Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Reggel még kérdeses volt, mennyire hatekonyan terjed, most már nem.

Kemenesi Gábor virológus szerint valóban nem túlzás szupermutánsnak hívni a nemrégiben felfedezett új, Dél-Afrikában terjedő koronavírus-variánst, extrém sok mutációt azonosítottak ugyanis benne. Ugyanakkor szerinte korai aggódni miatta, egyelőre úgy tűnik, igen hatékonyan terjed és igen, képes lehet uralni a járvány folytatását, de ez még mindig csak feltételezés – i


32 mutáció” egyrészt extrém sok, másrészt mind a tüskefehérjét érinti.

Ez pedig azért rossz hír, mert a tüskefehérje elsődleges fontosságú a vírus terjedése és működése szempontjából: befolyásolja többek között a vakcinák hatásosságát, a szervezet immunválaszát, a vírus megtapadását a sejteken, és még hosszan sorolhatnánk

Számos mutáció, ami most a variánsban benne van, eddig elszórva jelent meg egy-egy változaton, most viszont egyetlen típusban egyesülnek.

NEM TÚLZÁS RÁ A SZUPERMUTÁNS MEGNEVEZÉS
...
már most létezik olyan PCR-eljárás, amivel gyorsan kimutatható. A következő szint legfőbb kérdése az, mennyire hatékonyan terjed, és képes lehet-e más variánsok kiszorításával dominánssá válni a világban.

EGYELŐRE ÚGY TŰNIK, IGEN HATÉKONYAN TERJED ÉS IGEN, KÉPES LEHET URALNI A JÁRVÁNY FOLYTATÁSÁT, DE EZ MÉG MINDIG CSAK FELTÉTELEZÉS, ÖNMAGÁBAN NEM OK A SZÉLESEBB KÖRŰ AGGODALOMRA.

Amíg pedig a kockázatokat sem ismerjük pontosan, negyedik lépésként mindenképpen meg kell próbálni „kint tartani”.

Izrael például azonnali hatállyal utazási korlátozásokat rendelt el több afrikai országgal szemben.

Kemenesi szerint az elméletnek, ami szerint egy állatban mutálódott, majd visszakerült emberbe a varináns, ellent mond, hogy a B.1.1.529 RNS-ében található egy emberigenom-szerű szakasz, ami emberi eredetre utal

Talán egy HIV-fertőzött egyén szervezetében sokáig keringve, perzisztens fertőzésként folyamatosan változva alakult ki –
de lehet, hogy soha nem fogjuk megtudni.
Emlékszem a nyár folyamán le lettem hülyézve és mindenféle libsi, migránssimogató ellenzéki provokátor lettem, amikor felvetettem az afrikai lakosság masszívabb átoltásának szükségességét.
Kérdésem lenne. Ez mennyire gyakori, hogy nem ember-állat váltásnál, hanen egy HIV fertőzöttnél mutálódik egy vírus??
Jellemzően mutáns kórokozók immunszupresszált, krónikus beteg, immunhiányos emberekben fejlődik ki, mert hatékonyan működő immunrendszer híján nagyon hosszú ideig cirkulál a szervezetében a kórokozó. Minél tovább van jelen a szervezetben, annál több esélye van a mutációra.
Mi alapján feltételezik ezt?
Lásd fent.
Van jelentősége??? Azonkívül, hogy az afrikai eredet igy érthető.
Több millió kezeletlen AIDS-beteg van Afrikában, kellemes kis Petri-csészék a vírus számára.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Mérföldkőhöz érkezhet a járványkezelés azzal, hogy az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) engedélyezte az 5-11 éves korosztály oltását a Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcinájával – mondta a háziorvosok országos kollegiális szakmai vezetője az M1 péntek reggeli műsorában.

Az MTI beszámolója szerint Békássy Szabolcs elmondta, hogy a gyerekek körében is terjed a vírus, és bár az esetek többségében enyhe lefolyású megbetegedést okoz náluk a fertőzés, továbbadhatják azt. Hozzátette:

a tapasztalatok azt mutatják, hogy ebben a hullámban sokkal több gyerek fertőződik meg, és míg korábban tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel vészelték át a betegséget, addig mostanra markánsabb tünetek jelentkeznek náluk.
A járvány letöréséhez ebben a korosztályban is magas átoltottság szükséges – jelentette ki, hozzátéve: az oltás a gyerekeket is jobban védi a betegség súlyos lefolyása ellen, hasonlóan a felnőttekhez.

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Igazából oltási blekk frájdéjt kellett volna hirdetni. Ahogy elképzelem, ahogy egymásból marcangolják ki az oltott húst, hogy az övék legyen, rágják marokszámra az ampullákat elszántan leküzdve a fájdalmat a birtoklásért, mint egy jó zombifilm. Meg kellene lépni. :D :D :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez mennyire gyakori, hogy nem ember-állat váltásnál, hanen egy HIV fertőzöttnél mutálódik egy vírus??
Az ember és állatok közötti ugráshoz nem kell mutálódnia a vírusnak, pont ez a baj vele.
HIV vagy egy bármi más okból legyengült immunrendszerű betegnél nagyságrendekkel(!) magasabb lehet a vírus mennyisége, ezért valószínűbb hogy az ilyen betegekben jönnek létre az új variánsok.
Mi alapján feltételezik ezt?
Visszakeresik az első eseteket.
Van jelentősége???
A teljes képet szeretnék látni, hogy a vírus forrása ne fertőzzön tovább meg, hogy tanulmányozzák, mit kell a jövőben máshogy csinálni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 595
32 101
113
Emlékszem a nyár folyamán le lettem hülyézve és mindenféle libsi, migránssimogató ellenzéki provokátor lettem, amikor felvetettem az afrikai lakosság masszívabb átoltásának szükségességét.

Jellemzően mutáns kórokozók immunszupresszált, krónikus beteg, immunhiányos emberekben fejlődik ki, mert hatékonyan működő immunrendszer híján nagyon hosszú ideig cirkulál a szervezetében a kórokozó. Minél tovább van jelen a szervezetben, annál több esélye van a mutációra.

Lásd fent.

Több millió kezeletlen AIDS-beteg van Afrikában, kellemes kis Petri-csészék a vírus számára.
Ott az oltás reménytelen. Esetleg "ólommal". A migrik meg jöhetnek?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
A BioNTech pénteken a dél-afrikai „szupermutáns” megjelenésére reagálva közölte, hogy várhatóan két héten belül meg tudják állapítani azt: működőképes-e a Pfizerrel közösen forgalmazott oltóanyaguk az új mutáns (B.1.1.529) ellen.

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Az ismert humorista, Dombóvári István Facebook-oldalán számolt be arról, hogy az egész családja (tíz hónapos kisfia és felesége) elkapta a koronavírust. Azt írta, ennyire még sosem volt beteg, a fertőzést pedig annak dacára kapta el, hogy felvette az oltást.

Több mint egy hétig lebegtem 40 fokos lázban, már a tudatom sem volt tiszta. A feleségem ápolt engem, miközben a fiunk életéért rimánkodtunk, aki már inni sem volt képes
– írta a humorista, hozzátéve, hogy a felesége hősként ápolta gyermeküket, minden éjjel virrasztott az ágyánál, miközben ő ehhez annyit tudott hozzátenni, hogy hajnalig delíriumban hörgött.

Dombóvári István azt írja, a láz után jött a többi; a gyógyszerek tönkretették a gyomrát, a koronavírus pedig komoly pusztítást végzett a tüdejében.

Még mindig alig kapok levegőt, rohadék egy érzés, hogy szívod, de nem jön! Még mindig arról, a sz**os koronavírusról beszélek ám, amiről a mémek szólnak! A koronavírus ki****ottul létezik
– fogalmazott, hozzátéve, hogy amennyiben nincs a háziorvosa, szerinte egyértelműen belehalt volna a betegségbe.

A humorista azoknak is üzent, akik még mindig nem hisznek a vírusban és az oltás szükségességében.

Takarózhatsz majd ennél jobb sztorikkal, hitegetheted magad mindenféle olcsó konteóval, röhögd ki azokat, akik elővigyázatosak, nyugodtan csináld, gyűjts vele jó sok lájkot. A vírus meg majd figyel téged egy sötét sarokból, és meg fog ölni! Teljesen evidens, hogy oltasd be magad! […] A filléres papírmaszk meg a kézmosás nem fog megvédeni senkitől, főleg a karácsonyi teszkós hordáktól, akik az összes kasszában majd a te nyakadba fognak beleköhögni
– írta, hozzátéve: a mostani helyzeten emberéletek múlhatnak az apró döntéseken is.

A humorista végezetül azt is bejelentette, hogy az összes idei fellépését lemondja, mivel sehol sem látja biztosítottnak, hogy ne terjedjen tovább a vírus.

Könyörgöm nektek: tanuljatok a példámból! Majdnem elvesztettem mindent
– írta bejegyzése végén.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 595
32 101
113
Te már csak tudod.

Ilyet rajtad kívül senki sem mondott. (Amúgy a kormány is beengedi őket, a módszert úgy hívják letelepedési kötvény. :rolleyes: De ez itt csúnyán off...)
Értem, egy olyan kontinensről beszélünk, ahol a népességszám sem ismert, egészségügy néven miniszter biztos, hogy van, a többi inkább önkéntes orvosi missziók. Az országok a vakcinákat sem tudják, hajlandók kifizetni, egyáltalán, milyen vakcinát adnának be nekik és kik? Az afrikai valóság maga a borzalom... És még az állandó háborúkról nem is beszéltünk... Iható víz sincs, kisebb bajuk is nagyobb a vírusnál. Majd a sámán levadászik valami albínó gyereket...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Értem, egy olyan kontinensről beszélünk, ahol a népességszám sem ismert, egészségügy néven miniszter biztos, hogy van, a többi inkább önkéntes orvosi missziók. Az országok a vakcinákat sem tudják, hajlandók kifizetni, egyáltalán, milyen vakcinát adnának be nekik és kik? Az afrikai valóság maga a borzalom... És még az állandó háborúkról nem is beszéltünk... Iható víz sincs, kisebb bajuk is nagyobb a vírusnál. Majd a sámán levadászik valami albínó gyereket...
És mégis szaporodnak mint a nyulak. Tehát nem lehet túl nagy baj ott.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

A világhírű magyar kutató, Karikó Katalin vezetésével kifejlesztett, hírvivő RNS (mRNS) nevű technológiára épülő vakcinát hat héten belül lehet hozzáigazítani az új variánshoz. A módosított oltóanyag első tételeit 100 napon belül lehet szállítani.


Hihetetlen, ide is eljutottunk, hogy végre fine tuningolnak picit, persze még várják az adatokat, de ha már nyilván ezt felvetik, akkor az előzetes modellezéseik nem túl sok jóval kecsegtetnek (érzékelhetően csökkent hatékonyság). Kb 2 hét múlva tudnak közölnek biztosat.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Emlékszem a nyár folyamán le lettem hülyézve és mindenféle libsi, migránssimogató ellenzéki provokátor lettem, amikor felvetettem az afrikai lakosság masszívabb átoltásának szükségességét.

Ezzel nem lehet mit csinálni, állati rezervoárok is vannak. Amerikában a szarvasok, akkor azokat irtsák? Vagy kezdjük oltani a vadállományt is?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113




Hihetetlen, ide is eljutottunk, hogy végre fine tuningolnak picit, persze még várják az adatokat, de ha már nyilván ezt felvetik, akkor az előzetes modellezéseik nem túl sok jóval kecsegtetnek (érzékelhetően csökkent hatékonyság). Kb 2 hét múlva tudnak közölnek biztosat.

Vhogy már tegnap éreztem, hogy ez nagy szivacs lehet. Azóta csak pesszimistább lettem.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Értem, egy olyan kontinensről beszélünk, ahol a népességszám sem ismert, egészségügy néven miniszter biztos, hogy van, a többi inkább önkéntes orvosi missziók. Az országok a vakcinákat sem tudják, hajlandók kifizetni, egyáltalán, milyen vakcinát adnának be nekik és kik? Az afrikai valóság maga a borzalom... És még az állandó háborúkról nem is beszéltünk... Iható víz sincs, kisebb bajuk is nagyobb a vírusnál. Majd a sámán levadászik valami albínó gyereket...
Ha nem csinálnak a kormányok valamit, hogy jusson oda is elegendő vakcina, akkor látjuk, hogy mi történik. Ülhetünk ölbe tett kézzel és kereshetünk kifogásokat vaaagy aktívan tehetünk azért, hogy minél jobban csökkentsük a potenciális két lábon járó víruskeltető gépek számát.
Ezzel nem lehet mit csinálni, állati rezervoárok is vannak. Amerikában a szarvasok... Vagy kezdjük oltani a vadállományt is?
Nem lenne ördögtől való ötlet, de itt egyelőre nem tartunk.
Ja, jellemzően szubszaharaiak jöttek letelepedési kötvénnyel... :rolleyes:
És? Ha pénzes migrik jönnek az jó? Itt valami kurva nagy hiba van a propaganda gépezetben, én eddig úgy hallottam, hogy "mindenki fúújjj, nem vehetik el a magyarok munkáját"...