőzöttek több mint fele az oltatlanok csoportjából. a gyerekekből.

Mondjuk a 800+ éves belterjes-verfertozo életmódjuk biztosan nem segített az eleve sokkal gazosabb genkeszletukon, az meg ugye ilyenkor is (immunrendszer) csúnyán kiut...

Itt meg a fényességes faszfej kiszállt a eu programból, az utolsó adag Pfizert leszállítottták. jelenleg ez van egyedül engedélyezve gyerekek oltására, persze erre itt kísérlet sincs,
Fontosabb volt hogy nemzeti oltóanyaggyár címén majd egyzer a kínai szer utángyártása legyen kurvasok ner pénzért.
A gyerek meg még úgyse dolgozik, hadd hulljon,,,
What.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 808
113

Ez most valami új dolog?
Korábban arról volt szó, hogy ugyanaz alkalmazható, mint a felnőttek és a 12 év felettiek esetében, csak harmadakkora dózisban (legalábbis a Pfizer esetén).
Ez más vakcina. 5 - 11 éveseknek. December 20-tól 2 millió ilyen Pfizer vakcina jön.

Vicces, hogy éppen tegnap jelentette be a Független Objektiv Sajtó (röviditve F. O. S. :cool:) sajto, hogy több Pfizer nem jön.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 808
113
T

Törölt tag 4082

Guest
Másrészt pedig, ha a jelenlegi - tüskefehérjére kihegyezett - oltások elvéreznek ellene, akkor nagy eséllyel csak az inaktivált vírust tartalmazó vakcinák maradnak, mint utolsó bástya, elvégre ezek többek között a nukleokapszid ellen is termelhetnek antitesteket. De ebben az esetben feltehetően ezek hatékonysága is csökkenne.
Senki nem vizsgálja a nukleokapszid mutációit, így ezt nehéz kijelenteni, és amúgy csendben jegyzem meg, hogy nem véletlenül a tüskefehérje ellen készült minden oltóanyag. Egyszerűen, a valódi, adekvált immunválaszhoz az kell. Tehát, ha a tüskefehérje annyira mutálódik, hogy kicselezi a jelenlegi oltóanyagokat, akkor kicselezte az inaktivált oltóanyagokat is. De komolyan, ha az elölt vakcina mindig védene az influenza ellen se kéne a törzseket cserélgetni, pedig kell. Szóval ez a megmarad mint védőbástya nagyon erősen harsány talán, és erre nem tenném fel a védelmet.
A rendkívül alacsony regisztrált esetszám ellenére komoly aggodalmakat váltott ki kutatókból, ugyanis a vizsgálatok azt mutatják, hogy a B.1.1.529 variáns összesen 32 mutációt tartalmaz a tüskefehérjéjén, vagyis pont azon a részén, amelyet a legtöbb vakcina arra használ, hogy beindítsa az immunrendszer védekezőképességét a fertőzéssel szemben.

Még nem sokat tudunk erről, amit tudunk az az, hogy ez a variáns nagyszámú mutációval rendelkezik

- jelentette ki Maria Van Kerkhove, a WHO járványügyi szakértője a CNBC beszámolója szerint. Egyben hozzátette, hogy aggodalomra az ad okot, hogy ha egy variáns ennyi mutációval rendelkezik, az hatással lehet a vírus viselkedésére
.

Vagy szted ez nem éppen az mRNS oltasokat cselezheti ki?? Én ugy értettem.
Valahol annyira gyönyörű, hogy mennyire működik a ner propaganda. Nem, ez minden oltással kicseszhet, de az hagyományos tehát jó propi miatt itt tömegek vannak meggyőződve arról, hogy a kínai jobb...