Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ácsi bátya ! Nem te/ti szajkózzátok , hogy ez a kapitalizmus ? Ha befektetni kell akkor jöjjön más is(USA , EU , egyéb kormányok) , ha felelős kell vállalja más(főleg az egyén vagy az állam) de a profit az a miénk hiszen megdolgoztunk érte ezért jár ! A te modelled szerint az lenne az ildomos , hogyha már világjárvány és csak ez segíthet -mármint a vakcina -akkor fejlesszünk közösen , maximáljuk a nyereséget önköltség + 10-20% , juthasson hozzá mindenki , érjünk el minden gyártókapacitást és ne legyen 10 féle hanem csak max 2-3 ! Így mondhatnánk , hogy közösen közös erővel harcolunk a vírus ellen és szarunk az extraprofitra !
Januári cikk ki milyen mértékben szállt be a covid vakcina fejlesztésbe....

Az amerikaiak állják a világ vakcinafejlesztésének a javát​


2021. január 22.

A legnagyobb gyártók eddig több mint 18,5 milliárd fontot költhettek a koronavírus elleni oltóanyag kifejlesztésére. Részletesen megnéztük, kik, mire és mennyit adtak, illetve az egyes gyártók mennyiért kínálják saját vakcinájukat.

A héten eldőlt, hogy Magyarországon már négy különböző vakcinával is olthatnak majd a koronavírus ellen. Az Index számolt be róla először, hogy az OGYÉI lezárta a koronavírus elleni orosz Szputnyik vakcina több ezer oldalas törzskönyvi dokumentációjának ellenőrzését, és jóváhagyta a vakcina engedélyezését; ezzel egy időben pedig szintén megkapta az engedélyt az AstraZeneca vakcinája is. Korábban már az Európai Unió hatóságai engedélyezték a Pfizer/BioNTech, valamint a Moderna oltóanyagait is, így hazánkban a következő hónapokban már négy különböző vakcinát is használhatnak majd az oltóközpontokban.

Kik fizették ezeket a fejlesztéseket?​

A Covid ellen, pontosabban a SARS-CoV-2 koronavírus okozta járvány ellen tavaly ilyenkor még messze nem volt védőoltás, de már az első nagyobb, tavaly tavaszi első hullám idején lehetett látni, hogy a koronavírus-járvány okozta válság egészen addig velünk marad, amíg nem lesz nagy tömegekben hozzáférhető védőoltás.


Laikusan azt gondolhatnánk, hogy a kormányok összefogtak, és óriási összegeket fektettek a különböző kutatásokba, fejlesztésekbe. Nos,

A NYILVÁNOSAN HOZZÁFÉRHETŐ ADATOK ALAPJÁN KIJELENTHETŐ, HOGY A VILÁG NEM MOZGATOTT MEG MINDEN PÉNZT
annak érdekében, hogy a tudósok kifejlesszék a vakcinát.

A BBC december közepén a tudományos adatokkal foglalkozó elemzőcég, az Airfinity adataira hivatkozva azt írta, hogy az államok, kormányok összesen mintegy 6,5 milliárd fonttal (közel 2600 milliárd forint) támogatták a vakcinafejlesztéseket. Az Index is megkereste a londoni székhelyű céget, hogy január közepére miként alakultak ezek a támogatási összegek.

Az Airfinity csak nyilvánosan megjelent adatokkal dolgozik – így például egy titkosított szerződés számai nem szerepelnek az adatbázisaikban, valamint azok a támogatások sem, amelyeket valamilyen oknál fogva nem hoztak nyilvánosságra –, továbbá jelezték azt is, hogy a decemberi BBC-cikk óta módosítottak a metodikán: már csak azok az összegek szerepelnek az adatbázisaikban, amelyeket csak és kizárólag a vakcinák fejlesztésére szántak, nem kértek értük cserébe például egy adag vakcinaszállítmányt. (Ugyanis a korábbi adataikban még szerepeltek azok az összegek is, ahol egy adott állam például úgy adott támogatást a fejlesztőcégnek, hogy az cserébe kért bizonyos mennyiségű vakcinát.)

Az Európai Bizottság december végéig az AstraZeneca (400 millió adag), a Sanofi-GSK (300 millió adag), a Johnson & Johnson (400 millió adag), a BioNTech-Pfizer (300 millió adag), a CureVac (405 millió adag) és a Moderna (160 millió adag) vállalattal írt alá vakcinabeszerzésről szóló szerződéseket. Azóta az EU a Valneva vállalattal is tárgyalt új oltóanyag beszerzése érdekében: az uniós országok együttesen 30 millió adag vakcinát vásárolnának, további akár 30 millió dózis beszerzésének lehetőségével. Ugyanakkor szerződés még nincs.

18,5 milliárdos kalap​

Az Airfinity által küldött adatok alapján megnéztük, hogy a fenti vakcinák fejlesztésére mekkora összegeket fordítottak. A fentieken túl szintén szerepel az infografikánkon a Sinovac, valamint a Sanofi és a Translate Bio közös vakcinája is, melyek fejlesztését szintén jelentősebb összegekkel támogatták.

Forrás: Airfinity / Index

Forrás: Airfinity / Index
Azok közül a vakcinák közül, melyekre már szerződést kötött az EU,

AZ ASTRAZENECA VAKCINÁJA KAPTA ÖSSZESSÉGÉBEN A LEGNAGYOBB TÁMOGATÁST,
összesen több mint 6 milliárd fontot – igaz, ebből 4,5 milliárdot maga a gyártó cég finanszírozott. A legnagyobb állami támogatást a Moderna vakcinájának fejlesztésére dobták össze, nem kevesebb mint 3 milliárd fontot.

Odatette magát az USA​

Az Airfinity adatai szerint egyébként nagyon úgy fest, hogy leginkább az amerikaiak vették ki részüket a vakcinafejlesztésekből: csak a bioorvosi kutatásokkal foglalkozó amerikai hatóság, a BARDA több mint 9,6 milliárd angol fontot (közel 4000 milliárd forintot) fektetett be különböző vakcinákba. Legnagyobb mértékben a Moderna (3 milliárd font), a Sanofi/GSK (1,5 milliárd) és a Pfizer/BioNTech (1,44 milliárd) vakcinájának fejlesztését támogatták – közülük a Moderna és a Pfizer/BioNTech oltásai már megkapták a szükséges engedélyeket, viszont a Sanofi/GSK vakcinája egyelőre még nagyon messze van ettől (jelenleg még csak a fázis-II-es kutatási szakaszban tartanak).

A Moderna amerikai biotechnológiai vállalat logója a cég egyik épületének bejáratánál a Massachusetts állambeli Norwoodban

A Moderna amerikai biotechnológiai vállalat logója a cég egyik épületének bejáratánál a Massachusetts állambeli Norwoodban
Fotó: C. J. Gunther / MTI / EPA

A BARDA a 2020-as pénzügyi évre jóváhagyott büdzséje egyébként 1,6 milliárd dollár (1,17 milliárd font) volt, azaz a tavalyi évre tervezett költségvetésük több mint nyolcszorosát költötték el koronavírus elleni vakcinafejlesztések támogatására.

A TELJES LISTÁT ÖSSZESÍTVE A CÉGEK A JANUÁR 14-I ADATKÖZLÉSIG (EKKOR KAPTUK MEG A LEGFRISSEBB SZÁMOKAT AZ AIRFINITY-TŐL) 18,5 MILLIÁRD FONTNÁL IS TÖBBET KÖLTHETTEK A KORONAVÍRUS ELLENI VAKCINA FEJLESZTÉSÉRE. EZ MAI ÁRFOLYAMON SZÁMOLVA MEGHALADJA A 7400 MILLIÁRD FORINTOT.

Az állami és a non-profit támogatások mellett magánadományokból is komoly mennyiséget gyűjtöttek. A gyógyszeripartól távol tevékenykedő cégek is beszálltak, ilyen volt például a Tito's handmade nevű vodkagyártó, mely 739 ezer fontot szánt vakcinafejlesztésre.

Fontos lett volna, hogy a Szputnyik fejlesztőjének, a Gamaleja Intézetnek és a Sinopharmnak a kutatási költségeit is feltüntessük , de a legnagyobb valószínűség szerint ők nem adtak elegendő adatot a Airfinity kutatásához. Előbbi biztosan szállít nekünk 1 millió vakcinát, utóbbi szinte biztosan fog, már csak a magyar engedély hiányzik ehhez.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka
W

Wilson

Guest

Kutatás és lobbi​

Az egyes gyártók vakcinabüdzséi közötti egészen elhülesztő, több milliárd fontos különbségeknek számtalan oka van. Nem mindegy, hogy az adott cég milyen stádiumban járt egy készítmény fejlesztésével, melyből aztán sikerült előállítania a vakcinát, vagy még dolgozik ezen. Fontos szempont, hogy milyen technológiával dolgozott, s maga a kutatás milyen anyagigényű. Bizonyos gyártók külsős kutatóintézettel dolgoznak együtt, az AstraZeneca például az Oxfordi Egyetemmel, s az intézetek sem egyforma tarifával dolgoznak.

UGYANCSAK NEM ELHANYAGOLHATÓ SZEMPONT, HOGY EGY GYÓGYSZERVÁLLALAT MILYEN LOBBIERŐVEL BÍR KORMÁNYZATI SZINTEN,
hisz ennek óriási jelentősége van abban, sikerül-e kipréselnie állami támogatást az oltóanyag-fejlesztéshez.

A gyártók piaci alapon működnek, a profit határozza meg a működésüket, s bár most náluk is az emberi élet megmentése áll mindenek felett, pontosan felmérik, hogy a kutatás-fejlesztésre fordított gigászi összeg hol, mikor és mekkora eladott mennyiséggel fog megtérülni, majd hasznot hajtani. Ez az oltóanyagok árszabásában is megnyilvánul.

Méregdrága kínai és ár alatti orosz​

Az Airfinity-től kapott kimutatás szerint a legolcsóbb vakcina, amiből az Európai Unió jelenleg vásárolhat, az AstraZenecáé. Egy belga miniszter Twitter-bejegyzése szerint az EU 1,5 fontért tudott leszerződni egy adagra, míg az AFP tavaly novemberben 2 fontról írt. Az Airfinity táblázata szerint az Indiában, Brazíliában, az USA-ban, az Egyesült Királyságban és Indonéziában megállapított adagár 1,4-2,7 font között lesz.

A SVÉD-BRIT CÉG LEURALTA A VILÁGPIACOT: TÖBB MINT 6 MILLIÁRD DÓZISRA SZERZŐDÖTT KÜLÖNBÖZŐ ORSZÁGOKKAL, ÍGY MEGTEHETI, HOGY AZ ÁTLAGÁR ALÁ MEGY, A FEJLESZTÉSI KÖLTSÉGEK „NULLÁZÁSA” MELLETT A KOMOLY HASZON IS BETONBIZTOS.
A második legnagyobb fejlesztési büdzsével (3,64 milliárd font) dolgozó amerikai-német páros, a Pfizer/BioNTech 8 fontért adta az EU-nak a vakcinaadagokat, míg Dél-Afrikának 3 fonttal olcsóbban. Izrael ezzel szemben 19 fontot is leszurkolt egy dózisért, nem is véletlen, hogy a világon elsőként érték el a 10 százalék feletti vakcinálási arányt lakosságarányosan.

A Pfizer logója az amerikai gyógyszergyártó cég New York-i székházán

A Pfizer logója az amerikai gyógyszergyártó cég New York-i székházán
Fotó: Justin Lane / MTI / EPA
Ráfordítás alapján (3 milliárd font, már ami a nyilvános adatokból kiderült) az amerikai Moderna a bronzérmes, mai árfolyamon 12 fontért kínálta az oltóanyagot az uniónak, míg az USA-ban 10 fontnak megfelelő összegért, Svájcban pedig 17-25 fontot is elkér dózisonként.

Az oroszok azt ígérték, az ő oltóanyaguk lesz a legolcsóbb a világon, s megpróbálják tartani a szavukat. Az Airfinity adatai szerint

AZ EPIVACCORONA NEVŰ VAKCINÁJUKAT 1,3-1,4 FONTÉRT KÍNÁLJÁK, A SZER A 3-AS KLINIKAI FÁZISBAN VAN, OROSZORSZÁGBAN MÁR OLTANAK VELE.
A hamarosan Magyarországra is megérkező Szputnyik V nagyjából 7 fontba kerül majd, a vakcina saját honlapja is ezt írja.

A lista legdrágább tagja a kínai Sinovac gyártó CoronaVac névre hallgató oltóanyag, melyet 41 fontra taksál a cég. Annak ellenére, hogy az első generációs, tehát gyártástechnikailag réginek számító oltóanyag bizonyított hatásossága alig haladja meg az 50 százalékot. A szert Kínában már adják az embereknek, Brazília és Törökország is engedélyezte. A magyar kormány a kínai Sinopharm vakcináját is be akarja hozni Magyarországra, ezt sem mérik olcsón, a listánk szerint mintegy 30 font lesz az adagonkénti ára.

Borítókép: Az új koronavírus elleni oltóanyagot töltik ampullákba a világ legnagyobb szérumgyártójánál, az Indiai Szérumintézetnél - MTI/AP/Rafik Makbúl


 
W

Wilson

Guest

Beperelték a WHO-t az omikron-variáns miatt

Bepereli az Egészségügyi Világszervezetet (WHO) Alexander Padar szibériai vállalkozó, mert szerinte az üzleti érdekeit sérti, hogy omikronnak nevezték el az új variánst.
A vállalkozó Omikron néven működtet egy magánklinika-hálózatot, amely nemcsak Oroszországban, hanem más országokban is jelen van. Padar szerint az üzleti érdekeit jelentősen sérti, hogy most ezt a nevet kapta az új mutáns vírus.
A nevünk hivatalosan is le van védetve, főként a gyógyszerészet és az egészségügy terén vannak szolgáltatásaink
– mondta, hozzátéve: azt kifogásolja, hogy most még azok is, akik az ő klinikáira keresnek rá az interneten, legfőképp az omikron-variánsról találnak híreket.
Csak gondoljanak bele: ha valaki meghal az omikron miatt – például egy rokon vagy barát –, akkor nem valószínű, hogy utána elmennének egy ilyen nevet viselő klinikára
– fogalmazott Padar.
A variáns elnevezéséből egyébként már korábban is adódtak problémák, mivel a WHO direkt átugrott két betűt a görög ábécében. Ezt azért tették, mert másképp eljutottunk volna a kszí variánsig, amelynek elnevezése Hszi Csin-ping kínai elnök nevével mutat hasonlóságot angol nyelven.

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Januári cikk ki milyen mértékben szállt be a covid vakcina fejlesztésbe....

Az amerikaiak állják a világ vakcinafejlesztésének a javát​


2021. január 22.

A legnagyobb gyártók eddig több mint 18,5 milliárd fontot költhettek a koronavírus elleni oltóanyag kifejlesztésére. Részletesen megnéztük, kik, mire és mennyit adtak, illetve az egyes gyártók mennyiért kínálják saját vakcinájukat.

A héten eldőlt, hogy Magyarországon már négy különböző vakcinával is olthatnak majd a koronavírus ellen. Az Index számolt be róla először, hogy az OGYÉI lezárta a koronavírus elleni orosz Szputnyik vakcina több ezer oldalas törzskönyvi dokumentációjának ellenőrzését, és jóváhagyta a vakcina engedélyezését; ezzel egy időben pedig szintén megkapta az engedélyt az AstraZeneca vakcinája is. Korábban már az Európai Unió hatóságai engedélyezték a Pfizer/BioNTech, valamint a Moderna oltóanyagait is, így hazánkban a következő hónapokban már négy különböző vakcinát is használhatnak majd az oltóközpontokban.

Kik fizették ezeket a fejlesztéseket?​

A Covid ellen, pontosabban a SARS-CoV-2 koronavírus okozta járvány ellen tavaly ilyenkor még messze nem volt védőoltás, de már az első nagyobb, tavaly tavaszi első hullám idején lehetett látni, hogy a koronavírus-járvány okozta válság egészen addig velünk marad, amíg nem lesz nagy tömegekben hozzáférhető védőoltás.


Laikusan azt gondolhatnánk, hogy a kormányok összefogtak, és óriási összegeket fektettek a különböző kutatásokba, fejlesztésekbe. Nos,

A NYILVÁNOSAN HOZZÁFÉRHETŐ ADATOK ALAPJÁN KIJELENTHETŐ, HOGY A VILÁG NEM MOZGATOTT MEG MINDEN PÉNZT
annak érdekében, hogy a tudósok kifejlesszék a vakcinát.

A BBC december közepén a tudományos adatokkal foglalkozó elemzőcég, az Airfinity adataira hivatkozva azt írta, hogy az államok, kormányok összesen mintegy 6,5 milliárd fonttal (közel 2600 milliárd forint) támogatták a vakcinafejlesztéseket. Az Index is megkereste a londoni székhelyű céget, hogy január közepére miként alakultak ezek a támogatási összegek.

Az Airfinity csak nyilvánosan megjelent adatokkal dolgozik – így például egy titkosított szerződés számai nem szerepelnek az adatbázisaikban, valamint azok a támogatások sem, amelyeket valamilyen oknál fogva nem hoztak nyilvánosságra –, továbbá jelezték azt is, hogy a decemberi BBC-cikk óta módosítottak a metodikán: már csak azok az összegek szerepelnek az adatbázisaikban, amelyeket csak és kizárólag a vakcinák fejlesztésére szántak, nem kértek értük cserébe például egy adag vakcinaszállítmányt. (Ugyanis a korábbi adataikban még szerepeltek azok az összegek is, ahol egy adott állam például úgy adott támogatást a fejlesztőcégnek, hogy az cserébe kért bizonyos mennyiségű vakcinát.)

Az Európai Bizottság december végéig az AstraZeneca (400 millió adag), a Sanofi-GSK (300 millió adag), a Johnson & Johnson (400 millió adag), a BioNTech-Pfizer (300 millió adag), a CureVac (405 millió adag) és a Moderna (160 millió adag) vállalattal írt alá vakcinabeszerzésről szóló szerződéseket. Azóta az EU a Valneva vállalattal is tárgyalt új oltóanyag beszerzése érdekében: az uniós országok együttesen 30 millió adag vakcinát vásárolnának, további akár 30 millió dózis beszerzésének lehetőségével. Ugyanakkor szerződés még nincs.

18,5 milliárdos kalap​

Az Airfinity által küldött adatok alapján megnéztük, hogy a fenti vakcinák fejlesztésére mekkora összegeket fordítottak. A fentieken túl szintén szerepel az infografikánkon a Sinovac, valamint a Sanofi és a Translate Bio közös vakcinája is, melyek fejlesztését szintén jelentősebb összegekkel támogatták.

Forrás: Airfinity / Index

Forrás: Airfinity / Index
Azok közül a vakcinák közül, melyekre már szerződést kötött az EU,

AZ ASTRAZENECA VAKCINÁJA KAPTA ÖSSZESSÉGÉBEN A LEGNAGYOBB TÁMOGATÁST,
összesen több mint 6 milliárd fontot – igaz, ebből 4,5 milliárdot maga a gyártó cég finanszírozott. A legnagyobb állami támogatást a Moderna vakcinájának fejlesztésére dobták össze, nem kevesebb mint 3 milliárd fontot.

Odatette magát az USA​

Az Airfinity adatai szerint egyébként nagyon úgy fest, hogy leginkább az amerikaiak vették ki részüket a vakcinafejlesztésekből: csak a bioorvosi kutatásokkal foglalkozó amerikai hatóság, a BARDA több mint 9,6 milliárd angol fontot (közel 4000 milliárd forintot) fektetett be különböző vakcinákba. Legnagyobb mértékben a Moderna (3 milliárd font), a Sanofi/GSK (1,5 milliárd) és a Pfizer/BioNTech (1,44 milliárd) vakcinájának fejlesztését támogatták – közülük a Moderna és a Pfizer/BioNTech oltásai már megkapták a szükséges engedélyeket, viszont a Sanofi/GSK vakcinája egyelőre még nagyon messze van ettől (jelenleg még csak a fázis-II-es kutatási szakaszban tartanak).

A Moderna amerikai biotechnológiai vállalat logója a cég egyik épületének bejáratánál a Massachusetts állambeli Norwoodban

A Moderna amerikai biotechnológiai vállalat logója a cég egyik épületének bejáratánál a Massachusetts állambeli Norwoodban
Fotó: C. J. Gunther / MTI / EPA

A BARDA a 2020-as pénzügyi évre jóváhagyott büdzséje egyébként 1,6 milliárd dollár (1,17 milliárd font) volt, azaz a tavalyi évre tervezett költségvetésük több mint nyolcszorosát költötték el koronavírus elleni vakcinafejlesztések támogatására.

A TELJES LISTÁT ÖSSZESÍTVE A CÉGEK A JANUÁR 14-I ADATKÖZLÉSIG (EKKOR KAPTUK MEG A LEGFRISSEBB SZÁMOKAT AZ AIRFINITY-TŐL) 18,5 MILLIÁRD FONTNÁL IS TÖBBET KÖLTHETTEK A KORONAVÍRUS ELLENI VAKCINA FEJLESZTÉSÉRE. EZ MAI ÁRFOLYAMON SZÁMOLVA MEGHALADJA A 7400 MILLIÁRD FORINTOT.

Az állami és a non-profit támogatások mellett magánadományokból is komoly mennyiséget gyűjtöttek. A gyógyszeripartól távol tevékenykedő cégek is beszálltak, ilyen volt például a Tito's handmade nevű vodkagyártó, mely 739 ezer fontot szánt vakcinafejlesztésre.

Fontos lett volna, hogy a Szputnyik fejlesztőjének, a Gamaleja Intézetnek és a Sinopharmnak a kutatási költségeit is feltüntessük , de a legnagyobb valószínűség szerint ők nem adtak elegendő adatot a Airfinity kutatásához. Előbbi biztosan szállít nekünk 1 millió vakcinát, utóbbi szinte biztosan fog, már csak a magyar engedély hiányzik ehhez.

Tehát ha jól értelmezem a grafikont !

Az AZ-ba fektették arányaiban a legtöbb magán tőkét ! Hát ez a jelek szerint a vélt/valós mellékhatások erős kommunikációja miatt nem volt sikersztori .

A Pfizer az igen sikeres lett a komoly politikai nyomásra pedig a hasonló Moderna nagyobb védettséget ad .

A Moderna-t gyakorlatilag kormányzati pénzből fejlesztették RGO a fejlesztő országoknak minimum önköltségi áron kellene kapni .

De ugyan úgy az utána lévő 3 készítményt is !

A Sinovac és a Sanofi / Translate Bio nem kapott lófaxt se majd lesz ami lesz !


Amúgy csak jelzem közgazdaságilag létezik közvetlen és közvetett befektetés . A közvetlent nem kell magyarázni biztosítják a megállapodás szerinti összeget oszt csókolom ! Ettől sokkal furmányosabb a közvetett befektetés ami mint itt látszik megrendelés formájába érkezett de az durva mennyiségben ! Ha egy ilyen megrendelés állomány van a project mögött ott nem lehet bukás főleg ha az opció felfelé nyitott !

Na kedves uram ez a tuti üzlet !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Tehát ha jól értelmezem a grafikont !

Az AZ-ba fektették arányaiban a legtöbb magán tőkét ! Hát ez a jelek szerint a vélt/valós mellékhatások erős kommunikációja miatt nem volt sikersztori .

A Pfizer az igen sikeres lett a komoly politikai nyomásra pedig a hasonló Moderna nagyobb védettséget ad .

A Moderna-t gyakorlatilag kormányzati pénzből fejlesztették RGO a fejlesztő országoknak minimum önköltségi áron kellene kapni .

De ugyan úgy az utána lévő 3 készítményt is !

A Sinovac és a Sanofi / Translate Bio nem kapott lófaxt se majd lesz ami lesz !


Amúgy csak jelzem közgazdaságilag létezik közvetlen és közvetett befektetés . A közvetlent nem kell magyarázni biztosítják a megállapodás szerinti összeget oszt csókolom ! Ettől sokkal furmányosabb a közvetett befektetés ami mint itt látszik megrendelés formájába érkezett de az durva mennyiségben ! Ha egy ilyen megrendelés állomány van a project mögött ott nem lehet bukás főleg ha az opció felfelé nyitott !

Na kedves uram ez a tuti üzlet !
Azt is láttad, hogy pl az Astra mennyi saját pénzt fektetett be a covid vakcina kifejlesztésébe?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Akkor te nem vitattad a munkáltató által elvárt oltást, ugye?
Már esment hátulról jössz amikor mattot kap a logikád ! ÉN és az oldalbordám saját akaratunkból , tartva az indokolatlan korlátozásoktól még májusba kaptunk műhódat ! Tehát most se nyertél hangszórót mert saját akaratunkból történt ! De többet nem fognak adni az tuti !
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Már esment hátulról jössz amikor mattot kap a logikád ! ÉN és az oldalbordám saját akaratunkból , tartva az indokolatlan korlátozásoktól még májusba kaptunk műhódat ! Tehát most se nyertél hangszórót mert saját akaratunkból történt ! De többet nem fognak adni az tuti !
Ez egy igen velős válasz, de ki kérdezte ezt? Már többször leírtad.
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Beperelték a WHO-t az omikron-variáns miatt

Bepereli az Egészségügyi Világszervezetet (WHO) Alexander Padar szibériai vállalkozó, mert szerinte az üzleti érdekeit sérti, hogy omikronnak nevezték el az új variánst.
A vállalkozó Omikron néven működtet egy magánklinika-hálózatot, amely nemcsak Oroszországban, hanem más országokban is jelen van. Padar szerint az üzleti érdekeit jelentősen sérti, hogy most ezt a nevet kapta az új mutáns vírus.

Omega felkészül :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azt is láttad, hogy pl az Astra mennyi saját pénzt fektetett be a covid vakcina kifejlesztésébe?
Ne légy buta ! A magán tőke az nem feltétlen egyenlő a társaság saját pénzével/tőkéjével ! Azt jó volna látni a Magán tőke milyen portfóliót takar és milyen megosztásban ! A kapitalizmus már csak ilyen ki tudja jobban levenni a másikat , mekkora befektetéssel mekkora nyereség realizálható milyen kockázat mellett !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Ne légy buta ! A magán tőke az nem feltétlen egyenlő a társaság saját pénzével/tőkéjével ! Azt jó volna látni a Magán tőke milyen portfóliót takar és milyen megosztásban ! A kapitalizmus már csak ilyen ki tudja jobban levenni a másikat , mekkora befektetéssel mekkora nyereség realizálható milyen kockázat mellett !
Nem vagyok buta, de az éremnek mindig két oldala van, a vakcinagyártó cégek biztos lehetsz benne, hogy nem mentek volna csődbe, hogy ha nem kell nekik covid vakcinát gyártani, a fejlett államok szâmára volt nagyon fontos, hogy a létező leggyorsabban hatékony vakcinát hozzanak létre ők voltak a megrendelők akik anyagilag is beszálltak a vakcinák kifejlesztésében, ahogy,és erről jelenleg kevés szó esik ugyanígy zajlott le az orosz és kínai vakcina fejlesztés is.Sőt a kínaiak a vakcinákat a diplomáciai céljaikra bevallottan fel is használják és mint köztudott nem kifejezetten Teréz anyai elveket követett az árszabásuk.Tehát akkor mi is a gond ezzel a vakcina fejlesztéssel?
 
  • Tetszik
Reactions: bel
W

Wilson

Guest
Itt egy cikk, amely segít abban, hogy ne csak a "gonosz gyógyszergyártó cégek teljhatalmú urai" hanem mi a "kísérleti nyulak" is keressünk a járványon......

A Pfizer covid gyógyszerrel, a Moderna 3 az 1-ben vakcinával készül a következő nagy dobására​

2021. NOVEMBER 15.

A tízmillió virológus országában bárki bármit is gondol a koronavírus-oltásokról, jó sok pénzt kereshet, ha bejön a várakozása a járvány további alakulásáról.

Noha engem is hétről hétre egyre többen hülyéznek le amiatt, hogy a laikus kommenthuszárok és önjelölt megmondóemberek véleményével szemben vénségemre még mindig a tudományban hiszek, a piaci helyzet felvázolásánál maradnék annál az avítt módszernél, hogy figyelembe veszem a legfrissebb vizsgálatok és kutatások eredményeit. Ezek alapján lényegében eldőlt, hogy a technológiai versenyben az mRNS alapú oltások győzedelmeskednek, ezek gyártói a legizgalmasabbak ma befektetői szempontból is.
acsgabor_vilaga-640x529.png


A Pfizer cég ismertsége már kapott egy elképesztő lórúgást az ezredfordulón a kis kék potencianövelő tablettája jóvoltából, pedig az még a márkanevén (Viagra) vált ismertté. Most senkit se érdekel a neve az oltóanyagnak (amúgy Comirnaty), a gyártóval azonosítjuk, ellentétben például a Gamaleya-gyártmány Szputnyikkal. De aki arra gondol, hogy a Pfizer részvényei biztos az elmúlt másfél év legnagyobb nyertesei között vannak a tőzsdén, nagyot téved. Miközben partnere, a BionTech szárnyalt, a Pfizer sokáig csak lassan, szenvedve kúszott felfelé, alulteljesítve az átlagot, a tág amerikai tőzsdeindexeket is. Az elmúlt 5 és 10 évben is keveset emelkedett, mert a bevételét csak nagyon lassan tudta növelni, de a covid-sztori sem lelkesítette túlságosan a befektetőket.

Csak idén nyáron kapcsolt magasabb fokozatba, amikor már egyre több jel kezdett abba az irányba mutatni, hogy a covidtól nem szabadulunk meg egykönnyen.

Nagyjából ekkorra illant el a remény, hogy majd 70 százalék körüli átoltottsággal elérjük a nyájimmunitást és lenyomjuk a vírust.
Ma már az a tudományos konszenzus, hogy a pandémiából endémia lesz. A vírus gyorsan mutálódik, nem lehet annyira átoltani a népességet, hogy ne éledjen újra és újra kisebb járványokat okozva. Amiből az is következik, hogy tartósan szükség lehet ismétlő oltások széles körű beadására, a kérdés már csak az, hogy milyen gyakran.

A Pfizer árfolyama szeptemberben lejtőre került, de mostanra újra történelmi csúcsra ugrott. Ebben a kulcs a cég másfél hete tett bejelentése volt, amely szerint a frissen fejlesztett covid-tablettájuk kiváló hatású, 89 százalékkal csökkenti az esélyét annak, hogy a már tünetes fertőzöttek súlyos állapotba kerüljenek, illetve meghaljanak.

Azon a napon ritkán látható durva átrendeződést láthattunk a piacon annak ellenére, hogy a Pfizer még csak a saját méréseit jelentette be. A Pfizer szárnyalásával párhuzamosan beszakadt a Merck, a Moderna és a BionTech árfolyama is. A Merck azért, mert szintén covid-gyógyszert fejleszt, de az eddig érkezett eredmények alapján kevésbé tűnik hatásosnak, mint a Pfizeré. A vakcinagyártóktól pedig azért szabadultak a befektetők, mert elsőre arra gondoltak, hogy a Pfizer-tabletta sikere csökkentheti az oltási hajlandóságot, vele a keresletet a vakcinák iránt.

Ma tehát van egy cég, amely a legjobb technológiával gyártja a legsikeresebb vakcinát, plusz a legígéretesebbek között van a covid kezelésére szóló gyógyszere is.
Szerény 12-es P/E-n (árfolyam/nyereség mutató) forog, miközben van még 29 fejlesztése hármas kísérleti fázisban. A Pfizernél érdemes figyelembe venni, hogy bevételének csak nagyjából harmada érkezik a covid-vakcinából és mindenképp óvatosságra inthet, hogy bivalyerősek a versenytársai is mind vakcina, mind gyógyszerfronton.

A Merck covid-gyógyszere hamarabb is kerülhet piacra és óriási erőkkel fejlesztik. Az oltásoknál pedig a legfrissebb kutatások szerint a Moderna hatékonysága egy hangyányit magasabb és az idő múlásával lassabban is csökken. A Moderna lényegében egytermékes cég, színtiszta covid-playként lehet rá tekinteni, de kapacitásproblémákkal küzd és folyamatos kereszttűzben áll a miatt, mert alig szállít fejletlen országoknak. A Pfizer és a Moderna versenyében engedélyeztetés tekintetében is a Pfizer áll jobban, a Modernát Amerikában még a 12-17 éveseknek se hagyták jóvá, miközben Pfizerrel már oltják az 5-11-es korosztályt is.

A Moderna befektetői szempontból azért is izgalmas most, mert a Pfizerrel ellentétben az ősszel hatalmas emelkedést produkált, majd a csúcsához képest lényegében lefelezett. Már korrekciós fázisban volt, amikor kijött a kiábrándító negyedéves eredménye, majd erre jött a már említett Pfizer-nap, amikor mindenki mást kivégeztek. Most keresi önmagát, miközben egyre egyértelműbb, hogy a termékére hosszabb távon is nagy szükség lesz, persze kérdés, milyen áron tudja majd értékesíteni.

A Moderna-bikák különösen nagy reményeket fűznek ahhoz a fejlesztéshez, amelyet a cég elsőként akar piacra vinni: ez a covid, az influenza és allergia elleni oltás egyben. Senki se élvezi, ha évente többször szúrják, majd kifekszik egy napra, biztos óriási igény van egy ilyen oltóanyagra.
De egyben felmerül az a kérdés is, hogy ha ritkábban vesznek fel az emberek oltást, az hogyan hat a cég eladásaira.

Természetesen rengeteg egyéb tényező mozgatja a vakcinagyártók árfolyamát, de ha az alaptézis megáll a covid-oltások többszöri ismétlésének szükségességéről, valószínűleg nem fognak rosszul muzsikálni kedvezőtlenebb tőzsdei hangulat mellett se. Viszont jó játékterepet nyújtanak az önjelölt amatőr virológusok azon széles és magabiztos táborának is, akik akár a járványt tagadják, akár az oltások szükségességét, vagy csak hatásosságát kérdőjelezik meg. Nekik csak shortolniuk kell ezeket a papírokat, (inkább a jóval magasabbra árazott és egytermékes Modernát) és várni, hogy kiderüljön a még eltitkolt nagy igazság és elkezdjen csörögni a kassza.


 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Azt már megszoktam , hogy a szövegértelmezés sikamlós pálya részedre de , hogy a saját kérdésedre adott válasszal nem tudsz mit kezdeni az már gáz ! Ilyenkor felmerül bennem a kérdés , hogy ha az eü-ben tolod akkor hol helyezkedsz el a főorvos és a műtős fiú között ? Mert egy főorvosnak nem okoz problémát az értő olvasás !
Takarító.

1. Van lehetőségem nemet mondanom !
2. Van lehetőségem máshol dolgoznom !
3. A főnököm mocskosul megfizet a mindennapokban is , de tudja ha extrát kér ami nincs a megállapodásunkba akkor annak ára van !

Akkor te nem vitattad a munkáltató által elvárt oltást, ugye?

Már esment hátulról jössz amikor mattot kap a logikád ! ÉN és az oldalbordám saját akaratunkból , tartva az indokolatlan korlátozásoktól még májusba kaptunk műhódat ! Tehát most se nyertél hangszórót mert saját akaratunkból történt ! De többet nem fognak adni az tuti !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
A vakcinák nem tökéletesek, de nincs más. De nem is veszélyesebbek egy átlagoltásnál. A járványnál meg sokkal olcsóbbak kártérítésestől. Innentől minden felesleges szájkarate.
Honnan a faszból tudod, már ne haragudjál meg a hirtelen felindulásért? Te már láttad a jövőt?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Mi a gond? Esküszöm nem értelek. Az oltások nem eszélyesebbek az átlag oltásnál. Ez jelen idő. Nem fogom mindig külön kiirni, hogy jelenleg.

Abban speciel biztos vagyok, hogy 10 év múlva nem fognak tömegesen kihalni az oltottak. Abban kevéssé vagyok biztos hogy valami abortált SARS COV2 nem fog krónikus agyvelőgyulladást okozni, mint a kanyarónál, ha már szaglóagyi agyvelőgyulladás okozza a szaglásvesztést COVID-ban.